Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

grandir

Uff, tak to bylo protrpěnejch 90 minut. Trailer mě nalákal, ale zklamání velký. Po hláškama nabitejch předchozích dílech neuvěřitelně dětinský, moralizující a nudný. Vhodné pro děti DO 12-ti let. Kino slušně zaplněné, takže náklady se tvůrcům jistě vrátí. ()

Strudl_cz

Viděl jsem naposledy jedničku a je to pořád ta samá nuda, za celou dobu jsem se zasmál asi dvakrát, ale už ani nevím čemu. Snad jako jediný se mi líbilo vykradení Ewoků ze Star Wars. ()

pirate

Okoukaný a spatlaný děj, chvíli jsem myslel, že se tam možná objeví i Superman, Scrat a Diego mají menší roli a jediné, za co bych tomuhle filmu dal tři hvězdy (asi tak 50%) jsou super hlášky, které zachraňují snad vše a často pobaví. Za ten zbytek škoda. 40%. Pořád dokola. ()

Eradin

Celému filmu určitě uškodilo, že se přesunul o pár let dál. Přece jen, usedlí mamuti s pubertální dcerou už nejsou tak skvělí jako v předchozím díle. Naštěstí jsou tu jiní, kteří válí o sto šest a tak je výsledný dojem prostě opět úžasný. Osobně musím vyzdvihnout hlavně soudtrack, který skvěle podbarvoval akční scény. Prostě opět skvělá jízda na vysoké úrovni. Sice to není ten nejlepší animák na světě, ale spoustu svých konkurentů strčí hravě do kapsy. Omlouvám se, že každé moje druhé slovo je "skvělý", ale když ona Doba ledová 4 prostě skvělá je. ()

petra8619

pokaždé se bojím jít na pokračování jakéhokoliv dobrého filmu.... u téhlé série je to vždy sázka na jistotu. Bylo to napínavé a směšné. a konec byl dojemný. opravdu jsem málem brečela :-) ale babička na konci mě opět rozesmála. velmi podařený kousek. hned teď čerstvě po shlédnutí mám chuť se na tento díl znovu podívat... a konečně pohádka bez vulgárních slov, kterých je v animáčích čím dál víc... :-) zaslouží si plně všech pět hvězdiček ()

Mates Hradecky

Taky si myslím,že by i v kinematografii měl obecně platit zákon 3x a dost! Vtipné repliky našich starých známých hrdinů sice stále fungují, ale nové hrdiny-piráty bych již nezaváděl.Prostě průměrné... ()

Radbuzaz

Tak na tomto filmu jsme byli skupinka čtyřech lidí v kině a šli jsme na 3D promítání. Už od začátku filmu bylo jasné, že tento díl bude akčnější než předchozí díly. Velmi hláškoidní díl. Za všechny můžu jmenovat např. situaci, kdy stará lemuří babča přežvýká ovoce, vyplivne jej a mladý lemur poděkuje za dobře zpracované ovoce nebo situace, kdy malá potvůrka se ptá kapitána pirátů, jestli vyvěsit mírovou vlajku nebo pirátskou, kterou má namalovanou na zádech. Vyhopsá na stěžeň, zakryzne se do něj a vlajka je "vyvěšena". :-) Veverka opět nezklamala a co teprve, když uvidí a dostane se na Oříškoland. Vynikající animák, kterému 3D sluší naprosto parádně. :-) ()

kacudzde

Nebýt povedeného 3D, lenochoda, jeho babičky a samozřejmě opět výborného Scrata byla bych hodně zklamaná. Tento díl mi přijde jako nejslabší z celé série. A bohužel ani tady nechybělo příšerné muzikálové číslo... Doba ledová 5 by mohla být jen o Scratovi, ten jediný nezklamal v žádném díle. Viděno v kině 3D 16.7.2012. ()

HjK

Dějově asi nejslabší ze všech čtyř příběhů. Na druhou stranu skvělá zábava, dokonalý humor a vtipné hlášky. Člověk se nenudí ani chvilku a občas nestíhá vnímat všechno, co se děje na plátně. A konečně měl trochu víc prostoru i Scratch, který byl prostě dokonalý. ()

Lucy0011

Další film, který má cenu shlédnou v 3D. Český dabing se opravdu podařil, Češi prostě umí dabovat animáky. A ačkoli je to už 4 díl, opravdu jsem se bavila. A hvězdičku navíc dávám za veverku, která mě prostě nikdy nepřestane bavit a za Sidovu babičku, která byla vážně super. ()

xpavelo

Sice je to pořád to samé aneb rychle ždímat naše peněženky dokud to jde. S přibývajícími díly to má opravdu klesající tendenci, ale krysoveverčák by se ale neztratil ani ve 20. dílu :) 75% ()

Andulik...xD

Čtvrtý díl, který mě zaujal, možná i víc než ten první... Sama jsem hleděla. Možná to dělá zážitek z kina, ale prosmála jsem většinu filmu a užila si celý. Nejvíc mě dostala "armáda křečků". U animovaných filmů od Pixara, Dream works atd. hodnotím spíše zábavu než děj, takže tahle Doba ledová mě naprosto uchvátila. Jak mě Madagaskar 3 zklamal, tak Doba to zachránila. Všem, kteří se chtějí zasmát u fajn animáče, mohu jen doporučit. :) ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)