Pán Popper (Jim Carrey) je úspešným newyorským podnikateľom. Ako sa mu darí v podnikaní, tak sa mu nedarí v osobnom živote, kde má problémy urovnať vzťahy so svojou rodinou a uteká od všetkých zásadných rozhodnutí, ktoré by mal urobiť. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho život obráti úplne naruby. Priamo do obývačky mu pošta doručí neočakávané a veľmi čudesné zásielky - najprv jedného a potom piatich živých tučniakov. Pán Popper sa dozvie, že šiestich tučniakov zdedil po svojom otcovi, ktorý zomrel v Antarktíde. Povedali by ste, že tučniaky sú milé a neškodné stvorenia, ale čo s nimi v New Yorku? Zvieratká v tom ale veľký problém nevidia. New York sa im páči, byt pána Poppera si prispôsobia po svojom, takže pripomína skôr zimné ľadové kráľovstvo a zo svojho nového majiteľa si spravia náhradného otecka. Pán Popper z toho ale nie je príliš nadšený a radšej by chcel naspäť svoj starý život - bez tučniakov. A keď sa ho jedného dňa, po tom, čo odíde do práce, vydá celá šestka hľadať do ulíc veľkomesta, musí riešiť množstvo ďalších problémov. Tučniaky na výlete vzbudia pozornosť tých, čo by ich radšej videli ako atrakciu v miestnej ZOO než na uliciach. To by sa pánovi Popperovi vlastne aj hodilo, keby mu však medzitým zvieratká až tak veľmi neprirástli k srdcu. Popper objaví list od svojho otca, ktorý mu píše, že tučniak nikdy nezradí toho, koho si zamiluje, ale on to pochopí veľmi neskoro. Nuž, aby nebolo neskoro, pán Popper urobí zásadné rozhodnutia, ktoré zmenia jeho život. V lete vedie svoju milovanú reštauáciu v New Yorku, kde sedáva za stolom s celou svojou rodinou. Tučniakov presťahoval na južný pól, kde jeden z nich, Kapitán, už vysedel nové vajce. Popper sa odsťahuje do Antarktídy za svojimi zvieracími kamarátmi a rodina mu sľúbi, že ho tam bude pravidelne navštevovať. (TV JOJ)

CrazymanM

Předem hlásím,že jsem velkým fanouškem Jima Carreyho,takže beru i slabší kousky.Tento snímek byl však velmi milý,zahřál mě na duši a chvílemi i dojal,i když vím,že to bylo zajisté prvoplánové.Jim to nepřeháněl s grimasami,tučňáci se povedli,prostě pohoda a doporučuji! ()

Demoiselle

Takhle: tohle je opravdu dětská záležitost. Dívala jsem se na to s nimi a oni se bavili a já se smála taky. Ale jinak je to blbost. Takže 2 za dětský smích. (mám takový dojem, že by ty tučnáci přežili zhruba jeden den) ()

Blazis34

Komedie, která je originální snad jen výskytem tučňáků, jinak od začátku předvídatelná a ničím výjímečná mě nějak neuchvátila. Zábavu zachraňoval snad jen skvělý Jim Carrey a pár jeho hlášek. Kladně hodnotím i prostředí ve kterém Popper bydlel, ať už v zimní či letní tváři. Jinak mě tento film ničím zvlášť nezaujal. Hodnotím za tři hvězdy - 50%. ()

waltosin

Taková komedie, nekomedie pro dětičky s Jimem Carrey,který tentokrát nám toho moc nepředvedl, to bude tím že je to mládeži přístupný jinak věřím že Jim by to pořádně rozjel jako vždycky. :) 40% ()

pafka

Skoda takoveho herce, ktery uz zkratka nema roztomily oblicej a jeho uzasne grimasy uz trosku diky tomu posmutnely. Proc to bylo natocene? Je to trosku marnost, i kdyz animce tucnaku je skvela a hodne hodne nevyuzita. Skoda. ()

Anez99

Nijak zvlášť mě tahle 'komedie' nevzala, ale menší členové rodiny se u ní smáli, jako pominutí, takže na ní asi něco bude a já jsem asi moc stará abych to mohla pochopit. Tahle komedie se, ale dala přežít, i když nijak velká zábava to nebyla, takže to máme jednu hvězdičku a druhou kvůli těm dětem. ()

Eonex

Podobně laděných rodinných komedií jsou tucty, snad proto dávám jen tři hvězdy. Jinak by ale Jim Carrey a jeho roztomilé objevování toho, co je v životě skutečně důležité, dostal i víc - přiměl mě totiž spokojeně se usmívat, i když den nebyl právě veselý. ()

ShortyIC

Sympatická, oddychová a príjemná rodinná komédia. Jim Carrey klasicky výborný, tučniaci svojou roztomilosťou a zábavnými scénkami si získavajú u diváka veľké sympatie. Film dokonalý na poobedňajšiu siestu... ()

wallax

Veľmi príjemné prekapenie od Jima "The Mask" Carreyho, zároveň dobré sekundovanie od stále nádhernej Carly. Tučniaci boli prekvapivo milí a decká neotravné. Rodinná komédia ako vyšitá a ukážka toho, že to ide aj bez obrovského počtu trápnych a okukaných grimás...tu ich bolo tak akurát, vidíš Jim, dá sa to. ()

megajalec

Tak toto absolútne nevyšlo. Vtipné vôbec, skôr rodinné, ale toto už človek videl snáď milión krát dokola, ako sa otec polepší, zanechá svoje doterajšie hodnoty a začne byť vzorný otec. nové sú snáď len tučniaky, ale to ma tiež nenadchlo. ()

Hakuna Matata

Vím, že to není kdovíjaký zázrak, co se týče nápadu a děje, ale mě to nevadí. Mám Carreyho rád, je to sranda, docela realističtí počítačový tučňáci jsou roztomilý a já si prostě nemůžu pomoct, ale mě se to velice líbilo, nesouhlasím s tím, že by byl Carrey už starý na své grimasy, je to zkrátka Carrey! Čtyři hvězdy, 70%, ať si říká kdo chce, co chce! ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)