Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (CinemArt SK)

Drat

Čistá radost z poctivé filmařiny, která je dotažena k dokonalosti! Cítím se až provinile, že mě tento žážitek stal jen jednu vstupenku do kina. Btw po dlouhé době ATMOS využitý na 100% ()

tombarider

V kině fantazie. Tohle je akčňák, tohle je retro, tohle je všechno v tak Americko nacionalistickým pojetí, že to nelze nemilovat. Paroduje to samo sebe a přitom je to fakt pecka. ()

george82

Pecka, bomba, pecka, bomba. Tohle se víc než povedlo. Díky Tome, žes mě vrátil do dětství, kdy jsem viděl původní Top Gun a zároveň k tomu přidal i něco navíc ve dvojce. ()

dragonian

cakali ste nieco ine? F14 finisuje, ale preco mala backup.letka stale F18tky a nie moderne stroje je otazka pre tvorcov..uzasna povidana, dostojne ukoncenie legendy ()

Stranger77

Ještě relativně nedávno bych si ani nedokázal představit, že TOP GUN 2 bude vlastně důstojným následníkem jedničky. OK, možná jsem doufal, že Cruise je blázen a letecké souboje budou fajn, ale ono je to celé mnohem víc než fajn. Vlastně mnohem lepší než jednička prakticky ve všech ohledech. Evoluce se povedla. Cruise nevypadá na svůj občanský věk, všechno je odladěné, děj navazuje a pomrkává po jedničce, ale nevykrádá jak jsme zvyklí (zdravíme Star Wars), prostě je to všechno nesmírně příjemná adrenalinová jízda, která rozhodně stojí za IMAX. Vlastně to líp dopadnout nemohlo. 9/10 ()

ACDCKL

Tak toto je pokračování, jak má správně vypadat. Film je ve většině věcí lepší než původní film, nostalgicky nastavuje vlnu k některým věcem z prvního dílu, herecké výkony některých herců jsou výborné, hlavně Miles Teller alias Rooster, který okoukal "manýry" a pohyby svého otce Goose. Též i vizuální stránka filmu je naprosto boží, koukat na stíhačky jako F-35 Raptor, F-18 či F-14, to je lahoda pro oči. Soundtrack též výborný a značka Hanse Zimmera je tu velice znát. Též film jsem viděl v Dolby Atmos, takže zvukový dojem z filmu naprosto parádní. Zde jasných 5*. ()

haffen

Tak toto bol BLOCKBUSTER. Posledná polhodina SPEKTAKULÁRNA! Rozhodne si musim pozrieť ešte raz. Ako na začiatku začal Kenny Loggins, vedel som ktorá bije. Filmu sa nejde nabažiť. Rozhodne film pre kino a na televízore to už asi nebude tak dobré. Zatiaľ dávam 95% (5*). ()

papilon395

Tak jako se mi líbily poslední díly Mission: Impossible, tak to bylo i s touto (staro)novinkou. Poctivá filmařina. Příběh jako pohádka o nadčlověkovi, plný patosu a patriotismu, ale nevadí. Všechno to vyvážily neskutečné zážitky z leteckého výcviku a provedení operace. Paráda, která stojí za zopakování. Šli jsme ve třech k utracení dárkové poukázky. Troufnu si ocitovat i věnování k ní: "Šeptám vše nejlepší, nemá to kaz, v příšeří sálu Premiére Cinemas. Ve světě iluzí, ve světě fantazie, člověk je vděčný za to, co nezažije." ()

Dejvecd

It's not the plane, it's the pilot. Vôbec nebudem zveličovať, keď označím nový Top Gun za úplne bombastický zážitok, ktorý v tento brakový rok sviežo prevetral kiná a ukázal, ako má vyzerať dokonalý blockbusterový film. Pokračovanie Top Gunu je úplný odpal, či už po audiovizuálnej stránke, ktorá sa nedá prirovnať k ničomu inému, ako k čírej dokonalosti, alebo zo stránky postáv, príbehu, či emocionálneho podkladu. Top Gun totižto spĺňa všetko a bravúrne dokáže zaujať aj fanúšikov originálneho filmu, ale aj moderných divákov. Top Gun, totižto na rozdiel od iných pokračovaní vsádza na nostalgiu a prvý film menej (stále však vsádza a je to pecka) a skôr sa sústredí aj na generáciu mladých pilotov. Nemusím zabúdať na bravúrne obsadenie a stíhačky... stíhačky pri ktorých máte pocit, že stoja priamo v kinosále. Zároveň tu máme aj sakra napínavý storyline, pri ktorom som buď plakal, usmieval sa od ucha k uchu, alebo od napätia vyskakoval zo sedačky. Alebo všetko naraz. Top Gun je totižto neskutočné živý a príjemný film, ktorý dokáže divák skvelo precítiť a v tejto dobe skvelo predvádza  ako majú vyzerať veľkofilmy. Nádhera. 10/10 ()

liquuid

Mam velice rozporuplne pocity po zhlednuti. V prvni rade je nutne rici, ze toto pokracovani rozhodne nebude kultovka, jako je jednicka. Skvele zabery, paradne nazvucene, vizual predci plno filmu. Zde by se mohlo spousta reziseru inspirovat v tomto ohledu. ALE. Nemohu si pomoct, ale vadi mi par konkretnich bodu, ktere bych cekal u filmu takove kapacity, ze budou vychytane. Byt se topgun tvari jako skola pro piloty, tak skolou nebyla, byla to jen velmi kratka pripravna pro velice stupidni misi a proc stupidni? Neni zde jasne, kdo je nepritel, kam se leti, co se teoreticky muze stat, kdyz se mise nezdari, neni predstaveny zadny zaporak, je jen jedna hola, osekana, jednoducha mise, kterou absolutne netusime, proc oni ji podstupuji. Celou dobu piloti zkousi nejakou nasimulovanou trasu a nikdo z nich ji neudela, jen nas milovanej Tomik. To znamena - nejlepsi piloti ve statech jsou uplne k hovnu. Zabava zacina az opravdu pri te nam nic nerikajici misi, kdy je ta spravna akce a atmosfera. Osobne bych cekal, ze to dotahnou mnohem lepe a euforii zdejsi vubec nesdilim. Byl to dobry film, ale 91-92 procent vazne neni adekvatni hodnoceni. At se na me nikdo nezlobi. Lepsi 4 za efekty, vizual, zvuky, Toma a Connely. ()

Boysor

Odporúčam každému pozrieť toto majstrovské dielo. Neskutočný film. Toľko emócií čo mal to bolo fakt grandiózne. Dokonale má zaklincoval vo všetkých pasážach filmu. Každý záber vám dodá toľko napätia akčných záberov a samozrejme príbehových liniek čo by ste sami nečakali. Dokonca som sa cítil ako keď by som bol pripútaný v sedadle letiac v stíhačke ako v top gune. Nostalgickú fanspúšť ocenia hlavne praví a veľkí fandovia tohto unikátneho diela. No človek ako ja normálne pri tom mal emočnú chvíľku (pritom ja niesom ten typ čo plače stále pri každom filme samozrejme). Hudba bola geniálna či už od neskutočného skladateľa Hanza Zimmera ale takisto aj od Lady Gagy ale aj Harolda Faltermeyera. Tom Cruise bol famózny či už ako Maverick ale aj ako herec. Neskutočné som si ho užil.  Takisto aj Jennifer Connelly ale aj iných hercov. Určite si ho pozrite a či budete mi veriť alebo nebudete ale tento megahit  urobí na vás veľký dojem. Nervydrásajúci ending vás prinúti sa zamyslieť že to čo ste videli je dielo po ktorom si poviete že ho chcete určite vidieť zas lebo sa vám to zdalo ako jeden veľký a splnený sen (ktorý sa stal skutočnosťou) pre každého či už fanúšika alebo človeka ktorý sa do toho ponoril s celou svojou energiou. A hlavne ešte chcem dodať k tejto recenzii že tie letecké zábery boli taaak úchvatné že som sa zažral do každej scény. A tie stíhaaačky uff paráda. + (samozrejme pred tým si pozrite aj top gun z roku 1986) neurobte tú istú chybu ako ja čo som si ten z 1986 roku nepozrel. Musím to čím skôr napraviť. Ďakujem za prečítanie mojej väčšej  recenzie. P.S. Pre mňa je to zatiaľ najlepší film tohto roka. A kľudne choďte aj na slovenský dabing ktorý sa im naozaj vydaril. ()

MFloyd

Lepší film pro kino asi jen tak dnes neseženete. Spousta leteckých manévrů, odvážných chlapů se slunečními brýlemi, včetně nestárnoucího Cruise. K tomu skvělá hudba a pár dobrých hlášek, jak vtipných, tak i emotivních. Za mě super zážitek a možná až moc jen zážitek. No ale o to v tomhle filmu šlo především. ()

Jereme

První díl se stal kultovním příběhem, ale zůstal průměrným filmem, druhý díl zůstává kultovním počinem, ale je i zároveň skvělým filmem... No jasný, je to pohádka, ale tak snad ani nikdo kdo jde do kina na Top Gun nečekal, že dostane realistickou analýzu letecké bitvy podle skutečné události... co dodat Tomík prostě neumí stárnout a tedle film je důkazem, že i letitá značka se dá vzkřísit se ctí. ()

Honzimir67

8/10 - Vsadím se, že už při textu a prvních scénách s legendárním soundtrackem musela srdcaře Top Gunu dokopat extrémní nostalgická vlna. Osobně jsem čekal, že tento film se bude od předešlého dílu hodně lišit, což nebyla pravdivá předtucha. Musím říct, že jsem rád za udržení stejného stylu. Hned od prvních záběrů se mi zalíbila profesionální kamera a střih. Krom toho se povedlo i na první příběh z osmdesátek perfektně navázat nečím novým, také pravděpodobně neočekávatelným. A pokud bylo něco naprostá bomba, tak určitě akční lety, které byly naprosto excelentně natočeny a sestříhány tak, že člověk v kině měl dojem, že opravdu letí ve stíhačce. Co se týče konce, tak ten je nepředvídatelný a do bodu zlomu stále napínavější a napínavější. Na co se ještě nesmí zapomenout, je herecký výkon skoro šedesátiletého Toma Cruise, který se ve filmu předvádí jak cirkusák. Dle mého nemohlo pokračování dopadnout lépe, a 10 bodů u mě film nemá čistě ze subjektivního dojmu. Doporučuji jak sviňa! ()

adamix

Do takého jasotu som pri záverečných titulkách nešiel, osobne však môžem prehlásiť, že ide o nadpriemerný filmový zážitok, kde budete mať radi jeho postavy, ale nie ich milovať. Cruise v stíhačkách je samozrejme macher, skupina pilotov vôbec nie je otravná a určite najlepšie na tom všetkom je tá ,,akcia", alebo skôr atrakcia, ktorá ma v kine ohlušovala a kebyže to hrajú v IMAX-e, odídem zo stratou sluchu, ale spokojný :). Omnoho lepšie než originál, obsahuje to všetko, čo má mať a je to vytvorené zo srdca, akurát to moje to až tak nezasiahlo. Vidieť však po toľkých rokoch Kilmera...to bolo asi najsilnejšie. Gratulujem však Tomovi a jeho Grupe k prekvapivému úspechu. Za mňa 80%. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí