Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osem rokov vo väzení po tom, čo sa pri lúpežnom prepadnutí nechal oklamať. Teraz by najradšej hodil svoju kriminálnu minulosť za hlavu a znova obnovil pretrhnuté väzby so svojou dcérou (Sami Gayle). Montgomeryho starí parťáci aj agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) sú ale presvedčení, že korisť v cene desiatich miliónov dolárov Montgomery pred uväznením niekde ukryl. Keď mu unesú dcéru a za jej život žiadajú výkupné v hodnote lupu, Montgomerymu ostáva jediná možnosť. Musí uveriť svojim inštinktom a spojiť sily s krásnou, zvodnou a múdru Riley Jeffersonovou (Malin Akerman), s ktorou sa pokúsi vykonať ešte jednu lúpež, aby získal dcéru späť skôr, než bude neskoro. (TV Markíza)

thomasnikrs

Jednu hvězdičku jsem dal jen z úcty k N.Cageovi... je to jak vystříhaný, třeba ten závěr.. natáhne brka v helikoptéře, pak bez jakéhokoliv vysvětlení (jako by byli poldové jeho parťáci) je zase na živu, ale FBI jde po něm dál... a český dabing? Děs.. fak síla a hnus. ()

Grondal

Ďalší z chronicky neinvenčných akčňákov akých sa v poslednej dobe rojí až neuveriteľne veľa(a mám pocit, že vo väčšine z nich má prsty Jason Statham). Obávam sa, že z filmu typu "hrdinovi uniesli dcéru a ten ju chce späť" by o moc viac nevyťažil ani film v ktorom by nebol v hlavnej úlohe Nick Cage. Ten tu drží našťastie svoje "herectvo" na uzde a film aj vďaka tomu nikdy neskĺzol do trápnosti. Vďaka bohu za to. Aj tak je tento film z tých, ktoré keby človek nevidel, nič sa aj tak nestane, lebo na druhý deň po ňom nezostane v hlave ani pamiatky. ()

Daryl.Dixon

Cage nezklamal a opět nahodil několik výrazů jak z pořadu "Chcete mě?". Už slyším Srstku, jak by řekl "no podívejte se na ta jeho smutná očička a ten roztomilej čumáček". Hned bych si ho vzal domů, zatímco toho chudáka záporáka by utratila snad i Kubišová. A navíc je i zdatný, protože na začátku prohlásí, že jedna zlatá cihla váží 12.5 kg, a pak si do tašky naloží cca 40 cihel a dokonalou mimikou obličeje ukazuje, tak je to zavazadlo strááášně těžké, když ho nese v ruce. Prostě Pan herec, ale kdo by se na něj zlobil, když je tááák roztomilej. Nic převratného od filmu nečekejte, rozhodně vám to nevylomí čelist z pantů, ale jako oddychovka dobrý. ()

a0001 odpad!

Ach... Nudný, nezmyselný, zle zahratý. Navyše otrasné dialógy, nezvládnuté akcie a ako by toho bolo málo prispieva k tejto amatérskej praženici od stáda volov aj otrasná hudba. Jediný spôsob ako sa dá tento film ''dopozerať'' do konca je vypnúť obraz aj zvuk. Con Air je nádhera. Simon West čo sa ti stalo s hlavou? Blik ()

DonBraso

Když to řeknu na plnou hubu,tak mě už tohle přišlo pomalu lepší než co natočil Simon ze západu v Postradatelných.Já se vrátil do doby 90let s tímhle filmem,který proniknul vším tím,co jsme tak měli rádi.Je sice smrticí tohle pořád rýžovat,protože tento film už prvníma minutama je jasný jak facka,že když jdu do banky trochu jinak než hlavníma dveřma,tak nejspíš to nebude dramatická sonda o tom,že dolary jsou hlavně pro američany.Film teče rychle jak sotva Cage běží,takže na nějaký odbočky a vysvětlování není moc času,což občas někdy zamrzí,ale v akčním filmu ho zrovna dvakrát nevyžaduju.Pár pěkných akčních scén,pár zhovadilostí,zase policajti,peníze a hodně jasný závěr,ikdyž ten prostřih na Olšany už dával tušit,že se něco podělalo.Jinak si jdu nahřát nářádí,protože nejspíš utavim cihličky,schladim je v kanálu a pak je celý odnesu kanálem a možná potkám i Třísku:) ()

j.sorensen

Nebylo to zas tak špatný, jak tu někteří blejou. Po delší době zas klíckův koukatelnej film. Nebejt rádoby vtipnejch fízlů, dal bych i čtyři. ()

S3MIR

Je to take neutralne.V principe to nie je zly film,ale ani dobry...Da sa na to pozerat,a nie je to zase uplny pruser,ako som cakal,ale hned po zaverecnej scene som zabudol,ci ma nejaka scena vazne zaujala.Nicholasa mam v celkom rad a z jeho poslednych vykonov je toto rozhodene jeden z tych lepsich,ale musim povedat,ze keby v tom filme hral namiesto neho Jason Statham,tak by to chytilo vacsiu charizmu. Skratka 50% "se vsim vsudy"... ()

PamelaJJK

Ufff, těžká to robota! Po většinu filmu jsem rozvažoval, že ho ohodnotím třemi či čtyřmi hvězdičkami. Nakonec však jen dvě. A to ještě přivírám obě oči. Celý film brutálně shodil závěr. Přesněji závěrečné dvě scény. První byla jak z Terminátora (a to už bylo na vcelku uvěřitelný film příliš) a druhá jak z francouzských komedií 70. a 80. let s J. P. Belmondem či L. de Funesem (ty jsem sice svého času hltal, ale zde to působí přetrapně). Škoda. Jinak to bylo v pohodě a fajn, ale přijde mi, jako by tvůrci nevěděli, jak to celé ukončit... Nicolas Cage podává standardní výkon a fakt by to bylo na čtyřku... Tak snad příště... ()

maniacxl

Tak jsem si říkal,že by Simon West přivedl Nicolase konečně k rozumu!Bohužel nepřivedl.Další Cageprůser je na světě.Nudný,blbý a absolutně neakční sračka.Kam se poděl "ten"Cage z Con air,vždyť kurva hrát kdysi uměl,o to víc mě to sralo,když to režíroval právě Simon West.No jo,ale co s tak vyblblým scénářem chcete vymyslet.Jasně že hovno,nebo maximálně Joshe Lucase s umělou nohou.20% ()

duffi1

Z tohto filmu vyplýva jedno veľké ponaučenie - v JUESEJ robia neskutočne pevne tašky :-) ! Keď si predstavíte ze kocka zlata s hranou cca 37 cm váži 1 tonu, tak v tej taške odhadujem niesol Nicolas Cage približne 300 - 500 kg!!! Inak prvá polovica filmu ma výborné tempo a bol som prekvapený prečo má film relatívne nízke hodnotenie (tam by som dal kľudne 4 *), ale v druhej polovici som bol naopak veľmi sklamaný. Taky obrat vo filme som asi ešte ani nevidel. Bohužiaľ dávam nízke hodnotenie aj napriek výbornej prvej polovici ()

baclajean

Hoci mám rád filmy s Cageom, tentokrát je to veľká slabota. Už toľkokrát obohratý motív potreby narýchlo získať prachy pre nejakého darebáka nedosiahol spracovanie, ktoré by dokázalo diváka nadchnúť, rovnako ako ani prekvapivých momentov tu príliš nebolo (bol vôbec nejaký?). Cage to s autami vie, to ukázala už v 60 seconds, tu ale tie jeho garážové skoky zneli až príliš fádne, typu "potrebujem skrátka ujsť za každú cenu, tak preskočím doluznačky auto, padnem cez druhé auto, a ešte sa mi ani ten môj ukradnutý policajný voz vôbec nepokazí a môžem fičať ďalej". Nehovoriac o tom, že si svojím skokom s horiacim autom do rieky takmer utopil dcéru uväznenú v kufri. Danny Huston zahral policajta tak mizerne, ako by to dokázal asi len málokto, rovnako gauner v podaní Josha Lucasa by sa mi hodil skôr na nejakú pirátsku loď, než do taxíka. A nielen kvôli umelej nohe, ale kvôli výrazu celkovo! Aspoň že na Malin Akerman sa dalo naozaj pozerať. Jedna hviezdička za Malin Akerman, druhá za to, že som to vôbec dopozeral. ()

Facerr

Jeden z nejslabších Cagových filmů. Jeho "schopnosti" v tomhle filmu nedostaly moc velkej prostor a to ani v případě jeho zlodějskými schopnostmi vybavený role. Přesto minimálně nápad se "zlatnickou" loupeží byl geniální:) ()