Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

Anjunja

Není ničím víz zajímavá nebo méně zajímavá - je to stále stejný příběh přátelství a překonávání překážek - ale i takový film si občas potřebujeme pustit .) Sid si zase ochočí pro změnu pravěké křečky =) Jeho čiperná babička se stárá o zábavu nás i bandy. Ovšem nejlepší scénou z filmu považuji začáteční pohyb zemských desek, kterou zapříčinila všudypřítomná ořechem posedlá praveverka =) Už to chce jen lenochodí slečnu a partička bude kompletně happy =) ()

kubilov

Hned úvodní scénka s Krysoveverkou, která utváří pohyb litosférických desek byla dokonalá, jenže od tý doby jsem víceméně marně čekal na nějaký oživení, protože ta banda pirátů mě nijak neuchvátila. O stupeň slabší než trojka, na Bucka a dinosauřici prostě v tomhle filmu nikdo nemá. ()

Gig

Já si říkám, proč mě stále baví Doba ledová.... Už vím, je to pro tu hromadu postaviček a postav, co tato série má. V každém novém filmu se těším, kdo nový se tu objeví. Každý má svůj charakter... A navíc, čtyřka má zas příběh. Takže, i když už tě unaví dnes už tatík mamut, a jeho kamarádi, tak je pořád na koho se dívat. A veverka? Ta snad neunaví nikdy :) ()

Marty_cz

Po naprosto úžasném třetím dílu byl tenhle film nehorázným zklamáním. Začalo to hrozně rychle děj se hned, rozjel a jak rychle se rozjel, tak stejnou rychlostí i skončil, což byla trošku i škoda, jinak bych dal já větší hodnocení. Ale jinak mě film nikterak zvlášť nezaujal. Animace sice hezký, ale už mě přišlo, že autorům pomalu začali docházet nápady, jak ten film oživit. Pro děti tenhle film byl nejspíš zážitkový a asi se jim to hodně líbilo, ale pro mě jako pro staršího byl tenhle film ničím neoslovující a nenaplňující. V pohodě by moje filmařský libido, žilo dál i bez tohohle pokračování. ()

blondboss

Je mi trošku záhadou toto hodnotenie, keďže podľa môjho názoru tento diel nebol o nič horší ako trojka a svoju kvalitu si udržal aj napriek viacerým klišé, ktorým sa žiaľ nevyhol. Príbeh fajn, badateľný posun v animáciách a príjemné postavičky. Je to síce zamerané viac na menšieho diváka, ale stále to vie pobaviť aj dospelého. Hlavne v 3D to mohlo byť celkom fajn. A Scrat perfektný, takže štvrtú hviezdu jednoducho musím pridať. 70 % ()

Nikolas__

Po trojce asi nejlepší díl (zajímavější a zábavnější než první dva), a celkově fakt slušný animák. Řemeslo v pohodě animace solidní. ICE AGE od NEJLEPŠÍ po NEJHORŠÍ: 03, 04, 02, 01 ()

ModryPlamen

[spoilery] Jediné, čo zachraňuje toto od odpadu, je Scrat. Inak značný pokles dolu oproti prvým trom dielom (a dvojka je skvelá, za tou si stojím). Najhorší bol ten nápad s pirátmi. Niekto sa evidentne inšpiroval Pirátmi z Karibiku. Vôbec sa to tu nehodí. A k tomu ich príšerná pieseň na predstavenie. Ďalší palec dolu za tie sysle (či čo to bolo), chovaním pripomínali mnou neobľúbených Ewokov zo Star Wars. A dôjde aj na rodinné prípady a klišé. Kiwi, teda pardon Broskyňka (už sa dohodnite dabéri), sa poháda so svojím otcom Manfredom, pretože jej nedovolí ísť na nejakú mamutiu párty. Povie mu, že ho už nechce nikdy vidieť. A po chvíľi sa pod Manym, Diegom, Sidom a jeho babičkou odlomí kra a odplaví ich na more. A uvediem ďalšie klišé: Broskyňka sa baví s teenage mamuťou partiou kdesi v jaskyni. Flirtrujú. Broskyňka, aby nevyzerala trápne, povie, že svojho frajera krtka považuje len za kamoša. A práve v tú chvíľu sa krt vynorí spod zeme. Zlomené srdce. Scénu nato sa ukáže, že ta partia mamutov sú blbci, ktorí sa zabávajú na veciach, v ktorých im ide o život. A Broskyňka ide hľadať svojho frajera (ich potomstvo si radšej nepredstavovať). Samozrejme ten krt nakoniec všetkých zachráni pred pirátmi. A potom hurá na ľadovej lodi do nového sveta, ktorý okato pripomína New York. Je tam dokonca aj Socha Slobody. No, päťke sa radšej budem vyhýbať. ()

miza

Dobře načasovaná premiéra těsně před prázninami.Skvělá odměna za hezké vysvědčení pro děti.Já i moji vnuci se docela dobře bavili.Super je nová postavička a tou je babička.V 3D skvělé zpracování.Toto další pokračování si drží standart všech předchozích dílů.A to se málo kdy povede. ()

CrashONE

Pro mě nejslabší díl série. Nevím jestli mi to přišlo až příliš dětinské kvůli tomu, že když jsem vyšel z kina tak jsem si připadal jako stařík, protože vycházeli děti od 4-10 let a nebo to bylo tím, že tento díl byl opravdu až moc "slaďoučký". Celý film mi připadal jako Americká - romantická, komedie akorát animovaná. Nové postavy se mi vůbec nelíbily a už vůbec ne Sidova babička, která mi zkazila celkový dojem celého filmu. 3 hvězdy za tento film zachránil nikdo jiný, než veverka, u které jsem se opět bavil. A jestli bych doporučil někomu jít na tohle do kina? Ne, počkejte si na DVDrip, tohle jsou vyhozeny peníze. ()

Georgeton

Miestami obrovská nuda, yachraňovali to postavičky Sid a jeho babka a samozrejme scrat, scratoland aj morčaland. Bohužiaľ pre mňa s dvojkou najhoršia časť. Príbeh však zaostával za mojimi očakávaniami. ()

Digmen

Při nedělním odpoledním parnu jsme spolu s kamarádem dostali spásný nápad. Zajít do kina a schladit se nějakým filmíkem. Kupodivu nám hned napoprvé padl do oka snímek "DOBA LEDOVÁ 4: Země v pohybu". Opravdu nás tam čekalo schlazení, a to v dobrém i špatném slova smyslu. Kino bylo klimatizováno velice dobře, ovšem film nás schladil ještě víc. Dobu ledovou jsem měl docela rád, a sic nedotčen třetím dílem, jsem očekával trošku větší spád a více akce. Film se nese v duchu rozpadu kontinentů, které způsobila šavlozubá veverka Scrat. Ocitáme se v kůži starých známých, kteří po pár letech nabírají do party další hrdiny (či spíše hrdinky) a musí se chtě nechtě vypořádat s nedobrovolným opuštěním místa, kde se usadili. Příběh nijak nenadchne, ale ani neurazí a na poměry animovaného filmu jde o slušný průměr. Bohužel opravdu nejde o nic nového pod sluncem a ani komických situací nepřibylo. Situaci nezachrání ani babča lenochoda Sida, která je pravou hvězdou snímku. Hudba od Hanse Zimmera je opět perfektní a dabing taktéž průměrný. 3D efekty jsou použiti slušně. Naštěstí ta hodinka a půl rychle uteče a jakmile odejdete z kina, tak si na film už víckrát nevzpomenete. Osobně jsem čekal opravdu o trošku víc a tak místo Doby ledové 4 doporučím spíše Madagaskar 3, který je o třídu lepší. Hodnocení: 60% ()

Rodriguess

V kine 3 D efekty celkom fajn, par krat som sa aj z chuti zasmial. Asi tomu nic nechybalo. Ale uz to ako keby kusok straca oproti starsim dielom! ()

Matrix007

Tento měsíc vyšly dvě pohádky: ICE AGE 4 a Madagascar 3. Mám-li porovnat tyhle dva filmy, tak vyhrává Madagascar 3. Nicméně Doba ledová se též povedla. Děcka se opět můžou těšit na pytel plný zábavy. Velkou roli v tomhle filmu měla dle mého názoru číča Shira. Bílá tygřice (a nejen ta) zaujme snad každé děcko........83% ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)