Stará známa banda, Barney Ross (Sylvester Stallone), Lee Christmas (Jason Statham), Yin Yang (Jet Li), Gunner Jensen (Dolph Lundgren), Toll Road (Randy Couture) a Hale Caesar (Terry Crews) sa dajú opäť dokopy potom , čo im zavolá tajný agent CIA Church (Bruce Willis), aby ich poveril zdanlivo jednoduchou zákazkou... K partičke sa tentoraz pridávajú aj noví členovia Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Yu Nan) - prvá a jediná žena v tíme. Hoci úloha vyzerá veľmi jednoducho, samotná akcia sa príliš nevydarí a jeden člen počas nej dokonca zomrie, a to dosť nepeknou smrťou. Jeho parťáci sa ho rozhodnú pomstiť priamo na mieste, teda na nepriateľskom území, kde však majú iba mizivú šancu na úspech. Akoby to nestačilo, na Zem sa v rovnakom čase valí päť ton čistého plutónia, ktoré by našu planétu mohlo hravo vychýliť z osi a vyhladiť na nej všetok život! Túto mimoriadne nebezpečnú a účinnú výbušnú zmes preto musia zaistiť skôr... Než bude neskoro! V porovnaní so šťavnatou pomstou za kamarátovu smrť je to však záležitosť, ktorú dokážu vybaviť „ľavou zadnou“... (TV Markíza)

Vořežprut

Tak tohle bylo minimálně stejně dobré jak jednička. Když přišlo na filozofování, tak jsem si řekl dobře odpouštím. Akce stála za to, ale čekal bych ji i více a jedna byla dost nepřehledná, takže jsem nevěděl o co jde. O všem když se na place objevili Bruce, Arnie a Sly tak jsem si vyloženě rochnil a neustále jsem měl na obličeji přišitý takový ten blbý úsměv. To, co dokázali tito tři pánové ovšem dokázal Chuck úplně sám. A pobavilo mě už jen to, že tam byl. a propos nesmím zapomenout na Jeana, to byl padouch :-) Akorát jsem si říkal jak v tom dole v těch brýlích může vidět. :-) No ... byl to nářez číslo 2 :-) PS: Viděl tam někdo Novaka Djokovice? :-) ()

xpavelo

Karbanátková knížata v akci :) Film mám v živé paměti, trošku to ale někde drhne, dle mého názoru na postu režiséra. Zde Stallone udělal chybu a měl film režírovat stejně jak první díl. Ovšem tím nechci schazovat kvality filmu potažmu Simona Weste. Film plný hlášek, utahování si z postav a akce. Prostě povinná podívaná kdo vyrostl na akci 80-let. 90% ()

Quick222

Chtěl jsem se tu rozepsat, ale prakticky všechny myšlenky mi vzal uživatel Tom Hardy, vystihl film naprosto přesně. SPOILER....Při hlášce "Rest in pieces" mi smíchem vyhrkly slzy do očí :-D a to už něco znamená KONEC SPOILERU. Asi nejlépe investovaný peníze - tomuhle já prostě říkám zábava ! ()

nydahl

Po vcerejsim zjevnem pomateni smyslu jsem navstivil kino a tuhle lahudku jsem dokazal dokoukat celou.Musim rict , ze se nestacim divit nad komentari co tady ctu a asi je neco v neporadku.Druhe pokracovani akcnaku co si nehraje na nic vic bylo po tak nejak sympatickem prvnim dilu opravdu ocistcem.Tvurci predem deklarovali , ze divak nema ocekavat nijak duchaplny dej nebo dokonce zajimavou zapletku natoz napinavy pribeh , ale cekal jsem alespon standart prvniho dilu. Particka starnoucich bojovnicku , kteri se behem businessu vzdycky jeste staci vyporadat s moralnim kodexem a zachranit nejakou tu vesnicku popr ostrovany , kteri kvili pod utlakem nejakyho solidniho bidaka v tomto pripade ztelesnenym J.C.v Dammem.Nad dejem jako takovym se nema cenu pozastavovat a tak jenom par postrehu - spousty zaberu jsou nedoostrene a pre/podexponovane a nejsem si jistej ze to byl "umelecky zamer" coz je u produkce tohodle formatu hodne prekvapive.Bouraci z osmdesatejch uz opravdu starnou a fakt , ze si z toho umej udelat prdel nijak nezlehcuje to , ze uz to proste asi nepujde.Starsi rocniky bile pleti - vsichni strhany rysy , povadly mimicky svaly po plastikach a ani ty tricaky uz netrcej jako za mlada.Vyprsenej Stallone se zatazenym pupkem je taky uz spis k smichu ikdyz musim pripustit , ze me pripada ze na stary kolena se uci trochu hrat - uz neni tak drevenej jak bejval po celou karieru - mozna ze ted je ten pravej cas zkusit nejakou seriozni roli spis nez tenhle krecovitej (na rozdil od prvniho dilu) memorial. Arnie ten je total v hajzlu - to je tak maximalne na nejakou telenovelu argentinsky provinience z prostredi tajemneho domu duchodcu kde nekdo krade toaletak na wc.Jet-Li ztloustnul jak prase pekari.O Chuckovi snad ani nejde mluvit to je proste snad jako nejakej vtip nebo prelud...?Postava , ktera si u me zachovala tvar je Lundgren - hraje komplet dojebanyho korena , kterej chrape , na hlave ma misto ucesu bordel a jeho sexappeal je v kopru - tomu jsem to veril.Jedinej svetlej moment jsem chytil hlasku "rest in pieces" ale to je fakt skoro vsechno - ostatni snahy o zlehceni tohodle tezkyho pruseru pomoci sebeironie a sebesarkasmu vychazeji naprazdno a ten pruser proste nespravej. Prvni dil byl tak nejak se cti ale tohle je total pruser - davam 1 hvezdu za hlasku a TOHLE JE BRAK ze Vam bude blbe az to dokoukate. ()

dalberg

Jen tak dál, jen tak dál. Každý kdo má rád akčňáky 80. a 90.tých let musí vrnět blahem. Dvejka je o trochu lepší jak jednička a to hlavně v tom, jak si sami herci ze sebe dokážou dělat uměřenou srandu. A Chuck? Jak málo stačí k bezva roli. Jen škoda malého prostoru pro JET LIho. Van Damme v pořádku, ve trojce by padouchem mohl být Segal:-))) Pomalu přemýšlím, kteří herci by se ještě v pokračování mohli mihnout.A pokračování prostě být musí. ()

Voxel

Naprosto super! Škoda, že takhle nevypadala už jednička. Jednoduchý, ale dostačující děj, spousta humoru, hlášek a kupa zběsilé akce, která je opravdu dobře natočená. No a Arnie s Chuckem jako zlatý hřeb filmu. Viděl jsem to v kině a málem radostí nadskakoval na sedadle, modlím se za trojku. ()

Bondík

Opět skvělá oddychovka, u které se nemusí moc přemýšlet. Kluci zase nezklamali. Nechybí ani dobré a usměvné hlášky. Partičku by mohl pro příště doplnit ještě Mr. Segal. Jedna věc mně unikla. Hraji tenis a byl jsem zvědav na Novaka Djokovice, který má ve filmu hrát. Nějak jsem ho tam nezahlédl nebo přehlédl? Kde tam je? ()

Georginek

Uzasne povedeny audiovizual, doveden takrka k dokonalosti hlaskama, ktere me zabijely. NAREZ!!!! NEJLEPSI FILM za poslednich 5 LET!!!!Tam, kde prvni dil pokulhaval, tam to napravil druhy. Co si budem povidat, jestli dal nekdo min nez 5* je u me za vola, nevidel snimky techto akteru a nebo naprosto ale naprosto vubec nerozumi filmum. Kinozazitek 100% ()

Snakefinger

Jednoznačně lepší než jednička, a to hlavně v ohledu na to, že si staří známí ostřílení borci střílejí hlavně ze sebe a přiznávají, že vlastně už patří do muzea a nikdo by tohle dílko neměl brát smrtelně vážně. Nikdo z nich nemá asi (hlavně finančně) zapotřebí točit takovéto filmy, ale asi si nostalgicky zavzpomínali na starou zlatou éru akčních filmů typu Terminátor, Rambo a tady to brali s naprostým nadhledem a stoickým klidem. Nechme příběh příběhem a zavzpomínejme. Bravo. ()

prometheusll

Tak co mám na tenhle film říct : Expendables 2 mi připadá takový pohodový film. Trailer vypadal že to bude akční jak prase, ale když jsem seděl v kino sále, tak mi to připadalo jako Komedie. Film moc nedoporučuju a že to má být od 15 let mi to nepřipadá... ()

kacudzde

Vyjímečná sestava je zpět! Dvojky jsem se trochu obávala, ale zbytečně. Je akčnější, krvavější a o pár členů bohatší než jednička. Děj je vybroušenější a akční scény téměř dokonalé. Do toho vkusně zasazené špičkování akčních ikon a nepočítaně vynikajících hlášek. A nesmím zapomenout na nástup Chucka na scénu - ten neměl chybu :-). Nejlepší scénou pro mě ale byl souboj Slye a JCVD. A i když jsou některé scény dost úsměvné a některé zavání klišovitostí, téhle bandě to ráda odpustím! Šup sem s trojkou! Viděno v kině 17.9.2012.. ()

Mautinek

Jednička měla lepší příběh, ve dvojce jsou zase mnohem lepší hlášky. Občas jsem se až trochu styděl, když při vraždění, odlétávání hlav a částí těla se celý kinosál včetně mě smál jako pominutý. Za herce a hlášky dávám 5/5. ()

Kikina33

Nejlepší akčňák, který jsem za poslední roky viděla. Musím uznat, že tahle partička nemá chybu, ještě lepší akce a hlášky od začátku do konce. Filmu velmi prospělo zapojení nových tváří, hlavně Chucka Norrise, u jehož scén si diváci opravdu přijdou na své. Není nad to vidět, jak si mega akční hvězdy osmdesátých let vzájemně nakopávají zadky. Vřele všem doporučuji, byla by škoda nechat si tohle ujít. ()

Bobik99

Musím říct, že mě některé scény a hlášky velice dostali, přesto se ve filmu objevilo pár momentů, pro mě zbytečných. I tak je to ale paráda, která nám opět v plné kráse představuje největší filmové zabijáky. Nemůžu taky upřít chlapcům to, že na to kolik jim je, jsou prostě úžasní. Bohužel jsem byl zklamán kvalitou filmu v kině, rozmazané, nedoostřené ... a to mi trochu zkazilo příjemný zažitek ze sledování. ()

dsn

Akční jízda na vlně 80let. Tohle se nemůže brát vážně, ale zábava je to báječná. Jen já bych dodal místo střílení více pěstních soubojů, hlavně nevyžití Randy Coutura a Scotta Adkinse mě zamrzelo. ()

Kucin

Jedině 5 hvězd a kdyby bylo 6 dám 6...takhle nadšený jsem z kina už dlouho neodcházel. Směsice hlášek a nadupané akce a dějem který vede k pomstě...prostě nářez... Maličké bezvýznamné mínus za to že vedlejší postavy tím myslim herce mimo Stalloneho Schwarzeneggera Willise nemají až tolik prostoru jako v prvním díle. Nezájem prostě skvělý dokonalý film! :-) ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

16.02.2014

Expendables a Expendables 2 dohromady vydělali přes půl miliardy dolarů. Trojka je samozřejmě na cestě, vedle ní ale dostaneme i spin-off, jenž ponese název ExpendaBelles. Parta ostrých slečen v něm… (viac)

Třetí Expendables našli režiséra

Třetí Expendables našli režiséra

26.04.2013

Podle internetových klepů se Sylvester Stallone pokoušel ukecat Mela Gibsona, aby zrežíroval The Expendables 3 a vnesl tak do série ještě víc brutality. To ale nevyšlo. Náhradník zdaleka nemá tak… (viac)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (viac)