Jeden z robotníkov pracujúcich v Somálsku pricestuje do rodnej Indie s vážnym poranením ruky. V Afrike bol pohryznutý nainfikovanou ženou, trpiacou smrteľným vírusom, ktorý mení mierumilovných ľudí v krvilačné monštrá. Zombie apokalypsa tak pokračuje na území ďalšieho svetového kontinentu.
Jedným z tých, ktorí epidémiu prežijú, je aj americký elektrotechnik, ktorý v ázijskej oblasti pracuje na spustení veternej elektrárne. Potom, ako medzi ľuďmi vypukne šialenstvo, má jediný cieľ: zachrániť svoju tehotnú priateľku, ktorá zostala zabarikádovaná v jednom z domov. (*CARNIFEX*)

J*A*S*M

O level míň tmavé, o level míň zajímavé, o level míň strašidelné. Film, v němž se dlouze čeká na jakoukoli akčnější scénu, aby pak, když konečně přijde, rejža zapnul slow motion. Geografické přemístění do Indie vyznívá naprosto zbytečně - jak jedničku drželo nad vodou právě netradiční prostředí Afriky, kterého tvůrci umně využívali, v sequelu jakékoli využití indického prostředí chybí, ba právěže je jeho poetika jedničce dost podobná. Sakra, když vypukne zombie nákaza v přelidněném státě, v přelidněném chudém městě, očekávám všude hordy zombíků, špínu, chaos. Místo toho jsou ve filmu nejsilnější připomínkou indických lokací příšerně hrající indičtí herci - člověk jen čeká, kdy teda konečně začnou tančit. Abych jen nekritizoval - sem tam se najde vizuálně pěkný záběr nebo atmosféricky povedená sekvence, ale celkově je to nepříliš zajímavá, slabší kopírka dříve viděného, a tedy zbytečné pokračování. ()

ricci.s

Na tú smiešnu angličtinu hlavných hrdinov som si síce musel chvíľu zvykať, ale zvykol som si. Veľmi príjemný horor, u mňa približne na úrovni prvej časti. Tentokrát sa chlapík s pomocou jedného potmavšieho fagana musí dostať cez hordu afrických zombíkov ku svojej milovanej. Je to taký púštny dobrodružný road movie, v ktorom nechýba gore či pekné masky, do toho veľmi pútavá hudba, nádherné prostredie, melancholická atmosféra, ale aj viacero napínavých momentov. Navyše už dlho sa mi nestalo, že by som hlavnému hrdinovi držal palce tak, ako v tomto snímku. Sadlo mi to na 100%, takže nebudem riešiť ani drobné chybičky krásy a nelogickosti (napríklad že pištoľkou odstrelí desiatky zombíkov bez toho, aby musel nabíjať, príp. že ich zombíci napádajú ako na bežiacom páse, ale nikdy nikoho nepohryzú). Režiséri to nakrútili proste tak, aby sa na to dobre pozeralo, a tentokrát som im to zožral aj s navijákom. Dúfam, že trojka na seba nenechá dlho čakať. ()

EvilPhoEniX

Za mě podobně průměrné jako díl první, pouze jiná lokace a odlišní herci, jinak se prakticky nic nezměnilo. Tempo klasicky opět pomalejší, zombie chodí jako důchodci, utekl by jim každý, takovou Apokalypsu bych nazval v reálném životě spíše zábavou než hrůzou, alespoň potěší slušná technická stránka a pár povedených gore záběrů, ale přesto mě film příliš nezaujal. 55% ()

tron

Na tejto sérii (ktorá však v skutočnosti vlastne ani sériou nie je a zrejme ani nebude, nakoľko sa obávam, že sa trojky nedočkáme) sa mi páči, že sa odohráva v netradičných prostrediach (Afrika, India), že hlavným hrdinom je zakaždým Američan skombinovaný s tamojším elementom (africký vojak, indický chlapec), realistické gore a stvárnenie zombies – jednak ide o kombináciu „živých nakazených“, ale prekvapivo sa tu vyskytujú aj „čistí“ zombies, t.j. oživené mŕtvoly vyliezajúce z hrobov. Čo je príjemný návrat k tradíciám. Páčilo sa mi aj ich vizuálne spracovanie – väčšinou ide o odovzdane postávajúce postavy pri opustených cestách, hýbu sa pomaly, ale sú skoro všade a je ich veľa, čiže o to je ich pomalá chôdza zákernejšia. Aj ich „premenený zrak“ sa mi páčil, bolo to dosť nepríjemné a mrazivé (hlavne v desivej scéne, kedy hrdinovia nocujú v domčeku). Dvojka toto všetko má a občas je hrozná, ale v dobrom zmysle slova (odporná scéna s rodinou uväznenou v aute). Už menej fajn sú scény, v ktorých nevystupuje chlapík s dieťaťom, ale chlapíkova frajerka a jej rodičia – a je to herecké peklo. Proste peklo kurva. Našťastie takýchto scén vo filme nie je veľa. Ale je ich dostatok na to, aby napáchali dostatočné množstvo (zbytočnej) škody. Ale zas treba priznať, že ani v scénach s chlapíkom to nie je žiadny mega-zázrak, dosť to stagnuje, zombies sú síce perfektní, ale spravidla stačí trocha zrýchliť krok a už ste mimo nebezpečia, nechýba pár negatívnych WTF momentov (motorka, vznášadlo) a ani čudný koniec-nekoniec ()

Dellamorte

Nepríjemný skok nadol, ktorý pôvodnú originalitu drzo ignoruje. Prvotné tribal rhytm zábery a celková "dead" amosféra vyprchala v okamžiku, kedy Ford prehupol do obligátneho survivalu, snažiac sa prebudiť diváka hu-hu - hubkami so stoickým zombie komparzom , skoro až rodičovským syndrómom a násilne vyšpekovaným prírodným koloritom. Tak či tak sklamanie, ale (ne)nápadná reklama na "ROYAL ENFIELD " motorák je nepopierateľná.. ()

George Stobbart

Pokračovanie 3 roky starého, neopozeraného a výrazne podareného zombie hororu "The Dead" sa z prostredia Afriky presúva do Indie, kde nákaza vypuká tento krát. Americký technik tu má svoju tehotnú ženskú, ku ktorej sa snaží dostať skôr než bude neskoro a aby mu rýchlejšie ubiehala dlhá cesta, ktorú má pred sebou, vezme pod ochranu aj mladého chlapca. Trochu ma mrzí, že sa ten film akoby bez rozmyslu vzdal tých aspektov, čo z jednotky urobili práve taký unikát (pomalé tempo, mrazivá atmosféra, realizmus, pôsobivé prostredie) a začal to celé hrať na inú nôtu (otravné postavy, melodramatický nádych, slabšia atmosféra i prostredie, zmätené tempo). Takže sa mi to už vôbec nezdalo také vydarené ani pôsobivé, no malo to niekoľko fajn scén aspoň na to, aby som tie slabšie 3* dal. ()

*CARNIFEX*

Jeden z robotníkov pracujúcich v Somálsku pricestuje do rodnej Indie zo značným poranením ruky. V Afrike bol pohryznutí nainfikovanou ženou, trpiacou smrteľným vírusom, ktorý mení mierumilovných ľudí v krvilačné monštrá. Zombie apokalypsa tak pokračuje na území ďalšieho svetového kontinentu. Jedným z preživších je aj americký elektro technik, ktorý v tamojšej oblasti pracuje na spustení veternej elektrárne. Potom ako medzi ľuďmi vypukne šialenstvo, dáva si za cieľ jedinú vec. Zachrániť svoju tehotnú priateľku, ktorá ostala zabarikádovaná v jednom z domov. Dead 2 je slušný zombie horor, ktorý neurazí, nijak nesklame, ba priam poteší. Prechod medzi oboma časťami je nenáročný, takže divák, ktorý nevidel jednotku, nestratí pointu príbehu (nakoniec, aká by už len pri tomto subžánry mohla byť, že?). To najpodstatnejšie, ako masky či gore znesú najprísnejšie kritéria. Dej má pomerne rýchly spád, stále sa niečo deje, čiže s mimoriadnou nudou som sa Ja osobne nestretol. Potešil návrat k slowmotion zombie kroku. Viem, že všetci chcú byť akční, ale nebola práve toto, jedna z hlavných čŕt, prvotných zombie snímkov? Ja osobne som milo prekvapený a spokojný zároveň. No a negatíva? Už ste sa báli, že žiadne nespomeniem čo? :) Škoda nemastného, neslaného záveru. čakal som niečo strhujúce. Tá angličtina je ozaj hrôzostrašná! Ale zas, sú to rodení Indovia vyrastajúci v Indii, nie angláni žijúci na Oxford Street – 60% ()

darkrobyk

Velmi volná návaznost na předchozí film - spojení je pouze v zombie infekci, která se z Afriky dostane do Indie. Nicholas zde pracuje jako inženýr starající se o větrné elektrárny. Ve 300 km vzdáleném městě Mumbai na něj čeká přítelkyně, co je s ním těhotná. Otec, kazatel, je ovšem striktně proti sňatku. Jenže to se zdá jako nejmenší problém, anžto město zachvátí epidemie. Ta se lavinovitě šíří po celé zemi, a tak ani pro Nicholase není lehké se ke své milé rychle dostat. Nicholas je ovšem takový moula, co má smůlu s rogalem, nezvládne cestu autem a motorku si nechá ukrást. Štěstí, že má po boku sirotka Javeda, který zná tamější oblast jako své boty. Člověk si tak trochu vzpomene na Indiana Jonese. Ovšem boží cesty jsou nevyzpytatelné, a tak se hlavní postavy jen mohou divit, jaký že to boží plán vlastně je. Příjemné napětí, zejména okolo dopravních prostředků, pěkné zákusy s trháním masa a rudými fontánami a zajímavá krajina, kdy chvílemi má člověk pocit, že sleduje zeměpisný dokument...tedy až na ty kusy těl a chodící mrtvé. Velmi dobrá hudba, pár lekaček k tomu zafungovalo. K silným třem hvězdám přidám jednu za úplný konec... ()

pornogrind

Druhý zářez a tentokráte z Indie. Jedničku řadím mezi nejlepší zombie filmy a s dvojkou to není jinak. Zombíci sice opět nejsou žádní sprinteři, ale za to jsou tak nějak všude. Podařil se i výběr hlavního hrdiny. Nicholas je celkem sympatickej kolík. Což se ovšem nedá říct o jeho roštěnce ( otřesnej výběr ). Ale to je můj problém a v podstatě jeden z mála mínusů, který film má. Samozdřejmě by se tu našlo pár chybyček, ale na to sere pes. Film se rozjíždí hned od začátku a ve svým tempu téměř nepolevuje. Děj je sice prostej ( stejně jako v jedničce ), za to je ale plnej akce a vypjatejch scén. K tomu se můžeme kochat krásnejma lokacema a uši potěší dobře zvolená hudba. Za mě o ždibec lepší jak první díl, ale na 5 hvězd to není. Každopádně obrovská spokojenost ()

ledzepfan

Pár dobrých chvilek to má a celé tohle DEAD pojetí zombíckého filmu mě baví, ale od minula je tam z mého pohledu prostě kvalitativní propad... Už to není tak krutopřísný, syrový a reálný survival(což byla hlavní zbraň prvního dílu). Už se tam příliš moc řeší nějáké pathetické vztahovky, je tam protivné přechytračelé dítě, týpek se ze sevření hord zombíků příliš často dostává spíše jen díky nepřehlednému střihu a roztěkané kameře, příliš často se chová nelogicky a "nesurvivalově", někteří indičtí herci jsou fakt žalostní a dojde i na dementní žvatlání o božích plánech...když si k tomu příčtu čistě suběktivní fakt, že za touhle ježibaboidní ošklivkou bych nejel ani do vedlejší ulice, výjde mi z toho trojhvězda s odřenýma ušima. Podtrženo sečteno, vydržet se to dá, párkrát to vystrčí růžky, ale celého čerta prostě neuvidíme. Velké zklamání protože jednička mě tenkrát dostala do kolen a dodnes je to jedna z nejlepších zombáren co jsem vůbec viděl. ()

maddy

Prvý The Dead (3,5*) ma svojho času potešil. Nie je to síce typ zombie hororu, ktorý sadne každému, ale celkom originálne sa tento žáner pokúsil ozvláštniť niečím novým. Využil v tomto žánri neopozerané prostredie Afriky, tmavé scény dokázali vyvolať znepokojivé pocity, malo to stiesnenú atmosféru a nevadilo ani veľmi pomalé tempo. Na debut Fordovov slušné, preto som sa tešil, že režisérske duo vycibrí niektoré nedostatky a nabudúce predvedie už bez debát nadpriemerný zombie kúsok. Vzhľadom na hodnotenie, ktoré som udelil však musím smutne konštatovať, že namiesto posunu v čomkoľvek vpred je toto rázny krok vzad. „India“ je síce oveľa menej tmavá, ale nie je strašidelná ani v jednom momente, ba čo navyše je aj nezaujímavá a v mnohých momentoch až otravná. Premiestnenie do Indie sa javilo ako pútavý krok ako opäť využiť neopozerané prostredie a neopakovať to čo tu bolo minule, avšak zmena geografickej polohy je úplne zbytočná. Zatiaľ čo prvý The Dead staval na tom, že sa odohrával v netradičnej Slnkom zaliatej krajine so zombíkmi černochmi, prostredie Indie sa vôbec nijako nevyužíva a je úplne jedno, či by sa to znova odohrávalo v Afrike alebo v ktorejkoľvek inej prašnej krajine. Keď už sa tu aj niečo typicky „indické“ vyskytne, tak je to tak otravné klišé, že človek až čaká, že sa tu po vzore Bollywoodskych filmov herci roztancujú do muzikálnej scény. Klinec po hlavičke následne zasadí melodramatický nádych filmu, ktoré absolútne nezaberá, keďže postavy nemôžu byť otravnejšie a divákovi viac ukradnuté (nehovoriac, že ich po väčšinou stvárňujú treťotriedni indickí herci) a keď už sa konečne začne diať niečo zaujímavejšie, tak to režisér nepochopiteľne točí v spomalených záberoch, čo sa do takéhoto evidentne low-budget zombie hororu nehodí. Navyše to má až bolestne pomalé tempo (aj napriek tomu, že stále sa niečo deje), smiešne masky zombies a vôbec zombie apokalypsy sa po vzore tohto filmu nemusíme báť, veď zombies budú prevažne staticky stáť na miestach, prípadne budú pomalší ako leňochod a nebudú vedieť ani rozmlátiť drevené dvere (a to my pomalí zombies skutočne nevadia, veď som odchovaný na Romerovkách, ale toto tu sú doslovne nehybní zombies). Tu vážne nemám začo udeliť body. Je to otravne pomalé, zle natočené, bez atmosféry, bez strachu, s hlúpymi postavami a slabými hercami a s trestuhodne nevyužitým prostredím. CELKOVO: 1* (2/10) ()

kaylin

„The Dead 2: India“ není výborný zombie horor, na to je zde příliš volného prostoru, kde se nic moc neděje. Ale přece jen jsou tvůrci v duchu předchozího filmu a snaží se hlavně o příběh, nikoli tolik o samotné zombie. Gore zde je, ale není nijak přehnané. „The Dead 2: India“ si drží lidskou rovinu a zajímá se o člověka, což nakonec vede k tomu, že se z děje ztrácí horor. Dobrým filmem ale zůstává. ()

vegetol.mp

Překvapivě mdlý přírůstek k zombie tématice. Mrtví 2 sice vykazují jistý potenciál, nicméně zpracování je totálně zabíjí. Bratři Fordové mají nepopiratelný vizuální talent, ale jako scenáristé na to dost slušně dlabou. Nějaké představení postav je jim totálně cizí, takže divák je nucen sledovat odyseu jednoho týpka, o kterém dohromady ví jen to, že má neuvěřitelně hnusnou přítelkyni. Mimochodem, výběr té herečky je naprosto brutální. To jako kurva nebyla v indické cástingovce k mání lepší baba? Tahle herečka nejen že je neuvěřitelně hnusná, ale naprosto strašně hraje. Jako sorry, ale fakt si nedokážu představit, že by za touhle ježibabou někdo podnikal cestu přes celou zemi zamořenou zombíky. Mimochodem, herecky naprosto strašný je i týpek, co hraje jejího tátu. Proč Fordové nesmyslně zkouší divákovu trpělivost tupým rodinným dramatem, na úrovni té nejhloupější telenovely, obávám se zůstane záhadou. Ale hezký to od nich není. Má to hororový divák vůbec zapotřebí? Navíc zombíci nejsou vůbec strašidelní. Muselo by mi být tak pět let, aby mě vyděsil šourající se cigoš v potrhaným triku, co má místo očí ping pongový míčky. Pohled na hordy bezcílně se potloukajících zombíků na Indickém venkově tak spíš připomenou záběry z Chánova, než aby vyděsili. Zamrzí i repetitivnost děje. Hlavní hrdina furt něco řeší. Nejřív složitě rozjíždí padák, pak auto a nakonec motorku... To jako pány scenáristy nic lepšího nenapadlo??? Celkově nejsou The Dead 2 nějaká katastrofa. Mají hezký vizuál, několik solidních nápadů a kompetentního herce v hlavní roli. Bohužel zbytek naprosto selhává a jediné, co si divák z filmu odnese, je promarněný potenciál. ()

Rodriguez

The Dead jelo svým nekompromisním stylem afrického "černošského" zombie road movie. Utrhané končetiny, rozstřílené hlavy, pokousaní lidé, litry krve...to vše skrývalo "The Dead". Bohužel jeho pokračovatel v Indii, už nedosahuje tolika kvalit a to je rozhodně škoda. 35% ()

majo0007

Najprv treba napísať, že tak šerednú ženskú, kvôli ktorej sa náš junák ponáhľa domov, vo filme len tak ľahko nezbadáte! Oproti jednotke pád dole a čo mali znamenať tie neustále slow-motion zábery?!, tuším len záverečné titulky išli normálnou rýchlosťou. ()

Corpsegrinder

Jednička se mi líbila ale tady už nejsem schopnej přehlížet některý věci. Například masky zde prakticky nejsou už, zombíci jsou NEPOKOUSANÝ lidi kterejm maskéři akorát nasadili bílý kontaktní čočky do očí takže vypadaj naprosto směšně. Dále zde máme indický herce který hrajou na úrovni třetiřadýho muzikálu a řeší naprostý sračky (za dveřma ťukaj zombíci a starostlivý otec háže dceři s telefonem a dává jí zaracha :DD). Když se film soustředí na hlavního hrdinu a jeho cestu do Bombaje tak je to tradiční dobrá jízda ale. Depresivní prostředí zůstává a ponurá atmosféra s šourákama všude kolem taky. Možná by neškodil třetí díl z USA klidně z venkova i když je jasný že s takovým Walking Dead se to rovnat asi nebude nikdy. ()

Xeno.morpH

Největší horor byla ta odporná tlama co se za ní vracel. Tak hnusnou rašpli s tak debilním výrazem, jsem snad ještě ve filmu neviděl :).Každý záběr na tu parodii na homo sapiens dokonale kazil jinak dobrou atmosféru :) ()