Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (viac)

Viac než 30 rokov v službe. Pochvaly. Vyznamenania. Jediný, kto za posledných 40 rokov zostrelil tri nepriateľské lietadlá. Napriek tomu ho nikdy nepovýšili. Prečo? Pretože je to Maverick. Rebel, ktorý počúva len sám seba. Aj napriek tomu  dostane ponuku stať sa inštruktorom elitných pilotov stíhačiek v programe Top Gun, ktorých má pripraviť na úlohu spadajúcu do kategórie Mission Impossible. Okrem tejto misie bude musieť Maverick zvládnuť ďalšiu náročnú súkromnú misiu. Jedným z pilotov, ktorých má pripraviť na akciu, je Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho priateľa a navigátora Goosea. Znalci prvého Top Gunu, vedia, že Goose zahynul, keď sa neúspešne katapultoval z neovládateľnej stíhačky, ktorú pilotoval práve Maverick. A jeho syn ho obviňuje zo smrti svojho otca. Maverick za žiadnu cenu nechce, aby Bradleyho postihol rovnaký osud ako jeho otca. Pritom si uvedomuje, že šanca, že jeden z pilotov plánovanú leteckú operáciu neprežije, nie je vôbec malá. (Cinemart SK)

Enon

Na tento film sem se těšil. Neměl sem nějaký extrémní hype ale těšil sem se. Ne snad proto, že bych měl nějaký vztah k prvnímu dílu (první díl sem viděl ani ne týden před premiérou tohohle) ale proto že dost cením Toma Cruise, miluju jeho herectví a práci kterou v jeho rolích odvádí. Dále sem se samozřejmě těšil kvůli traileru, který mě naprosto uchvátil svou nápaditostí, kamerou, hereckými výkony i emocemi. Díky tomuto traileru sem si pustil jedničku. Byl to skvělý film, poctivý zábavný akčňák který mě dost bavil. Začal sem se ještě víc těšit na pokračování. A TY VOLEEEEE. V dnešní době je celkem odvážný udělat pokračování  po tolika letech, většinou to totiž nevyjde úplně dobře, filmy možná vydělají ale nejsou moc kladně přijaté. Důvodem je často to, že se hlavní hrdina chová jinak než v prvním díle nebo, že to tomu původnímu filmu vůbec nevzdává hold, necítíte žádný emoce a je to celý takový tupý a vy máte pocit, že to existuje jenom proto že money. Ale TOP GUN: MAVERICK je úplně něco jiného, a zcela nevídaného. Tento film naprosto exceluje ve všech ohledech. Jedná se o brilantní filmařinu a je vidět, že to bylo natočeno s velikou láskou a péčí. Opravdu, je to vidět v každé scéně. Tom Cruise mě vůbec nezklamal, ba naopak předčil moje očekávání. Však se pro tenhle film naučil PILOTOVAT TRYSKÁČ. Wow… klobouk dolů. Neskutečně si to dává a s nim všichni ostatní herci. Ten kdo  by měl pocit, že tento film je pouze jen další laciné pokračování za účelem vydělat co nejvíce peněz, SAKRA NEMŮŽETE SE VÍC MÝLIT. Nechte mě vám objasnit v čem všem ten film bezmezně miluju a třeba vám to dokážu. Doslova už jenom úvodní titulky jsou skvělé, hraje v nich stejná píseň jako v původním filmu a jsou udělané na stejný způsob, což je strašně fajn, to stejné platí i u těch závěrečných. Víte jak byl Maverick strašnej sympaťák a takový drzoun, který byl zatraceně dobrý v létání? Bojíte se, že ta postava se chová jinak? NE. Je to pořád ta stejná postava kterou milujete, cítíte emoce kdykoliv je máte cítit, máte strach kdykoliv máte mít strach. Všechno to funguje a hlavně NA TÉ POSTAVĚ VÁM ZÁLEŽÍ. A to je to hlavní. Veškeré jeho chování chápete a má nějaký důvod proč to dělá. Všechny  létací scény jsou pastva pro oči a máte z nich husinu až na prdeli. První scéna byla naprosto úžasná a celé půlhodinové finále dechberoucí. Umění. Napomáhá tomu i to, že se to nedělalo na compu ale je to všechno real. Je to v dnešní době velmi vzácné a o to víc si to užíváte a milujete to. Ten střih v nich je také plně přehledný a nebolí vás z toho oči, což je fajn. Samozřejmě když jsou výborně natočené akční létací scény tak i zbytek filmu má výbornou kameru a efekty, kterých tu moc není. Vztahy mezi postavami jsou brilance sama. Ten kdo psal scénář by měl dostat Oscara, protože je to fakt hodně dobrý. Všichni ti studenti jsou skvělí  a vy si o nich během pár sekund uděláte obrázek a víte co od koho čekat. Bomba. Nevim jak to mám víc popsat, to se prostě musí zažít. Emoce fungují kdykoliv fungovat mají. Scén kdy se tento film snaží útočit na vaše emoce je tu milion což je strašně super (klavírní scéna v baru, otevírání hangárů, plážový rugby, již zmíněné letecké scény, Iceman, záběry na trysky…) rozhodně vás to alespoň trochu zasáhne. Samotný zakomponovaní Icemana do příběhu je opět skvělé a není tam jentak pro nic za nic. Sám Tom Cruise si ho do tohoto filmu vyžádal, takže to chápu. Opravdu by tu chyběl. Rooster je kapitola sama o sobě, jeho interakce s Cruisem mě strašně bavila a jejich finální usmíření mi vyvolalo nemalý úsměv na tváři. Ta postava byla fakt skvělá, dobře napsáná a budete s ní celou dobu sympatizovat. Romance zde také funguje velmi dobře. Hudba většinou skvěle zapadá a výborně podporuje různé důležité momenty. Velmi mě to těší jelikož hudba je pro mě ve filmu opravdu velmi důležitá. Snad sem vás přesvědčil o tom, že tento film je opravdový skvost a že mu určitě můžete dat šanci a nebudete zklamaní. Podtrženo sečteno, TOP GUN : MAVERICK je za mě 10/10 film, který z hlavy určitě nikdy nevymažu, budu si ho pouštět ještě hodněkrát a milovat ho budu až do konce svých dní.97% () (menej) (viac)

Bohusu

Top Gun: Maverick je jeden z filmů, který vytáhne kultovní film nebo sérii a natočí se nové pokračování (viz. Halloween, Texaský masakr) Ale málo kterýmu se povede dostat se na úroveň původního díla nebo dokonce překonat svoji předlohu. A Top Gun je právě touto výjimkou. Nejenže je na úrovni původnímu Top Gunu, ale dokonce ho překonal. Příběh je velice podobný až stejný původního Top Gunu akorát je zaobalen v novém vizualním kabátku. Tom Cruise jako již vysloužilý letec Maverick dostane na starost vycvičit nejlepší letce na prakticky sebevražednou misi. V této skupině se nachází i syn (Rooster) již zesnulého letce a kamaráda Goose. A tenhle příběh i jak moc je jednoduchý funguje přímo perfektně. Maverick musí vycvičit skupinu namachrovaných letců aby splnily úkol a vrátily se domů a zároveň musí řešit rozbitý vztah s Goosem. Jedině co bych možná poznamenal je “blíže” nespecifikovaný nepřítel s ruskými Migy. Další velmi silnou stránkou jsou vizualní efekty a kamera. A tohle se dá považovat za umělecké dílo. Herci letící v opravdových letících stihačkách… To nejde popsat. Všechny letecké scény jsou napěchovaný adrenalinem až to není možný. Já osobně byl zařezaný do sedačky s otevřenou pusou. Všechno v tomhle filmu působí tak reálně a uvěřitelně jako by jste koukali na záznam z reálné vojenské akce. Film bych doporučil úplně každému. A to nemusíte ani být fanoušky původního Top Gunu jako já tenhle film si zamilujete. Věřím že za pár let bude tohle právě ten správný kultovní film. ()

danielHagara

Po tom ako som videl hodnotenie na csfd som sa rozhodol, že na film pôjdem do kina o očakával som minimálne film roka. No dostal som síce dobrý film, ale nič extra to teda nebolo. Tom Cruise bol fajn a Jen Connely tiež potešila ale celé to bolo také jedno klišé za druhý. Ako keby výlet smerom k 80-kovým alebo 90-kovým filmom kedy to bolo celé postavené na klíšé a drsných hláškach a nikomu to nevadilo. Myslím, že úspech filmu je spôsobený nie tým, že by bol fakt takt dobrý ale tým, že filmy dnes fakt za veľa nestoja. Stávka na atmosféru 80tych rokov sa v poslednej dobe vypláca viacerým filmom a seriálom a smerom na nostalgiu to hrá aj Top Gun a tiež mu to vychádza. V každom prípade príjemná oddychovka. ()

Hornet.CZ

91% / Velmi kvalitní podívaná s kvalitními herci,. Tomuto filmu mnoho vytknout nejde, leda nižší metráž, kvůli které se mi zdáli některé témata nedostatečně rozvinutá. Ale jak říkám, jinak jde o perfektní podívanou bez jakýchkoliv problémů, jen a jen doporučuji, opravdu to stojí za to. ()

fajntomas

První TopGun mě moc nebral, ani Tom Cruise, mladej malej frajírek, ikdyž ty záběry už a hlavně tenkrát byly neuvěřitelný. S tím jsem šel i do kina; remake s šedesátníkem..., ale ty jeho Mission impossible 3+ celkem žeru ... Byl to po dlouhý době zážitek, trochu pohádka, ale velkolepý, vyvážený, retro, zvuk,... a ty záběry... 90% ()

horskejvlk

V 58 letech soutěžit s 20 letýma mladíkama to umí jen Tom Cruis, vše zde bylo správně namíchané i ten přidrzlí synáček Guse který jen křivdí Maverikovi aby zjistil že vše není jak se celá léta domníval. Film je poklonu Tomu Cruisovi který zde vypadá na 35 let a Val Kilmrovi kterěmu je 85 let. ()

MatyRock

V dnešní CGI nadužívané době je nádhera, jednou za čas, zajít do kina na poctivý americký blockbuster, který využívá osvědčených hollywoodských technik, ale využívá je s nesmírnou poctivostí. Dějová struktura kopírující první díl není na škodu, příběh je lehce vylepšen a aktualizován o současná témata. Téměř všechno je lepší (vůči prvnímu filmu). Letecké záběry jsou fenomenální, hudba výborná, kamera nadmíru přehledná a k tomu Kosinskiho režie vypiplaná do detailu. Když si k tomu člověk domyslí herce, nad jejichž výkony se tají dech, s Tomem Cruisem v čele, tak se jedná o dokonalé pateticky americké hovínko s patriotismem k tomu. Škoda toho až moc předvídatelného závěru... 8,5/10 ()

DiableBlanc

Sám bych na tento film asi do kina nešel, každopádně vím, že bych neskutečně litoval!  První Top Gun už si nepamatuju, viděl jsem ho v teen letech, takže jsem se bál, že absence znalostí mi zážitek naruší, ale tvůrci minulost krásně pojali formou flashbacků ...mimo to na diváka čeká napětí od začátku do konce, i když je podvědomě jasné, že celý film skončí dobře ... No, tak či tak - pokud by tohle měl být poslední film Cruisovi kariéry, nemusí se za nic stydět ...film je po stránce akce, napětí a kvalitě scén dokonalý ...nenaplněný typickými moderními tématy, které jsou dneska už otravné ... ()

spawnegon

34 let se cekalo na pokracovani / tom cruise dovedl sebe i film k dosazeni neceho co se jen tak casto nestava dosazeni absolutni dokonalosti z hlediska zanru / filmu vazne neni co vytknout jiz od samotneho zacatku az ke konci / letecke sceny posouvaji filmarinu na uplne jiny level / perfektni vyuziti jednoducheho scenare ktery funguje presne jak ma / videno v imaxu kde skoro plny sal ani nedutal zazitek na dlouhou dobu / silnejsi 4* akcnak neni uplne muj salek kavy ale diky tome! ()

ElvisP

Musím říct, že po dlouhé době opravdu super film. Zápletka taková normální, ale Tom zaslouží hlubokou poklonu za záběry z kokpitu, kdy na něj opravdu působilo brutální přetížení, stejně tak mu napsaly poměrně vyspělý scénář, kde jako starší pán byl v úplně jiné roli. Film je velmi dobře natočený, vše je tak nějak vyvážené, tedy od akce, humoru, trocha romance, retro jako takové. Příběh dokáže chytnout za srdce a každý v tom najde aspoň kousek něčeho, co se jemu bude líbit. Nebylo to nikterak brutálně přitažené za vlasy jak to bývá poslední dobou dobrým zvykem. Prostě film o stíhačkách a dané operaci se zabývá přesně tím, a toho okolo tam je tak akorát. Za mě jednoznačně palec nahoru ()

Sedro

Famózní záležitost včetně plno odkazů na jedničku, uz začátek a podtitulkové záběry s Danger Zone vyvolávají mrazení a úsměv na tváři , který přetrvává az do titulků na konci :) ()

Va3sek_here

9,5/10, jistě mi dáte za pravdu, že tento díl je alespoň co se akce týče je o dost lepší. Bavily mě scény v letadle a celkově prostě lepší než 1 díl. ()

OsahuKimina

10/10 Poslední mohykán mezi poctivými akčními hrdiny, Tom Cruise. Opájející se ve světle svého odkazu a nostalgie. V opravdové a za poslední roky nejlepší, dech pohlcující, adrenalinem natřískané akci s minimálním využitím zeleného plátna. Což je v dnešním Hollywoodu takřka nevídaný počin, hodný největšího uznání i přes to, že by se na scénáři dali hledat chyby. ()

Saralinos

Byl jsem trochu opožděně na novém Top Gunu a dost dobře jsem se pobavil. Poté co se zorientujete v ději, tak už vydržíte bez nudy celý zbytek filmu. Není to nějaký objev desetiletý či co, to mi přijde, že se hodnocení trochu přestřelilo, ale záběry jsou super a hlavní 2 postavy, (Maverick a Bradley) mají co nabídnout a jejich finální chemie je víc než uspokojující. Trochu mně vadil natahovaný finální souboj a obecně začátek, ale jinak nemám moc filmu co vytknout. Na dnešní dobu, kdy návštěvnost válcuje Marvel a filmy, které melou stejný příběh pořád dokola, nevím co chcete. 8/10 ()

CamilleS

Tohle je film, kterej stojí za to vidět v kině. Rozhodně nečekejte, až ho budou dávat v televizi, tohle bylo točeno a zvučeno pro kino. Příběhově přes kopírák jako původní Top Gun, ergo předvídatelný a vtipný scény nemaj grády, protože stejný scény opakujou každý léto na Cinemě. Jestli byl (jakože byl) záměr pouze natočit osmdesátkovou klasiku znova a líp, modernějšíma technologiema a více penězma, tak se to povedlo. Za mě zážitek na 4* ()

teekanee

Opravdu velice dobrá pohádka pro dospělé. Film funguje ve všech směrech, jen je možná až moc předvídatelný a absence jasných záporáků s jménem, mi tu trochu vadí. 86% ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí