V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

teekanee

Po maličko unylém začátku se film rozjede do velkých otáček, aby pak skončil maličko předvídatelně, přesto uspokojivě. McConaughey tady ukázal, že je to vynikajicí herec a jeho právníkovi jsem nemohl nefandit. Jeho antihrdina trefil správnej poměr mezi bezcharakterní parchantem a charakterním parchantem, přesně jak to má divák rád. Nemůžu taky nepochválit vcelku neznámého herce v roli záporáka, fakt mi z něj naskakovala husí kůže. Celkově velmi povedené právnické drama, které si zaslouží opakované shládnutí 83% ()

typa

Takhle povedené krimi jsem už hodně dlouho neviděla. Perfektní režie, hudba a skvěle obsazené role. Matthew McConaughey roli charismatického advokáta zahrál na jedničku s hvězdičkou. Nejvíc mě bavily zápletky a neotřelý děj, včetně neočekávaného konce. Na to, jak byl děl složitý, byl film přehledný, neztrácela jsem se v něm díky perfektní režii. ()

Sejkorka

Perfektní příběh. Bylo jasné, že Mick musí něco vymyslet a bylo to geniální. Zpočátku byla tahle postava krajně nesympatická, postupem času se to obracelo. Mistrně zahráno (Matthew McConaughey). Jedna otázka zní, kdo zabil Mickova vyšetřovatele (William H. Macy). Matka nebo Roulete ? ()

jmennno

Poctivá filmová právničina. Neskutečně skvělý kousek s bezvadnou atmosférou. I když jsem film viděla vícekrát, stále mě nepřestává udivovat, jak strašně dobrý to je. McConaughey je zde takřka dokonalý.Na výbornou zde vyšel ze své typické role, a dokázal nám všem, že to není jen "vtipný hezounek", ale že umí zahrát i vážnější role. Scénář je plný zvratů, které vůbec nepůsobí, jako prostě něco aby jste si mohli říct: "Teď to určitě přijde!" Taková akce na oko. Něco takového zde nenajdete. Je to prostě puzzle, které do sebe zkrátka zapadá. Troufám si říct, že je to McConaugheyova životní role. ()

narenta

Jsem nadšený - co víc dodat, žádná slabá místa. Zápletka origo, a děj pěkně zrychluje po celou dobu, až do úplného konce. A závěrečná hláška: "Jsou to klienti - můžou se někdy hodit" mě rozesmála svojí současnou pravdivostí. ()

jetyl

McConaugheyho jsem začal vnímat někdy asi poprvé s Foster v Kontaktu, pak mi nějak zmizel, ale poslední dobou, co s ním vidím, tak mám jistotu, že to bude fakt dobrý. A zase po letech bylo. Za ty roky jsem zápletku nějak pozapomněl, takže znova parádní jízda.. Vlastně všichni, co se toho zůčastnili, překvapila mně i Tomei, což ve výčtu jejích vedlejšáků bylo asi pro mně zatím nej.. Prostě Matthew nahodí ten svůj přidrzlý kukuč a jede. ()

mistr97

Obhájce určitě stojí za zhlédnutí. Nabízí solidní porci napětí a zároveň ho dokáže kombinovat s jistou odlehčeností. McConaughey do role pasuje a předvedl dobrý výkon. Poměrně jednoduchá zápletka je představena docela složitě, při hlavním zvratu jsem se na chvíli dokonce ztratil, ale celkově je děj slušný. 80 % ()

Elektro

Išiel som do toho s tým, že to bude priemerný krimi film... Nakoniec je z toho jeden z najlepších krimi filmov! Matthew McConaughey je výborný herec a tu to len potvrdzuje! Postavu právnika zahral perfektne a užíval som si každú jeho scénu. Marisa Tomei ma prekvapivo nesrala ako v jej ostatných filmoch a svoju postavu zahrala dosť dobré. Ryan Phillippe ako rozmaznaný fracek z bohatej rodiny taktiež dobrý. Film ma svieže tempo a ani raz som sa nenudil, no o plnom počte hviezd rozhodli posledné 30 minút filmu, ktoré boli proste TOP. Príbeh bol zaujímavý a Brad Furman skvelo sfilmoval knihu od Michaela Connellyho. Ak máte radi žáner krimi tak toto je povinnosť. 95% ()

M.Fish

Skvělá předloha pro seriál, Viděl jsem ji po zhlédnutí 1. serie seriálu Advokát a musím říct, že odlišností je tu dost. Něco je lepší ve filmu a něco v seriálu. 4 hvězdy. ()

BigAlex

Soudní plnohodnotná podívaná, která si diváka omotává kolem prstu skoro stejně dobře, jako to umí ženská u tebe doma, když ji žádáš o propustku do hospody. A pokud máš žízeň jak zavalený horník a chceš přeci jen dostat svolení, tak ji donuť, ať na ty 2 hodiny odloží ženské domácí práce a alespoň předstírá, že ji něco v Obhájci zajímá. Jestli ji nezaujme gradující a napínavý děj, zajímavé vedlejší postavy či samotná zápletka, tak ji stoprocentně zaujme McConaughey. Ten je v tomto snímku totiž ztělesněním mužského šarmu. V kombinaci s jeho intelektuálem ti tvé pohoršené sebevědomí (už tak v záporných jednotkách) nezachrání ani absolutní hodnota. Ty mi po filmu ale poděkuješ, protože tvoje rašple (možná i její mušle) bude zaneprázdněná nad fotkou toho hezouna, a ty budeš připraven a nikým neobtěžován při lámání půllitrových rekordů. ()

Milonak

Až moc "dokonalý" a i trochu naivní a pohádkový scénář, ale jako celek to funguje a baví. Herci pasují do rolí jak pr..l na hrnec, jen McConaughey chvílemi lehce přehrává.  Ani nevím proč, ale měl jsem dojem, že se dívám na film z devadesátek. Konečně film, který mě bavil celou dobu. Kousek od 5*. ()

petisebesta

a tak citelne schema, ale dobry. Pani matka brani jedinacka, jedinacek je trochu zvraceny, ale neni vysvetleno proc co ho v detstvi ... jako ze je bez otce...to tam neni nebo jsem si nevsiml. No a auto hlavniho hrdiny zahraje svoje - je to oldschool .. asi je to rukopis autora predlohy jak u serie BOSCH - ten ma gramofon. Hlavni hrdina je puvodne ze spodnejsich socialnich vrstev ale vystoupa a je spravedlivy. Jedno klise za druhym bori jen ten pekny vztah s byvalou zenou. Ona ho ma rada a nedela mu naschvaly á pomaha mu !.. tak to je opravdu zlom v klise. Zanr boje spravedlivych kteri v podstate nemaji soukromy zivot a ziji praci a svym poslanim .. mam to rad. Jen jestli nam to ti kapitalisti nepodsouvaji jako spravny vzor aby meli moznost v klidu lelkovat z vysleku nasi prace ... :-) ()

JohnnyCinema

Film, který diváka dokáže udržet v napětí až do konce. Zajímavostí je, že všechny oficiální texty u nás uvádějí, že hlavní hrdina jezdí a „úřaduje“ ve voze značky Lincoln Continental. Jedná se však o Lincoln Town Car. ()

viper65

Matthew McConaughey je tak pozerateľný. Stačí si pozrieť Mud, A Time to Kill, Dallas Buyers Club a True Detective - Season 1 (ak ste tak ešte neurobili) a je ťažké nesúhlasiť. Filmy nosí na pleciach ako málokto. Osobne ho hodnotím mierne pod Leom DiCapriom v stávke „najlepší herec na svete práve teraz“. Je tu v typicky charizmatickej a pohlcujúcej forme – v právnom prostredí sa zdá byť obzvlášť doma. Tento film je úhľadný, so skvelými dialógmi, vierohodnými výkonmi a silným scenárom. V soundtracku je aj niekoľko fantastických hip-hopových melódií. Vysoko odporúčam ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011