Opäť sa stretávame s dvomi špičkovými agentmi organizácie U.N.C.L.E (United Network Command for Law Enforcement). Američan Napoleon Solo (Henry Cavill) a Rus Illya Kuryakin (Armie Hammer) bojujú proti všetkým zločincom, ktorí ohrozujú svet. Príbeh sa odohráva na počiatku šesťdesiatych rokov dvadsiateho storočia, na vrchole studenej vojny. Agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin bojujú proti záhadnej zločineckej organizácii, ktorá si podmaňuje svet prostredníctvom šírenia jadrových zbraní a rôznych moderných technológií. Kľúčom ku nájdeniu hlavných vinníkov je dcéra nemeckého vedca. Začína súboj s časom, aby sa zabránilo celolosvetovej katastrofe. (Continental film)

Chrustyn

Přiznám se, že jsem čekal něco hodně podobného, jako byly oba Sherlockové, kterým Guy Ritchie dal díky své režii úplně novou tvář, která mi moc vyhovovala. Bohužel jsem byl v tomto případě dost zklamán, protože film pro mě vůbec nefungoval. Ústřední duo si moc nesedlo, příběh mi přišel zmatený, akce nevýrazná a ve výsledku si z filmu odnáším pouze stylovou retro atmosféru. Pro mě velké zklamání, protože jsem se opravdu těšil. ()

klerik

Fakt dobrý bondovský film, ale nie úplne oddychový. Začiatok ma až tak nechytil, ale postupne zafungujú vzťahy medzi postavami (takmer ako za čias ČERVENEJ HORÚČAVY :-) i Ritchieho zmysel pre (ľahký) humor. Pár scén je výborne zrežírovaných a ako fetišistické retro je to pastva pre oči... Hudba je vyslovene hravá... ()

SeBig

Jak mam shlidnuty ty Bondy, tak me moc ty špionážní filmy nemaji čim překvapit. Ze začátku to bylo celkem zábavný, pak už ale zase zbytečně natahovany. Některé sceny pobavily. ()

classic

Toto je tak zbytočný a nudný film, že písať niečo viac, je strata času, Vikander by si mala lepšie vyberať svoje budúce úlohy, lebo skončí ako Hammer, ktorý je hercom odsúdeným na zánik a Cavill si ako vidím, ani nepípne, nebyť kostýmu Supermana, bez toho, nie je takmer žiadny záujem, jestvujú herci, ktorí sú zaškatuľkovaní len v jednej jedinej úlohe, a tak sa majú problém vymaniť zo stereotypu ! Ritchie je režisér, ktorého dva - krát nemusím, zrejme zo zotrvačnosti si pozriem jeho filmy, ktoré mi nič nedávajú. Nalievať peniaze do takýchto debilných filmov je hriechom, za ktorý by mal byť niekto poriadne potrestaný, jediné, čo som si užil, je krátky tanec Alicie Vikander. Skutočne by som tento film zaživa zakopal do čo najhlbšej zeme, prepadák, aký pripadá na tento rok 2015, ktorý je inak filmovo - neplodný ! ()

korbitch22

Od rozvodu si Guye Ritchie vyndává koule z Maddoniný kabelky jen pomalinku polehoučku.Krycí jméno pedofilní strejda se snaží bejt za každou cenu strašně cool a mega vtipnej, ale z drtivý většiny je to hrozná křeč, šablona a nuda.Stylizace je geniální a retro už snad ani nemohlo být lepší, ale scénář má strašně utažený mantinely, Arnold Kladivo je neskutečný prkno a jeho herecký projev je tragédie a akce je fušérská, nudná a v PG ratingu, pokud se nemýlim.Moc nechápu, proč točí Ritchie jasně nepřístupný film a svojí nemohoucností ho vlastně dělá pro děti.Mělo to našlápnuto dobře, ale když můj zájem o dění naplátně který rychle uvadal nezachránila ani mizerná finální bitka, vypínal jsem film s úšklebkem a zklamáním.S filmem Kingsman: The Secret Service naprosto nesrovnatelné.55%. ()

Scalpelexis

Stylová zábava alá Ocean's Eleven s méně přemýšlení ale více absurdity. Film skvěle vypadá v 90% času (oblečení, scenérie), padne pár hlášek a nevyvaruje se tarantinovským debatám/momentům (křeslo + svačinka v kamionu), které ten potutelený úsměv vykouzlí. Není to nicméně nic originálnho či kultovního, čím bychom si tento snímek navždy vyryli v paměti, což je škoda. Ústřední trio je sympatické, hudba padnoucí jak Cavillovo sako, celkově solidní řemeslo od Ritchieho. Spokojenost. ()

marhoul

Sláva! Konečně pro mě schůdná špionážní retrokomedie od Ritchieho. Povedené, dobře obsazené, svižné, s výbornou hudbou Daniela Pembertona a křupavými kostýmy. Henry Cavill by byl fajnový Bond, ale toho se nedožiju. Slabší čtyři hvězdičky, ale za Alici přitlačím. ()

Yardak

Ritchieho retro-jízda, kde kraluje především hudba!:o)) Sympatická ústřední trojice táhne film (hnedka za hudbou), jen je škoda, že ve scénáři nedali větší důraz na interakci agentů studené války (mohlo to být o to víc vtipnější). Začátek v Berlíně ale potěšil, k tomu skvělá akce s trabantem:). Z herců ještě musím upozornit na krásnou Debicki a i na menší roli Hugha Granta, no a kdo poznal Davida Beckhama?:) The Man from U.N.C.L.E. to má v tomto špionském roce těžké (MI 5, Spectre ...), žádnou ostudu však neudělal. Guy Ritchie už natočil lepší věci, ale i tak velmi dobré 4 hvězdy. ()

Stanislaus

Svižný a zároveň oddychový retrofilm s nadmíru sympatickým hereckým obsazením (od Hammera s Cavillem přes Debicki až po Vikander), který i přesto, že má označení komedie, tak spíše vykazuje takový ten typ humoru, u kterého se člověk baví vnitřně. Vzájemné vztahy, pokukování a pošťuchování se mezi třemi hlavními hrdiny fungovalo na jedničku, stejně tak jako akční scény, kterých bylo požehnaně. Slušně natočená žánrová směska s pár dobrými dějovými zvraty, která dokáže člověka udržet jak v napětí, tak ho i lehce pobavit. ()

Flego

Taká uhladená agentská komédia, ktorá neurazí a dokáže slušne pobaviť. Dobrý casting a štýlová kamera robia z tohto počinu príjemnú zábavu. ()

BMW12

Řekl bych, že tento film je inspirován několika známými akčními sériemi, ze všeho si bere trochu a možná proto to není až tak skvělé. Ale není to ani špatné, mě to celkem bavilo, děj byl dobrý, ústřední trojice výborná, akorát to špičkování mezi Henrym Cavillem a Armie Hammerem mi tam moc nesedělo, ty jejich vtípky moc nefungovali. Ale jinak dobrá akční podívaná, s nádechem romantičnosti. ()

honajz

Neřekl bych, že zrovna Guy Ritchie připraví ten správný mix exotiky, vtipu, akce a docela charismatických postav. Připomnělo mi to zlaté časy Jamese Bonda, kdy to byly ještě mírně parodické, vtipné a akční pohádky pro dospělé kluky. Jsou zde hluchá místa, zvlášť po úvodní akci v Německu, ale třeba scéna večeře v náklaďáku mne naprosto dostala. A ta přehlídka formulí ze 60. let - dokonalá. ()

anais

Zcela odstředěná dokonalá forma od jednoduchého obsahu. Skvěle se na to dívá, nenudí to, ale je to naprosto o ničem. Ritchie vypráví obrazem a střihem. A stříhá i tam, kde by to klasická linearita děje nepovolila. Mate diváka, a doříkává zpětně. Film, který se mi zdál jako naprostá ztráta času, ale fakt bych chtěl vidět další díl. (a je to lepší než poslední Bondovka, Spectre) ()

Roman.Ticka

Skvostná přehlídka krásy, stylovosti a elegance. Bohužel nedokázala přebít místy příliš překombinovaný nebo ukecaný děj a nebylo ho málo. Víc scén á la kabina náklaďáku nebo mučírma a vůbec by nebylo nutné přivírat u hodnocení obě oči a všechny dveře v bytě, abych byla regulérní, spravedlivá a nestranná.:-) ()

HellFire

Na Ritchieho poměrně sterilní a odfláknuté. Tenhle styl špiónské akce mi vůbec nesedl. Po herecké stránce je to bohužel stejná nuda od všech zúčastněných. Postavy se vůbec nechovají jako v přestrojení a všechno se jim děje jakoby mimochodem. Vůbec nemají strach o život, skoro jako kdyby hrály ve filmu. ()

Necrotongue

Před několika lety jsem film ohodnotil pěti hvězdičkami a dnes jsem musel uznat, že jsem trochu přestřelil a jeden kousek musel pryč. V podstatě šlo o něco jako "bondovku", v níž se tvůrcům nepodařilo využít nabízenou příležitost k vtipným dialogům, což byla škoda, protože by mi pak agent Solo nelezl tak strašně na nervy a agent Kurjakin by na mě pak možná nepůsobil jako Terminátor s chabým softwarem. Mohl to být velmi dobrý snímek, kdyby do něj Guy Ritchie nezapomněl přidat trochu šťávy. 4*- ()

luka4615

Po celou dobu stopáže tohoto filmu jsem měl dojem, že si ho Guy Ritchie natočil jenom proto, aby nezapomněl svůj režisérský styl. The Man from U.N.C.L.E. je totiž zoufale o ničem. Pominu-li skvělý šedesátkový "look", občasné vtipné škorpení ústřední dvojice a povedený soundtrack, je tento film jen pouhou ztrátou času a zcela nudnou záležitostí, která se Guyovi Ritchiemu zcela vymkla z rukou. „Are they still following us?... Is there one of them?... Is he looking at us?... Does he have just one hand on the steering wheel?... When you hear something that sounds like a gunshot, drive.“ ()

Lucasion

„Did you disable the alarm? - There's no alarm on the 307. - ...Loving your work, Cowboy.“ Na projekci s čistým štítem. I když vím, že Guy Ritchie točit umí. A točí skvělý filmy. Tak proč něco neočekávat že? Je to tak. Ritchio styl komedie je prostě kvalitní. I když v tomto případě nešlape na plyn příliš moc, tak přesto po celou dobu na brzdu ani nepomyslí. Cavill i Hammer jsou skvělá dvojka. Brit hraje amíka a amík hraje rusa. Proč ne, když jim to tak jde. Přirovnávat S.T.R.E.J.D.U k bondovkám mi přijde hloupost. Stylisticky možná, ale zpracováním rozhodně ne. Situační humor tu funguje, a i když Guy umí točit líp, tak přesto jsem se několikrát zasmál. V druhé půlce se totiž vše zlomilo a finále je skvělé. Určitě navíc potěší hudba, protože už dlouho jsem si takhle neužil soundtrack. Takže sumasumárum. Ritchie možná umí točit líp a je škoda, že se mu nepodařilo vtěsnat více humoru do první půlky. Na druhou stranu se jedná o jeden z nejlepších pokusů o komedii za dlouhou dobu. Navíc herci jsou skvěle vybraní a hudba báječná. Díky kulisám se hezký kouká i na retro styl. Třeba mě druhá projekce i donutí dát tu pátou hvězdu. Kdoví, já jen vím, že jistojistě někdy bude. [Csfd projekce7] (84 %) ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)

Guy Ritchie chystá Aladina

Guy Ritchie chystá Aladina

12.10.2016

U Disneyho zabodovali s hranou Popelkou i Knihou džunglí a příští rok dostaneme Krásku a zvíře. K tomu se chystají předělávky Mulan, Dumba nebo Lvího krále a teď se celovečerního kříšení dočká i… (viac)

Alicia Vikander je nová Lara Croft

Alicia Vikander je nová Lara Croft

29.04.2016

Snad žádná herečka za sebou nemá lepší rok než Alicia Vikander. Švédská kráska zazářila v retru Krycí jméno U.N.C.L.E., ve sci-fi Ex Machina i v dramatu Dánská dívka, za které nakonec vyhrála Oscara.… (viac)

Superman nebude britským špiónem

Superman nebude britským špiónem

30.05.2015

Na začátku tohoto týdne opustil scenárista a režisér Cary Fukunaga (Temný případ) novou adaptaci románu To od Stephena Kinga (Osvícení). Do natáčení zbývaly tři týdny a studio New Line Cinema stále… (viac)