Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

Eseter

Wow takže Maverick/Ice romance pokračuje a dokonce spolu vychovávají dítě? Moc hezké. Chudák Maverick musí ale ke svému synovi cestu zase najít. To bylo velmi dojemné. V průběhu filmu jsem si opravdu přála, aby se na vztah otec a syn zatlačilo ještě víc, což se taky pak nakonec stalo. Za mě na té melodramatičnosti mohli klidně ještě přidat. Jinak po celkové stránce funguje všechno - velmi jednoduchý příběh, skvělá akce, napětí, překvapivé zvraty (sem tam), humor. Klasicky sympatické postavy - ovšem ničím nevybočující z normy, určitě mohly být zajímavější. Celkově ten film je velmi velmi cool - už začátek, první scény a zaznění Danger Zone vás dokonale vtáhne, vezme zpět v čase. Ani nevadí, že film v něčem schematicky opakuje jedničku, nový Top Gun dobře kombinuje nostalgické odkazování na první film a své vlastní sebevědomé moderní zpracování. Nedochází ani k tomu, že by původní film nějak shazoval (sklouznout k tomu by určitě bylo jednoduché). Co mi trochu místy vadilo, byl příliš epický soundtrack Hanse Zimmera, který se mi tam úplně vždy nehodil. Závěrečný záběr působil trochu lacině a nelíbil se mi. Jinak po vší stránce boží film, hezká pohádka o stíhačkách. ()

Hootik

naprostej top! masterpiece dnešní doby, žádný woke apod sračky a jak je vidět tak to jde a funguje, jediný co mi vadilo byli hrozný chyby v titulkách...  ale za to nemůže film... z kina sem odcházel plnej emocí a mlčel, usmíval sem se blažeností, nevěděl jsem jestli neuroním slzu, celou dobu sem jenom hltal jak úžasný to je...  jasných 5* a nejlepší film roku ()

VencaBedlak

První díl této série není mou srdcovkou. Nevyrůstal jsem na něm, ani mě později nijak nezaujal. Proto jssem se nedivil, když mi trailer na Top Gun: Maverick nic neříkal. Přesto jsem na film zašel, jelikož zpráva o tom, že Tom Cruise zařídil hercům reálný výcvik se stíhačkama mi film prodala. Na ČSFD měl v té době film 91% a byl 35. nejlepší, nemohlo se nic pokazit. Z hlediska filmařiny jako řemesla jsem lepší počin zatím letos neviděl. Efekty s mírou, většina scén ve vzduchu se opravu natáčela s herci ve stíhačkách a kamera úžasná. V čem film po mne pokulhává je scénář. Velké eso v rukávu je pro autory nostalgie, kterou divák zažívá. V tom bude problém pro hodně lidí, kteří si nenašli k Top Gunu vztah ani z prvního dílu. Na žádné z postav mi zde nijak nezáleželo a film se dal předvídat skoro celý dopředu. Přesto lepší podívaná než letošní tahoun kin Dr. Strange: Multiverse of Madness. Nesouhlasím s 11. nejlepším filmem, ale solidní 75-80% bych filmu dal. [3*/5*] ()

MoziMedve

Lidi, běžte na to do kina dokud to hrajou, protože takovou podívanou hodně dlouho neuvidíme.  Druhý Top má vše co se Vám mohlo líbit na prvním díle, a víc. Veškeré problémy které jsem s prvním filmem měl, druhé pokračování bez problémů řeší. Letecké souboje jedničky byli nepřehledné a třetí dějství mi vždy přišlo nasilu, jenom aby byla "nějaká" opravdická akce. Děj dvojky toto jednoduše řeší, přičemž zůstává v podstatě jednoduchý. Letectví má 3 týdny vyselektovat a vycvičit nejlepší piloty pro absolování sebevražedné mise. Cvičení má ve filmu tedy konkrétní cíl kterému divák od začátku rozumí. K tomu trochu skřípání mezi postavami a hromada nádherných záběrů z opravdických F-18tek. Tohle je filmový zážitek na které byli kina stvořena a pokud čekáte než si film zkouknete doma tak činíte škodu sami sobě. Běžte do kina! ()

Zvollda

Skvělé drama od začátku až do konce. Hltal jsem každou vteřinu. Po dobu filmu jsem byl tak zařezán do sedačky, že jsem měl pocit, že na mě taky pár G působí 😃. Skvělé pokračování s nápadem. Žádné nudné cucani z prstu... skvělá prace s emocemi diváka.. ()

Logicomix

Návrat k slavné značce po mnoha letech je vždycky risk, který hrozí trapností. Tom a spol to ovšem celkem zvládli. Nový Top Gun samozřejmě není žádný zázrak scenáristiky, ale hranici trapnosti (v rámci žánru “odpočinková ptákovina”) výrazně překročí jen jednou. A vzhledem k tomu, že je tato hloupá sekvence setup pro solidní finále, lze to přejít. Konflikt mezi hlavními hrdiny je trochu umělý. Největším zklamáním jsou pro mě nakonec samotné letecké scény. Konkrétně sterilní kamera. Starý Top Gun měl zrno. Bojové scény v tomto filmu vás kvůli velké ostrosti snímání prostě za srdce nevezmou. ()

bigmatko

Takto sa robia filmy!!! Tomáš vie kedy sa má zapojiť do produkcie a kedy zahrať na nostalgickú nôtu, vytiahnuť zo skrine kožák na svoju starú kávu a previezť sa po runway. Niektoré filmy si status film roka dávajú iba do názvu. Iné sa zas ako film roka zrodia a zbúrajú všetky predsudky o pokračovaniach po x rokoch. Určite nás tento rok čaká minimálne jeden mega film ale Top gun zaťal sekeru naozaj vysoko do strešných trámov. Vizuálne divadlo s lídrom leteckej eskadry ktorý sa úlohy mentora / hrdinu vžil úplne dokonalo. Tomášovi neprekážajú muchy na čele bez prilby na motorke a netrasie sa ani pri mach 10 alebo 10G v lietadle. Jediná žena príbehu je samozrejme nachystaná iba pre neho a tak to má jednoducho byť - proste "MAVRICK" - ()

LadyKarol

Krásný zážitek. Člověku tento snímek bere dech. Chvíle, když Meve s ostatními předvádí leteckou parádu, tak já opravdu napětím nedýchala. Zde není co vytknout, postavy jsou velmi sympatické, 2 hodiny filmu jsou tytam, sotva se zavřou dveře od kinosalu, emoce na plný obrátky, pěkně se na to dívá. Perfektní, perfektní. Tleskám. ()

C0nsti

Druhý díl top gunu.  Za mě osobně další z mála  pokračování,  jehož celková kvalita předhání jeho předchůdce. První top gun miluju, ale tohle! Totální záhul na můj mozek. Příjde mi,že  mě konec filmu chtěl spíš zabít, protože jsem nevěděl jestli mám brečet nebo se bát a nebo se radovat.   Cruise absolutně nestárne, příběh se mi taky líbíl a ty specialní efekty byly skvělý!  Chemie mezi herci byla taky fajn a po většinu filmu na mě šel nostalgický závan prvního dílu.  5/5 ! ()

v0jt1s3k

Myslím, že jsem dnes v IMAXu viděl asi nejlepší blockbusterové filmové řemeslo poslední dekády (Nolan promine). Kosinsky, Bruckheimer a Cruise nejen, že chápou, v čem spočívá kouzlo pohyblivých obrázků, ale i to, jak vzít starou značku a dát jí nový život, aniž by se musela lámat v kole. ()

PISTA226

9/10 Tom Cruise se po dlouhé době vrací do kin a nemůžu uvěrit svým očím, jak je možné, že zrovna já jsem šel do kina na stíhačky? Možná proto, že si reklamni kampaň nehraje na nic víc, protože ta jednoduchost stačí. Celý to začíná užásnou scénou, která diváky prostě pisadí na zadek a přesně takhle má rozhezd filmu vypadat. Herecké výkony, ač tu nemají vždy takový prostor, tak jsou super. Celý to hrozně vypadá jak staré americké neblockbuster filmy, které byly prostě svoje a i když to nebylo vždy tak epické a nemělo to hromadu fanoušků, tak to byl super film. Tom Cruise si to hrozně užívá a tak i celý jeho letecký tým. Hudba je k tomu úplně perfektní. Co je ale za mě to, co mně přimělo tomuhle dát 5 hvězd je to, že za poslední 2 roky jsem nezažil takové napětí z filmu. I když tam vlastně o moc v té hlavní misi nejde, člověk je tak napjatý, že úplně svírá pěsti a na chvilku se i vžije do daného pilota. Dokonce ani dojemné scény tu nechybí a opět se přiznám, že i slzička ukápla. Sami stíhačky a jiné mašinky jsou tu prostě slast pro každého milovníka letadel a všeho rychlého. Jediné maličkosti, které bych tu chtěl zmínit je, že si myslím, že tak moc nevyužili potenciál dcerky a některých členů týmu, taky že ač ru celý tým měl sdružovací části, tak bych si dal víc jejich přátelství a tvoření pout v týmu. Nějak jsem nepochopil zda je toto sequel, či předělávka, ale v každým případě film dokáže stát sám na sobě a nepotřebuje divákovi vysvětlovat každou maličkost z minulého filmu. Vypadalo to celé jako kdyby tam nebylo skoro žádné CGI, prostě tak reálně a to je velká odlišnost od většiny filmů dnes. Za mě jeden z nejzáživnějších filmů za dlouhou dobu a je potřeba, aby takových reálnějších a né třeba tak složitých, ale hlavně napínavých a emocionálních filmů bylo víc, určitě doporučuju. ()

draxxi

Tom Cruise dobry, particka pilotu dobry, hudba dobry, akce dobry, letecky zabery dobry, ale ta celkova retro atmosfera, to bylo proste vyborny... Myslim, ze to je poctivy a slusny pokracovani legendy... 3/6/2022 90% ()

GinaT

Je tam vsechno - sentiment, drsnaci, motorky, polonahy piloti v pisku a nesmrtelny Tom, co vypada o 20 let mladsi nez je ( jak to ten chlap dela???). Litaci sceny jsou naprosto bozi. A btw: Miles Teller tady a v The Offer vyzral z chlapecka z Whiplashe jak vino!! ()

TOPmoovie

pre znalcov letectva ..uplna katastrofa. pre 14 rocnych asi ok.  top gun zostava iba jeden. tento film , je niekde uplne inde, vzadu, amatersky.  pre znalcov filmu: keby to aspon natocilo studio gaumont, bola by to pecka . ()

Muffino

Pěkně se na to kouká, hudba a motory pěkně duní, ale není to málo? Již v původní verzi nám ukázali, že si můžete po ranveji trandit třeba na motorce, ale nejsem armádní nadšenec, ani fanoušek letadýlek, a přesto jim ty zjevně plné nádrže nesmyslů nespolknu. Ano, je to film, divák často promine a já promíjím, ale tady ne. Prostě létání i těch větších letadýlek 3m od sebe ja neberu a samotná mise? Když mají plnou loď Tomahawků, tak proč si nesundají ty raketomety v pohoří, že? Pak tam doletí za 50s. Nebo se elitní pilot po katapultáži na nepřátelském území ptá, co budou dělat. To jako vážně? Prostě je to limonáda. Krásně natočená, vizuálně barevná, herci věrohodně za kniplem trpící, ale nějak se mi pod kůži nedostala ani jedna bublinka z té limonády. Vše se točí kolem hlavní postavy, takže o ostatních hrdinech se toho moc nedozvíme a nakonec je vidíme převážně jen v letadlech nebo za lavicí. Přítomnost Penny beru jen jako snahu se připodobnit původnímu Top Gunu, kdy prostě musíme vidět Mavericka s ženskou na motorce. Její postava i dějová linka je vlastně k ničemu. Scéně jako vystřižené z Ramba jsem nevěděl zda se smát či tleskat. :) Jako ukázka umu současné americké filmařiny je to perfektní. Vážně. Ty peníze z toho cákají až do 18. řady. ()

dammit83

Obecně je známo, ze dvojka málokdy překoná první díl a ne jinak je tomu i tady. Film žije z nostalgie prvního dílu. Zatímco v jedničce superpiloty z Top Gunu tvořili chlapi, tady už pilotují i dvě bábovky, aby to bylo genderově vyvážené. Jinak se tu hlavně vzpomíná na to, co se dělo v prvním díle. 3 hvězdy za letecké záběry, které z 90% byly real a herci si užili pořádná "géčka". Tom se dokonce kvůli pokračování naučil pilotovat stíhačku a údajně ve filmu i usedl za knipl sám. Nechápu hodnocení 92%. To snad i uráží jiné top filmy. ()

Sashmen13

Někdy není špatné odprostit se od šedi, od depresivních světů, které si nezadají s realitou. Někdy se rád podívám na film nebo seriál, aniž by mi někdo nebo něco mlátilo o hlavu politickou propagandu. Někdy je třeba dát si pohádku pro dospělé a to je přesně Top Gun: Maverick. Dobří jsou dobří, zlí ani nevíme kdo jsou. Letecké souboje jsou čístá fantasy, obzvlášť jak třeba týpci  říkají, že USA má horší technologii než někdo jinej, to je humorný a taky všechny bojové scény, ale! vypadají fakt dobře. A taky jak vrtulník chtěl chudáka mavericka prostě zastřelit, místo toho aby ho zajmuli pro intel, více pohádka to být nemohlo. Ale Tom Cruise je pořád chad, to se musí nechat. Jednoduchej příběh, suprové provedení. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí