Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

Scraffy

Štvrté pokračovanie hraného Asterixa a Obelixa je tu! Tentokrát vystriedal rolu Asterixa Edouard Baer, ktorý vyzerá vo svojej novej role celkom pekne a to som si myslel, že to tak nebude. No hold som sa mýlil. Film má krásnu výpravu a prostredie, nádherne kostýmy a peknú Charlotte Le Bon. Inak to je ale veľký priemer. ()

Maniik88

Najhorší Asterix čo som videl. Strašný herci, strašne trápne, hrozný dej, postavy, skoro všetko. Občas dobrý vtip, či scénka. Ako učenie gentlemanstvu Vikinga a ich následný strach z babky. Hrozný bol aj Český dabing, keď sa snažili dávať trápny prízvuk postavám. A tak dávam veľmi slabé 2*. Francúske Babovresky. ()

Cucina_Rc

Už to není to, co to bývalo. Mnohem víc se mi líbil Asterix a Obelix v animovaném provedení. Od dob, co jsou tyto příběhy hrané, ztrácejí na vtipu. Nelíbí se mi například, proč roli Asterixe pokaždé hraje někdo jiný. Anglický přízvuk mě také nijak nenadchl, ale dávám 1* za G.Depardieu, ten byl vždy výborný. Bohužel jeden herec film nezachrání. ()

Vykuk

Nemá daleko k odpadu, ale párkrát jsem se i suše pousmál, tak tu jednu dám, ale jinak totální zprznění oblíbených komixů, obzvlášť Aterix v Británii, ze kterého to čerpá, ale ne zcela, dost si tam toho vymysleli, tak ten je tu solidně doprasený. Celkový dojem je oproti Olympijským hrám tragický, asi nižší rozpočet, herci děsní, kromě Obelixe. No na chabé pousmání ve chvílích nudy proč ne:) ()

unrocker

Předchozí díly byly opravdu dobře zpracované, ale tohle je nejhorší verze co jsem viděl!!! Katastrofa od začátku do konce, dokonce se divím že v takovémto děsném snímku vzal hlavní roli i rus Depardie... :) ()

Izi-Peťan

Tak tohle oúpravdu ne (ti, co viděli, pochopí). Neskutečná nuda, která je umocněna trapnými dialogy a pokusy o vtip a parodii. Nevylepšuje to ani český dabing, který dodává filmu trapnost až na vrchol. Jen v jedné chvíli jsem se trochu zasmál a to byl závěrečný útok na britskou osadu. Pro mě je stále nejlepší Mise Kleopatra. 20% (10% za závěr a 10% za hudbu, která byla povedená). ()

Mara12

Ucelenost, návaznost, umírněnost – tři slova, která by si tvůrci tohoto skvostu měli natlouct do hlavy. Z určitého úhlu ještě horší než mou maličkostí tolik opovrhovaný díl minulý - Asterix a Olympijské hry. ()

darthvader77

Temný stín, prošpikovaný světlými místy jako cedník. Než začnu hodnotit co se mi líbilo a nelíbilo, tak chci říct, že filmy o Asterixovi předtím, se mi opravdu hodně líbili zvlášť jednička, takže jdu tak trochu proti proudu. Ale tentokrát nevím. Když se podívám na pozitivní stránky filmu tak mě dostal především perfetkní dialog mezi Asterixem a Ceasarem plný historických narážek, úžasný záběr na římské lodě drtící pirátské plavidlo, dobré dialogy mezi Asterixem a Obelixem(jen některé), skvělé hlašky jako zátuočíme pokáždě o páté hodině, ragby ale hlavně hudba která byla vynikající. Ale je tu i spoustu záporů, především neskutečně nepovedené postavy Zničehonixe a britské královny, pak takové nedomyšlensoti jako sátenové rukavičky či elektrické kytary s v roce 54 př. n. l.(to už nelze brát jako humor za prvé to není vtipné a za druhé ze sebe tvůrci dělají idioty), už potřetí hraje Asterixe někdy jiný, scénář který se inspiruje dvěma komiksy(Asterix v Británii, Asterix a Vikingové), homosexuální scéna s vikingy pusinkující Zničehonixe, ale hlavní problém je v tom, že kdo viděl animovaný film Asterix v Británii, tak pro něj není nic překvapení a příběh je pro něj nuda. Jestli bude nějaký další film, tvůrci by měli načrtnout vlastní scénář, nějaký ještě nevyužitý. V tom byl lepší minulý snímek o Asterixovi. Takže hezká oddychovka na kterou se člověk koukne když si chce odpočine a u které se bude chytat za břicho, která ovšem nepřináší nic nového. Snad příště. 50% ()

Mitchy1

Po tomhle se už vážně musí chudák Goscinny obracet v hrobě... Myslím že se nenajde nikdo, kdo by na toto koukal raději než na starej dobrej animák... ()

George3110

Film u ktorého robil český dabing to veľmi ťažké sledovať. Pravdepodobne i dabéri nemali veľmi chuť ho dabovať. Lacné CGI a k tomu tá neznesiteľne dlhá stopáž a nuda stažovali dopozeranie tohto filmu. Kvalita tejto série ide prudko dole vodou čo dokazuje aj fakt že okrem Gérarda Depardieu pravdepodobne nikto neostal z obsadenia predchádzajúcich filmov. Jednu hviezdičku dávam len z úcty k sérii a preto že som sa občas zasmial. ()

Renie42

Tuhle dvojku galů mám opravdu ráda. Nedalo mi to dělat rozdíly mezi kreslenou a hranou verzí. Samozřejmě jsem tam nacházela rozdíly, někde něco chybělo, někdo zas bylo něco navíc. Snažila jsem se zvyknout na nového herce v podání Asterixe. Nejvíc mi tam sedí Ch. Clavier, ale i tenhle jde. ()

helrohir

Po predchádzajúcom katastrofálnom úlete s olympijskými hrami som očakával aspoň aké také zlepšenie, ale toto pokračovanie nadviazalo na nezábavnosť svojho predchodcu. Tvorcom tu nevychádza v podstate nič - rádoby vtipné odkazy na iné filmy, neúspešný pokus zosmiešňovať britskú kultúru, do deja nasilu vtlačené, ale pritom vôbec nefungujúce gagy a hlavne niektoré vyslovene odpudzujúce postavy (ten mladý "homoušek"). V rámci celej série mi tiež vadí neustále striedanie hercov stvárňujúcich Asterixa a Cézera a celkovo musím film hodnotiť ako úplne najslabší z celej série. 20%. ()

Brano odpad!

Trikrát a dosť! Takú sračku som už dávno nevidel! Trápne, hlúpe a nepozerateľné. A opäť nový herec pre postavu Asterixa? Edouard Baer bola hrozná voľba. /0%/ ()

Daertelon

Tohle bylo mimořádně trapné. Po předchozím díle jsem čekal ledacos, ale tohle mě překvapilo. Pln zaskočení jsem si přiložil hlaveň mezi čelisti a čekal na kladný záblesk kvality. No... to, že píšu tenhle koment, něco značí... byly tam asi dva trefné vtipy [to o Kleopatře (nic proti, Kleo); ten druhý už nevím]. Nuže - nakonec jsem shledal, že v tom debilitou opředeném nesmyslu je náznak čehosi, čemu by se mezi námi nevzdělanci řeklo "humor". Tudíž je to o poznání lepší, než předchozí díl. Ale stále se to nedokáže vyhrabat z úrovně sraček. Slabší hvězda. 21% ()

marek29

Těžký pokles série galskych přátel je groteskní přehlídkou snahy podojit už tak vychrtlou krávu. Nespasí to ani hezká "Britanka" ani žvatlání v rádoby anglickým nářečí a už vůbec ne pašování moderních zvyků do období Říma (Beatles, dotažení čaje nějakým Indem). Za mě nic moc teda.... ()

ostravak30

No, už to není co dřív. První díl byl vcelku zábavný, ale tento díl už je silně průměrný. Párkrát jsem se zasmál, ale celý děj je nesmyslně natahován a některé situace či scény jsou zbytečně dlouhé. Trochu zlobil i scénář. Celý děj je vcelku jasný, ale vpravování celé řady zbytečných a pro mě až nepochopitelných scén, přispělo pouze k prodloužení stopáže. Zbytečně byla dlouhá. Je to zcela po zásluze nejslabší snímek, protože toho nabízí hrozně málo. Komis jsem nečetl, takže nemám srovnání. Za to mohu srovnávat s dalšími díly a ten díl byl trochu bez nápadů a energie. ()

MirkaP

Hodně ujetá verze A+O. Ale stejně jsem se bavila. Po dlouhé době jsem zase viděla Valérii, tu nejlepší Frenegondu ever, a její role (Miss Macintosh) tu byla nejzábavnější. Takže díky Valérii dám 3*. ()

Joe16210

O poznání lepší počin než bídné Olympijské hry. Známý příběh, hvězdné obsazení a také podobně hvězdný český dabing, který filmu jednoznačně pomohl. A jazykové hrátky s angličtinou a všudypřítomné "ou" mě bavilo od začátku až do konce. ()