V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

Michal118

Kde jen začít? Kromě silné převahy kvality má film i nějaké ty slabší chvilky ale to na celkové kvalitě nehraje žádnou roli. Hlavní postava odehrána samozřejmě skvěle, co také jiného od Matthewa čekat, že? 😉 Myslím si, že jiný herec by to takhle bravurně nezvládl a to díky jedinečnému sarkastickému postoji k ostatním postavám, kdo herce tak trochu zná, ví. Matthew McConaughey vlastně hraje sám sebe v uvozovkách, proč? Obhájcem a právníkem je ve skutečnosti vystudovaný. Všechny scény v soudní síni mají svoje napětí, můžeme říci. Ve chvílích, kdy se to vše zdá jasné, se přihodí jeden zvrat za druhým a myslím, že většině lidem se to nelíbí, já si však přišel na své. Skvělá podívaná. 90% ()

Zdenek.D

Matthew McConaughey září a role mu vyložené sedí! Hraje postavu zcela uvěřitelně a myslím, že celou partu okolo Brada Furmana to muselo bavit. Na filmu je to vidět. Necelé dvě hodiny utíkají jako voda, díky skvěle vystavěné pointě a srozumitelně odvyprávěnému příběhu. Neváhejte ani v případě, že Vás filmy s právnickou tématikou nelákají - Obhájce za shlédnutí stojí a věřím, že nebudete litovat! ()

Frank2

Parádní film ke kterému jsem se dostal celkem náhodou a ještě že mi neunikl! Parádní příběh vše na konci do sebe zapadne a úžasné vyvrcholení. Určitě vřele doporučuji. ()

kodwin

V rámci žánru nadprůměrný film se skvělým McConaugheym. Sice jsem čekal, že Lincoln tam bude hrát důležitější roli, ale nevadilo to. ()

JB001

Po několika letech jsem si dal opáčko a snižuji na poctivé 4 hvězdy. Ale nebyl jsem z toho tak na větvi jako když to bylo poprvé ()

Bogrant

Mám silný pocit, že práve tento film bol pre McConaugheyho veľkým návratom do vyšších poschodí po úspešnom konci 90's a zbytočných komediálnych kravinách začiatkom nového milénia. Istotne mu ten oblek pasuje viac a tunajšiu úlohu advokáta zvláda s nadhľadom a prehľadom. Podobne ako režisér, ktorý nepotrebuje robiť z toho veľké divadlo. Stačí mu zaujímavý príbeh, ktorý sa sem-tam potkne o pojem "originálnosť", ale budem sa už asi 20x opakovať, že súdne drámy majú niečo do seba. A táto jednoznačne má. ()

KuceraJohny

Hrozně dlouho jsem přemýšlel, jestli tři nebo čtyři hvězdičky. Je to velmi povedeně natočený snímek, akorát mě tu něco chybělo. Nedokážu úplně přesně říct co by to mohlo být, ale nedokázal jsem se natolik ponořit do děje, jako například u jiných příběhů. Co však bezpochyby bylo na 5 hvězdiček je herecký výkon Matthewa. Ten chlap se narodil proto, aby hrál přesně tyhle typy postav. Muže, který je tvrďák, ale má svá slabá místa ho dělá mnohem uvěřitelnějšího a také fakt, že k vítězství nepotřebuje pěsti, to je prostě charakter napsaný přímo pro McConaugheyho. Samozřejmě velmi příjemná byla i Marisa Tomei, která je perfektní volbou pro jakoukoliv vedlejší postavu a celkově všechny herecké výkony byli velmi slušné. I když tedy musím podotknout, že Will Macy, mi nijak k srdci nepřirostl. Příběh je vskutku zajímavý a opravdu vás zajímá jak to dopadne. Obhájce je dobře natočený film, který však nakonec mezi mé oblíbené patřit nebude. ()

BigPeta

Tak Matthewa snad vidím poprvé hrát a totálně mě přesvědčil, že patří do Hollywoodu. Skvělé herecké výkony a k tomu příběh, který vás pohltí. Držím palce Matthew! ()

floppy4

Velmi slusne, scenar super, California LA tiez super, miestami som mal pocit, ze pozeram CSI: Miami. Zaver odflaknuty takze hviezdicka dole. A k tomu este aj vyber herca, akoze Matt hral skvele ale prosim vas ked chcete byt autenticky tak prominentneho pravnika nemoze hrat atleticky playboy :D ()

Montmorency

M.McConaughey se předvedl ve své zatím nejlepší roli...Bylo to napínavé až do chvíle, než bylo jasné, že vrahem je zahradník, pak už to bylo jenom kdo z koho, kdo je větší coolman - právník nebo padouch? Na můj vkus to mělo ke konci nádech televizní detektivky s nezajímavým koncem pomstychtivé milující maminky.... ()

Pattrick

Hodně slušnej Thriller se zajímavou zápletkou a konečným rozuzlením.. Necelé dvě hoďky utečou rychlým tempem, díky hercům a čekání na výsledek. ()

Dusan-Be

právnické prostředí je tutovka, když se dobře vymyslí zápletka. Trochu mě tam štval Matthew, ale člověk si zvykne a nakonec to odehrál dost solidně. ()

quintes

4* za ten šok z tak príjemného, nečakaného prekvapenia, aké mi tento kúsok priniesol v sobotný večer..... Nechce sa mi veľmi vŕtať v tom, či a ako bol film nedokonalý, na to som si ho veľmi príjemne užil... Už dávno som nemal pocit, kedy si želám pretočiť film aspoň o minútu.... ()

Jops

a tyhle filmy ja rad. Moc se mi to libilo, sice na muj vkus moc dejovych zvratu, ale neztratil jsem se v tom :)) pokud mate radi filmy ze soudnich sini a vychcane pravniky, je tohle dokonalej film :) ()

Lazy87

Až do poslední čtvrtiny mi to připadalo jako tahání za nitky a nakonec to tak i skončilo. Nebyla to špatná právničina, ale slušný nadprůměr. ()

bertrand

Vypadá to, že Matthew atakdál konečně zanálnil schopnějšího agenta. A ten mu sehnal film, který mu dovoluje naplno využít jeho herecký potenciál (mj. bílozubý upřímný úsměv a la Cruise). A film začíná bezvadně, našlapaně, pan Bertrand se vrtěl v křesle, pln očekávání. Pak mu sklaplo. Nechceme se koukat na filmy o vychcáncích, kterým všechno prochází, když projeví kapánek lítosti (zde z prstu vycucané hrdinovo sebezpytování) a jakmile jsou za brodem, jsou zase ty samý kurvy jako před tím. Od tohoto typu filmů očekáváme totální překopání charakteru advokátova, protože jinak se na ně kvůli kapce napětí a zvratů opravdu není důvod dívat. Matthewovi ovšem držíme palce v nově vytyčeném směru jízdy! ()

Zrcadleni

Milé překvapení tohoto léta. Právník s kanceláří v Lincolnu, který bere na milost veškerou chátru z okolí. Charismatický Mathew si na sebe ušil bič, ale hraje podle jeho práskání. Představoval bych si sice na tuto roli někoho s větším citem pro jazyk, ale po pár vteřinách mi to přišlo tak nějak jedno. Ryan Phillippe? Výborná volba chladného, neústupného zbohatlého fracka, který si myslí, že mu vše projde a dokonale tak ušije plán na míru pasti, kterou vymyslel. Celé 2 hodiny jsem se náramně bavil a můžu doporučit ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011