Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva

• Česko Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (viac)

Pod vedením Juliusa Caesara napadli preslávené rímske légie Britániu. Jednej malej dedinke sa však darí statočne odolávať, ale každým dňom je slabšia a slabšia. Britská kráľovná preto vyslala svojho verného dôstojníka Anticlimaxa, aby vyhľadal pomoc u Galov v malej dedinke vo Francúzsku vyhlásenej svojím dômyselným bojom proti Rimanom. Keď Anticlimax popísal zúfalú situáciu svojich ľudí, Galovia mu darovali barel svojho čarovného elixíru a Asterix a Obelix sú poverení odprevadiť ho domov.
Akonáhle dorazí do Británie, Anticlimax im predstaví miestne zvyky vo všetkej paráde a všetci to poriadne roztočíia. Caesar sa však rozhodne naverbovať Normanďanov, hrôzu naháňajúcich bojovníkov Severu, aby raz a navždy skoncoval s Britmi. Lenže Normanďania túžia po jedinom - zažiť strach. A to preto lebo niekde počuli príslovie: "Strach Tí dáva krídla" a kto by nechcel lietať? Galovia, Briti, Normanďania a Rimania sa zamotávajú do bláznivej naháňačky za čarovným elixírom, na ktorom záleží spása národa. (TV Markíza)

Malarkey

Nejslabší filmový díl Asterixe a Obelixe. Tak to určitě. Každopádně bych to ale zase až tak černě neviděl. Edouard Baar se mi jako Asterix líbil rozhodně víc než ten poslední, ale samotné zpracování bylo dost pitomý. Vlastně se mi nestalo, aby mi jakákoliv filmová verze Asterixe s Obelixem připomínala víc kreslenou verzi než právě tenhle film. V jistých chvílích to vlastně byla doslovně přepracovaná kreslená verze a to je podle mě dost málo na to, aby tímhle filmem tvůrci něčím překvapili. Tvůrčí v tomhle ohledu fakt moc nebyli. Dokázali to s Misí Kleopatra, ale tady to bylo dost mimo. Jako určitě jsem se pobavil, český dabing mě vysloveně bavil, nechápu důvod, proč by neměl no a kolikrát jsem se fakt upřímně zasmál. Mrzelo mě ale že si s tím nedali větší práci. Nemůžu se zbavit dojmu, že ačkoliv atmosféra a prostředí je úplně skvělé, pořád se film tváří hrozně odflákle. Ale to protáčení různých herců na postavy starosty, Asterixe a Césara už mě nebaví. Mám Asterixe a Obelixe rád, ale možná už by bylo dobrý přestat. ()

verbal

Takhle při neděli jsem se zcela dobrovolně ("Kurva, taky bys je mohl sem tam někam vzít, ať furt nesedí doma a já můžu vyspat tu opici!") rozhodl, že poskytnu svým dvěma antikoncepčním selháním nějaké to kulturní vyžití. V hospodě už byly a probíhalo to docela poklidně ("Tati, kdy už konečně dopiješ, ať můžeme jít, je nám docela chladno, když nás ten pán odvedle poblil!"), a tak padla úplně přirozeně ("Chceme jít na Asterixe, jinak naprášíme mamce, žes zase chlastal!") má volba na kinematograf. No nekupte to! Třikrát stotřicet za lupeny, dvě kila za výživné a zdravé dobroty americké provenience, to máme šest stovek v prdeli během pěti minut a mělo li by se to opakovat, budu si muset nechat zvednout tu minimální mzdu! Ale stálo to zato! Bylo nás tam celkem asi deset, z toho další čtyři fakani, co hráli po kině hoňku a zkoušeli pohodlnost snad všech ostatních neobsazených sedaček. Mé děti LNB (Lehký Nedostatek Bití) syndromem naštěstí netrpí, a tak se celou dobu vzorně bavily. Až na pár odpustitelných výjimek. Pátá minuta - "Tati, já to vidím rozmazaně!". "Musíš si nasadit ty brýle, vole!". Sedmá minuta - "Tati, já si přes ty brýle nevidím do popcornu!". "Ježiš, tak si je na chvíli sundej, ne?!". "No jo, ale to zase budu mít rozmazané!". Trpělivě beru do ruky krabici se špatně vypukanou kukuřicí a naplněn otcovskou láskou ji cpu mladému do chřtánu. Dvacátá minuta - " Tati, mně se chce na záchod!". "Vždyť si před chvilkou byla!". "Jenže mně se chce ještě...". Nu, proč se trochu neprotáhnout, že ano! Na hajzl to je asi kilák. tak snad mi moc neuteče. Dvacátá pátá minuta - "Tati, mně se chce taky". "No to si děláš prdel!!! Před chvíli jsme tam byli!". "Jo, já vím, ale to se mi ještě nechtělo.". No co, pohybu není nikdy dost. Čtyřicátá minuta - "Tati, skoč nám ještě pro Fantu, už jsme dopili a máme žízeň.". " Vždyť jste toho měli každý litr!!". "No a co, ty nevíš, že mladý organismus musí hodně pít, aby měl v cajku ledviny a neskončil na dylajíze???!!". Při servírování jsem si docela slušně polil rifle. Nevadí, aspoň to zamaskovalo mé problémy s prostatou. Osmdesátá až stá minuta - Hajzlová etuda podruhé. Sto pátá minuta - "Tati, mě už to nebaví, kdy už půjdeme?". "Drž hubu a seď, za ty prachy to dokoukáš!" Sto šestá minuta - "Jenže mě bolí břicho!"..... Děti jsou prostě radost! A tak jsem si užil nesmírně příjemné odpoledne se svými pěstěnými budoucími dárci orgánů a kostní dřeně a jsem rád, že to byla taková pičovina, kterou ani nestojí zato komentovat. ()

Tom Hardy

Prvních 30 minut jsem doslova s otevřenou pusou koukal, co to provedli s mým oblíbeným komiksem. Dál už jsem si jen zoufal, že jsem věděl o přepálené stopáži dvou hodin (!) a chápal, že lepší už to nebude. Toporné, bez energie i nápadů, nudné a korunu tomu dává příšerný český dabing, jehož pojetí Britů skoro nabádá k myšlence, že chce český distributor snímek sabotovat, aby na něj nikdo nechodil. Bolestivá zkušenost, u které jsem se hodně přemáhal, abych z kina neutekl. ()

Enšpígl

Do služeb jejího veličenstva se taky hlasí kde kdo. On by Asterix s Obelixem nemusel být až tak špatný služebník, kdyby dostal do vínku kvalitní scenář. Jenže humor by ve filmu nenašel ani Sherlock Holmes a originalitu bych v tom neviděl ani flašce Morgana a celou katastrofu dovršuje Edouard Baer, kterej je v roli Asterixe vysloveně tragickej. ()

T2

Rozpočet €61miliónovTržby Celosvetovo $61,309,000▐ čo sa s touto sériou sleduje? aj keď o niečo málo znesiteľnejšie než 3 diel ale opäť je to skrumáž skôr hluchých miesť a suchých na silu pchaných gagov, plus prestrelená minutáž /35%/ ()

Jara.Cimrman.jr

Mezi všemi zdejšími znalci filmového umění se cítím intelektuálně osamocen a tak se v případě hodnocení tohoto snímku uchyluji k primitivním instinktům. Od komedie totiž chci, abych se smál a smíchu jsem si užil skutečně hodně, protože je mi zcela jedno, že Asterix není kreslený, že ho hraje již stopadesátý herec a že je to všechno hrozná hovadina. Jako rozený gentleman, který samozřejmě nikdy neběhá, sice musím připustit, že při mém hodnocení hrála jistou nevýznamnou roli nějaká ta soukromá sexuální orgie u Caesara, ale na svém hodnocení přesto trvám, protože znudění Britové uprostřed palby mi dali hodně inspirace ke správnému vnímání světa. ()

Skejpr

Přesně na pomezí mezi otřesnou trojkou a nudnou a suchou jedničkou... Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva opakovaně selhávají v pochopení motivů z původních komiksů a filmů (adaptace se tak opravdu omezuje jen na přibližné ztvárnění položek z předlohy), kupodivu ale čas od času zafunguje při práci s postavami (což se projeví v závěrečné bitce), především se ale velmi důstojně a věrně popasovali s Normany (kteří sice v Británii nemají co dělat, nicméně i s přihlédnutím k drobným úpravam vzhledem k filmu pořád fungují přesně tak, jak mají, včetně jmen :)) Délka přes dvě hodiny je ovšem přešlap jako kráva... ()

genetique

Z tejto anglicko-francúzskej konfrontácie sa dalo využiť nesmierne viac, než len spŕška druhoradých vtipov na úrovni tretej cenovej skupiny. Som sklamaný najmä kvôli tomu, že decká nikdy nebudú vnímať toto nezabudnuteľné duo tak, ako pamätníci. 40%. ()

Spiker01

No, rozhodně nejslabší ze všech dílů. Jakmile jsem se o tomto dílu dozvěděl, byl jsem naštvanej, protože se už potřetí změnil představitel Asterixe. Bral bych Claviera, ten byl nejlepší. Kromě toho je film jedna velká parodie a řekl bych, že v Británii to právě bude nejoblíbenější film, co tam kdy měli. Způsob, kterým totiž prezentují Brity je přinejmenším trapný a necitlivý. A navíc trapných sekvencí opět od minule přibylo. Ale i přesto je to pořád Asterix a Obelix a je to docela sranda. Je na každém jak film pochopí...45%...[07.11.2011_Cinestar_Liberec] ()

NinadeL

Zatím poslední hraný Asterix je jen další zpracování Asterixe v Británii, což není úplně nejlepší nápad. Neb originálních komiksových alb bude brzy 40 a není nejmenší důvod vytvářet duplicity v různých adaptacích. Nicméně jako další setkání s galskými miláčky je to na fajn. Julkovy zápisky z válek jsou parodovány ideálně, nové romantické linky jsou taky dobré. Klasické hádky a usmiřování mezi Asterixem a Obelixem jsou prima, bohužel chybí Idefix, kterého tvůrci vyměnili za poněkud méně atraktivního Goudurixe a šli tak více naproti mladistvým divákům. Británie je zobrazována dost moderně, parodují se Beatles i Jane Austenová a chápu, že tolik negací směrem k ostrovnímu království nemusí každý ocenit, ono to původní glosování toho, že mátová omáčka není k jídlu a pivo by se mělo ještě krapítek ohřát zřejmě nebylo dost. Nejradši mám sice současné filmy, Sídliště bohů a Tajemství kouzelného lektvaru, ale pokud se někdy Asterix vrátí znovu jako hraný film, chybět nebudu. ()

D.Moore

Asterix a Obelix bez nápadů, bez humoru... Vlastně skoro beze všeho. Když se objeví třeba jen nepatrný záblesk vtipu, tvůrci ho hned pečlivě zadupou do země (stejně jako toho ubohého hráče ragby) a divák, který čekal srandu, jen zoufale zírá a vyhlíží vteřinu, která ho donutí alespoň k pousmání. Ze všech hraných Asterixů je podle mě nejlepší druhý díl a ve srovnání s touhle suchařinou se mi to opět potvrdilo. Schází tu ztřeštěnost, schází tu parodie ("Jsem tvůj otec" je pořádně vousatá hláška, upomínka na Mechanický pomeranč není vůbec vtipná a závěrečná citace 300 je zase neskutečně nevyužitá)... Člověku se skoro zdá, že film napsali a natočili ti ohavně upjatí Britové, z nichž si žabožrouti dělají legraci. Nebo spíše "legraci". Dvě hvězdičky nicméně dávám za krásnou výpravu, nádherné kostýmy, velmi hezkou Charlotte Lebon a Badeltovou hudbu - nic z toho si ale tahle galská bída nezaslouží. Bohužel. ()

MM_Ramone

Snímok "Asterix a Obelix v službách jej veličenstva" je štvrté filmové dobrodružstvo dvoch svojráznych galských komiksových hrdinov a ich priateľov. Je evidentne jasné, že táto francúzska séria má výrazne klesajúcu tendenciu. Prvý titul z roku 1999 "Asterix a Obelix" bol svieži, vtipný, originálny. Druhé pokračovanie "Asterix a Obelix: Misia Kleopatra" za ním mierne zaostávalo. Trojka "Asterix a Olympijské hry" už za moc nestala, no a štvrtá časť "Asterix a Obelix v službách jej veličenstva" je takmer na hrane odpadu. Na ďalšie filmy s Asterixom a Obelixom už nie som zvedavý. * ()

Ded@M@tes

Prvních pět minut vypadá ještě slibně, hned potom už je znát brutální úpadek. Čtvrtý díl je úplně nejhorší ze série a další pokračování by se už mohlo tvůrcům vymstít. Uchylování filmu hodně na stranu parodie. ( Hodnocení: 2/10 ) ()

MMR

Animovaná verze dostává velkou facku. Nejsem si jist, zda si tohle zaslouží. Když to ovšem vezmu z humorného hlediska, tak zábavné to bylo, místy až parodicky zaměřené. Přehoupnu se tedy k lepšímu hodnocení, ale jen těsně. ()

Spooner

Když už je Asterix pomalu větší než Obelix a je také větší idiot, tak je opravdu něco špatně. Ještě, že jim ten Depardieu už z tý Francie zdrhnul. ()