Kuchařská soutěž, která je vysílaná v USA na kanále FOX a je inspirovaná původním australským formátem. Koproducentem této show je slavný britský šéfkuchař Gordon Ramsey, který je zároveň jedním z porotců. Soutěžícími jsou amatérští kuchaři vybraní z celých Spojených států, kteří se chtějí stát profesionálními kuchaři. Vyhrát může však jen jeden z nich. Pokud tedy chtějí vyhrát, musejí ze sebe vydat naprosté maximum. Dalšími porotci jsou - italský vinař Joe Bastianich a americký šéfkuchař Graham Elliot. (Gac)

Judy24

První pořad, ve kterém se mi Gordon skutečně líbí. Sledovala jsem nejdřív tu česko-slovenskou verzi a to, že je originál lepší, je stoprocentně pravda. Ta soutěž je skvělá, jejím největším problémem jsou sami soutěžící, kteří jsou na mě někdy až moc "američtí". Kdybych vymazala všechny ty superlativy, hysterické reakce na cokoliv a zejména přehnané sebevědomí některých z nich, bylo by to na plný počet. ()

boo-boo

Obrovskou vadou Masterchefa je neustále šponovanie a šróbovanie emócií, kdeakých konfliktov a celkovej rivality medzi protagonistami a často umelohmotné správanie sa porotcov. Jednoducho príliš trpí všetkými základnými proprietami americkej reality show. Mimo to je však až prekvapujúco akčný, po remeselnej stránke perfektne spravený a človek by to celé zožral. Videl som síce len jeden a pol série (a toľko mi v podstate aj na jeden život stačilo), ale naozaj by som klamal, keby som tvrdil, že to bolo za menej ako 4*. ()

donnovann

Masterchef je trefa do černého. Po každém dílu mám chuť prohledat v kuchyni vše co mám a začít tvořit :). I když si myslím že porota si zbytečně hraje na tvrďáky ale jinak je to opravdu RS na vysoké úrovni. ()

Viko

Masterchef je zajímavý především svým konceptem, který spojuje v současnosti nejpopulárnější televizní žánry, kterými jsou cooking show a různé talenty, x-faktory a superstar. Bohužel tvůrcům tento televizní formát přerostl přes hlavu a režie zničila slibný potenciál "soutěže". Problém jsou samotní porotci a příliš subjektivní hodnocení (dalo by se srovnat s hodnocením estetických sportů jako například krasobruslení). Běžný televizní divák z porotců zná možná Gordona Ramseyho, ostatní jen těžko budou autoritou ať se tváří nasraně, nebo sebetajemněji. A jak zvítězila režie nad soutěží? Ve snaze přesně dávkovat vzrušení, napětí a očekávání (a vzápětí je bořit) se pořad redukuje na grimasy a herecké etudy porotců, kteří se tváří jako by ochutnávali kočičí zvratky a v závěrečném proslovu pějí na jídlo chválu a naopak. V lepším případě se tváří jen tajemně. Kuchaři, který uvaří nejlépe a získá tak výhodu vybírat surovinu pro další úkol, prakticky vždy hrozí vyřazení, protože je přece třeba "nečekaný zvrat" a na jeho protekčním jídle si vždy porota něco najde. Vrcholem je finále první série---SPOILER---kdy hovězí svíčkovou Wellington, porazí holčička s kuřecím řízkem a špenátem na smetaně uklohněným za 5 minut. Výsměch celé soutěži, co na tom že je přírodní kuřecí řízek dobře osolený a opepřený a špenát čerstvý. To má být jídlo, které vyhraje soutěž? Druhá série je totéž, jen umocněno a po pátém díle jsem sledování zabalil. Česká mutace je ještě horší. Porotci naprosto neznámí a nesympatičtí. Také z vysílacího času v pátek v 8 je jasné, že se nejedná a bůhví jaký úspěch u diváků. Ono taky v talentu pozná i laik, jestli ten člověk zpívat, tančit, nebo žonglovat umí, ale poznejte jak to jídlo chutná přes televizi. Divák si sám obrázek neudělá, maximálně sympatizuje se soutěžícími, ale v jejich hodnocení je odkázán na porotu, která v režisérových rukou může s divákem hrát pěkně nefér hru. ()

GoustDog

Co se TV pořadů tohoto typu týče, je Masterchef jedna z nejvíce povedených záležitostí. Ano, nese s sebou veškerá pozitiva i negativa, která tato skupina TV pořadů má, ALE ty pozitiva jsou zde výrazně vyšší a negativa naopak výrazně nižší. Pokud vás navíc baví kulinářské pořady, je to trefa do černého. Hltám díl po dílu stejně nadšeně, jako kdybych si pouštěl Dextera, Homeland či Boardwalk empire. Bomba. ()

FortKnox

Bezkonkurenční kulinářská show, která si nezadá s těmi největšími dojáky či dramaty. Tady se hraje ve velkém stylu na divákovy emoce a hlavně úvodní díly nenechají oko suché. Každou sérií je pořad lepší a lepší. Bohužel v páté sérii zmizí úvodní tři epizody ve kterých se vybírají soutěžící, což je velká škoda. ()

Fajt odpad!

Celý svět, včetně většiny našich TV stanic je posedlý vařením a přitom se většina mladých stravuje v Mekáčích nebo v jiných, jim podobným pochybným srágorám... ()

Muff

Odporná sračka, ve které tři namachrovaní debilové (ten hlavní nejarogantnější sprostej jak kanál, druhej s pitomým xichtem jako Onur Aksal, a třetí tlustej, hnusnej s debilníma brýlema) buzerujou hordu přiblblých kuchařů amatérů, kteří si od nich nechají srát na hlavu, nechají ze sebe dělat blbce a ponižují se víc než na vojně nechápajíce, že je to jen šaškárna a divadlo k pobavení tupých davů (kterým to zjevně také nedochází a myslí si, že je to o vaření). Do toho dramatická uřvaná hudba, ze které za pět minut bolí hlava, stupidní komentáře soutěžících, dloooouhé zádumčivé pohledy porotců a nefér hodnocení, které mají asi zvýšit napětí. Ach bože, po shlédnutí dvou dílů už věřím tomu konci světa. ()

Jarlaxle

Pozitivní je, že v tomhle pořadu jde o vaření opravdu na 1. místě. A třeba "Mystery box challenge" vždy stojí za to, už jen proto, aby člověk viděl, kolik různých jídel se dá připravit ze stejných surovin. Naopak mi na pořadu vadí všechny ty dojemné scény, citové výlevy a podobně. Uznávám, že to k soutěži od tak pěknou sumu, ( + kuchařku, titul, ...) patří, nějak mi to nesedí. Naštěstí se to vždy dá přeskočit :-) ()

1mikeF

Výborný formát, skvělý pořad, se kterým nemůžete Na nože srovnávat. Už jen kvůli tomu, že měli stejnou cifru pro rozpočet - ovšem jeden v dolarech a druhý v korunách. Jednu hvězdičku musím srazit za předvídatelnost. Pořad ztrácel na věrohodnosti, když bylo znát producentské hnaní napětí na hranu, což působilo ve výsledku nuceně. Gordon Ramsey se drží svého dobrého standardu a předvede dokonce i (asi 2x) lidskost. Joe Bastianich je (asi) profík, ale exceluje Graham Elliot, se kterým by člověk chtěl z fleku zajít na pivo... ()

Zirael

Neuvěřitelně mě to bavilo. Pořady o jídle prostě můžu, a zvlášť o takovým jídle. Celá soutěž má spád, porotci jsou super, Joe Bastianich je ještě větší drsňák než Gordon Ramsay. Jediný co mi vadilo byla afektovanost těch soutěžících, ale s tím už se musí nějak počítat... ()

Shady

Hodnotím po zhlédnutí 5. série. Masterchefa řadím mezi moje top pořady. Skvělý porotci v čele s legendou Gordonem Ramseym! I Grahama Elliota a Joa Bastianiche jsem si ale velmi rychle oblíbil a každý mě baví něčím jiným. Troufám si říct, že i díky tomuto pořadu jsem více propadl do světa gastronomie a zajímá mě čím dál víc. Co se týče jiných pořadů Gordona, tak mě nijak extra nechytily zatím, ale asi to je i tím, že zatím jsem pohlcen masterchefem a nechci se pouštět do ničeho jinýho. Každý kdo má rád dobré jídlo nebo jen samotného Gordona, neměl by váhat.:)) Ovšem někdy hláškově zaválí i Joe s jeho poker facem a to jsou pak věci. ()

jjjerry

Pořad občas na odreagování, ale někdy zvednul ze židle. Je zábavné sledovat osudy amatérských kuchařů, jejich umění v kuchyni a postup v soutěži. Po chvíli mně začlo lézt na nervy několik věcí: Nehorázné plýtvání jídlem. Snaha o perfekcionismus, vychvalování perfektních surovin, ale vše ostatní skončí v koši. Umělé a přehnané "americké emoce". Ať už negativní či pozitivní. Snaha dělat " z prdu kuličku". "Uvidíte nejlepších 8 z 365" pak "7 z 365" apod, v "nejlepší soutěži světa, nejlepší kuchaři". Dyť to je jedna ohromná lež. Většinou z každé sezony je zábavných několik prvních dílů, tak to končí patosem. Nejde už o vaření, ale o "genderově rasovou vyrovnanou pozitivní diskriminaci".Do užšího výběru se musí vždy dostat "jižanská černoška" "mulat z Karibiku" "asiat". Dále samozřejmě gay a lesbička a ideálně když je to vše kombinované zajímavými osudy. Takže pak máme gay sirotka co má doba kočičku mrzáčka a brášku alkoholika na druhým konci světa a přítele přeoperovanýho černocha". Tohle už je trošku moc snaha být orginální, je to trapné a umělé. ()

Mackro

1. SÉRIA: Dobrá, pútavá zábava, aj keď je veľmi dobre vidieť, že to vysiela Fox - má to všetky muchy reality show: umelo budované napätie, rôzne blbiny okolo, kolektívne orgazmy nad armádou a americkou vlajkou. Ale keď sa dostane k samotným disciplínam a vareniu, tak je to zábavná záležitosť. Niektorí súťažiaci ale údajne boli nie tak úplne kóšer - resp. neboli úplní amatéri. Porota perfektná, aj keď som mal trošku pocit, že niekomu konkrétnemu nadržiavala. Ale nebudem spoilerovať. Také silnejšie tri hviezdy. 2. SÉRIA: Globálne zlepšenie a omnoho uveriteľnejšia záležitosť. Viac sa varí, menej sa plače a kecá. Súťažiaci sú reálnejší, sympatickejší (Ben), prípadne uveriteľne nesympatickí (Max). Rozhodne sa mi to páčilo viac, a je to takmer na päť hviezd. Veľmi, veľmi pútavá zábava, kde človek pri zadanej úlohe premýšľa, ako by to urobil. Celkovo, ak to spriemerujem, dávam kepšie štyri a idem hľadať austrálsku a britskú verziu. ()

Felliniclub

Ve své kategorii naprostá špička. Může být vaření vejce na tvrdo drama? Yes! Jak oni to jenom dělají? Tato otázka nabývá na naléhavosti zvláště při srovnání s českou verzí.... ()

CaptAnne

Jedna z mála koukatelných reality show světa. MÍNUSY: Přemotivovaní Amíci, co by v jednu chvíli vsadili svoji mámu na to, že se stanou "´murica´s next Masterchef", a vzápětí pláčou na kameru, protože jim nedrží šlehačka na muffinu. Přehnanej až nechutnej zápal všech soutěžících (je naprosto nezbytný tleskat a nadšeně poskakovat okolo, protože Gordon Ramsay přijel na motorce). Neuvěřitelný plejtvání jídlem (náklaďák vysolí na zem tunu jablek, 95 % tam zůstane ležet totálně pomlácenejch). Vaření korýšů zaživa. Otec devítiletýho syna, kterej řekne do světa, že vyhrát Masterchefa je pro něj nejdůležitější na světě. Poměrně repetitivní schéma (mystery box a elimination test, team challenge a pressure test a takhle pořád dokola až do posledního dílu). PLUSY: Účastníci většinou fakt umí vařit, občas se dá chytit nějaká ta inspirace. Porotci hodnotí jen kuchařskej um, ne to, kdo má hnědší nos nebo kdo jim přirostl k srdíčku. Sem tam přilítne i džouk, co nemá podobu překonstruovaného stěru. A pak si oblíbíte soutěžící a prožíváte jejich příběh a pláčete s nima a hejtíte jejich nepřátele a už to jede, už vás maj. ()

pleva

Kuchařská soutěž, z níž vychází i naše "na nože". Ale je tu pár rozdílů. V této verzi jsou všichni kuchaři amatéři. Gordon Ramsay není nepříjemný a myslím, že otěže pevně drží v rukou. Spoluporotci jsou také špičkami ve svém oboru (Graham Elliot, Joe Bastianich) a jejich připomínky mají úroveň i váhu (každý si svoje prosadí, ale formát je Gordona). I slabší soutěžící by většinou strčili do kapsy naše nejlepší (zájem soutěžit je asi jiný u nás a v USA). A hlavní důraz je zde kladen na vaření a ne na odporné pomluvy, intriky a život v chalupě, jako v naší parodii. Skvělá výprava, výborná grafika, dostatečně emotivní i napínavé a z jídla uvidíte vše. Porotci jsou "jen" porotci, hodnotí, komentují, ale hvězdami jsou tu soutěžící. Je to jako starý trabant a nové BMW. Skvělá show, jen si musím sehnat i australské 4.série a Profi sérii s profíky. ()

Mithal

Nápad skvělý, zpracování taktéž. Zatím mám za sebou jen dva díly a netrpělivě čekám na další přeložené. Žádnému z amatérských kuchařů se nedá upřít talent a opravdu nadprůměrné schopnosti , často jsem na připravená jídla dostal chuť. Ovšem jedno velké mínus vidím v manipulátorovi Gordonu Ramseyovi, který neuvěřitelně ovlivňuje rozhodnutí ostatních dvou porotců, což kazí dojem nestranosti. ()