V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

VanTom

Klasické, průměrně nadprůměrné právnické drama o jednom sebevědomém frajírkovském obhájci, kterého jeho poslední případ donutí přehodnotit své postoje a začít kopat za správnou stranu. Film šlape velmi slušně, postavy jsou uvěřitelné a výborně zahrané, děj vysoustružený, logický a zajímavý. Akorát po odhalení pointy zde není už žádný jiný důvod, proč se na film podívat znovu (což je ale častý problém celého kriminálního žánru). ()

dANo

Obával som sa, že to bude hlavne súdna dráma s klasickým scenárom - vyťahovanie nových a nových dôkazov a popri tom nejaké to pátranie po nich... Ale bol som milo prekvapený, že to bolo dosť akčné a sympatický hlavný hrdina sa ocital v čoraz viac napínavejších a zaujímavejších situáciách. A potešil ma aj vzhľad Williama H. Macyho. :o)) ()

harryy

Obhajca je prekvapivo nadpriemerný triler so slušným hereckým obsadením a ešte slušnejšou dejovou konštrukciou, ktorú ale uráža zbytočne prehnané finále. Zaslúžil by si skončiť počas scény v súdnej sieni pred tvárou pokrivenej spravodlivosti a hrdo prezentovať inteligentnejšiu tvár Hollywoodu. NNiektorých môže odradiť tvár Matthewa McConaugheyho svietiaca z plagátov. Hviezda treťotriednych romantických komédií sa ale morálne naklonenou postavou Micka Hallera vracia k serióznemu herectvu.80% ()

Krosmen

Film trošku sráží dolů až přespřílišná snaha o originalitu, které stejně nedosáhne. Výsledkem je pouhá překombinovanost se stále novými poznatky a objevujícími se indiciemi. Hlavní postavy však hrajou sympaticky. Ryan dokonce o fous více, jak Matthew. Bohužel se to neobešlo bez typické scény zlitého právníka. Suma sumárum průměr, u kterého kniha bude zřejmě lepší a napínavější volbou. ()

ghatos

Nepříliš sympatický právník v neoklasickém soudním dramatu. Velké zvraty nečekejte, protože tam nejsou. Jednoduchý děj s minimálními emocemi si zaslouží zhruba 50%. ()

J-o-k-e-r

U mě tedy vládne nadšení. Čekal sem tlachání během soudního procesu, nudný kravaťáky apod...ALE...právě jsem dokoukal vynikající napínavé soudní drama, se skvělou kriminální zápletkou, zvraty, u kterých někdy až mrazilo v zádech a zřejmě životní roli M, McConaugheyho. Opravdu jsem nečekal, že u podobného žánru budu plesat nadšením a chválit jej do nebes. I film, který nehýří akcí, dokáže diváka tak zatlačit do sedadla a nenechat jej chladným až do vyvrcholení zápletky. Potěšily i vedlejší role (M. Tomei, R. Phillippe, W.H. Macy). Rok 2011 nevypadá vůbec špatně...90% ()

toyrider

Jak už tu někdo napsal...po dlouhé době konečně mezi tím vším komerčním 3D smetím nějaký kvalitní hollywoodský film, thriller. Výborná atmosféra, podpořená skvělým soundtrackem...každý den mám chuť si ten film pouštět znovu:D ()

MI-380

McConaughey ve své nejlepší roli. Protřelého právníka z Lincolnu, který se pohybuje na hraně zákona, zvládl naprosto bravurně a přesvědčivě, jako by hrál sám sebe. K tomu slušně promyšlený scénář s několika naštěstí krátkými a ostrými souboji v soudní síni, dynamická kamera, rychlý spád děje, narůstající napětí a je tu jeden z nejlepších letošních thrillerů. 80%. ()

Guzo

Letošní rok docela překvapuje dobrými filmy, tak snad jich pár ještě přibude.. Do té doby si možná pustím ještě něco s McConaugheym, protože doteď jsem ho moc nemusel a už ve Fool's Gold mi nelezl vůbec na nervy, tady ukazuje, že dokonce umí hrát i vážnější role. Co se příběhu týče, není Lincoln Lawyer ničím překvapujícím s nějakými velkými zvraty v posledních deseti minutách, ale jde o solidní práci, dobře natočenou a mně prostě sedla do nálady. ()

klima777

Je to zábavné. Je to poměrně chytré. Je to vtipné. Čili utěšené tři hvězdy a spokojenost. Prosluněná spokojenost. Což je zároveň určitou slabinou tohoto až příliš vymazleného počinu (dramatem ani thrillerem Obhájce není, ale odsýpá dobře.. možná je umělý, ale stejně každý toužíme po happy endu...). Sunny Needle. Pocitově se (IMHO) The Lincoln Lawyer překvapivě nechává vézt na podobné vlně jako Limitless. ()

blackJag

Právničina na starý dobrý osvědčený způsob. Slušně obsazená, důstojně natočená s přesně odměřenou stopou diváckého zadostiučinění. McConaugheymu jeden románový právník kariéru před lety pěkně odstartoval (mám na mysli grishamovku ČAS ZABÍJET, o rok později hrál ale ještě právníka ve Spielbergově AMISTADovi), dnes mu jiný románový právník může kariéru klidně zachránit. 80% ()

Zagi20

Jsem rád že se v té obrovské hromadě kriminálek, detektivek a televizních pitomin najde něco nového a hlavně originálního. Samotná zápletka je téměř dokonalá, pohodový rozjezd, podezření a najednou děj přechází od jednoho zvratu ke druhému. Ani chvíli sem se nenudil. Matthew po dlouhé době hraje v něčem pořádném, a je to on, kdo celý film táhne. Na pět hvězd to sice není ale i tak se jedná o skvělý film. ()

Kosmik 1

K samotné dokonalosti tohoto filmu chybí pouze dechberoucí závěr. Pět hvězd bych musel dát jen v případě, že by mě totálně odrovnal a překvapil. To se bohužel nestalo. Jinak docela pěkné soudní drama, které nenudí, ale v závěru příliš nepřekvapí. Celkově dramata ze soudního prostředí příliš v lásce nemám a ani je nevyhledávám. Tohle je však něčím jiné. Jen by mohlo být snad trochu kratší, jelikož hrozí, že ne každý musí vydržet až do konce. 70% ()

Autogram

Jeden prípad môže z bezcharakterného právnika bez problémov urobiť poctivého obhajcu balansujúceho na hrane medzi zákonom a spravodlivosťou, v tom je film originálny. Ďalej sú to už ale obohrané pesničky ako zámeny rolí, hra na vlastnú bránu alebo nekonečná moc bohatých, aj keď všetky dobre zvládnuté a poctivo zahrané. Trochu mi nesadla úloha motorkárskeho drogového gangu, ktorý je akoby na hlavu padnutý, a nechá sa najskôr okrádať a potom, keď milému advokátovi prihára, tak ochotne prifrčí na pomoc. Ako krimi film celkom nesplnil moju predstavu, keď som sa ešte pred polovicou dozvedel, ako to celé bolo, a ďalšou otázkou deja už je, kam to vlastne tie právnické hady a zákerní násilníci pred súdom dokopú. ()

V.Silver

Poslední dobou narážím na hodně "právnických dramat" a toto jsem překousl poměrně s chutí. Nicméně třeba takový Rainmaker nebo seriáloví Suits mi udělali mnohem větší radost. McConaugheymu to jde skvěle, ale něco málo tomu filmu prostě chybí. Naprosto souhlasím s komentáři Limy a Isherwooda :) 75% ()

Gallagher

Zábavné, chytré, napínavé, skvěle zahrané, celkem slušně napsané a zbytečně předvídatelné. Ale opravdu jsem si to užil. Výrazný nadprůměr v rámci žánru v posledních letech. ()

Dagoussek

Miluji napínavé thrillery, kdy nevíte jak to skončí. Už jsem ani nedoufala, že to skončí tak jak jsem chtěla, tedy spravedlivě. Obsazení bylo skvělé. Jen mě bylo líto sympatického vyšetřovatele :-( ()

m.a.t.o.

„Skontroloval som si zoznam ľudí, ktorým verím. A tvoje meno som tam nenašiel." Nie je to bezchybný film, ale dostatočne zaujímavý, pútavý a dobre zrežírovaný nato, že ma dokázal strhnúť a postupne gradovať napätie tak, že mi bolo celkom jedno, či v scenári sú alebo nie sú nejaké diery (a akože sú :)). McCounaghey po A Time to Kill opäť v úlohe právnika, ktorá mu dokonale sadla, William H. Macy s imidžom drsňáka na nespoznanie a veľmi kvalitná záporná postava pre Ryana Phillippa, ktorý sa vďaka nej v mojich očiach "vymanil" zo škatuľky chlapčeka z teenagerských filmov. 75 % ()

lofa

Velmi příjemné překvapení z právnického prostředí a soudní síně s několika zajímavými zvraty. Prostřední část filmu byla nejlepší :-) ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011