Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

Parsek

Skutečně jsem se (a od srdce) několikrát pořádně zasmál a úsměv mi zůstal min. po půlku filmu. Takže dobrý... (..."prozradíme mu to?"...) ()

koci

Scrat válí pořád za 5*, ty pitomosti s Peaches jsou za jasnej odpad a zbytek (většina) sahá sotva po průměru. Dinklage mluvil hezky, ale přeci jen bych radši v roli Guta slyšel Jemaina Clementa. ()

michalkop

Začátek byl osvěžující, docela zajímavý. Prostředek spadal ke klasickým klišé. Závěr byl vysloveně kýčovitý a velmi překombinovaný. Animace byly zajímavé, kamera taky. Ve 3D to muselo vypadat úžasně. Hudba nijak výrazná, ale zapadala do filmu. Nelíbila se mi vykradačka z Pirátů z karibiku. Jediná nová postavička, co se povedla je ta tygřice. Film za shlédnutí stojí. Nicméně nemějte od něj velké očekávání jako já po shlédnutí prvních 15 minut. ()

karel63

Pěkně udělané..., malinko zbytečných keců, ke smíchu jsem se dostal asi pětkrát, příběh spíše pro dospěláky, protože si nedovedu představit, že pomsta u zvířat je tak urputná. Ještě, že to mělo "hepijend". Hamtat ve stopách jedničky je stále jen TĚŽKÉ. ()

Ajfist

Opět to nemá chybu,je to vtipné,děj má spád no prostě já se u toho rozhodně nenudil.Krysoveverka splnila svoji roli a odstartovala nezvratné změny a tím i kopec srandy. ()

Maarty86

Nejnovější díl opravdu mile překvapil, několikrát jsem se opravdu ze srdce zasmál, především Sidova babička byl skvělý nápad a také zápletka s piráty se mi zamlouvala. Pro mě osobně lepší než trojka, která mě příliš neoslovila. Ani nevím jestli nějaký animák má více než čtyři pokračování (nepočítám japonskou produkci) ale u Doby ledové bych se nebál pátého dílu pokud opět přijde s nějakým zajímavým nápadem a nejlépe znovu se Sidovo babičkou :) Pro mě pěkných 75% ()

Djflash

Série Ice age si drží laťku dobrého rodinného animovaného filmu a to se ji povedlo i ve čtvrtém pokračování. Příběh je zde velmi jednoduchý (asi nejslabší z celé série), ale to vůbec nevadí. Autoři obohatily film o další dvě postavy šelmu Syfru, (že by Dieogova spřízněná duše?) A především Cidovu babičku, která má neuvěřitelné hlášky a je jedním slovem výborná. Takže tu došlo k jistému oživení správným směrem, To co autoři zřejmě ubrali na příběhu, kompenzují dostatkem legrace a příjemnou zábavou. Gagů a úsměvných situací je zde opravdu hodně a samozřejmě, že se nezapomnělo na veverku a její ořech. Pro děti ideální a myslím, že i dospělí se také u filmu párkrát od srdce zasmějí. Pro mě je čtvrtý díl hned po jedničce je druhý nejlegračnější a pevně doufám, že tímto stylem budou autoři pokračovat i nadále, protože u dětských filmů nehraje příběh zas tak velkou roli Hlavní je přeci to jak dobře se u toho budete bavit. ()

zurivymlok

Rozdíl mezi sérií Shrek a sérií Doba ledová je, že na rozdíl od Shreka si doba ledová celkem udržuje slušnou úroveň. Dokonce ani ten lenochod už mě tolik neštve. Celkově bych řekl, že je to asi druhý nejlepší díl této série. Pro děti jistě za pět hvězdiček, pro mě jakožto dospělého něco mezi třemi a čtyřmi. P.S. Jen ta veverka už není, co bývala. Je vidět, že nápadů ubývá. ()

Big Daddy

Jsem sice rád za další a další skeče s již už legendární veverkou, ale to je zároveň i nejsilnejší prvek čtvrtého dílu. Tu a tam se objeví další vtipná momentka, ale řada dalších je spíš trapná než zábavná. Je milé vidět opět hlavní hrdiny pohromadě, ale příběh okolo nich je až moc obyčejný. Děti budou jistě nadšené, ale vnímavější publikum spíš ne. ()

Delthrien

Nikdy mi Doba ledová nepřišla jako fenomenální animák, i když jedničku mám docela ráda a klidně se na ni kouknu, když ji dávají v televizi. Dvojka se mi překvapivě líbila, i když většina lidí se mnou nesouhlasila. Trojka byla stále docela dobře koukatelná a udržovala si laťku zhruba stejně vysoko jako předchozí díly. Ale tohle bylo opravdu nic moc. Něco tak "nijakého" jsem nečekala. Ne, že by to byla úplná ztráta času, chvílemi jsem se docela i zasmála. Ale většinu oněch kiksů a hlášek bylo zoufale předvídatelných. Opravdu průměrné 3*. ()

Pavlo

Od prvej časti to ide dejovou a zábavnou kvalitou stále dolu. Tvorcovia, prosím Vás, túto rozprávku viac necicajte, pretože už ani Scratt nie je to čo bývaval. ()

macoslavek

Peter Dinklage byl jediným mým lákadlem - a nakonec i jedinou kladnou věcí na tomhle pokračování.. dějově je to stejně průměrné jako dvojka a trojka.. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)