V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

triscimy

Na motivy detektivky Michaela Conellyho, jehož detektivní romány doslova zbožňuju! A pokud se film vysloveně nezprasí, tak to nemůže jít pod 4 hvězdy, uvidíme... ()

koumes.

Typicky americký kvalitní a inteligentní film, který mám rád. Děj je srozumitelně zamotaný s příjemným spádem a lehkostí. ()

pikovyeso

po vlažnějším začátku, vše začalo pěkně gradovat. Je to takový ten klasický film kdy do sebe postupně zapadne a hlavní hrdina má svůj plán který mu nakonec až na pár detailů vyjde. Film pěkně odsýpá, nikde nenudí a herecké obsazení taky v pohodě. ()

billcarson

Velice zdařilé krimi. McConaughey se vytáhl nad očekávání i scénář má něco do sebe :). Opravdu milé překvapení letošní spíše nudné sezony. ()

lee68

film s minimem akce, ale o to více s překvapivými zvraty v ději, které mě udrželi v napětí po celou dobu. A těšil jsem se, jak malý kluk, co přijde za chvíli. McConaughey krásně zahrál svůj vnitřní boj mezi Jekyllem a Hydem, mezi svojí nenasytností a někde v koutku duše zbývající touze po spravedlnosti. Po dlouhé době velmi příjemné překvapení. ()

Vindemiatrix

Film, který odstřelily jeho hlavní zbraně: spousta (morálně problematických) postav a dynamický děj. Ten uhání vpřed a šmodrchá s osudy postav tak rychle, že nezbývá čas a prostor na pevnější prokreslení většiny z nich (především "hlavního padoucha" či "padouchů"). V momentě, kdy přichází zlom a obhájce čelí vrcholícímu nebezpečí, nemá divák žádný důvod, proč se o něj bát. O jeho protivníkovi totiž neví prakticky nic; zato ví, že sám právník je elegantní hajzlík, který se ze všeho vyvlíkne a není důvod si nemyslet, že se mu to tentokrát nepovede. Film selhává jako drama (chybí mu napětí a propracovanější psychologie); zůstává jen efektní zábava. ()

Epics

Ocekavani zadna, prekvapeni velke! Takove bozi mlyny jednoho namachrovaneho pravnika a The Lincoln Lawyer nam dosti atraktivnim zpusobem priblizuje, jak vlastne takove mlyny melou! Dej prijemne ubiha, trochu samolibeho pravnika Hallera (McConaughey) mi zacina byt dokonce lito a po chvili uz urputne mackam palce 4ks, at toho rozmazlenyho blondatyho zmetka usadi! Asi jsem prozradil, ze moc nemusim pravnicky machry a maminkou zkazeny blondacky, ale tenhle film ze soudni sine i mimo ni rozhodne rad mam! ()

zuzadamoby

Dlho som sa tak nebavil . McConaughey vie hrať týchto frajerov, Macy ako vždy super a Marisa Tomei ma presvedčila už v druhom filme za posledných 30 hodín . ( crazy stupid love). U mňa zaslúžených 5. Možno časom zmiernim hodnotenie, ale teraz som dopozeral :) ()

majorW

Velmi dobrý film, během dvou hodin neztratí tempo. Potlesk. Pro příznivce právnických filmů a seriálů: Damages je lepší. ()

may23

Nejlepší film letošního roku. Posun do TOP 5 pro mě. Lidé, kteří nemají rádi právníky, je budou mít rádi ještě méně. Ale pro člověka, kterého právní prostředí baví, je to luxusní film. Nezbývá než doporučit.. ()

matkoslav1

Ale jo, proč ne. Zajímavá věc, od které jsem moc nečekal a nakonec se z toho vyvrbila zajímavá podívaná o tom, jak peníze u některých jedinců dělaj člověka, u jiných ale ani něco takového, jak je svědomí či touha pro spravedlnosti, potlačit nedokážou. Lincoln Lawyer na vás sice dýchne ze začátku zvláštní náladou, ale postupem se odkryje to kalifornské pozlátko a objeví se, že i takový obhájce může být člověk z masa a kostí. ()

karmenka

Fiha, Matthew, az dosial som ta mala zaskatulkovaneho ako herca z tych primitivnych, lahkych romantickych komedii a ty si na stare kolena ukazal, ze si naozaj dobry herec! Tento film ma super zapletku, dejove zvraty a celkovo je to kvalitna pravnicka drama. Good job! ()

CrazyWolf

Takhle má vypadat solidní drama. Napětí, promyšlená zápletka... Já vím, podobných filmů s podobným námětem tu už byla spousta, ale opravdu mě potěšilo zjištění, že takové filmy nejsou jen dávnou minulostí. Pořád se najdou lidi schopni stvořit něco takhle kvalitního. Proč na tenhle film není víc upoutávek? Místo toho je vidět plno ukázek z blbostí typu "Válka bohů", po kterých za pár měsíců neštěkne ani pes. Pokud máte rádi kvalitu, vyražte do kina na Obhájce. ()

iiPSii

Příjemný žánrový film, spíše na oddych. Za normálních okolností by ode mě dostal krásné 3 hvězdy. Ale mimo normální okolnosti byl Matthew McConaughey, který krásně zestárl a velice dobře se na něj dívá :) ()

Aresko123

Dlho som nevidel film z prostredia súdov a tento môže byť. Matthew McConaughey bol skvelý od začiatku do konca, žiadna nuda, akcia po celý čas. Dobrý film. ()

dogzila

Sympatické jednoduché ale nie triviálne. Krimithriler ako zo starej školy . Trošku ťažšie pochopiteľný pre Európanov, ale určite jedlý a hlavne reálny v medziach filmovej zábavy. ()

jayjay11

Konečne poriadna kriminálka, ktorá je celkom slušne prepletená, nenudí no má do oka bijúci koniec no v celku som spokojný a neľutujem ten čas!!! Odporúčam ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011