V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

jorgus

nakonec i jo.. i kdyz jsem cely film cekal na poradny twist, ktery neprisel..ale i tak film potesil..hlavne peclive vypilovanym pribehem, kdy jsem tento film nebral jako pravnicky film, kdy pojem pravnicky pro me znamena nudny:) ()

blazenka

Velmi zasloužené 4 hvězdičky. 1. za vynikající, uznání hodný a v mém případě překvapivý výkon Matthewa McConaugheyho. 2. za znovuzrození Ryana Philllippa, který pro mě od snímku Crash upadl v zapomnění. 3. za bravurně vystavěný thriller. 4. za přesvědčivě sehrané právnické drama. 5. za to, že jsem se ani chvilku nenudila. Pro mě plných 90%. ()

rgrohol

Docela zajímavý film s charismatickým hercem v hlavní roli a chytře napsaným scénářem. Bohužel mi ale tempo připadalo docela pomalé a napínavé to taky moc není. Můžeme být ale rádi, že po dlouhé době vyšel film ze soudního prostředí, který není úplná katastrofa. ()

Darth Vader

Velice dobré krimi se slušným obsazením, vhodným pro nějakou romantickou komedii pro americké puberťáky. Nicméně všichni odehráli skvěle, natočeno to je velice efektně a celkový dojem je velmi dobrý. 80% ()

Gastovski

Skvělej song a cool titulky hned na začátku mě navedly na tu správnou vlnu, na které jsem zůstal až do závěrečných titulků. Kvalitních právních kriminálek není nikdy dost a tahle patří bezesporu k těm nejlepším. McCounaughey doslova koncertuje a role ostříleného právníka, který se "vyzná" je mu ušita přesně na míru. Zápletka je originální a proto je člověk vystaven napětí po celou dobu sledování. Na poprvé 4,5* a jen doufám, že se někdy dokopu k plnému hodnocení. Edit 30.1.2024: Zvyšuji na 5*. ()

Meteorista

Říkejte si o mně, že jsem blbej jako pučtok (vysvětlení původu tohoto divného slova zde), ale budu si muset tento snímek "sjet" ještě minimálně jednou. Buď to, anebo se budu třeba inspirovat uživatelem J*A*S*M a vezmu v potaz, že děj není chvílemi zcela přehledný (na což jen přikyvuji). Ale i přesto, že místy je děj vyprávěn trochu chaoticky, se Obhájce jeví chytře a napínavě. Herecké výkony jsou na úrovni a příjemně se na to kouká. Jak jsem předeslal na začátku, snímek se dá zkouknout i vícekrát, aniž by se jevil nějak trapně. Naopak, mně bude vyhovovat, když už budu vědět, jak se děj bude hýbat, abych si to v hlavě srovnal. Takovéhle filmy se nerojí často. ()

Eragon93

Ze zpočátku nudného děje se vyklubal slušný film z prostředí soudních tahanic. McConaughymu kravaťácká vizáž sluší a hraní si na frajera s brýlema a v Lincolnu mu jde o dost líp než na plážového týpka... např. v Sahaře. ()

edie sedgwic

Matthewovi rola macho pravnika sadla ako sita. Zlozite vztahy pravnikov a ich klientov, korupcia a ovplyvnanie vysetrovania, toto vsetko najdete v skvelom a napinavom thrilleri ako inak vo hviezdnom obsadeni. ()

Saur.us

Perfektně napsaný soudní krimi-thriller, za což samozřejmě může jeho knižní předloha. Ale i filmově to bylo příjemné pokoukání. ()

TuT

Slabší 4* -> 75 %, Film se mi líbil, Matthew McConaughey hrál perfektně a také ostatní protagonisté nezůstali pozadu. Malé bezvýznamné + za SPZ :). Příběh byl dobrý a celkem i zamotaný, i když se některé klíčové zvraty daly odhadnout. ()

kamigava

Matthewovi tato role vyloženě sedla! Celkový dojem z filmu mám ale nějaký smíšený. Děj se začíná zauzlovat až v polovině a pak už zbývá málo času na dobrou hru. Nevím, no, asi by to chtělo druhé zhlédnutí. Pod tři hvězdy to ale určitě není. ()

Bozvav

Skvěle obsazený snímek, kde vše sedne, jak má. Lepší než kniha, McConaughey se bičnul. Skvělá hudba. Za mne plný počet. ()

Rokle

Zajímavé téma, slušný vizuální obal, který je však ubit závěrečným (dosti) blbým rozuzlením. Matthew hraje velice slušně (díky jeho "šťavnatému" charakteru), Ryan mi přišel poněkud mdlý. Rozhodně se s jeho rolí dalo udělat víc. Je mi líto, výsledné 3 hvězdy jsou možná až moc kritické, nicméně já osobně se cítil podvedený vzhledem k tomu, co celý předchozí děj sliboval. 70% ()

Radek.SCH

Prostě a jednoduše příjemné a chytré. Mám z toho podobně dobrý pocit, jako kdysi z Michaela Claytona. Časem asi nadšení poklesne, ale i tak to stojí za to vidět. - 70 % ()

Luk Skywalker

Ze začátku ukázány praktiky hlavního hrdiny, poté celkem nudná část, dokud se nezačne řešit hlavní případ, pak se film stává zajímavým, ale drama ze soudní síně, které pokračuje i v osobním životě jsem už někde viděl. Jedná se o dobrý film, ale nečekejte nic převratného. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011