Bláznivý veveričiak Scratt svojou láskou k žaluďom a ich neustálym ukrývaním spôsobí katastrofu nevídaných rozmerov. Podarí sa mu zasadiť žaluď takým spôsobom, že pradávna Pangea začne praskať a lámať sa na jednotlivé kontinenty. Pohyb litosferických dosiek a príval vody našu partičku rozdelí. Ellie s dcérou Kiwi sa ocitnú na jednom kontinente a Manyho, Sida a Diega unáša ľadová kryha na šíry oceán. Ale nech sa deje čo chce, naši traja odvážni priatelia sú odhodlaní dievčatá nájsť a vrátiť sa s nimi domov. Čakajú ich však ešte veľké dobrodružstvá. Na ceste späť im dajú zabrať nielen morské búrky, prílivové vlny a morské príšery, ale musia zvládnuť aj spoločné súžitie na malej kryhe. Zhodou okolností a náhod sa na ich provizórnu loď, ktorú vytvoria z ľadovca, dostane aj Sidova babička, ktorú skupina zachráni z príboja morských vĺn. Už-už sa zdá, že našu partičku zachráni loď, ktorá sa zrazu vynorí z hmiel, lenže jej čudesná posádka nehodlá našim kamarátom pomáhať. Naopak, všetci sú zajatí a dostanú sa do ešte väčšej šlamastiky... (TV JOJ)

pafka

Neustale mam pocit, ze tvurci uzasne a skvele ovladaji gagy (uzasne napady, vtipky, skvely scenar celeho foru, mimika doladena k naproste dokonalosti slouzici vtipkum), ovsem nejak jim to nakonec nejde z toho udelat celistvy film. Coz je mozna zapricineno tim, ze jednotlive gagy jsou natolik silne, ze naprosto vzdy zvalcuji dej, ktery je ma zastresovat. U nekterych gagu jsem si musel davat pozor, abych skutecne v kine nezarval smichy, protoze to tam zkratka je. A nejspis mi toho jeste spousta unikla. Po tehle strance to fakt nema chybu, ale jinak se tam porad nekde smeka a jede a rve a v prvni tretine nekolikrat, az to je trosku navic. A kdyz je to jeste v multikine, tak mate narvano v hlave tak aspon na dalsi tri predstaveni. ()

lobo87

Kvalita série, bohužiaľ, klesá dolu. Od fantastickej jednotky, zábavnej dvojky a trojky sme sa dostali k štvrtému pokračovaniu, ktoré je z môjho pohľadu najslabšie, ale zároveň lepšie, ako väčšina animákov, ktorá dnes vzniká. Vizuálne to bolo krásne, príbeh a humor skôr pre deti. Najvtipnejšou postavou bola jednoznačne "ňaňa", kým staré známe tváre už pomaly strácajú dych. Myslím, že sa dočkáme ďalšieho pokračovania, ktoré by však už mohlo byť akýmsi dôstojným zakončením pentalógie... 65% ()

Scero

Poslední díl Doby Ledové je pro mne celkem zklamáním. Nebýt Sida, jeho babičky a Scrata, tak bych nedal ani ty 3 hvězdičky. Občas pár dobrých hlášek, jinak nuda. ()

dzules

film se veze na vlně jako předchozí díly, je to pořád dobré, ale opakovaný vtip není vtipem, takže už to tak diváka nebere jako jednička, rovněž vtipy již nejsou co bývaly a veverka už taky ztrácí šmrnc (až na úvodní příhodu s jádrem země - ta nemá chybu) ()

Todd_Hewitt

Asi druhý nejlepší díl. První byla jednička a tohle se mi líbilo asi tak stejně. Párkrát se zasmějete, jednou mě to dokonce smíchy rozbrečelo, příběh neni nudný. Viděno v kině s CZ dabingem ()

Blazis34

Čtvrté pokračování Doby ledové se mi líbilo. Úžasné animačky s prvky reálného světa dokážou člověka rozesmát. Široká škála zvířecích postaviček a spousta vtipů doplnila i čtvrtý díl této filmové série a byly to nejlepší v tomto díle. Líbil se mi i nápad na děj, rozpohybovat Zemi. Autory chválím za příjemné pobavení a nápad, něco nového ještě vymyslet. Dávám 80% - čtyři hvězdy. ()

p.i.t.b.u.l

Byl jsem zklamán. Čtvrtý díl byl asi ze všech nejslabší. Navíc veverka, která pro mně byla vždy nejlepší má zatraceně málo prostoru. Tak že pokud Vám naservírují slabý příběh, téměř žádnou legraci a jen Vás nutí koukat se na Piráty z Karibiku v animované podobě, tak já říkám...že je to vše špatně. Tento díl se mně nelíbil. Hodnotím 40%. ()

chrustie

Pro mě zatím nejslabší a snad už poslední díl (obávám se že nikoliv). Veverka je vyloženě nudná až otravná, příběh tak uměle vykonstruovaný až je to do očí bijící a jednostlivé postavy jsou tak sterilní, že by se Blue Sky Studios měli nad svou budoucností vážně zamyslet, protože s tímhle pokračováním, jim oproti Pixaru a DW, ujíždí vlak. Z nálepky Ice Age je už vytěženo vše, je třeba se poohlédnout jiným směrem (pokud to kluci a holky ještě zvládnou). ()

rasto87

Ďalšia časť a opäť príjemne pokračovanie hlavne pre dospelých. Doba ľadová je proste výnimočná a môže mať aj ďalšie pokračovania na ktoré sa budem len a len tešiť. ()

srolyma

Ne nadarmo se říká třikrát a dost. Kdepak čtyři. Manfred není James Bond, aby každý jeho další film byla událost. Trojka s dinosaury byla ještě celkem slušná a zábavná záležitost, ale čtyřka je už zcela bez nápadu, vtipy jsou obehrané a co je nejhorší, nebaví se u toho už ani děti. Sklerotická lenochodí babička, pirátský kapitán Střevo nebo romantická etuda šavlozubého párečku tak už působí víceméně trapně. ()

xDamaj

Na stejné úrovni jako třetí díl. To sice znamená, že vás nemine obří porce klišé, ale také, že vás nemine ani spousta hlášek a držkopádů hlavních protagonistů. Nové postavy dobře zapadly mezi staré známé a veverka je opět skvělá. Letos tedy (alespoň u mě) vyhrála Doba Ledová 4 nad přehnaně kýčovitým Madagaskarem 3. ()

Bercuss

Zprvu jsem si myslel, že sleduji reklamu na osobní a ústní hygienu, scény na začátku filmu mi přišly až nechutné. Hlavně ty s nakousaným ovocem a sidovým strejdou Houbou, sem rád, že jsem odolal 3D pokušení. Po odloučení hlavních hrdinů od svých blízkých sledujeme již už několikrát omývaný scénář Doby ledové. Tentokráte tvůrci přidělili roštěnku Diegovi, už zbývá snad jen Sid, takže ještě Doba ledová 5 a snad už bude konec. 60% ()

Petr59

S trojkou nejlepší díl série a po trojce hned nejvtipnější. Čtyřka byla opět odlišná od ostatních dílů, každý díl Doby ledové má v sobě něco nového, ať dobrého, nebo špatného. Ale v tomto případě byla většina těch kladných novinek. Téma rodiny se stalo takovou součástí každého dílu Doby ledové. Sidova rodina byla skutečně zábavná, škoda, že se objevila jen na začátku. Mohla v příběhu sehrát svojí roli. Sidova bábí mi v příběhu nevadila. Ta postava na mě působila vtipně a zábavně. Sid byl opět legrační, i když ne už tolik, jako ve trojce. Veverka se opět vrátila na úroven jedničky a dvojky, opět se jen honila za ořechem. Ale konec filmu, kde přišla veverka do toho "Ráje" to bylo skutečně výborné. Děj je opět zábavný a zajímavý, asi na úrovni trojky. I když nápad pohyb zemské pevniny byl dobrým tahem, na dinosaury to asi nemá. Ale ty věci okolo, jako Sidova babička, Mannyho dcera a parta pirátů, to zase byly takové "doplňky" které žádný díl Doby ledové neměl. Banda pirátů, to byl skutečně záporák, jak má být. Tvůrcům se podařilo kvalitního záporáka vytvořit až ve čtvrtém dílu. Boj hlavních hrdinů se zlem, to byla nyní víceméně novinka. A poměrně povedená. Postav bylo sice zbytečně moc, to je pravda, ale na druhou stranu, většina pirátů mě zaujala a jejich kapitán dodal filmu "šťávu". Cesta hlavních hrdinů po vodě, byl rovněž dobrý nápad. Nápad se Sirény, to se také povedlo. Animace skutečně vynikající, ta voda vypadalo skutečně velmi autenticky. Děj je rozdělen na dvě části. Mannyho cesta zpět k rodině a osud rodiny, která zůstala na pevnině. Ellie je taková nemastná, neslaná, nic nezkazí, ale nic nevylepší. Její dcera s velmi komickým jménem - Broskvička, se stala takovým bodem děje. Sledování pubertálního vývoje Broskvičky, mě však moc nebavilo, ale mohlo to dopadnout hůře. Tvůrci se tím naštěstí až tolik ve filmu nezabývali, takže to nesnížilo celkovou kvalitu filmu. Ale výborné. Už to není tak jednička, nebo dvojka, kde jsou jednoduché příběhy, ve dvojce úmorná atmosféra. Tady je už skutečně příběh velmi záživný, stejně jako u trojky. ()

elanista1

Pribeh je dobry, zabavy priblizne rovnako ako v predoslych dieloch, na scene sa objavili navyse 2 zabavne postavicky, inac je to krasne naivne. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (viac)