Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

juta

Na dnešní poměry jde o zdařilý produkt. Děj, grafické zpracování, hudba. Všechno sedělo. Tenhle film má šťávu a určitě patří k těm nejlepším v letošním roce. I ten konec s virem... prostě to do sebe všechno tak nádherně zapadlo. Líbilo se mi to. ()

Fiftis

Zrodenie planéty opíc v tohtoročnom filmovom roku pôsobí tak trošku ako zjavenie: je to tradičné sci-fi so všetkým tým pátosom, otázkami a filozofiou. Presne také, ktoré máme tak radi a dnes už sa bohužiaľ tak často nevidí. Sci-fi, ktoré všetky dostupné prostriedky, predovšetkým potom inteligentný scenár a hyperrealistikcé triky, využíva na 98% percent. Opičiaci rozhodne neaspirují iba na prekvapenie roka. Pre mňa filmom roka zatiaľ skrátka aj sú. ()

filmfanouch

Masterpiece, který šlape po všech stránkách, který dokáže skvěle vykreslit všechny postavy ať už lidské nebo především opičí, dokáže být akční a přesto chytrý a který skvěle nastartoval jednu z nejlepších trilogií posledních let. Až to za pár let s opicema zkusí někdo zase trochu jinak bude to mít sakra těžké.... ()

lamps

Reboot z říše snů, nejlepší, nejemocionálnější a nejserióznější možné zpracování chybějícího článku jedné z největších klasik filmové sci-fi. Inteligentní, mainstreamovou cílovkou nepoznamenaný CGI náhul, který s nevídanou flexibilitou oživuje tendence nenásilných rodinných blockbusterů, aniž by byť jen na chviličku upadal do dějové sterility a výrazné naivity. Navzdory několika nesrozumitelnostem ve fungování jeho fikčního světa skutečně ohromný zážitek, upřímnější a účelnější prezentace moderních vizuálních efektů než v případě většiny marvelovských filmů, plus slušní herci, parádní kamera a chytlavý atmosférický soundtrack... 95% ()

Shakers

Medzi tými Pottermi, Transformermi a ostatnými blockbustermi za rok 2011 hrá tento film na trošku inú notu. Rozhodne sa nejedná o akčný nášup ako v predošlej Burtonovej Planéte. Zo začiatku ako som sa dozvedel o vzniku tohto filmu som si zase hovoril (a asi nie len ja), to zas bude somarina, zase nevedia čo točiť. Rise of the Planet of the Apes, ale ťaží úspech aj s toho, že bol s časti podceňovaný (inak povedané - nečakaný) a o to je to väčšie prekvápko. Film ma jednoduchý dej, ale vtiahne vás do toho (opäť) skvelý Andy Céasar Serkis (Glum, King Kong), s ktorým celý film budete zdielať jeho pocity. Režisérovi sa táto téma skvelo podarila spracovať a to je hlavný (a skoro až neodolateľný) ťahák filmu. Pokiaľ vás táto téma a ten štýl chytí od začiatku, tak vám na celý film vám nuda nehrozí. Za ten rozpočet celkom slušná zábavička a efekty vyzerajú dosť dobre. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak je jasné, že Serkis je najlepší, ale s tých ľudských postav herci tiež nie sú zlý a James Franco je rozhodne dobrý herec, ktorý sa na túto rolu hodil. Taktiež aj hudba je dobrá, ktorá skvelo dopĺňa scény. Jeden s najlepších filmov za rok 2011. 89% - 4* ()

Pepinec

Dovolte mi první část komentáře věnovat otevřené kritice nedávno vzniklé společnosti sloučené z dvou gigantů tuzemských multikin, tedy Palace Cinemas a Cinema City. Její počínání je sprosté a zcela likvidační pro skutečné milovníky velkých pláten. Chcete zajít do kina? Dobrá, připravte si však 149 korun. Ovšem jen v případě, že patříte do skupiny studentů. Za to, že již vystudováno máte a vyděláváte přitlačte na korun 169. A pokud snad toužíte po fenoménu 3D, tak vám některá z pohledných slečen sedících za kasou s úsměvem na tváři lahodným hláskem poví něco o částce přesahující dvě stovky. Plus poplatek za brýle, samozřejmě. Mám to brát za nejapný žert? Vždyť stačí kupříkladu z Nového Smíchova udělat pár kroků přes ulici a jít do CineStaru Anděl, kde pořídím o padesátikorunu levněji. A co si budeme povídat, i ten CineStar je drahý. Co tedy dostanu za těch padesát korun navíc, ptám se? Lepší výhled na plátno? Těžko, když v bývalých kinech Palace Cinemas vedou prostředkem sálu uličky. Pohodlí a klid pro větší zážitek? Těžko, když mě ze Zrození planety opic vyháněli uvaděči v polovině závěrečných titulků poté, co promítač prostě a jednoduše film zastavil. Anebo snad nějakou zajímavou akci? Ano, ta by tu skutečně byla. Pokud jste zákazníkem T-Mobilu, máte v rámci kouzelných úterků právo na dvě vstupenky za cenu jedné. Což se skutečně vyplatí, jelikož jako student díky této letní akci po rozpůlení stodevětašedesáti korun ušetřím v porovnání s konkurenčním CineStarem celých čtrnáct korun! Bingo, drazí soudruzi. Pod dojmem všech těchto okolností je až s podivem, že film samotný jsem si užil. I přesto, že rozhodně není takovým trhákem léta 2011, jak se všude píše. Dokonalé efekty a masky jistě vynesou nějakou tu oscarovou nominaci, ovšem pokud bychom si měli nějak hlouběji zašťourat do příběhu, jeho logiky a významu v porovnání s celou sérií, možná by pojednou i ty tři hvězdičky byly až příliš velkorysé. Ale co vám budu povídat, podívejte se sami. ()

Big Bear

Zrovna nedávno jsem viděl několik klipů se skupinou The Carpenters a jak jsem tak na ně koukal, napadlo mně, že to je přesně doba Planety opic... Všichni byli takoví chlupatí, vlasatí, divní... K tomu ještě ty ohozy... Inu začátek sedmdesátek. Je to už hodně dlouho co jsem ten původní film a jeho další díly viděl a ještě více let uplynulo od doby kdy mi můj táta doporučil k přečtení stejnojmennou knihu Pierre Boulla. Už tehdy mne fascinoval ten obrat. Jak by asi bylo lidem v klecích, kdyby na nich primáti dělali pokusy? Byl to velmi zajímavý námět k zamyšlení a já nad tím pak během knihy často přemýšlel. Jak jsme na tom my versus zvířata, obzvláště při vědomí, že nejen léky (kde bych to ještě pochopil) ale zejména různé farmaceutické sajrajty dermatologicky testované, jsou třeba jen aby nějaká přestárlá madam neměla komplex z vrásek či laloků pod očima skutečně testovány na zvířatech a třeba i opicích a primátech... Film se od knihy zcela dějově odpoutal i když pravda k tomu závěru původní Planety opic by mohlo klidně dojít v budoucnu i při této dějové lince. Všichni ti šimpíci a orangutáni byli uděláni na pécéčku skvěle, zejména pak sám Caesar. Film si drží výborné tempo, škoda toho akčního finále, kdy jsem se už jen bál, že tlupa cestou do sekvojového lesa ještě shodí z nebe Air Force One, nebo pošle do vody celej ten červenej most.... Ale to jsou holt Amíci. Ještě, že na konci netleskali hasiči a starosta na ruinách San Francisca... Už se těším na další díl z této nové trilogie. Za sebe dávám za 4 ampule nové testovací látky XY * * * * . ()

JohnnyD

Pomsta Sithov s opicami. Temný, dusný, pochmúrny film, kde je od začiatku jasné, že sa dobre neskončí. Odkaz na astronautov potešil, digitálne opice skoro na neuverenie, ich gestikulácia mrazivá a James Franco nebezpečne sympatický. Najzaujímavejšie je, že tomuto ikstému pokračovaniu/remaku sa už tesne po premiére podarilo presne to, čo pôvodnému filmu. Byť kultom svojej doby. ()

Niles

Pôvodnú Planétu opíc, ani žiadnu z jej ďalších napodobenín som nikdy nevidel a ani som po tom veľmi netúžil. Aj k Zrodeniu planéty opíc som bol dosť skeptický, ale nakoniec som ostal veľmi príjemne prekvapený. Skvelý film plný úžasných efektov, emócií a digitálnych opíc, ktoré vyzerajú veľmi reálne a čím ďalej tým ľudskejšie. Vyvrcholenie v podobe veľkolepej akčnej scény na moste bolo už len čerešničkou na torte. Pre mňa jednoznačne najlepší film roku 2011. Caesar is home. ()

playboxguest

Nejoriginálnější vězeňské drama se vzpourou a útěkem, jaké jsem viděla. Planetám opic jsem nikdy neholdovala, čekala jsem, že jdu do další tříhvězdičkové rychlovky, u které si sem tam zazívám, ale tohle... Ještě teď nemůžu polykat. ()

Boogeyman

Průměr, má to pár super scén, chvilkama je to trapný a že by ty efekty byly tak úchvatný, to teda ne. CGI opice je pořád CGI opice, ať se jí pod na povrchu hejbe dvacet, nebo miliarda chlupů a jestli se nechal bodama polepit Serkis, nebo Číslo 5, to už taky výsledek nezachrání. ()

sheen

Úžasná podívaná do zvířecí říše s těmi opravdu nejvyššími emocemi. Ceasara jsem si zamiloval, fascinoval mě jeho rozvoj. James Franco byl výborný, ovšem ke konci vyšuměl, musel...otěže filmu převzal Ceasar. Co víc napsat, letos zatím jednoznačná filmová jednička a překvápko roku. ()

hippyman

při sledování "evoluce" opic mi na mysli nemohla nevyběhnout zajímavá paralela s "evolucí" digitálního herectví, které je zde dovedeno takřka k dokonalosti... vysoce emotivní snímek je skvostně dokreslen na míru ušitým soundtrackem, scény vytvářejí smysluplnou mozaiku obrazu O hře na bohy a při závěrečných titulcích jsem prostě zůstal tumpachově sedět jako po vopici... velkolepá podívaná pro mladé i staré, holky i kluky, lidi i lidoopy... 90% ()

salahadin

Caesarova legie zná pověst o Svatoplukových prutech a vede ji William Walace jedoucí na koni, ale místo "Svobodááá" řve "huhuhuhu". Prapapá všech inteligentních opů našel domov v lesíku kousek od města, ve kterém je pohromadě tolik krásných hračiček hromadného ničení, až mám dojem, že tenhle antilogický konec snese minimálně jedno dvě pokračování, na které ale nejsem nijak zvědavý. Není to špatný blockbuster, ale jelikož mě na tom nejvíc bavily ty triky a zbytek mi přišel o ničem (zvlášť živí herci), spokojenost se jaksi nedostavila v plném rozsahu. Průměr s dobrými triky, nic víc. ()

Pilda17

Nemohu jinak, při třetím zhlédnutí se vracím zpátky k plnému počtu, protože takový film se jen tak nevidí. Skvělá akce, perfektní příběh a hlavně od začátku povedený děj. Délku bych klidně prodloužil, protože tato opičí mánie je naprosto na špici a já se nemohu dočkat dalšího dílu. Ke Zrození Planety opic je málo co vytknout a já se i do třetice nemůžu nabažit tohoto inteligentního blockbusteru, většina jiných by mohla (s prominutím) opičákům líbat prdel .. 9/10 = 98% ()

Disk

Viděl jsem to poprvé a naposledy před jedenácti lety, dnes to vidím podruhé. Vůbec to nezestárlo, naopak to krásně dozrálo. Stále nádherný film. ()

Rosaviva

Kdyby nebylo Toma Feltona, ani bych neuvažovala o tom, že se na ten film podívám. Tom mě nezklamal, pro role záporáků se prostě hodí, jen to, že ho ty opice nakonec zabili jim neodpustim. Ze začátku, když se to rozjíždělo to byla docela nuda, druhá polovina již byla o něco akčnější a lepší. Opice nikdy nepatřili k mým oblíbeným zvířatům, po tomhle filmu se ovšem v ZOO klecem se Šimpanzi a Gorilami budu obloukem vyhýbat. Ze začátku mi bylo hlavní opice Caesara líto, potom už ale ani ne. Z toho jak byli inteligentní mi až běhal mráz po zádech. Dávám 4* (z toho jednu přidávám za Toma) a nejsem si jistá zda to chci někdy vidět znovu. ()

Deimos

KINO/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 10/10/// +zpracování -méně akce, než by si film zasloužil/// Dlouho, předlouho jsem čekal na zvovuoživení Planety opic. Konečně jsem se dočkal, Můj nejočekávanější film letošního roku je TU a teď s odstupem dvou týdnů od zhlédnutí mohu tvrtit, že to je vrchol letošní filmové sezóny. Film je chytrý, emocionálně vyčerpávající, zároveň má zajímavý příběh s logický vyústěním. Tam kde v původním čtvrtém filmu vymřeli domácí mazlíčci a byli nahrazeny opicemi, které se tak dostali úplně všude. A mezi ně se dostal Caesar, který je naučil nejen mluvit. Tak zde se na do jde moderně, vědeckou cestou, kdy je vynalezen lék (virus), který zvyšuje inteligenci. Největším hercem tohoto filmu je sám opičák Caesar, jehož představitel (tedy Andy Sarkis) se za ta léta dokázal mimiku obličeje a očí naučit dokonale. Film má zárověň výbornou hudbu a téměř dokonalé efekty, ale to snad jenom proto, že už očekáváme od triků opravdu hodně. Jinak by byly naprosto dokonalé. Škoda že film skončil tak brzy. Vydržel bych se na něj dívat klidně ještě o hodinu déle. O to víc se těším na případná pokračování, které díky úspěchu Zrození planety opic přijde nevyhnutelně, stejně tak jako zkáza lidstva. Závěr jasně napoví, až vás z toho zamrazí. Teď nechci spoilerovat, proto jen nahodím, že si myslím, že následné pokračování se ponese v duchu pátého filmu z předešlé série./// Celkem 92%/// ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru