Namiesto evolúcie... revolúcia!
Cesta do pekla býva dláždená dobrými úmyslami. Aj nevinné gesto plné súcitu môže viesť k vojne, aká nemá obdobu a dokáže premeniť Zem na Planétu opíc.
Mladý talentovaný vedec Will Rodman pracuje v prestížnej farmaceutickej spoločnosti Gen Sys a vyvíja liek proti Alzheimerovej chorobe, ktorou trpí aj jeho otec Charles. Sľubný výskum však viazne pre nežiaduce vedľajšie účinky, ktoré pokusné živočíchy vykazujú po aplikácii účinnej látky. Sklamaný vedec opúšťa výskum, odchádza sa starať o otca a ako bonus si tajne odnesie šimpanzie mláďa, ktorého rodičia zomreli pri jeho pokusoch. Dospievajúci šimpanz Caesar začne prejavovať vysokú inteligenciu a Will zjistí, že je to dôsledok pôsobenia jeho lieku. Začne mu ho znova podávať a nechtiac tým otvorí bránu ku skaze ľudstva. Čoraz inteligentnejšie zviera sa v dôsledku nedorozumenia ocitne uväznené v prírodnej rezervácii, kde sa postaví na čelo ostatných opíc a pomaly začne pripravovať vzburu proti tým, kto zabili jeho rodičov a jeho uväznili. A bude to vzbura proti celému ľudstvu! (TV JOJ)

Mr.KarlAdler

Caesarova předpisová revoluce utlačovaného opičího národa - tak v čem jsou tupohlavý, sebestředný a konfliktní Malfoyové o tolik lepší, aby si udrželi výsadní postavení? Možná v tom, že je nikdo nerámuje v kýčovitejch přemrštěnejch válečnickejch záběrech na Golden Gate Bridge - zdá se, že finále zosnoval sám Peter Jackson. Jinak se pro mě Caesar zařadil po bok Ýtýho, Falka nebo Draka k těm nejoblíbenějším skoroživejm postavám. ()

Styxos

Největší dárek, který mi zatím Hollywood letos nadělil. Parádní příběh, inteligentní scénář a fantastická hudba. Zrození Planety opic totálně vymlátilo podlahu se všemi letními popcornovkami a stává se tak mega překvapením roku. Takhle si prostě představuji film! Mimochodem - společně s První třídou a Stromem života zatím nejlepší snímkem roku. Mimochodem, je obrovská radost, když se jednou za čas objeví film, který není ve 3D ()

DeathTheKid

Jsem neskutečně překvapen! Myslel jsem že to bude nějaká bezhlavá slátanina, ale...dostalo mě to. Přeměna chování opic, jejich komunikace, mimika a kolektivní jednání, či následování vůdce. Sice je přitažené za vlasy tvrdit že film o opicích je dobrý, ale je to tak. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

jefff

Výborné ztvárnění opičích rebelů! Animace opic je famózní a nevěřil bych, že nejsou živí. Nemohu filmu snad nic vytknout. Strhující tempo, gradující napětí, skvěle zpracované opice i výborná hudba. Snad jedinou výtku bych měl. A to, že mi vadila "nadpřirozenost" opic. To, že jsou inteligentní je jedna věc, ale skákat z obrovských výšek a do slušné dálky mi přišlo trošku přitažené. No, ale na celkovým dojmu to nic nemění. Těším se na pokračování!!!!! Caesar go! ()

latvar

Nikdy bych nevěřil, že mě chytne film o opicích, zvláště pak, když mě nezaujal žádný z předešlých dílů. Opravdu musím smeknout klobouk před skvěle propracovanou tvorbou. Zařadil bych tento film mezi nejlepší, co v roce 2011 vyšly. 92% ()

Linkyc

Už je to mnoho let co jsem sledoval ještě na VHS a v TV původní Planetu opic. Popravdě, moc mě neoslovila. Do kina jsem tedy šel s nadějí něčeho nového, neokoukaného. Přesně to jsem dostal. Plnou mírou dávkované, ne-li lepší nad očekávání skvěle pojaté dílo, které se může právem pyšnit nálepkou: nejlepší Sci-Fi roku 2011. Zpracování digitálních šimpanzů za pomoci motion-capture z dílny chlapíků na speciální efekty Weta Digital bylo velice věrohodné, herecké výkony přesvědčivé a příběh byl originálně pojatý. ()

deckardx

Po shléhnutí jsem měl podobné pocity jako po Temném Rytíři - totální nadšení. A teď jenom doufám, že další díl na sebe nenechá dlouho čekat, ale zároveň, že nebude stejných kvalit jako po pokračování klasické Planety opic. Caesara si zamilujete hned od začátku! PS. Krásně všechno doklapne po závěrečných titulkách, neodcházejte ihned ze sálu. (Film roku 2011) ()

Or!g!nal

Byl bych moc rád, kdyby akademie nabrala trochu svěžího větru a hodila oscara za nejlepší mužský(zvířecí?) výkon dvojici Andy+WETA, dle mého by to bylo rozhodně zaslouženě... A i když se to nestane, jako že nestane, tak Ceasar rozhodně zůstane dlouho nezapomenut. ()

iantomasik

Pokud přistoupíte na to, že nesledujete sci-fi, ale takovou midcultovou alegorii na téma rasismus, hraní si na bohy a práva zvířat, dočkáte se od počátku vypočítavé, ale poměrně snesitelné a formálně bezchybně odvedené jednorázovky, která snad plní alespoň nějakou společensky šlechetnou funkci. Problém osobně ale cítím v tom, že byť se film snaží na přetrvávající neduhy společnosti varovně poukazovat, současně (a nebývá to bohužel výjimečným jevem) dosti upevňuje některé negativní stereotypy. Že do role nového utlačovatele menšin obsadí zástupce menšiny obhajované filmy předchozími, pak lze považovat za vyloženou provokaci. ()

Madlene

Nečekaně povedená záležitost! Člověk by ani nevěřil, o co věrohodněji mohou působit animovaní opičáci oproti lidským hercům... ()

Wbcko

Tak jsem po návratu z kina spíše rozpačitý.. Film bych rozdělil na dvě části - před a po vzpouře. Během zhruba první hodiny se mi honilo hlavou nejvíce spojení "film roku". Poté se to malinko zvrhlo do klasické škatule zlí Lidé vs Zvířata. Nicméně výsledný produkt to negativně neovlivnilo do takové míry jak bych čekal. Jistě, některé scény byly skutečně moc, ale v rámci možností to šlo. Chci říct, že většinou nevyzněly některé momenty tak směšně a přehnaně jak by mohly. V některých případech se tomu sám divím. Trochu mne dráždí některé díry ve scénáři a zbytečné nedomyšlenosti- asi nebudu konkrétní abych někomu nezkazil zážitek, ale zase takové banality to nejsou. Naopak vizuálně je film pastvou pro oči, opice jsou až strašidelně realistické, téměř nerozeznatelné od skutečných a Cesar je úžasnější než jakýkoli ani-hrdina (kam se hrabe Toothless) a popravdě řečeno jsem se stejně celou dobu těšil až nakope Malfoyovi zadek:D Jak to shrnout? Stačí když napíši, že momentálně mne nenapadá lepší film se zvířaty nebo jimi podobnými stvořeními (Godzilla etc.) v hlavní roli. Celkově tedy velmi silné 4*. Těším se na další díl, který musí zákonitě přijít, ale zároveň se dost bojím aby nevznikla klasická Hollywoodská slátanina, jak to bývá u pokračování dobrým zvykem. ()

Berenise

Nechapem vysoke hodnotenie od ostatnych uzivatelov ..... vsetko v tomto filme bolo predvidatelne, mnoho momentov kycovitych, dalsie veci nesmierne nelogicke a cela ta zalezitost posobila trochu prilis lokalne na to, aby to mohlo prerast do nadvlady opic nad ludmi. Niektore detaily sa mi velmi pacili ale celkovy dojem - priemer. Pravda, rozhodne to nie je "moj" zaner. ()

Pecival

Na film se mi moc nechtělo a tušil jsem, že tu kopu logických děr, který podobný námět nevyhnutelně bude přinášet prostě nevydejchám. Scifi, nescifi. Totiž samotný námět původní planety opic je trochu přitažený za vlasy a tak rozhodně nepotřebuje ono univerzo nějak "reálně" usadit. Ale abych jenom nenadával, opičáci jsou k světu (samozřejmě nejvíc si vyhráli s opičákem alfa samncem čislo jedna), taktéž natočeno je to hezky a je vidět že za kamerou nestál žádnej břídil. Ani moc patosu nebo různě bolavých scén film neobsahuje. Přesto mě moc nebavil a ke konci jsem se prostě nemohl ubránit škodolibému ušklíbnutí. Franco mi de někdy neskutečně na nervy (Spiderman), někdy je mi sympatický (Tristan a Isolda) - tady byl docela nevýrazný. Ženská tam byla fakt jenom na okrasu, ale divákovo oko rozhodně neurazí. ()

shabazza

Ale jo, já chápu že v tomhle filmu je nějaký to poselství, že si člověk nemá hrát na boha a že je pro nás týhle planety škoda. Tomu všemu já chápu. Problém ale je, že tenhle kousek nenabízí nic, co bych neviděl někdy dřív, někde jinde, nějak jinak a většinou i lépe a originálněji. Tohle byla spíš taková zívací popcornovka, která sice neurazí ale hlavně ani trošku nenadchne. Výborný komentář o tom, proč je tenhle film taková ptákovina, napsal MartinezZ ... doporučuji k přečtení. ()

Lottr

Asi nejlepší film letošního roku se skvěle vykreslenými emočními i akčními scénami, vše dokonale sladěno, ničeho moc ani málo. Vše jsem si užil od začátku až do konce a s napětím čekal, jak to všechno vlastně dopadne ( joo, fandil jsem opičkám ). Vůbec bych se nezlobil, kdyby přišlo pokračování v podobném duchu. Jednička s Hestonem z roku 1968 je sice skvělá, ale tohle jí neuvěřitelně šlape na paty a v zatáčkách určitě i dohání. PS: Kdo poznal Trinitoho z Dextera a Malfoje z Pottera? :) ()

jenik71

Nádherná ukázka toho, že v jednoduchosti je krása. Příběh totiž pochopí bez problémů opravdu každý a to bez rozdílu věku. Když k tomu přidám výborně zpracované opice a perfektní digitální efekty, jde o téměř dokonalou podívanou. Tvůrcům se výborným způsobem podařilo zachytit i emoce primátů a příběhu dodat také lidský rozměr. Útok primátů na město a scény na slavném mostě Golden Gate v San Franciscu, to už je opravdová třešinka na dortu. Parádní podívaná, která si 90% právem zaslouží. ()

Almásy

neviem kde začať, v prvom rade že ďakujem tvorcom za veľmi silný film, ktorý vzhľadom na inteligenciu ľudí v súčasnosti nie je až tak sci-fi ako by sa zdalo. skvelé, veľmi realistické poňatie celej problematiky, exceluje Andy Serkis (Caesarovo prvé slovo ma zabilo, emočne a aj divácky). fandil som opiciam, lebo za to ako sa k prírode chováme si takéto poučenie zaslúžime. a pokračovanie ASAP prosím. ()

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru