Z mora sa vynoria obrovské príšery Kaiju a pustia sa do vojny s ľudstvom, ktorá si vyžiada milióny životov a ľudstvo na roky zaťaží. Pre boj s Kaiju bola vyvinutá špeciálna zbraň: masívni roboti zvaní Jaegers, ktorí sú simultánne ovládaní dvomi pilotmi, ktorých mozgy sú prepojené neurálnym mostom. Lenže aj títo roboti sa tvárou v tvár nezničiteľným Kaiju zdajú byť takmer bezmocní. Na pokraji porážky nakoniec sily brániace ľudstvo nemajú inú možnosť než obrátiť svoju nádej smerom k dvom nečakaným hrdinom: bývalému pilotovi (Charlie Hunnam) a neskúsenému nováčikovi (Rinko Kikuchi), ktorí sa dajú dohromady, aby spoločne riadili slávneho, avšak zároveň zjavne zastaraného Jaegera. Spoločne budú čeliť hroziacej apokalypse. (TV Markíza)

ReneeS

Už jsem chtěla napsat, že tam byly asi všechna možná klišé, ale byla jsem opravena...pár jich tam opravdu chybělo. Začínám si zvykat, že doufat v jejich absenci je naprsto marné. Zbývá jen čekat jak s nima naloží. Šla jsem do kina pouze s očekáváním hloupého filmu kde se velká ještěrka bude mlátit s robotem. Musím se přiznat, místy jsem se opravdu bavila a když pomineme veškerou nelogičnost (jako že půl filmu si nechávají nakopat prdel než vytáhnou meč), byly tam momenty, kdy jsem si bitvy opravdu užívala. Jen kdyby to bylo přinejmenším o půl hodiny kratší, filmu by to rozhodně neuškodilo (a už vůbec ne ději, který tam stejně skoro nebyl). ()

ARI50

Dostali jsme do života nepříjemná stvoření gigantických rozměru a tak musí na světlo vylézt gigantická robotická záležitost a od této chvíle nás čeká mnoho akce super efektu výborných herců a našlapaně dobře udělaných soubojů člověk se nemůže snad ani nudit. ()

Ištván87

Jak vzít béčkový film, dát mu áčkový rozpočet, vypůjčit si nějaký ten patos od Michaela Baye, resp. z jakéhokoliv filmu, který produkoval Jerry Bruckheimer, celé to zamíchat, a je hotovo. Ten film má hodně dobrých prvků, ale to, že se postavy většinou chovají, jako kdyby si na okamžik odskočily z Top Gunu, to je u Guillerma del Tora docela smutné. Ty tři hvězdy jsou za vynikající efekty, výbornou bitku v Hong Kongu, a sem tam nějaký dost podařený vtípek. Ale herci, ti mě většinou štvali. A trochu tomu napomohl i dabing, který je v tomto případě dost nepodařený. ()

JASON_X

Maximálně relaxační a zábavný mozkovýplach - správní týpci a typky se zkalibrovanými hemisférami nakopávají prdel přerostlým ještěrkám Kaidžu, které vylézají ze žhavých útrob Země - konkrétně z trhliny mezi dvěma tektonickými deskami. Ovšem ve skutečnosti se nejedná o obyčejnou zemskou trhlinu, ale o portál červí díry do vzdáleného vesmíru, odkud nám sem ony přerostlé ještěrky posílají nějací všiví emzáci, kteří se nás tak snaží vyhladit a ukrást nám naši planetu. Proti nim stojí jen pár Jägerů, což jsou takoví obrovitánští kovoví bojoví panáci, ovládaní lidmi uvnitř. A když se do sebe Jägeři a Kaidžu pustí, odsere to přinejmenším pár mrakodrapů, které se jim připletou pod nohy, nebo třeba i nějaká ta televizní věž, kterou Jägeři utrhnou ze země a použijí jako palcát. No není to úžasné? Je to úžasné! Po některých komentech jsem měl za to, že půjde o nějakou trapnou a dětinskou blbinku na bázi Godzilly, Gappy a Transformerů, navíc plnou otřepaných klišé - jistě, ono tomu sice tak trochu i je, ale v první řadě je tahle blbinka královsky velezábavná! Na rozdíl třeba od nového Supermana, který mě nebavil a nudil, mě tohle dílko zatraceně bavilo a nenudilo ani malou chvilku. A také v něm figurují zajímaví herci, například: Rinko Kikuči, která v Babelu podala tak uvěřitelný výkon, že jsem myslel, že se skutečně jedná o hluchoněmou herečku. Idris Elba, proklatě cool nigga vojcl. Clifton Collins v nezvyklé roli klaďáka. Burn Gorman - skvělá "comicsová" role kulhavého pološíleného matematika. No a v neposlední řadě můj oblíbený opičák Ron Pearlman v roli šité na míru. Ta moje pátá hvězda je z velmi dobrého rozmaru vzápětí po zhlédnutí. A soudím, že ve východní Asii se film bude líbit víc než u "nás". ()

Will_X

A mně se to celkem líbilo. Sci-Fi každého žánru můžu, i když mi to místy přišlo dost nudné -dialogy.. Zprvu pár super nápadů a opravdu pěkná "mega" atmosféra. Navíc vůbec sem nepochopil "nerovnost" soupeřů. Sice chápu, že to muselo být někde epicky dlouhé, ale když se v polovině filmu mlátí s dvěma monstry dost dlouho a /SPOILER ke konci narazí na 2 největší (4ky) svého druhu a "novou" 5ku a ty "zmáknou jakoby nic".. No pár nesrovnalostí bych našel, ale 3* za celkový dojem a 1* za 3D. ()

MeanWhile

Kéž by ty příšery nevypadaly jako postavičky od Disneyho a ten soundtrack (hlavně při fight scénách) nezněl jako z Tarzana. Když už tam vecpali King Konga, tak proč se tam neobjevila rovnou real Godzilla, hnedka by to bylo víc cool. Bohužel ani ten malinkej hezoučkej úsměv tý japonky nezmění to, že je to další sci-fi komedie. ()

MáŠa

Paráda. Obludy a roboti v jednom filmu. Víc se teda hraje na nějaký příběh, takže se dost vysvětluje a míň bojuje, ale jsem rád, že v tomhle žánru vidím něco o mnoho inteligentnějšího než Transformers, kteří byli sice vizuálně zajímaví, ale dějově v každém díle úplná kravina. Scénář tohoto filmu je oproti Transformerům kandidátem na Nobelovu cenu za literaturu a Oscara za scénář zároveň ()

mm13

U Baya by sme sa aspoň kochali obrazmi, dynamickými akčnými scénami a určite sa párkrát od srdca zasmiali. U Emmericha by bol humor kŕčovitejší, obrazy a akcia menej nápadité, to všetko by ale bohate vynahradil tonami pátosu. Del Toro? Tomu nech už prosím nikdy nikto nedá na natočenie filmu viac než pár miliónov! V záujme diváka, aj v jeho vlastnom. Bez náboja, bez nápadu, so scenárom napísaným na rolku toaletného papiera... z ktorého sa ale už po pár dňoch nedalo nič prečítať a tak prevažnú časť materiálu natočili spamäti. Radšej by si s tým vytreli zadky a šli domov. ()

luka4615

Na film Pacific Rim lze nahlížet dvěma způsoby. Pokud od filmu očekáváte nějakou hlubší myšlenku na pozadí sci-fi podtextu, film se Vám pravděpodobně líbit nebude a odsoudíte ho. Nicméně pokud k filmu přistupujete jako k jakési "hloupoučké" mutaci Transformers, Iron Mana či Avatara u které chcete prostě "vypnout" a užít si nějakou tu destrukci, jste tu správně. Guillermo del Toro totiž až obdivuhodně vystavěl Pacific Rim mnohdy lépe než Michael Bay své Transformers. Jistě, občas to, zejména u dialogů, vypadá, že film točil nějaký amatér od Asylumu, avšak del Toro nám tento nedostatek bohatě vykompenzoval velkorysými akčními sekvencemi, které jsou prostě pěkné na pohled, a které tento film bez sebemenší hanby řadí na piedestal vedle blockbusterů typu Transformers. PS: Samostatnou kapitolu zde píše casting, jelikož tak mizerný výběr jsem dlouho nikde neviděl. Možná i to vedlo mou ruku při konečném hodnocení. „Today we face the monsters that are at our door and bring the fight to them!“ ()

MonaSax

Co těm filmům chybí hm? Spíš se mi zdá, že jsou všechny stejný. Snaží se být nejakčnější, nejneuvěřitelnější, šokující, hlavně svou velikostí, které nestačí už plátno, ale musejí vám jí pomocí 3D obrazu, nacpat přímo do chřtánu. Nepovažuji 3D za film, nic přitom necítím, je to jenom zábava a jedna velká jízda. Nechci se opakovat a fňukat jak mně Guillermo del Toro zklamal, ale je to tak. Pacific Rim je průměrný 3D "film". Za hudbu velké plus, hned na začátku mě zaujala a já věděla, že se jedná o práci opravdového mistra. ()

oLí

Monstrózní, totálně. Při těch největších fightech mi nadskakovala prdel ze země, akci nemám co vytknout - úžasná, velkolepá. Očekávání naplněna, ale zdaleka ne překonána, někteří herci, dialogy a scény byly až podprůměr a uvítal bych mnohem více z mytologie Kaiju. 6/10 ()

Sawy

Možná je v rámci příběhu či postav generický a méně osobitý, než bychom od Guillerma del Tora čekali, nicméně stále představuje Pacific Rim možná nejzábavnější letošní blockbuster, který si na nic nehraje a předkládá nám skutečně monstrózní hranou verzi klasických anime mecha filmů, ve kterých se obří monstra rvou s obřími roboty. V naprosto precizním režijním uchopení, kde vše nádherně vypadá, i když je to většinou ve tmě. Jakýkoliv přesah chybí a pravděpodobně i kvůli tomu nebude mít film vysokou opakovací hodnotu. A možná to opravdu, jako del Torův první plnokrevný blockbuster, chtělo něco víc. Ale ve svém ranku to funguje přesně tak, jak má. Tedy baví. A vlastně je příjemné dnes narazit na takhle upřímný film za víc jak 200 milionů. 75 % ()

prome

Sice jenom tři hvězdičky, ale silné. Jsem totiž celkem zklamán, protože jsem čekal mnohem větší zábavu a napětí při sledování. ()

Morholt

Vzpomněl jsem si na všechny ty Armaggedony, Jádra, Godzilly či nově Bitevní lodě. Tady to jen del Toro zpatlal dohromady, ale světe div se, na mě to fungovalo. Proč? Protože to mělo tempo, akci a Hunnama, kterej neni tim typem protivnýho hezouna, kterejch jsou podobný blockbustery v posledních letech plný. Ale hlavně tu velkej robot tluče do godzilly tankerem. A to žeru! 70% ()

Lucasion

Transformeři se potkávají s Godzillou. A dalšími samozřejmě. Hvězdně obsazená a epická... hloupost? Já nevím. Chápu že Del Toro chtěl Strážce vesmíru natočit po svém a udělat to v epickém stylu. Všechno je digitální, hudba duní, herci hláškují a na to všechno se kouká pěkně. Ale kde je jaksi zbytek? Přes dvě hodiny je to vlastně neuvěřitelně roztahané a utahané. Mě tyhle ty epické megasouboje asi bavili jednou a to právě v roce 2007, kdy Bay natočil první Transformery. Ale moderní verze King Konga, Godzilly a pak tohle. To jde opravdu mimo mě. Chápu, že to má být akční popcornový výplach. Ale tady se spíše kecá než mlátí. A i za to dunění hudby to není zcela eňo ňůňo. Za mě teda spíše ňůďo. (49 %) ()

ScarPoul

Kaiju vznikol v 50 rokov v Japonsku. Prvou lastovičkou tohto žánru bola Godzilla, ktorá začala trend filmov s obludami, ktoré radi ničia veľkomestá a životy ľudí v tom meste. Dodnes sa jedná o typický Japonský žáner, ktorý sa teší obľube aj v iných krajinách. Ale hovorím samozrejme o Amerike. Tam obludy zavítali v každom King Kongovi, rovnako sa v New Yorku usadila aj Japonská Godzilla a Spielberg tam preniesol svojho Tyranosaura rexa. Pacific Rim je ako keby poctou tomuto žánru. Síce je Americký, ale okrem úvodu sa celý čas odohráva na východe - konkrétne pri Hong Kongskom pobreží a jednu z hlavných postáv stvárňuje roztomilá Japonka Rinko Kikuči. Ale teraz k zápletke. Tá rozvíja niekoľko ročnú vojnu medzi ľuďmi a obludami s inej dimenzie. Ľudia prehrávali, potom vytvorili železné monštrá - v štýle Power Rangers - a začali vyhrávať. Potom prišla komercionalizácia vojny, príšery sa začali adaptovať a nakoniec začali ľudia znova prehrávať. Film sleduje vlastne posledný pokus zvrátiť priebeh vojny v prospech ľudí. Guillermo Del Toro je režiér, ktorému komiksový fanúšikovia bozkávajú ruky za Hellboya, artový fanúšikovia za Faunov Labyrint a fantasy fanúšikovia za jeho scenár k trilógií Hobbit. Pacific Rim je ako keby režisérovou snahou zapáčiť sa aj celému východnému pobrežiu a ak toto bol účel filmu tak ho rozhodne splnil. Súboje, premyslené ksichty a telá príšer a poriadna rezanica v daždi aj pod vodou dokáže nadchnúť hádam úplne každého. Predsa len nie je to žiadna hračka naanimovať toľko rôznych súbojov vo veľkomeste, alebo vo vode, kde sa každá kvapka ráta. A v tomto smere - teda ako pocta žánru film funguje dokonale. Akcia je podávaná postupne, a tá najväčšia scéna v Hong Kongu sa odohráva vo vode, vo vzduchu a v meste a je deštrukčnejšia (aspoň prehľadom) ako tohtoročný Man of Steel. To na čom film stroskotáva sú postavy. Je síce pekné, že je tu nejaký generál s tvárou Idrisa Elbu. Že je tu silná ženská hrdinka a sympaťák, ktorý sa musí zmieriť so stratou svojho brata. A rovnako tu máme dvoch značne groteskných a prehrávajúcich hercov - hlavne u Charlieho Daya si niesom istý, či mi liezol na nervy, alebo ma bavil. A v neposlednom rade tu máme Rona Perlmana, ktorý sa k nám prihovorí aj po záverečných titulkoch. Ale vytvorenie hlbších vzťahov sa nekoná. Aj keď sú charaktery možno vykreslené dobre, je to zásluhou scenára a nie hereckých zdatností. Dokonca ani režisér ako keby nechcel rozvíjať tieto vzťahy do detailu a bral ich len povrchne, aby vyplnil priestor medzi súbojmi. To sa mu síce darí, ale oberá diváka o skutočnú zábavu byť s hrdinami pri efektných súbojoch. Tým, že máme k charakterom nulový vzťah ako divák, je základným kameňom úrazu. Postavy nás môžu rozosmiať, a môžu nám aj povedať nejaké trefné hlášky bez toho aby pôsobili trápne, ale všetko je to len konštrukt podporujúci hlavný príbeh- ktorý je vlastne primitívne jednoduchý. Nemajú presah a tým pádom nemajú s divákom šancu bojovať o priazeň. Tu si myslím, že film vytvorí dva tábory - čo do efektnosti, trikovosti a zábavnosti je film prekonávajúci očakávania a každý malý chlapec, alebo fanúšik žánru ak sa taký nájde bude asi spokojný. Každý kto bude čakať inteligentnú zábavu nech zostane doma. Je to len zábava, ktorá ešte k tomu ráta s tým, že žáner, ktorému vzdáva hold poznáte a tým pádom budete všetky klišé akceptovať. Pre mňa je to film, ktorý zostal kde si na pol ceste. Kvôli dokonalým trikom, zabudol čo robí príbeh príbehom a stal sa atrakciou, počítačovou exibíciou s krásnymi obrázkami, ale bez duše. Ja osobne si radšej pustím Hellboya a budem sa tešiť na jeho pripravovanú tretiu časť a budem priať Del Torovi návrat do magického sveta, ktorý mu svedčí podstatne viacej ako sci-fi. () (menej) (viac)

Luboshmir

Viděno v Imaxu, což je asi základ toho, proč dávám 4* :-) tahle řežba nemá úchvatnej příběh, ale je suprově zpracovaná, proto doporučuji kino :) ()

Genero

Pan del Toro má směle nakročeno k tomu, aby se do budoucna stal mým bývalým nejoblíbenějším Mexičanem a malinko si ze mě dělá prsa. Kdybych měl tohle srovnat třeba s takovým Faunovým labyrintem, i kdyby si Mírumilovný lem stoupl na špičky, neměl by šanci Faunovi ani přičichnout k žaludu. Rukopis pana režiséra poznáte pouze podle toho, že tu hraje Ron Perlman. Je to vlastně podobně pitomoučké jako Top Gun, až na ty uřvané, přerostlé salamandry, kterým pekelně páchne z držky. V případě, že by mě bratři Warnerové přivázali k židli a střídavě mi přitahovali palečnice a ukazovali fotku nahého Zdeňka Trošky, aby mě touto torturou donutili napsat alespoň nějaké pozitivum, jednoznačně by má volba padla na hudbu pod závěrečnými titulky. Co vám mám vyprávět, bezvadně jsme si při ní s paní Generovou zatrsali a byla to scéna jako z buzikálu: cvičení sloni, přelet stíhaček, ohňostroj, no znáte to. ()

Lacike

Chcel som napisat nieco o tom aky je to neskutocne nudny film. Ale samotny film bol prilis velkou stratou casu na to, aby som mrhal dalsim casom na jeho okomentovanie. 3/10. ()

maseer2

Pacific Rim a.k.a. Vypni mozek a bav se jako malej kluk! ... popcorn gigantických rozměrů, který je hrozně dementní, ale hrozně, hrozně, hrozně zábavný :) akční scény jsou precizní, přehledné a fungují na jedničku a suverénně tak přebíjí zbylé "neakční" složky filmu, které tak trochu podle očekávání dost pokulhávají.. škoda těch tristních výdělků, jelikož bych se hrozně rád dočkal dvojky.. P.S.: 3D, na které jsem kvůli pitomcům ze CineStaru musel zavítat, abych se vyhnul dabingu, zážitek nijak nekazí a akci neznepřehledňuje (jak bývá ve zvyku), ale nenabízí ani nic navíc.. ale už jsem si na to zvykl, a tak si vždycky jen nostalgicky povzdechnu při vzpomínce na bezkonkurenční Avatar v IMAXu... ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (viac)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (viac)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (viac)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (viac)