Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

juta

Sice příběh je dost jednoduchý, ale zase se mi celý film líbil o něco víc než třeba Olympijské hry. No a jak už to u takových francouzských komedií bývá zvykem (i u těch pohádkových), tak se tu zbytečně moc mluví a tudíž tu je menší prostor pro vtipné scénky. ()

DJ_bart

Doubrej den vespoulek, nejnouvější film s Asterixem a Oubeloxem stojí za houvno.... Hodně slabej odvar čajíčku o páté. První dva díly jsou kultovní klasiky, ale tohle už je parodie sebe sama. ()

lamps

Unylé a bez nápadu, geniálního Asterixe v Británii pouze slepě a nestydatě recyklující. Vedle tradičně zdařilé atmosféry a půvabných kulis tak nakonec stojí za zmínku jen svérázný český dabing, který ale mně osobně padl do noty a nikterak mi sledování nerušil. Jestlipak to ale nebylo tím, že moc nebylo co rušit... 40% ()

Big Bear

Já nemám rád hrané komixy. Kresba je kresba a postavy skutečných herců tomu dají něco jiného, nepůvodního. A to i když jsou oháknutí stejně a mají kníry, na čepičkách křidélka atd... Pro děti je tenhle film ok, ale dospělého bude nudit. Bylo tam pár vtipných narážek na Brity, audit u Caesara mně také pobavil, ale toho dobrého bylo zoufalo málo a děj se táhl... za mne je to jen za dvě tuny čajových lístků. * * ()

Allien.9

O-la-la. Zatímco předchozí díly u mě klesaly postupně, tzn. vždy o jednu hvězdu (z pěti na čtyři a ze čtyř na tři), tady jsem nucena udělat výjimku a odebrat rovnou dvě. "Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva", je přímo ukázkový příklad toho, kam až může - kdysi zdařilá a vtipná - série klesnout. Jakožto britofila by mě mělo přesunutí děje na Ostrovy těšit, ale opak je pravdou. Nejsem si jistá, z koho udělali tvůrci větší pitomce (zda z Britů či z Francouzů), to, co tvořilo zápletku tohoto "pokračování" nemohlo uspokojit snad nikoho, komu již bylo pět let, a těch pár povedených detailů (telefonní budka plná holůbů atd.) už to zkrátka zachránit nedokázalo. Proč se, proboha živého, pokračuje v sérii, které viditelně docházejí finance (počítačové lokality, do očí bijící kulisy, odfláknuté kostýmy, příšerné barvy...), kterou opouštějí herci (představitel Asterixe změněn potřetí, z původní sestavy navíc nezůstal nikdo kromě Obelixe a vsadím se, že i Depardieu už to dělá jen pro prachy...), a ze které bylo odstraněno vše, co se alespoň trochu podobalo původním komixům a kresleným filmům?!? Další díl už, prosím, ne.:-( ()

misterz

Asterix bez Claviera je len jedna malá guľa plná smradu. Nezvykol som si a ani nezvyknem na tohto nového. Čo sa týka filmu, je to len nevkusná zlátanina hlúpostí, ktoré dohromady vypálili veľmi zle. Pobavila ma len linka Normanov, ktorí prišli hľadať strach. Ostatné rovno zahodiť do smetí a zapáliť, aby sa odpad čo najrýchlejšie vyparil z povrchu zemského. 15/100 ()

kingik

Comicsový velkofilm k prasknutí napěchovaný groteskním (ne)humorem. Ten humor se nijak výrazně neliší od svých třech předchůdců. Je ho však o poznání víc, až se zápletka, byť jednoduchá jako Obelixův mocný úder pěstí, vytrácí a z filmu je groteskní mišmaš natočený za nemalé náklady. Finanční prostředky nalité do čtvrtého pokračování jsou na filmu znát. Všechny filmy se nevysvětlitelně míjejí s pojetím comicsů, ani napočtvrté tomu není jinak. V galské vesničce se tentokrát moc nezdržíme. Asterix se svými přáteli, a v doprovodu britského důstojníka Anticlimaxe, veze anglické královně barel kouzelného lektvaru způsobujícího supermanskou (když už jsme v tom comicsu) sílu. Ten se bude hodit v boji s egoistickým Cézarem, jehož římská vojska okupují území dnešní Británie. Do toho se přimotají primitivní Normanďané, které zákeřný Cézar naverboval na likvidaci jím nenáviděného britského národa. A sled groteskního humoru nebere konce. Každý díl ze série režíroval někdo jiný. Čtyřky se ujal Laurent Tirard, který s velkofilmem nemá prakticky žádné zkušenosti a je spíše orientován na situační humor a příběhy přelidněné vtipnými postavami, čehož ve čtyřce naplno využil. Film podle toho vypadá. Postaviček je jak máku a neexistuje, že by se nějaká z nich neprojevovala humorně. K tomu všemu, žádná z postav není výrazně upozaděna a vzniká přetlak, co s nimi. Hojný počet legračních figurek film dotlačil do eskapád, kdy někdo někam musí pořád padat, na někoho řvát, případně být za trapného, když humor nemá ten správný poměr šťávy. A na těchto eskapádách je celý film v podstatě vystavěn. V praxi to vypadá tak, že bojovní Normanďané moc bojovou paseku nenadělají a místo toho si vyzkoušejí svůj faktor strachu, který jim podle jejich vlastních slov nebyl v genech dán a jsou přesvědčeni ve svém jednoduchém smýšlení, že s prožitkem strachu, dostanou křídla. Jak to s nimi nakonec dopadne, uvidíte sami. Nerozluční kamarádi Asterix a Obelix se málem rozkmotří, Obelix zahoří láskou ke konzervativní britské dámě a tak dále. Na jeden film tedy slušný přetlak v postavách. Je to způsobeno tím, že v jednom filmu došlo k tak trochu násilnému spojení dvou comicsových sešitů, kdy Asterix prožívá dobrodružství mezi Brity i Normanďany. V roli Asterixe se po charismatičtějším Christianu Clavierovi už zabydlel Edouard Baer, který jako zázrakem konečně ladí k Obelixovi, u kterého zůstal i tentokrát roztomile hrající Gérard Depardieu. K uzření jsou v menších rolích i další legendy francouzského filmu, mezi něž patří Jean Rochefort, Gérard Jugnot anebo nestárnoucí Catherine Deneuve, u které jsem měl pocit, že ji film příliš nebavil, i když ztělesnila důstojnost sama a sice anglickou královnu. Z těch méně známých herců zaujme Charlotte Le Bon v roli vnadné Ophélie a ani Cézar Fabrice Luchiniho nebyl marný, když se přel s Asterixem, podle jakých dobrodružství by měl film nést název. Jistě se shodneme, že "Asterixova dobrodružství" zní mnohem přívětivěji. A on je to přívětivý film, na kterém se povedl český dabing. Asterix mluví hlasem Petra Rychlého a Obelix promlouvá hlasem Oty Jiráka. Britové, ač je nehrají britští herci, promlouvají v dabingové verzi češtinou s legračním přízvukem. Každé písmeno "o" ve slově je zdůrazněno na "ou". Kdo neví, jak to zní, tak je to, jak když mluví Lendl s Navrátilovou dohromady. Jen je kladen větší důraz na legrační vyznění, po čase to však již působilo nuceně až otravně. Výsledkem je humorný pohled na dějiny v nekomplikovaném, málo kompaktním a přelidněném dobrodružství určeném pro celou rodinu s nápaditou trikovou složkou a pěkně barvitým vizuálem. 60% () (menej) (viac)

IQ Tiqe

Trochu modifikovaný animák Asterix a Britové (ten mě bavil ze všech nejvíc). Je vidět, že co je v animáku vtipný, v hraném filmu vyznívá občas dost trapně. Ale tvůrci opět zvýraznili typické rysy jednotlivých národů, a to celkem fungovalo. Bbyť proti animované verzi spoustu věcí chybělo; takže jediné, v čem je tenhle film lepší, je odvazová hudba, která je možná trochu mimo, ale zachraňuje co se dá. # [viděno: TV, 5.1] # příběh 5 | hudba 8 | humor 4 | akce 4 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 ()

Frajer42

Až na toho divného Asterixe není filmu moc co vytknout. Nese se ve víru předchozích dílů. Že je stvořen jinou rukou je znát velmi, ale zásadně mi to nevadilo. Utahování si z pofidérních britských zvyků a tamější mentality mi přišlo velmi vtipné a v tomhle duchu se nese většina filmu. Stopáž je naprosto přiměřená. Trošičku sráží potenciální kvality snímku šílený český dabing, ale s trochou snahy se na to dá zvyknout. Dále příjdou na paškál dokonce i partnerské vztahy. Nejedná se pochopitelně o nic, z čeho byste skákali do nebes, ale v rámci žánru se jedná o koukatelnou pohádku pro starší diváky, ti mladší veškeré vtípky nepochopí. Slabé 3 *. ()

Dzeyna

Rozhodně jsem to čekala o hodně lepší. Zážitek z kina byl spíš smích smějících se malých dětí, když zaznělo sprosté slovo nebo někdo někoho bouchl, což mě už vážně tolik nevytrhne. Ale zase nemůžu říci, že jsem se nezasmála, je tam spousta vtipných scén. Velké mínus, že se změnila většina velkých herců, ať už je to Asterix nebo Caesar. A dabing? Naprosto otřesný! ()

Kothy

No to byla ale kravina. A to sem si myslel, že po Olympijských hrách už nic horšího nepřijde. Dělají si hodně drsnou prdel z Angličanů. Celý děj je takový divný. Je tam spousta trapných odkazů a hlášek. Jako třeba: "Jsem tvůj otec." S předlohou to asi moc společného nemá. Aspoň že tam občas zazní nějaký dobrý song. Galové naučili Angličany pít čaj, hurá! ()

Spinosaurus odpad!

Znásilnění Asterixe a Obelixe. Ale opravdu hanebné! Jednička a dvojka jsou pro mě srdcovky. Filmy, u jejichž dialogů se vždycky nasměju. Olympijské hry už byly pouze průměrné, přičemž od propadáku je zachraňoval pouze Brutus s hlasem Josefa Cardy a pár vtipných odkazů. Tohle je ovšem prznění všech předchozích dílů. Na filmu není nejhorší, pokud je trapný (i když i takových scének je zde požehnaně), ale pokud je nudný, což přesně vystihuje tento film. Za hodinu a čtvrt jsem se jenom tak lehce pousmál na 2-3 Obelixovými hláškami, ale jinak vůbec nic. Po hodině a čtvrt jsem byl nucen film vypnout, protože jsem začal usínat. K samotným "vtipným scénám". Kdo tohle proboha vymýšlel? Tohle byly vtipy 4. cenové kategorie, které bych za minutu při psaní scénáře vymyslel i já před spaním. Není mi 5 let, ani nejsem slabomyslný, abych se posadil na zadek z toho, že pirátská loď dostane už asi počtvrté "na prdel". A i kdyby, je to tak suše a trapně natočeno, že mě to spíš urazilo. V Kleopatře tahle scénka pokaždé fungovala. Zvláštní, že? Herci, to je doslova fiasko. Takový spolek necharizmatických postav se vidí málokde. Depardieu prostě na všechno sám nestačí. Největším tragédem byl Cézar. Znuděný dědula. V minulých filmech vždy hrál Cézara nějaký charizmatický herec, tady bych si Cézara spletl s posledním lodním leštičem. A ten odkaz na Dartha Vadera? Ano, v Kleopatře jsem se smál. Tady jsem opět jen nevěřícně kroutil hlavou. Další, co mi neskutečně pilo krev, byla ta všudypřítomná modernita. Co to sakra bylo? Co byli ti motorkáři? Co byli ti pankáči? Proč Zničehonix vypadá, jako když právě vyšel z CAčka? Proč je film neustále doprovázen moderní hudbou? Tohle má být příběh ze Antiky!!! Potřebovaly předchozí filmy, kde se také objevily moderní odkazy tyhle nesmysly? Naopak, snažily si zachovat reálnost a díky tomu pak moderní narážky vynikaly. Vtípky kolem Angličanů mě taky spolehlivě uspávaly. Čemu jsem se na tom měl smát? Přízvuku? Stokrát opakovanému klidnému životnímu stylu? Největší peklo jsem si nechal na konec a to je vizuální stránka obecně. Fakt by mě zajímalo, do čeho peníze tohoto extrémně drahého filmu šly. Kostýmy jsou neskutečně levné. Horší, než v jedničce. Ale hlavně digitální efekty. Jestli někdo nadával na předchozí díl, že byl jimi zahlcen, tak zde je to ještě horší. Každá druhá budova, pozadí, nebe, lodě, to všechno je jeden hnusný vyblitý digitál. A nejhorší je na tom to, že na rozdíl od jedničky, či Kleopatry, kde efekty působily reálně, zde nacházíme jen efekty na úrovni omalovánky, které člověk pozná na první pohled. Je toho víc, co by se dalo zkritizovat, ale už opravdu nemám sílu. ()

korbitch22

Neuvěřitelné kam tahle série klesla.První Zidiho díl byl naprosto špičkovým filmem.Okouzlující a šarmantní komedií, kterou měl Zidi pevně v rukou a vedl v ní špičkové herce k naprosté komixové přesnosti.Dvojka byla sice extrémně dementní, ale o to víc zábavná.Třetí a čtvrtý díl sou už jen naprosto ubohé paskvily, které nemají absolutně žádný příběh a režiséři v nich pouze střídají trapnější scénu za trapnější, bez pořádné gradace příběhu, děje, či nedej bože výpravy nebo snad dramaturgie.Všechno je nechutně umělé, herci, prostředí, kostýmy, "humor" neexistuje.Clavier moc dobře věděl proč tuhle potápějící se loď včas opouští.Usmál sem se asi 3x, jinak sem měl co dělat abych to vůbec dokoukal.Už jenom to, že Asterix je stejně vysoký jako Obelix, dokonce je to ještě o kus větší kretén.Naprostý filmařský fail a veškerý art prvního dílu a šílenosti druhého jsou nenávrtně mrtvé.Jediná výhoda o proti třetímu dílu je, že to není tak imbecilně trapné, jen neuvěřitelně suché.Špatný......hodně, hodně špatný.15%. ()

Stanislaus

Čtvrté hrané dobrodružství nejznámější galské dvojice byla pořádná polízanice. Herecké obsazení drží nad vodou jediný přeživší člen ansámblu Gérard Depardieu, jinak to bylo vesměs vážně k pláči (necharismatický Caesar, Asterix vypadající jako totální opilec, wtf-grupa Normanů atd.). Samotný příběh je tak překombinovaný, tříská se tam dohromady tolik různých časových epoch a nesmyslů, až z toho člověka bolí oči. Tohle bylo už vážně hluboké dno a tvůrci by měli raději nechat Galy odpočívat (alespoň nějaký čas) v pokoji. ()

honajz

Hodně slabé a hodně špatné. Sem tam fór (většinou převzatý z komiksu, nic původního), slepenec minimálně tří příběhů, homosexuální narážky, mizerné triky, příčemž i herci hrají jako z musu, aby si vydělali na honorář. Občas se tam sice něco vtipného mihne, některé scény se povedly, ale celkově je to utahané, roztahané a nudné, bez kapky nápadu, šťávy. ()

SOLOM.

Neměl jsem ještě do nedávna ani tušení, že existuje tento díl a po jeho zhlédnutí lituju, že má nevědomost nepokračovala dále. Laurent Tirard dokonal dílo zkázy a poslal tuhle „sérii“ do kopru už úplně. Najde se zde sice opět několik světlých okamžiků a humorných situací, ale jinak je to jen přehlídka zmaru. Dementní český dabing je jen špičkou ledovce – To že si Francouzi udělali prdel z Britů by mi ani tolik nevadilo, ale to že z Vikingů tu udělají bandu bukvic se jmény jako Brkoslaf…tím si to u mě spočítali úplně. Nemluvně o tom, že Římani tu byli více méně jenom do počtu (no díkybohu alespoň za scénu ze sklípku a závěrečný fight – jinak bych tomu vlepil rovnou odpad). Na tohle jít do kina, tak mě asi jeblo!30% ()