Silný príbeh filmu Nič nás nerozdelí je založený na skutočnej udalosti jednej rodiny, ktorá v roku 2004 prežila úder ničivej vlny tsunami v Indickom oceáne. Manželia Henry (Ewan McGregor), Maria (Naomi Watts) a ich traja synovia sa rozhodli stráviť pokojné Vianoce v Thajsku a tešia sa na niekoľko dní prežitých v tropickom raji. Rodinná idylka však náhle a nečakane skončí dva dni po Štedrom dni, keď juhovýchodné pobrežie Ázie zasiahne vlna tsunami. Obrovská masa vody sa valí na hotelový komplex, zmetie všetko, čo jej príde do cesty, a rozdelí aj utekajúcu rodinu. Hoci všetci členovia rodiny prežijú, ani zďaleka nemajú vyhrané, pretože nájsť jeden druhého uprostred pekla je skoro nemožné. Možno práve vo chvíľach absolútneho zúfalstva, plných ľudského utrpenia, sa v ľuďoch začínajú prebúdzať lepšie vlastnosti a nastáva situácia, keď je celkom prirodzené prejaviť súcit, odvahu a pomôcť tým, ktorí to potrebujú... (TV Markíza)

Qitek

Extrémně patetické a v každém okamžiku hrající (doslova vydírající) na divákovi city. Samozřejmě, že jsem to cítil, díky dětem. Může za to extrémně precizní práce Bayona. Jeho Tsunami je vůbec ta nejlépe natočená filmová katastrofa, jakou jsem dlouhou dobu neviděl. ()

viperDavid

Hodobóžový, Naomi Watts je pořád krásná a Ewan McGregor hrát umí. Když si k tomu přimyslíme jednu z největších katastrof moderního světa, filmaři se nemohli splést. A nespletli. 4* ()

Lachtaan

(Prozatím) poslední doopravdy povedený až srdcervoucí katastrofický film. Nejen obohacený o herecké hvězdy, včetně ještě tehdy neznámého Toma Hollanda, nejen obohacený o krásnou přírodu ze začátku nedotčeného prosluněného Thajska, ale hlavně na pozadí drsné skutečné katastrofy obohacený o jeden nádherný příběh nerozlučitelné rodiny, která si po útoku nečekaně silné vlny tsunami v neúprosném zmatku a chaosu k sobě hledá cestu zpátky. Zamilovat se do tohoto příběhu jde skutečně snadno. ()

elanius

(15/2013, DVDRip) / V tomto filme ide hlavne o to či sa človek nechá znechutiť tým "impossible" čo sa v rámci štastných náhod a neskutočných rečí odohráva. Tentokrát u mňa miera znechutenia prevážila a film som prakticky celý prefrflal. Film by som rozdelil na krátku časť zobrazenia katastrofy, potom na najvýraznejšiu dejovú linku žďímania emócií, blbých kecov a šťastných stretnutí. Tá prvá je spolu s verným zobrazením chaosu skvelá, to ostatné je bohužiaľ na nič. (6/10) ()

Redi

I přes několik kiksů a zbytečností, pro mě neuspokojivého závěru a děsného výběru hlavní dětské role je Lo Imposible velmi dobrým, chvílema strhujícím filmem s do detailu výborným střihem. Trochu škoda, že tento snímek nedostal do rukou Alejandro González Iñárritu, v jehož podání vyprávění to mohl být opravdový majstrštyk. S nominací na Oscara pro Naomi Watts stoprocentně souhlasím a těším se na další Bayoneho filmy. 75% ()

Pavlínka9

Pokud mě film připoutá k sedadlu takovým způsobem jakým se stalo u tohoto snímku, tak vím, že je to něco, na co rozhodně dlouho nezapomenu. A je to pravda. Takových vynikajících 40 minut jsem seděla pouze se zatajeným dechem a při přívalu vody jsem pouze žasla a čekala na náraz. Film mě neskutečně vtáhnul do děje. Jako bych byla ve vodě s nimi, ale nemůžete jim nijak pomoci. Film je emocionálně silný a musím přiznat, že po většinu filmu mi tekly po tvářích slzy. Důvodem bylo nejen to, že se jedná o příběh podle události, kterou lidé doopravdy prožili, ale také proto, že herci dali do filmu všechno. Naomi Watts rozhodně přeji všechna ocenění, na která byla nominována a věřím, že ji to určitým způsobem silně poznamenalo. Bylo i několik chvil, kdy se mi chtělo zvracet a upřímně - ta noha byla hlavní důvod. Je to hodně silný příběh, kdy jsem na konci stále čekala ještě na "něco", cokoliv, co může ještě nějak jinak ublížit... ()

Hnedoocko

Některý věci si člověk uvědomí, až když je vidí ve filmu - např. kolik nástrah na vás číhá, když tsunami udeří a všechno v okolí bere velká vlna (myslím tím hlavně záběry pod vodou). Opravdu působivý, až jsem z toho byla smutná. Kamera na jedničku a herecké výkony přesvědčivé. ()

Pajkenzi

Málo u kterých filmu jsem dojatá a ukápne slza.. Tenhle film byl něco pro mě.... Neuvěřitelný opravdu.. film v kterém sem si dokázala představit že by se to mohlo stát u nás mě až přejela husí kůže... Smutný film a víc než reálny... Konec mě dostal do kolen... A celkově ten příběh.... Perfektní nemám slov. ()

oveckaoa

Příjde mě, že hlavní ženská postava je strašně nevděčná. Za celý film jí pomůže a zachrání jí tolik lidí a ona nejenže se nestará o jejich osudy případně o osudy jiných postižených tsunami, ale za celý film snad neřekne ani jednou díky. Jinak téma je dobré, ale já radši zvolím Tsunami Následky. ()

Angelic-77

Doufal jsem, že neuvidím další katastrofickou nanicovatost s megalomanským rozpočtem, která se nám bude snažit ukázat všechny ty úžasné, technicky vyumělkované záběry, jak vlna tsunami semele vše možné i nemožné, čímž by se Nic nás nerozdělí stal jen další hloupostí ve stylu 2012 a já tyhle přerozpočtovaná, apokalyptická divadýlka nemůžu ani cítit. Měl jsem ale obrovské štěstí - v případě tohoto filmu je totiž kladen důraz především na příběh. Závěrem nesmím zapomenout pochválit skvělý herecký výkon Naomi Watts. ()

drake31

Od prvej vlny neskutočne emotívne, ludské, plné napätia a očakávaní. The Impossible svojim príbehom dokázal odstreliť nejendnu drámu, a svojim spracovaním vám dá pocítiť všetky emócie hlavných hrdinov. Finálne stretnutie emotívnejšie byť nemohlo, a nepôsobilo to vôbec lacne a len tak na efekt, malo to svoju silu a hlbku. Silná emotívna filmová skúsenosť u ktorej je každá kladná kritika naprosto zaslúžená. ()

Yoda sama

Definícia nádeje a lásky v praxi, vtedy, keď sa najviac prejavia. Vysávač citov naturálny, krutý a špinavý, tak ako si predstavujem rekapituláciu skutočnej udalosti. 9/10 ()

Mishqo

Po dlhom čase som si trochu poplakal. Nebolo to dokonalé, ale bolo to pekné. Pekná hudba a zase raz silný príbeh. Ocitnúť sa v takejto situácii tak neviem čo by som teda robil. ()

Trustme

Kde jinde si divák může zhuntovat emoce, než u katastrofického filmu dle skutečné události. Vždy se namanou ty stejné otázky a pocity: to muselo být strašné, co kdyby se to stalo mně. Pro filmaře vděčné téma a diváky milované. Sám se řadím k velkým fanouškům filmů o přežití člověka ve smrtelných nebezpečích způsobených přírodní katastrofou nebo havarií, destrukcí objektů a následného boje o přežití finišovaného záchranou, shledáním. J. A. Bayonovi se podařilo vyždímat emočně prostého lidského diváka mocnými filmovými zbraněmi: rodinná pospolitost, lidská solidarita, odvaha, malé děti uprostřed hrůzy, umírání, beznaděj, zakrvácená těla. Snad i to, že film je španělský, tak je naturálnost a sugestivnost opravdu reálná. Scéna samotné katastrofy je naprosto pohlcující a s jakou silou se žene k divákovi nelze popsat. Film k tomu ještě disponuje zcela ultimátní zvukovou složkou, kdy hukot vody a hřmot mořské apokalypsy drtí nejen thajské pobřeží, ale i zdi vašeho domu v případě optimalizované hlasitosti produkce přes kvalitní domácí kino. Lo Imposible je dokonalé ve svém žánru a hlavně varovné Memento mori. ()

Narya89

The Impossible je velice emocionálním snímkem, protože tematizuje skutečné události během tsunami a také se zabývá příběhem jedné konkrétní rodiny, se kterou má divák možnost se ztotožnit. Rozhodně tomu také napomáhalo herecké obsazení v ústřední dvojici Naomi Watts a Ewana McGregora, které oba považuji za skvělé herce. Nicméně mi přišlo, že na tu bídu a chaos po obou vlnách bylo k rodině přistupováno až moc individuálně. S Lucasem se baví sestry, vodí ho po nemocnici, Maria našla krásně místo v nemocnici, někdo je okamžitě hledal, závěrečný odlet letadlem, ve kterém jsou jen oni sami. Prostě to na mě působilo jako moc velký luxus a osobní přístup vzhledem k tomu, že takových zraněných a rozpadlých rodin tam bylo tisíce. Řekla bych, že je to trochu přikrášlené a vypadá to lépe, než to bylo, ačkoliv jde samozřejmě o tragickou událost a jsem ráda, že se rodina shledala, tak třeba náhodné setkání před nemocnicí mi úplně uvěřitelné nepřišlo. ()

hroubek

Nic nás nerozdělí je opravdu moc dobře trefný název filmu.Katostrofické filmy nevyhledávám, ale když jsou kvalitní, tak si nechám říci.A Nic nás nerozdělí je ukázkovým příkladem jak má správný katastrofický film vypadat.Režisér Juan Antonio Bayona se s ničím nemazlí a úvodní 15 minutovka slouží k tomu, aby se divák nadechl a připravil se na to co příjde.Příjde totiž větší vlna, která spláchne část pobřeží Thajska.Tento okamžik je skvěle natočený a vygradovaný.Vidíme vlnu z několika úhlů pohledu a jsme jí unášeny jako postavy.Jakmile vlna opadne, tak nás čeká cesta, která je lemována krví, špínou, smrtí, beznadějí a obrovského utrpení.A všechno to působí, tak neuvěřitelně živě, že se to snadno dostane pod kůži a jste jen rádi, že žijete daleko od moře.Naomi Watts a Ewan McGregor se svých rolích zhostili velmi dobře, ale i přesto všechno čím si ve filmu projdou, tak tam něco chybí.Něco co Vás překvapí a donutí sledovat s otevřenou pusou, co bude v následujících minutách(tahle věta platí hlavně o drůhé polovině filmu).Režisér správně dávkuje dojemné momenty takovým způsobem, že si na to nelze stěžovat jen by to chtělo hlubší sondu do života celé rodiny, než jen pár okamžiku před vlnou.Každá moje výhrada je v tomto případě drobností, která ve výsledku moc velkou váhu nemá, jelikož budete převálcováný tím, co uvidíte.Parádní doják, který dokáže dojmout i ty, kteří toho nejsou schopny. ()

Terzeus

Profesionálna réžia, jednoduchý námet prevedený do maxima svojho potenciálu a hlavne naturalistický teror, to je Lo Imposible. Bayona hororovo pripravuje diváka na katastrofu, starostlivo volenými zábermi a hudbou dáva najavo to, čo postavy na plátne nemajú šancu vedieť. Diváka tiež zoznámi s postavami, dá mu dôvod prečo mu na nich má záležať (rodinné šťastie, vzájomná súdržnosť, následné rozdelenie s tým potom robí svoje) a potom stopky dovŕšia čas odpočítavania spomínaného teroru. V parádnej zvukovej editácii a výbornej kamere som bol svedkom hotového desu. Dalo by sa síce namietať, že tsunami a samotná brutalita je samoúčelná a pôsobí len k tomu aby zefektívnila emocionálnu stránku filmu ale nie je tomu tak. Treba mať na mysli, že účel filmu bol verne zobraziť skutočný príbeh. A to sa tvorcom aj podarilo, v rámci žánru a zámeru režiséra je tu každý aspekt filmu adekvátne podložený. Hrôzostrašné zobrazenie tsunami napríklad totálne ničí akékoľvek bloky v narácii, ktoré by zabraňovali naviazaniu a strhnutiu s príbehom. Prvotná koncentrácia filmu výlučne len na matku so synom buduje atmosféru nevedomosti o osude ostatných a príkladov je viac. Nedá sa tiež neoceniť výborné herecké výkony, realistickosť či skvelo vypointované scény a emócie. 90% ()

VasaX

Opravdu působivý snímek. Popisný, drsný, ale zároveň svým způsobem uhlazený a plný naděje. Skoro na pět hvězdiček, nebýt toho, že přes všechny ty skvělé dojmy mě fackovaly skoro celý film (hlavně tedy ve finále) scenáristické zkratky, dramatické kličky a další fintičky jak uměle vygradovat spád příběhu, napětí či emoce. Téma je tak silné a nabité (obzvlášť když se podotkne že je to "podle skutečné události", že by to šlo myslím i jinak, méně násilně. Vizuálně je to skvělé, a celkově to má své kvality, Bayona se prostě předvedl, ale bohužel si střihl trochu Babicu. A tím hůře, že měl čerstvé, kvalitní a skvělé ingredience, do kterých sem tam cákl trochu toho kečupu, aby to mělo grády, a obložil to Gothajem, protože ten mají všichni rádi, no né? Což je škoda, protože jinak jsem si užíval skvělou filmovou masáž, avšak při upadaní do divácké blaženosti vždycky přišla nějaká ta facka. Takže dám (a přivírám oko) čtyři hvězdičky. Nerad bych totiž někoho odradil, protože Lo Imposible má své kvality a kouzlo. ()

harryy

Mnohí diváci sa obávajú, že toto je film, kde je už podľa traileru natlačené neskutočné množstvo pátosu a emocionálnych veľkých scén o to viac budú prekvapení výslednou podobou. Čakajú tu dve tváre filmu: katastrofa a melodráma so silnými hereckými výkonmi(ktoré su niečo z mala čo sa mi na filme páčilo) kde dostane päťčlenná rodina zabrať medzi obrovskými vlnami vody vlastného strachu a zmien v povahách. Nie je to typické oscarové žmýkanie sĺz ale sugestívny príbeh, časti kde hrá Naomi Watts su dosť nudné ale trošku to zachránili silné scény s Ewanom Mcgregorom a dojiímavý koniec. 65% ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (viac)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Ve třetím dubnovém týdnu se v Praze uskutečnil koncert filmové hudby Film Music Prague s repertoárem skladeb španělského skladatele Fernanda Velázqueze a dvou Britů ve službách Hollywoodu, Harryho… (viac)

Bayona vyslyší netvora

Bayona vyslyší netvora

20.04.2014

Juan Antonio Bayona by se s trochou nadsázky dal označit za španělského Stevena Spielberga. Mladý hitmaker hororovým Sirotčincem i katastrofickým Nic nás nerozdělí trhal domácí rekordy návštěvnosti,… (viac)