Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Jason.Cruger

Fajn planeta opíc, super téma na spracovanie a ešte lepšia keďže sa išlo natáčať úvodné vzplanutie vlády opíc. Celkom fajn príbeh i keď stále som mal pocit že mi tam niečo chýba. Príbeh bol zaujimavý od druhej polovice, Cesar bol tiež celkom fajn urobený, hlavne v tej poslednej časti a Malfoy , ktorý ho týral si dal tiež na svojom výkone záležať. Odporúčam pozrieť ak máte aspoň troška dochvilnú povahu, v opačnom prípade môže dojsť k tomu, že sa začnete nudiť. ()

simon84

ja na ty planety opic moc nejsem, takze jsem si tohle pustil s 13 letym odstupem a musim rict, ze jsem se prekvapive dobre bavil. Zajimave podani/uchopeni te latky a zacatku dalsi serie. Triky moc nezestarly, zvirata jsou vyborna, herci fajn a bavilo me to. Tak uvidim co dalsi dily (pokud jsem dobre pochopil, ze to bude navazovat. :-D ). ()

DHDV

Po pár minutách filmu si člověk ani neuvědomí, že opice jsou „digitální“. James Franco je spíše vedlejší role, jelikož celý film táhne Caesar Serkis. Scénář je občas děravý, ale ne natolik aby tato sc-fi působila laciným či hloupím dojmem. Planeta opic není filmem, který by boural návštěvnost či přepisoval filmovou historii. Ale rozhodně dokázal, to co se mnohým filmům nepodařilo. Být originální remeakem, který si pomalu kráčí k pokračování za velkého uznání kritiků i běžných diváků. Jeden z těch mála filmů, kde se lidstvo nezničí zbraní ale v podstatě „ekologickým“ procesem. Což by některým lidem mohlo připomnět, že tu nejsme sami… Příběh prožíváte, příběh se ve filmu nevypraví…. ()

Wolvie

Nejupřímnější,emocemi nejnabitější a trikově jasně nejvytříbenější (velko)film léta.Slovo velkofilm není tak úplně na místě,protože opice jsou spíše komorní sci-fi sondou do duše jednoho opičáka,kterého už nebavilo neustálé lidské šikanování a pokusy.Abych byl upřímný,opicím jsem přes povedené trailery a pozitivní reakce až do zhlédnutí nevěřil nos mezi očima,ale síla výsledného produktu mě stejně nakonec nekompromisně smetla a já jen uznale kývu hlavou nad tím,co dokázal neznámý režisér a trikoví kouzelníci.Podobný film není v multiplexech k vidění každý den,tak si ho ve vlastním zájmu rozhodně nenechte ujít! ()

hEROic

naprosto genialni a dech berouci podivana... prvni pulka krasna, roztomila, decentni... druha pulka akcni, dejova a gradujici... zpracovani neni co vytknout, to je jedna velka libustka... pribehu se nedokazu nabazit, paradni logicky uvod k legendarni Planete opic... film je dobry sam o sobe, ale jako vysvetleni pocatku sagy proste genialni! 90% mazec! ()

Rokle

Když odhlédnu od fantastické trikové práce s opicemi a vytváření jejich charakterů, tak oceňuju zejména to, že se tvůrci nebáli pojmout tento film jako psychologické drama než akční řežbu. Rád bych se více rozepsal o jednotlivých scénách, které ve mně momentálně rezonují, ale byl bych ten proradný spoilerodní hajzlík, jenž to sám nemá rád. Tak jen malá ochutnávka. Serkisův Caesar je zkrátka boží, ať už skáče po stromě nebo mimikou obličeje vyjadřuje své pocity. Herci (i ve vedlejších rolích) kvalitně doplňují místa, která jsou důležitá pro vývoj a směřování děje ke svému konci. Je to ten typ snímku, kde se setkala výborná zábava s úvahou nad tím, co je člověk schopen obejít kvůli zisku, aniž by myslel na následky. ()

Axident

Vynikající. Neřku-li dokonalé... Jedině snad místy velmi cviditelná počítačová animace pohybu opic, ale jinak - dokonalé!!! ()

Hapretor

Animace opic vynikající. Děj zábavný, krásně servírovaný. Ale nemá to ten vtip původního filmu s Ch. Hestonem. Je to prostě taková moderní předělávka, takže mě to tak nedostalo. Z úcty k původnímu filmu tedy dávám jen tři *, jinak je tento počin zatím to nejvíce potěšující, co jsem mohl v aktuální době vidět. Vedle nynějších čerstvě vzniklých filmů (Green latern, Thor, Všemocný, X-Men - First Class, Rychle a zběsile V., Rango a nesmím opomenout výborný počin Harry Potter - Relikvie smrti II.) se Zrození planety opic řadí u mě jako svěží, konečně povedené dílo, na kterém si tvůrci dali záležet. ()

M.Myers

Jak já nemám rád ty digitální postavy ve filmech, ale tohle mě skutečně velmi příjemně šokovalo, opičáci zde vypadají vážně skvěle. Samotný film je užasný také, jak jsem ho podcenil a o to více jsem spokojen s prací filmařů, člověk si v po podívání na tento film může v klídku pustit původní Planetu opic z roku 1968. Je vážně výborné, jak jsou ty filmy společně propojeny a to je mezi nimy taková porce let. Pro mě 100procent a největší překvapení roku.... ()

Vodny

Zrození Planety opic je přesně ten film, u kterýho si člověk přeje, aby neskončil. Žádná hluchá místa, skvělé herecky (i opičky), triky Avatar hadr. Akorát mi tam chyběla výraznější hudba. Doufám, že ten !pozor spoiler! 3..2..1.. otevřený konec je příslibem pro pokračování. 90% ()

Eluin

Dost slabe,oproti Dobyti planety opic zde takrka neni patrna snaha o vykresleni sveta smerujiciho ke zkaze. Konvencne hrane charaktery a de facto nektere zbytecne postavy muze ospravedlnit snad jen pokracovani, ktere mi ale prijde stejne zbytecne jako cela revitalizace opici sagy. ()

FilmWave

Konečně zase pořádné a poctivé sci-fi. Je to spíš komorní příběh s pár postavami a taková "opičí" konverzačka (jen Caesarovy pohledy jsou na Oskara!). Měl jsem strach, že povinná akce na konci to celé pokazí, ale úplně naopak, i ta je skvělá. Po dlouhé době opět film, který mi na několika místech vzal dech (opičí miminko, "No!", gorila a vrtulník,...)! ()

zelda82

Nejdesivejsi na tom je, ze tahle lidoopi vize je velice uveritelna. Takze ted nezbyva nez doufat, ze opicky zmoudri az ve chvili, kdy ja uz budu pod drnem:)) ()

Bansheee

Sežrala jsem jim to i s navijákem. Ať bylo už od začátku filmu docela jasné jak příběh bude probíhat i jak skončí - stejně mě to bavilo. Herci byli naprosto vedlejší, ale animátoři mají velké plus. Ovšem James Franco jako geniální vědátor mi trochu nepasoval, ale hlavní hvězdou byl stejně šimpanz Caesar a jeho pohledy. ()

solid

Pokud by takový comeback zažila každá remakovaná/prequelovaná/sequelovaná série, tak bych měl asi do kapsy hodně hluboko, páč to kino je pořád dražší a dražší. ()

Clu

Často je to dost tupé, (lidské) postavy jsou neuvěřitelně jednorozměrné a jejich činy jsou velmi často náhodné a nelogické. Digitální opice naopak bezesporu fungují a hrají. Ten přerod od normální opice k lidské opici je dobře vystavěný a s přimhouřeným okem uvěřitelný. Atmosféra je přívětivá, film má několik skvělých úseků, zbytek je průměrný. Ale dobře jsem se bavil, nenudilo. ()

bulbasaur

velmi dobrý film. svižný, dobre zahraný..prekrasne renderovane chlpaté ľudoopy. Gradacia výtečná. trochu mi vadili nelogickosti ako po časovej tak aj po logickej stránke.možno by to chcelo trochu dlhšiu stopáž. Andy Serkis skvost motion capture herectva ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru