V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

Smejdik

70%, zaujaly herecké výkony (Ryan s věkem opravdu herecky roste a Marisa Tomei je rozkošná) a zajímavý děj plný nečekaných událostí. Postrádalo to ale větší drive, chvílemi jsem se solidně nudil. ()

Wolvie

Nejlepší film Matthewa McConaugheyyho za posledních x let a skutečně napínavá a výtečně napsaná krimi,která vtáhne diváka do děje a nepustí ho až do závěrečných titulků.Je příjemné vědět,že inteligentní flmy ještě nevymřely a diváci si je i přes téměř nulovou propagaci stejně najdou. ()

hazaba

Poctivě natočený thriller, který na rozdíl od jiných není o tom, kolik toho vybouchne, ale jak kdo na koho vyzraje. Začíná nenápadně a ležérně, což podtrhuje i hudba, ale během pár minut vás vtáhne do děje a vy koukáte a koukáte a najednou je konec... mimochodem, ten jsem čekala o něco dříve, než doopravdy nastal, ale na druhou stranu se to nezdálo být až tak natažené. A člověk si zvykne i na tu kameru, která má (snad) člověka vtáhnout do děje. ()

kacirek_

Opět jeden moc povedený právnický snímek, takže jako právník nemůžu jinak než za 4*:-). Matthew McConaughey mě velmi překvapil, páč byl teda sakramentsky charismatickej a přesvědčivej. Sice děj lze trochu předvídat, ale myslím, že je to kvalitně udělaná detektivka, co má hlavu a patu a to já teda oceňuji. Ryana Phillippa nemám ráda už do Velmi nebezpečných známostí a ani tady mě teda do oko dvakrát nepadnul. ()

Ukubumbahoo

Matthew mi konečně dokázal, že také umí zahrát něco seriózního a konečně mu to i věřím. Sice sem se místy ztrácel ve spleti právnických kliček a možná to nemuselo být celkově tak promotané, ale celkový dojem je nadprůměrný. ()

mala_kea

Lincoln Lawyer aneb jak se před soudem přečůrávají strategická místa psí technikou. Kdo přechčije naposled, vítězí. A tak jsem poprvé v životě viděl film, kde se mi šampon jménem Matthew McConaughey zamlouval. Inteligentní film, který vás naprosto vtáhne fantasticky napsaným příběhem. Tohle by si zasloužilo vlastní seriál, protože právník s černým šoférem nemá chybu. A ponaučení na závěr - mít za kámoše legii pretoriánů na motorkách vůbec není od věci.Zkrátka Matthew ve své životní roli v jednom prozatím nejlepších soudních krimi-thrillerů. ()

jochanan

Nevím jak vás, ale mě tenhle film dostal už prvními tóny soundtracku. A chválu si zaslouží i zbytek - scénář se stále překvapujícími zápletkami (klišé bylo opravdu jen minimum), herecké výkony k sežrání a neuvěřitelně sehrané herecké obsazení. Nemůžu hodnotit jinak, než 5 hvězdami, protože cokoliv bych filmu chtěla vytknout, tak by to další skvělé momenty ihned přehlušily. Víc takových krimidramat, ať mám na co koukat! Už dlouho se mi totiž nestalo, že bych tak fandila hlavnímu hrdinovi a řešila jeho problém, jako by byl můj vlastní, i když je to vlastně v mnoha ohledech docela hajzlík :) ()

Adm.Nelson

Je to síce kvalitne odvedená robota, ale Mickovo správanie sa mi prišlo dosť "kamikadzovské" - povinnosť mlčanlivosti, ktorú ukladajú právne predpisy, nemôže skrátka u nikoho presiahnuť prirodzený pud sebazáchovy a nechať len tak v šachu život svojej rodiny. Taktiež stred filmu trochu nudí a do rozbehnutého tempa sa vráti, až keď sa začne hlavné pojednávanie. A záver s mamou, ktorá to nenechá len tak, mi prišiel zbytočný. V zhrnutí teda ide o dobré pozeranie s výbornými hercami, ale na dobrý právnický film ešte stále čakám. 6/10 ()

BOURQUE

Počas sledovania tohto filmu som mal ozajstný deja vu. Mal som taký pocit, že som túto koncepciu (samozrejme ale v inej forme a podobe) som už niekde a niekedy videl. A nakoniec mi to docvaklo: Primar Fear (Prvotný strach). Samozrejme mojim cieľom nie je porovnávať a popisovať vzájomné podobnosti týchto dvoch filmov. Len to aby, som vyjadril môj názor na tvorbu B. Furmana. A to je pozitívne! Veľmi príjemné prekvapenie jak na strane hercov (hlavne M. McConaughey a R. Phillippe) jak na strane spomínaného režiséra. K tomu solídna hudba a premyslený príbeh s vyvrcholením na konci, čo sa samozrejme dá očakávať. Podľa môjho názoru M. McConaughey s týmto filmom môže naštartovať veľký comeback. Osobné hodnotenie: 85% (****) ()

agassi68

Klasická justičná konverzačka založená na šarme Matthewa McConaugheyho. Marisa Tomei trošičku zostarla a už nepotešila mužské oko svojimi vnadami :). Od začiatku viete ako sa to skončí, no scenár a pohodová muzička vás nepustia. Na záver ostanú pozitívne pocity. Slušných 80% ()

Mortishka

Filmy z právnického prostredia naozaj nemusím, ale tento rozhodne zaujal. Netušila som že Matthew vie aj niečo zahrať kedže väčšinou si ho pamätám z romantických komédii takže ma skôr šokoval že konečne hral ako poriadny herec! táto rola mu sekla teda riadne a povedala by som že je to jeho najlepšia životná rola. Film vás nebude nudiť to je to najhlavnejšie! ()

strikeman

Opravdová lahůdka, dalo by se říci ve filmařském "retro" stylu, která sice nepřináší nic extra originálního, nicméně ji spolknete i s navijákem jedním hltem. V podstatě komorní drama bez triků či akčních scén, ale napjatí jak struna jste od začátku do konce. + sympatický výkon Matthewa McConaugheyho = 85% Btw: Bombovní úvodní song! ()

boul

skvělý soundtrack, luxusní lincoln, nádech velkých prachů, dobří herci a ani chvilku jsem se nenudil.. tak asi tak mi přišel film obhájce! 4,5* ()

Olík

Co říct o standardně zabaleném právnickém dramatu?!? Snad jen „řemeslo je odvedeno, zlo potrestáno a žánr zůstává neposkvrněn“. ()

blizzardSC

Nedalo by sa povedať že by Matthew McConaughey patril medzi mojich oblubenych hercov , ale po zhliadnuti tohoto snimku ma presvedcil ze je fakt dobry herec. Z pociatku som citil nechut k tomuto filmy lebo som si myslel ze to bude iba o nejakych sudnych konaniach , ale nakoniec som si ho asi po roku co som ho mal stiahnuty pozrel a stal za to . Pre mna 90 percent. ()

danek22

Já ten příběh hltal, bavili mě zvraty a cítil jsem se jak na houpačce. Mělo to drive a šťávu, podle mě jeden z nejpřehlíženějších nových filmů, pač tvůrci by si zasloužili hodně velikou pochvalu, trochu podrbat za ušima nějakou festivalovou cenou, protože zlatá 90 ještě nevymřela. ()

robo7773

Celkom dobrá zápletka, Matthew je presvedčivý a zahral svoju rolu naozaj solídne. Dej je zaujímavý, pár vecí je už otrepaných v desiatkach filmoch ale aj tak tento film ponúkol pre mňa niečo nové a preto som sa nenudil. Naozaj som vydržal sedieť pri filme a čakal som ako malý chlapec čo sa teraz stane. Odporúčam vidieť, pre mňa je to jeden z najlepších filmov z kapse Matthew McConaugeyho. ()

Gaia.M

Tak vážně, čekali jste to? Já ne. Buď jsem úplně pitomá, nebo se tomuto snímku vážně povedlo, že jsem nepoznala jak dopadne. Co říct, příjemné překvapení a docela ošklivé mrazení v zádech. Ale mrzela mě ta nejméně čekaná smrt, ach jo, nemám ráda, když sympaťáci umírají. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011