Šerif Ray Owens (Arnold Schwarzenegger) bol pôvodne losangeleským policajtom, ale po jednej spackanej akcii skončil ako šerif ospalého mestečka Sommerton Junction na mexických hraniciach. Šéfovať bande neschopných policajtov v pokojnom zapadákove kde je najvážnejším zločinom špáranie sa v nose, nie je žiadne umenie... Dni plné nudy ukončí až telefonát agenta FBI Johna Bannistera (Forest Whitaker). Pri prevoze z Las Vegas do mexickej väznice totiž utiekol nebezpečný boss mexickej mafie Gabriel Cortez (Eduardo Noriega)! Počas transportu ho vyslobodili členovia jeho drogového kartelu a on sa snaží dostať sa čo najrýchlejšie do svojej domoviny - s pomocou kumpána Burella (Peter Stormare) a s rukojemníkom trieli v nadupanej Corvete k hraniciam! Poslednou prekážkou na ceste k slobode je práve šerifovo mestečko. Lenže tunajší strážcovia zákona a poriadku ani len neuvažujú o tom, že by sa mali postaviť do cesty mužovi, na ktorého je celá FBI krátka... Ich šéf ale nechce znovu pošpiniť svoju povesť, a tak nakoniec prevetrajú svoje zbrojnice a vytiahnu z nich pušky, guľomety a meče a vydajú s v ústrety neľútostnej prestrelke, aby zastavili zdanlivo nepremožiteľného gangstra a jeho chlapov. Je dosť možné, že vďaka šerifovi Owensovi bude mestečko Sommerton Junction... Cortézova KONEČNÁ! (TV Markíza)

stuntmanMIKE

Tak som sa vratil z kina a som trosku sklamany. Rezia dobra, akcne sceny velmi dobre, ale ten film celkovo nema naboj. Zaporak je nevyrazny... daleko lepsie by bolo keby tam dali dakeho Arnieho rovesnika. Vtipne to nebolo...bohuzial. Hlasky slabe. A co je najhorsie zo vsetkeho... Arnie zabudol hrat. Viem, ze to nikdy nebol velky herec, ale mal charizmu... tu stratil. Ked ho vidim tak vidim pozy politika nie akcneho hrdinu...ta drsnost je prec. Takze poviem to takto... nie je to zly film, ale nie je ani nijak extra. Ked porovnam stare Arnieho filmy s tymto (samozrejme s ohladom na vek) tak musim dat tri. 65 % ()

OG_Swifty

Film samozřejmě není tím nejlepším, který kdy kdo uvidí, jde v duchu akčních filmů o jednom nezničitelném hrdinovi (a Arnie tady toho zase snese docela dost) a já mám tyhle filmy prostě rád, především pak díky charismatickému Arniemu (což se už nedá říct o Gabrieli Cortezovi). Plusy filmu vidím mimojiné v: obsazení Harry Dean Stantona a originálnímu vesnickýmu slangu mini-padouchů. Oproti tomu slabší momenty bylo chabé zneškodnění dvou dodávek SWAT teamu, teleport Arnieho pojízdné pevnosti ke stavbě mostu, Corvette ZR1, Johnny Knoxville. ()

fallangell odpad!

Pro tenhle shit neexistují snad žádná měřítka. Drogový boss si pro útěk z US&A vybere Corvettu a most do Mexika si postaví v Arnieho vesničce. FBI ho není schopná dohnat. Arnie je na to víceméně sám. Blablabla blablabla. Takže pokud vynecháme stupiditu scénáře. Zbude nám hrstka vidláků vedených Arniem proti komandu profesionálních zabijáků, kteří pokud se na ně vystřelí, začnou utíkat. Teda až na jejich velitele. Ten je asi velitel, protože střílí po všem co se hýbe a má nejdelší trvanlivost. A nejtragičtější na tom všem je, že kromě jednoho mexikánce na straně těch hloupějších to všichni tak strašně žerou. Takže Uwe Bolla poslat na ty plantážníky a vracet vstupné, povinně! ()

kinderman

Stejná situace jako když do Hollywoodu přibylo trio hongkongských filmových mágů a dostalo k ruce Van Damma- tvůrčí integritu si dokázal udržet H.Tsui (Kontraband), J.Woo se chvíli hledal (a našel si jiná polena, z nichž se pokoušel dělat herce) a R.Lam zapadl do průměru. Jihokorejskému multižánrovému esu předhodili vykopávku Schwarzeneggera s příslušným scénářem a vznikla zapomenutelná podívaná, jejíž tři hvězdičky jsou asi stejně silné jako u Živého terče, ale silnější než u přituplého pokračování Postradatelných. ()

Vessper

Naprosto nevýrazné vedlejší postavy, které měly ve filmu zbytečně moc prostoru, podle mého ubírají na kvalitě. Jako pravý akčňák to má jednoduchý děj, předvídatelný konec a akční scénky, kde je nutné trochu přivřít oči. Když je na scéně Arnie tak to vážně stojí za to. Celkový dojem je 70% ()

dyfur

....ak by tam nehral A.Schwarzenegger by sa to nedalo pozerať-takto aspoň kvôli nemu...ale i tak žiadna sláva - žiaľ.A - žiaľ A.Schwarzenegger starne -čo je normálne-iste,len tu už je to dosť vidieť....dve hviezdy len za A.SCH. ()

Fíla

Slušná akční podívaná, která se nemá za co stydět. Lepší než ty přeplácané a nenasytné akční bijáky, ze kterých pak nic není. Samozřejmě Arnold ve výborné formě a ukázal mi, že nepatří do starého železa. Poblázněný Johnny Knoxville tomu dodal veškerou humornou dekoraci. Příjemný filmový zážitek, který nemá čím vyloženě zklamat. ()

maverick10

Dedek jeden prasivej, stale nepatri do kukuricneho nebe. Film patri do velmi svizneho oddychoveho becka, ktere jeste porad dokaze prekvapit. Honicka v kukurici, stylovy auta a krasny kocky, tak trochu rychle a zbesile mixnuty klasickymi akcnimi zanry 90. let. ()

Jigy

Sympatický akčňáček, který si na nic nehraje a plnými doušky dává přesně to co slibuje. Sice jsem čekal přestřelku ve městě masitější a větší, ale i tak jsem si ji užil a spolu s odlehčenýma hláškama a parodováním ex- guvernéra sama sebe se jedná o příjemnou oddechovou záležitost. Musim však říct, že v porovnánim se Slyem je Arnií v horší kondici. Jak fyzické, tak i filmové. ()

BoredSeal

Nemastnej neslanej film, postavy, Stormare i hlavní záporák a co je nejhorší šok pro ortodoxního fanouška, Arnold se celej film chová jako kdyby byl pod vlivem sedativ. Velmi nepříjemné překvapení a vůbec mě neotravujte s argumenty typu odkazy na western, honička v obilí, rozverný soundtrack a Sonny Landham. ()

ilemas

Skvělý Arnoldův návrat v jednoduchém akčním thrilleru, jakých jsme viděli nespočet. Film neurazí, ale také nijak zvlášť nenadchne. Žádná bomba to není, hned po závěrečných titulkách se vykouří z hlavy a sotva si na něj někdy vzpomenu. Příjemná podívaná pro fanoušky Arnieho na jedno shlédnutí. ()

mikinhoo

Velmi dobrý. První větší role Arnieho po návratu z politické scény a řekl bych, že v celku povedená. Když byl na scéně on a nebo Knoxville, řezal jsem se smíchy. Jinak ale do žánru akčních filmů to nic nového nevneslo. Je to prostě film, který nic nezkazí. ()

Joe321

Pro fanoušky Schwarzeneggera je to přijatelné. Selhání: Arnie se dělí o plátno s Whitakerem, který nikoho nezajímá. Arnie nesundá rotačák z podstavce do ruky. Arnie neurve hlavnímu záporákovi hlavu. Delikatesa: Arnie srazí týpka ze střechy a v letu mu vystřelí mozek. -"You make us immigrants look bad." ()

lekr

He's definitely back! A tím nejstylovějším možným způsobem! Nekorunovaný král akčního filmu si snad ani nemohl pro svůj návrat vybrat lepší kousek než tuhle parádní řežbu, při jejímž sledování dostane radostí infarkt každý divák, který má srdce na tom správném místě. Zápletka je patřičně béčková, akce strhující a dynamická, hlášky úderné a samotný Arnold je zde i přes svůj pokročilý věk a vrásky na tváři pořád schopen seřezat pár odporných záporáků a být u toho stejně cool jako zamlada. Navíc mu při tom kryje záda několik sympatických vedlejších postav se svými vlastními příběhy, které spolu s Arniem tvoří neodolatelnou policejní jednotku, jíž se prostě nedá nefandit. Takhle komplexní a ve všech ohledech dokonalý akční film jsem už opravdu dlouho neviděl. Jednoznačně pět hvězdiček. A zdaleka ne jenom z nostalgie! ()

M.i.k.e

poctivá Arnoldovka,které nechybí nadhled,vtip a hlavně kupa pořádné old-school akce.Arnold už možná není tak suverenní jako kdysi a víc se teď spoléhá na své side-kicky,ale pořád je to Arnold a po epizodkách v Expendables konečně plnohodnotný Arnold.Tohle se bez větších problémů zařadí po bok ostatních akčních oddechovek pro pochmurné večery...80% ()

zbyshek

Dle sestavy šlo už před shlédnutím usuzovat, že by se mohlo jednat o kvalitní počin. Já bych tento film zařadil do lepšího průměru, přeci jen jsem občas nechápal děj a určité situace. Ačkoliv musím uznat, že Arnold na to pořád má. Nápad na zpracování určitě špatný nebyl, ale celkově to mohlo býti lepší. Rozhodně nelituji čas strávený nad tímto snímkem i když občas postrádal logiku. ()

rakovnik

Návrat Arnolda v hlavní roli na scénu se nese v duchu Terminátora 3, i když nevím, zda je to ta správná cesta. Akční krmimi thriller se totiž až příliš mnohokrát lacině pokuší o vtip, což mě rušilo při jinak zábavné podívané. Jasně, bývalý elitní policista v zapadákově, to ještě beru. Ale skvadra, kterou kolem sebe postavil, aby zabránila tomu, co zpackala naprosto neprofesionálně se chovající zásahovka a FBI, byla na mě už příliš. Navíc, Arnold prostě není hláškující Bruce a neměl by se snažit jím být. Několik odlehčujících scén mě ale pobavilo, naopak u mnohých akčních jsem si říkal, co to proboha má znamenat, logice super auto ujelo. Celkově jsem se bavil a film slušně utíká. Jen nevím, zda stojí za opakované shlédnutí. Za příjemně strávené deštivé odpoledne a celkově dobrý dojem z filmu dávám 4*. ()

Martin741

Arnold Schwarzenegger v roku 2011 prestal gubernatorovat v Kafilerii /pardon, chcel som napisat v Kalifornii ...../a rozhodol sa, ze este do dochodku nechce. Povedal si, ze ked Stallone prisiel so svojim Bullet to the Head a Willis zas so svojou Die Hard 5, on predsa nemoze ostat vzadu /a to Stallone je o rok starsi/. A tak mame 80. roky 20. storocia opat v plnej krase, so vsetkymi tymi prestrelkami, dementnymi scenarmi, autonahanackami /A ze to Svarcovi ide/, obcas aj drsna hlaska zaznie........ ba dokonca sa aj osobny suboj najde na zaver. Aj ked mi je naprosto jasne, ze Arnold videl herecky talent z okna rychliku niekedy v oktobri 1962, a prepracovana psychologia hlavnych postav je cista sci-fi, rozhodne mi to nebrani vypnut mozog, znovu sa nadychnut nostalgickej atmosfery 80s a nechat sa unasat /po namahavej praci - behu/ tymto sympatickym filmeckom. Film ma iste par nedostatkov, akoze reziser Ji-Un Kim rozhodne nema na vysiny Ingmara Bergmana alebo Orsona Wellesa a Konecna ma len slaboduchu zapletku, ale ani to mi nebrani napliaskat tomu 83 % a tesit sa na dalsie Schwarzeneggerove projekty/filmy/. 83 % ()

Chen

Poněkud zdlouhavé ale poctivé řemeslo, které nás vrací do let minulých (v dobrém slova smyslu). Nic víc, nic míň. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013

O bizarním projektu Tusk mluví Smith na conech už zhruba půl roku, ale teď se film opravdu stane realitou – natáčení začne už příští měsíc a svérázný scenárista a režisér právě pilně obsazuje hlavní… (viac)

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

Conan, Odyseus a Ben-Hur plánují návrat

16.01.2013

Jeden fantasy, jeden mytologický a jeden „téměř-biblický“ hrdina se vrátí na plátna kin. Arnold Schwarzenegger během propagace blížící se Konečné promluvil i o dalších projektech. Tím nejzajímavějším… (viac)

Nezastavitelný Schwarzenegger

Nezastavitelný Schwarzenegger

08.05.2012

Herectví mu muselo šíleně chybět. Jde totiž z filmu do filmu. V novém traileru na The Expendables 2 je zdaleka největší hvězdou, ačkoli se zřejmě ukáže jen v jedné (klíčové) scéně. Dotočil už i… (viac)

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

Schwarzenegger, DeVito a Murphy – trojčata?

02.04.2012

Bláznivý apríl máme za sebou, přesto je tu zpráva, u níž člověk doufá, že jde o hloupý žert. Jenže ve studiu Universal prý zcela vážně připravují pokračování komedie Dvojčata. Arnoldův historicky… (viac)