Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Campbell

Celkově dost dobrý prequel a zároveň skvělý nápad ukázat co se dělo během první Planetě opic. Jen mám jeden problém, totálně jsem na film po týdnu zapoměl. Jo líbilo se mi na něm skoro všechno.Skvělý herci, výborné efekty, dobrý příběh. Navíc serkise začínám fakt zbožňovat.(ještě s ním doporučuji hru Enslaved, která má všechno co tenhle film). Jen je pro mě opravdu škoda že jsem po týdnu zapoměl že jsem nějaký takovýhle film viděl. Ještě bych možná do negativů přidal občasnou zdlouhavost. ()

predators

Dostalo se mi přesně toho, v co jsem doufal! Promakané animace opic s perfektně prostudovanou mimikou, jednáním a s každým snímkem nabitým emocemi. Nikdo netlačí na pilu, vše se děje naprosto přirozeně, hranice mezi lidmi a lidoopy nebyla nikdy znázorněna lépe, až by tomu všemu člověk vážně věřil. Co se týká událostí, které již dobře známe, ale které teprve mají přijít, byly jen letmou zmínkou a přitom zásadní. Pro mě letošní číslo jedna a už teď se nemůžu dočkat, až se na Caesara podívám znovu! Jen pevně doufám, že i zarytí odpůrci série Planety opic dají poslednímu dílu šanci. Po druhé projekci jsem se více soustředil na drobnosti. Odkazy na původní Planetu, charaktery a v mnoha případech i logiku. A jednoznačně musím říci, že to podstatné sedí na jedničku. Řešení takových opicovin, jako to, že přece jen tak si nemohl vynést lék z laborky, nechávám ostatním. 95% ()

Slartibarkfast

Vskutku velmi pěkně zpracovaný film o počátku našeho konce a přerodu v planetu opic. Vizuálně zdařilé, obsahově hutné a přitom snesitelné. Celkově se mi velice líbil nápad se smrtícím virem a genetickými hrátkami. Výborný prequel pro pozdější huňaté drama s po ramena zahrabanou sochou svobody. Inu, palec nahoru a směle dál. 85% ()

nascendi

Dve hviezdičky znamenajú, že tento a ďalšie (mnou nevidené) filmy snažiace sa priživiť na úspechu Planéty opíc, nemali byť nakrútené. Ako ukazuje aj prípad Zrodenia planéty opíc dostatok peňazí ani digitálne triky nezaručia solídny výsledok, pokiaľ chýba myšlienka, dej a logika. Ani jeden film dlhodobo nevyžije z trikov a kaskadérskych scén. Atrakcie majú životnosť limitovanú vytvorením novej a lepšej atrakcie. Neviem si predstaviť, že by niekto mal potrebu tento film vidieť opakovane. ()

PetrPan

Kdysi když jsem viděl poprvé Planetu opic, říkal jsem si, jak se to těm potvorám vlastně podařilo ? Zrození nabízí možnou odpověď ? Těžko. Ona vlastně už sama myšlenka ovládnutí planety opicemi je mírně řečeno poněkud přitažená za chlupy. Pokud by Zrození nemělo být zrozením, ok. Ale dost ... Zrození Planety opic je vlastně skvělý film s výborným vizuálem a odvážnou gorilou. ()

cukorek

Začnem takto, moje hodnotenie sa dosť odlišuje, alebo je smerované úplne iným smerom ako väčšina päť-hviezdičkových hodnotení mojich obľúbených užívateľov. Mám na to jasné a stručné vysvetlenie, takže začnem tým čo bolo dobré. Súhlasím s tým, že podoba opíc dostala skutočne realistickú podobu, príbeh nenudil, pekná výprava a nie je núdza ani na akčné scény. Najlepšia scéna je konečné vyvrcholenie stretu prototypov upravených opíc a ľudí, ktorý bezmocne podľahli plánu vodcu Caesara, ktorý tromfol snáď aj Napoleona, keď v sedle koňa dal povel k obliehaniu a k útoku. Dostávame sa k horším skutočnostiam, už spomenutá situácia Caesara na koni ako aj opice preskakujúc cez okenné, sklenené tabule bez toho aby sa aspoň trocha poranili pôsobia nedôveryhodne. Dej ma jednoducho predvídateľné formovanie a krátku minutáž filmu. Úplne výstižné slovo pre túto večernú jedno hubku je "dobrý prievan", ktorý za krátky čas dobre vyvetral osviežil vzduch a nakoniec buchol s dverami. Neviem prečo to niektorý porovnávajú s Transformers, ale jedno viem určite, že podobnému filmu King Kong môže Zrodenie opíc lízať prdel. 50% ()

silentname

"Rise Of The Planet Of The Apes" je podľa mňa perfekntá ukážka toho, ako má vyzerať správny reboot série. Okrem prvého filmu ma "Planéta Opíc" nikdy nijako výrazne nenadchla, a tento film nielenže sa prvému filmu úctyhodne vyrovnáva, podľa mňa ho ešte dokonca aj prekonal. Kým ten film bol vyslovene "sci-fi", tento film je podľa mňa dostatočne uveriteľný, realisticky spracovaný a nemám problém jeho konceptu uveriť. James Franco je vynikajúci. Ceasar je podľa mňa vynikajúca postava, spôsoby akým sa v opiciach prebudí inteligencia je podľa mňa veľmi dobre vymyslený a je pre mňa predstaviteľné, že raz budeme na zvieratách testovať niečo, čo skutočne môže spôsobiť niečo tak nečakané, ako sa udialo v tomto filme. Konanie hlavných hrdinov a dôležitých vedľajších postáv je uveriteľné a má svoje opodstatnenie a funguje to podľa mňa brilantne. Okrem toho hudba a správne tempo filmu z toho skutočne spravia klenot, ktorý je skvelé pozerať. Keby sú nejaké maličkosti, ktoré by som vytkol, tak by som povedal, že možno niektoré menšie postavy nie sú veľmi zaujímavé. Najmä Tom Felton, ktorý tu zase musí hrať padoucha a nakoniec aj tak dopadne, alebo šéf GenSys-u. Celkovo mám pocit, že na pozeranie to bolo pekné, no miestami trošku mohli byť efekty trošku lepšie, ale to sú detaily. Tento film odporúčam vidieť každému človeku, ktorý má rád filmy. Nebude ľutovať. Hodnotenie: A ()

Slarque

Je těžké napsat dobrý scénář, když nejdřív máte jeho konec. Tentokrát se s tím autoři popasovali výborně, protože tenhle film je na trikový blockbuster až nečekaně chytrý. Triková úroveň je naprosto špičková a minimálně u Caesara je skoro těžké věřit tomu, že jde pouze o řetězce jedniček a nul někde na harddisku. Příjemné překvapení a trochu lepší čtyři hvězdičky. ()

Rocky62

Na první pohled jen další tuctová popcornová zábava. Už po necelé půl hodině však něco úplně jiného. Všechny atributy jsou poctivě odvedená práce, která byla dle mě navíc prováděna pro co nejširší divácké spektrum. Efekty naprosto odzbrojující, použité s rozvahou ve správných momentech. Za zmínku stojí též herecká stránka, Franco a Lithgow předvádí kvalitní projevy. Hudba značně umocňuje už tak kolosální zážitek. Co však považuji za největší pozitivum je myšlenka, díky které je tahle novinka možná na stejné kvalitativní úrovni jako první Planeta opic. Její nesporná hloubka a snaha zamyslet se nad podstatou lidí, zvířat a inteligence mě dostala do kolen. 85% Znalost člověka tlumí lásku k lidem. Znalost zvířat zvyšuje lásku ke zvířatům. Mark Twain ()

Happens

Přiznám se, že jsem byl mile překvapen. Napůl šilený dobrodruh v laboratoři, co chce spasit svět, omylem dá vzniknout armádu superchytrých opic, co jsou chvílemi hloupější než moje opité já a chvílemi se může S. Hawk stydět. Animace opic nepříliš důvěryhodné mi dráždily očka, ale co bych nechtěl, aby to hrály přímo opice? Hm. ()

dopitak

Druhá polovina filmu a přítomnost Freidy Pinto dělá z tohoto snímku lehce nadprůměrnou záležitost. Nicméně spojitost s někdejší opičí ságou je spíše parazitismus, s Planetou opic tohle nemá žádnou souvislost. ()

Chrustyn

Musím uznat, že legendární klasika "Planeta opic" nebyla můj šálek kávy a i přes propracovanost děje a skvělé masky mi v hlavě kromě legendárního konce nezůstala jediná minuta filmu. Co se však týká "Zrození Planety opic" (která by se dala nazvat rebootem) je tomu úplně jinak a i druhý den po shlédnutí mám v hlavě každou minutu. Jedná se o ten typ filmu, který není typickým blockbusterem a nebudou se na něj stát takové fronty jako na jiné trháky ale o to lepší to je film a rozhodně se jedná nejen o překvapení roku ale zároveň o jeden z nejlepších filmů roku. Neznámý Rupert Wyatt má režii pevně v rukou a skoro až banální příběh o vypěstování léku, který může zachraňovat životy a zároveň dávat překvapivě vysokou inteligenci, dokáže vyprávět ve strhujícím tempu, kdy je jen minimum míst, které by se mohly nazvat nudnými. Ale nejen pan režisér je hvězdou snímku, pozadu nezůstává ani herecké obsazení, které sice ničím nepřekvapí ale do filmu přesně pasuje. Největším a zároveň i nejlepším lákadlem ale samozřejmě zůstávají "nelidští" herci a to především šimpanz Caesar, který je dalším triumfem společnosti WETA a Andyho Serkise. Po Glumovi a King Kongovi se opět spojili a opět přinášejí něco neuvěřitelného. Caesar vypadá naprosto úchvatně a jeho neverbální komunikace je v Serkisově podání, tak působivá, že každá jeho scéna zůstává nezapomenutelnou (trikový Oskar už má svého majitele). Když si k tomu ještě divák připočte i ostatní fungující aspekty jako je působivá hudba nebo profesionální kamera (přinášející opravdu krásné a vizuálně působivé obrázky) vznikne z toho působivý snímek, který nemá výrazné chyby ale není "tak velký" aby mohl být dokonalý. Přesto se jedná o nádherné překvapení a pro mě druhý nejlepší film roku. ()

klerik

Nezdieľam všeobecné nadšenie z tohto filmu, ale je to fajn letný blokbaster. Nevidím tam nijaké extra posolstvá ani originalitu, podobne ako pri AVATAROVI... Zrodenie je trochu lepšie ako Burtonov remake, ale osobne mi tu trochu chýbali burtonovské masky. Grafika opíc je skvelá, emócie slušne fungujú, ale neprežíval som orgazmus. Režisér mal značne dosť nadšenia, aby zo scenáristickej báchorky spravil film, ktorý nenudí (najviac klišé momenty sú zosekané na minimum). Pevne verím, že prípadné pokračovanie bude mať viac originálnych prvkov... ()

SeBig

Zasraný digitální vopice. Když jsem viděl ukázky uplne jsem si ten film zhnusil a řikal jsem si že z tohohle vzejde akorát sračka. Když to vyšlo a lidé to tu začli uctívat jak nějakého Avatáára musel jsem to zkouknout. Co vzešlo? Výborný herec James Franco..nic jinýho neohromilo ani bitva na mostě alias vopice "patriot" proti armádě nebo co to mělo být. Průběh filmu když Rodman vychovává opici jako dobrý no ale jinak další nehorázně NADHODNOCENÝ film. Zlatej Burton. ()

hammer_head

Čtyři hvězdy dávám jenom kvůli staré Planetě opic (1968), jinak bych dal asi plný počet bodů. Pro mě samotného (a myslím si, že nejenom pro mě), se tento film stal nejlepším překvapením roku 2011. Nejsem sice žádný odborník co se týče marketingu, ale i já jako laik vím, že když žádná reklama není tak je to asi špatně. Kdyby se film před premierou více propagoval stal by se i kasovním trhákem. Nakonec bych napsal, že je to velmi přijemný začátek do bodoucna připravované opičí jízdy. ()

classic

Zaujímavý film, veľké PREKVAPENIE LETA, roku 2011, dodám, že REŠTART, ktorý vzkriesil režisér RUPERT WYATT, podobne, ako DOUG LIMAN AGENTA BEZ MINULOSTI, PRIPRAVILI cestičku pre nasledovníkov, ktorí už naskočili do rozbehnutého vláčiku - tragáčiku, a tak mali jednoduchšiu pozíciu rozvíjať progresívnu látku, ktorá z pokračovania na pokračovanie, napredovala ( bohužiaľ, Paul Greengrass sa so štvorkou extra nepochlapil... ) !!! Dúfam, že TROJKA Planéty opíc, od už renomovaného Matta Reevesa mi načisto vyrazí dych ! ? . Teraz vymenujem 3 extrémne dôležité FAKTY, ktoré ma veľmi BAVILI sledovať, až som pociťoval filmovú extázu ! Po prvé - HEREC ANDY SERKIS, ako OPICA CAESAR, fantastický digitálny predobraz, snímaný špeciálnou technológiou MOTION CAPTURE, a taktiež pred nejakými, tými rokmi, sa skvelo zachoval, ako slizký Gollum, pamätáte si ? Po druhé - vizuálne efekty od profíkov zo štúdia WETA, ktoré hravo schová všetkých tzv. borcov, ako ILM ! A po tretie - KAMERA - ANDREW LESNIE. A keď vynásobím tieto tri body, čo mi z toho vychádza ? Pochádza to z legendárneho, uznávaného, obávaného, monumentálneho THE LORD OF THE RINGS, a to svedčí o tom, prečo to má svoje charakteristické RYSY, ktoré sa nedajú spochybniť, pričom zo začiatku to má psychologický rozmer, aby sa to v strede prehuplo do očakávaného akčného filmu, nabitého parádnymi vizuálnymi efektmi. Herecké obsadenie nie je podstatné, Franco nemá ani čas podať strhujúci výkon, a nedaj bože, aby kočka PINTO, dominovala, to určite nie. Jedine, ako tak, som si užil Draca Malfoya zo ságy HARRY POTTER, alias TOM FELTON, ktorý bol klasický HAJZEL, ako v týchto zištných filmoch o okuliarnikovi indickom ! Všetko a všetkých namieste zatieňuje fenomenálny Serkis, a jeho Caesar, ktorý si UKRADOL film pre seba ! Jednoducho, ak by nemala táto jednotka taký úspech, mohli by sme zabudnúť na prípadné pokračovania ! ()

korbitch22

Určitě ohromné překvapení,ale zase taková peckiše to není ;-) Wyattova režie je přímočará.Bez zbytečného vysvětlování (což je v začátku dobře) nám začně děj skákat šupem nejdřív o 3 měsíce později,pak už najednou o 2 roky později a o 5 let později.To co se odehraje ve velkém sledu během první půl hodiny,je emotivně nabitá pecka,plná úžasné hudby,dojemných emocí,skvělých hereckých výkonů ( Franco je prostě úžasnej,dojemně a emotivně na city hrajíc Lithgow a přijemné zpestření v podobě Freidy Pinto) Bez zbytečných keců se příběh dokonale rozvíjí,vztah mezi Ceasarem a Wiilem vás moc baví.Pak najednou bohužel přijde zvrat,nevim proč ale spousta emocí je najednou pryč a já i když sem se snažil a nechtěl,místy sem se ošíval v křesle a začínal se bohužel pozastavovat nad některými chybičkami ve scénáři,kterých tam teda ke konci už nebylo málo.Hlavně co se týče uvěznění Ceasara,když si přeci Will mohl nechat dovézt ´´jakoby´´ na vědecké účely nové 13 nácky.Vizualní efekty byli na slušné úrovni.Možná sem měl problém se plně v cítit do opic a jejich osudů,protože jsem Planetu Opic vždycky hrozně nesnášel a i při bitvě na mostu,sem občas fandil lidem,protože ti poldové se prostě jen bránili.Oni nebyli ty zmrdi z ústavu,oni nebyli ten zlý soused,oni nebyli ty kreténi z opičího vězení.Bejt tam já,pálim po nich úplně stejně jako střelec z vrtulníku.Je to tak,sympatizoval sem s Willem,ne s Ceasarem,sympatizoval jsem s jeho nemocným otcem,ne s opičkami v kleci.Tudíž mi srdce brání v plném počtu hvězd,i když narážky na původní planetu byli bombové ( cesta do vesmíru,novinové články o ztracené výpravě,první jízda opice na koi,první opiči slova) to byli taky podstatné zářezy do atmosféry a když jsem přišel z kina,bouchnul jsem tomu bez myšlenkovitě 5,ovšem už v kině jsem byl mezi 3 až 4.Hlavně díky konci,který se náramně povedl a hodně mě zvedl hodnocení,udělím Zrození zasloužené 4 bodíky a upřimně se spíše těšim na plánované pokračování,kde se mi snad dostane mého milovaného Apokalypčna.Možná bych si měl dát pro řádné utřídění myšlenek Planetu ještě jednou,ale po dlouhých úvahách jsem prostě na 80%,které si vybojoval skvělý začátek,odkazy a konec,to co bylo mezi,byl šedivý průměr a kopa blbostí. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru