Pán Popper (Jim Carrey) je úspešným newyorským podnikateľom. Ako sa mu darí v podnikaní, tak sa mu nedarí v osobnom živote, kde má problémy urovnať vzťahy so svojou rodinou a uteká od všetkých zásadných rozhodnutí, ktoré by mal urobiť. Jedného dňa sa však stane niečo, čo jeho život obráti úplne naruby. Priamo do obývačky mu pošta doručí neočakávané a veľmi čudesné zásielky - najprv jedného a potom piatich živých tučniakov. Pán Popper sa dozvie, že šiestich tučniakov zdedil po svojom otcovi, ktorý zomrel v Antarktíde. Povedali by ste, že tučniaky sú milé a neškodné stvorenia, ale čo s nimi v New Yorku? Zvieratká v tom ale veľký problém nevidia. New York sa im páči, byt pána Poppera si prispôsobia po svojom, takže pripomína skôr zimné ľadové kráľovstvo a zo svojho nového majiteľa si spravia náhradného otecka. Pán Popper z toho ale nie je príliš nadšený a radšej by chcel naspäť svoj starý život - bez tučniakov. A keď sa ho jedného dňa, po tom, čo odíde do práce, vydá celá šestka hľadať do ulíc veľkomesta, musí riešiť množstvo ďalších problémov. Tučniaky na výlete vzbudia pozornosť tých, čo by ich radšej videli ako atrakciu v miestnej ZOO než na uliciach. To by sa pánovi Popperovi vlastne aj hodilo, keby mu však medzitým zvieratká až tak veľmi neprirástli k srdcu. Popper objaví list od svojho otca, ktorý mu píše, že tučniak nikdy nezradí toho, koho si zamiluje, ale on to pochopí veľmi neskoro. Nuž, aby nebolo neskoro, pán Popper urobí zásadné rozhodnutia, ktoré zmenia jeho život. V lete vedie svoju milovanú reštauáciu v New Yorku, kde sedáva za stolom s celou svojou rodinou. Tučniakov presťahoval na južný pól, kde jeden z nich, Kapitán, už vysedel nové vajce. Popper sa odsťahuje do Antarktídy za svojimi zvieracími kamarátmi a rodina mu sľúbi, že ho tam bude pravidelne navštevovať. (TV JOJ)

gizi

Celkem příjemná rodinná komedie, kde scénář je zcela tuctový jako přes kopírák milionu dalších. Přesto se člověk uvolní a trochu i zasměje. Na hraně 70% se přikloním ke 4*, 5.12.2014. ()

P@\/EL

V tomhle filmu můžeme vidět Jima Carreyho v dosti umírněné podobě. Grimasy a pitvořící se xichty jsou téměř pryč, což je na jednu stranu trošku škoda. Je fakt, že tolik vydařených humorných situací tu není, nicméně se na film dobře dívá, příjemně baví a tučňáci občas vyloudí úsměv na tváři. Zkrátka ideálně pododový rodinný film, který je jako dělaný na vánoční odpoledne. ()

Signore

7/10 Nebylo by těžké tento rodinný film odstřelit, je plný klišé a i Carrey místy vykrádá sám sebe, ale současně tomu - v rámci žánru - nelze nic vytknout, má to uměřenou délku, citlivou režii a celkově je to příjemně strávených devadesát minut (nečekaně často jsem se zasmál). Hodnocení tentokrát směřuje k rodinám s přiměřeně velkými dětmi, ostatní si mohou jednu hvězdičku odečíst. ()

Feacher

Jima Carreyho mám rád, ale tahle komedie mě příliš nezaujala. Příběh takovej všelijakej, nic moc co by mě nutilo si to někdy pustit znovu. Občas to byla sranda, ale skutečně nic moc... ()

Proky11

Jim Carrey, aj keď už s viditeľnými vráskami na tvári, v tejto bláznivej komédií nesklamal. Tučniaci sú strašne živelní, hraví a napočudovanie vypadajú veľmi reálne. Scénar a jednotlivé sekvencie sú šité priamo na mieru kráľa mimiky, rozhodne nenudia a príjemne zabavia. Film nemá čím uraziť, plynie hladko a celkovo vyznie ako veľmi príjemná oddychovka a dobre vykonané remeslo od pána Carreyho. ()

Bila_pani

Dostal mě popisek "HŘEJIVÁ rodinná komedie", i když to vlastně není daleko od pravdy. Příjemný, zábavný a roztomilý snímek, sympatičtí a dost realističtí tučňáci a stárnoucí, ale pořád stejně vtipný Jim Carrey. Kino bylo nacpané malýma dětma a ty se bavily přímo královsky, a já s nimi. ()

bycer

Jedna hvězdička za CGI tučňáky. Je to opravdu pro mateřské školky :( Bohužel, už jsem vyrostl z filmů: Beethoven či 101 dalmantínů... ()

Masinfira

slabší 4*. Čekal jsem, že to bude úplná blbost... Když se člověk dívá na příběh, tak to blbost je... ale přesto jsem se bavil a bavil jsem se dobře. Sice jsou to opravdu slabší, ale přesto 4*. ()

Usacek_

Pokud se dívá dospělý člověk, občas ocení zábavné scény nebo srdceryvné vzpomínky pana Poppera,ale to je asi tak všechno. Kdyžto, když se dívají děti, je to pro ně úplně jiné kafe. Sám jsem byl toho svědkem. Z mé strany 40% , ze strany mých malých příbuzných 80% => takže dohromady 60% ()

Two.Swallow

Jako můj oblíbenec už Carrey podal tisíckrát kvalitnější výkony, ale ani tady jeho osobitost nemůžu zatratit. A zabodolovala u mě Angie Lansbury se svým úžasným přívětivým vzhledem a svou kouzelnou duší. Každopádně pokud mě zrovna nebavil momentální děj, zachránili to alespoň roztomilí černobílí frajeři z chladných zemí. ()

vojtaruzek

Pěkný film pro celou rodinu, ale 1-2 shlédnutí stačí. Pro děti jsou tam tučňáci, pro dospělé rodinné hodnoty (ne ten rozvod). A jako bonus Jim Carrey. ()

bizon.99

Tučňáci nemají chybu,Jim Carrey to odehrál se ctí a do Carli Gudino jsem se zamiloval. Film ničím nepřekvapí,ale ztráta času to není.60%. Hodnocení moji dcery(která mě do kina vytáhla)-100%....no,budiž:-))) ()

JARDAHONDA

Jimm Carrey září v roli úspěšného obchodníka Tomma Popera,který je v osobním životě v podstatě úplně bezradný.Ovšem jen do chvíle,kdy zdědí šest rozkošných tučńáků,šest neopakovatelných osobností.Divocí spolubydlící brzy promění přepychový newyorský byt pana Poppera v zasněženou zimní říši divů a zbytek života mu obrátí vzhůru nohama..*** ()

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

Jim Carrey šlohne Monu Lisu

17.02.2012

Jeho kariéra už není, co bývala. Pan Popper a jeho tučňáci ale obstojně vydělali a právě natáčený kouzelnický souboj se Stevem Carellem The Incredible Burt Wonderstone rovněž vypadá na slušný úlet,… (viac)