V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

netWoor

zajímavá podívaná, na které mi pár věcí sice ne úplně sedí (události po zproštění obžaloby mi přijdou poněkud krkolomné a odfláknuté), ale v celkovém kontextu určitě to lepší, co na dané téma existuje ... ()

Deftie

Ja takýchto hajzlíkov, rozumej zapredaných advokátov, vo filmoch môžem. Len ten obrat z absencie svedomia k stopovému výskytu si mohli odpustiť. That's all. Alebo ešte... tento rok priniesol pomerne dosť zaujímavých filmov. Obhajca je jedným z nich, aj keď nie úplne perfektný, ale sme ľudia, robíme chyby, tak odpúšťam. ()

Oonika

Zajímavá zápletka, možná to chtělo jít ještě víc do hloubky a trochu to víc zamotat, ale beru co je, protože i to je hodně dobrý ;) ()

ER

Velmi slušná podívaná na téma, které americkému filmu jde snad od počátku vzniku celuloidu-justice. V tomto případě okořeněné thrillerovým prvkem ala jak padouch (obviněný) chce "přečůrat" padoucha (obhájce) a nakonec vraždila matka (nebo zahradník?). Že se v tom trochu ztrácíte? Jistá překombinovanost tu je a to na úkor dramatičtějšího vyznění chodu americké justice, kde to mnohdy pěkně skřípe. Ovšem tam se scénář příliš "nežene" a raději to kompenzuje kriminální zápletkou a motorkářským gangem,který se hodí nejen jako stálý klient. Herecky oba protagonisté Matthew McConaughey a Ryan Phillippe vše zvládají výborně,dobře sekundují William H. Macy, či John Leguizamo. Jen jsem se nemohl zbavit dojmu, že digitální kamera výslednému dojmu spíše ublížila. ()

liberator

Decentne spravené úvodné titulky a meno Michaela Connellyho ako autora literárnej predlohy sľubovalo filmový zážitok (z kategórie filmov ako Fracture), ktorý sa - bohužiaľ - nekonal. Najslabšou zložkou, podľa môjho názoru, bol scenár so všetkými kľučkami, náhlymi odhaleniami a nevierohodne podanými obratmi vo vývoji. Herci (okrem dosť slabého Ryana Phillippea) podali kolektívne solídny výkon, režisér sa ich očividne snažil krotiť v prehrávaní, dokonca až na pár momentov v podaní Matthewa Mcconougheyho a Marisy Tomei takmer neprejavovali žiadne emócie. Najvyššiu známku by som dal hudobnej dramaturgii (Cliff Martinez a Nightcall od dua Kavinsky & Lovefoxxx - známa to kombinácia z filmu Drive. Pre zaujímavosť: v oboch filmoch sa objavil aj Bryan Cranston - Shannon/detective Lankford) a nadpriemernému vizuálnemu spracovaniu (čisté strihy, harmonické svetelné i farebné ladenie záberov a už spomínané úvodné titulky). Na záver musím podotknúť, že Marise Tomei pribúdajúce roky veľmi pristanú a výzorom i hereckým prejavom mi čoraz viac pripomína Catherine Keener známu z nezávislých filmov Toma DiCilla. ()

waska

Velmi inteligentní film s přesvědčivým Matthew McConaugherym. Opět dokázal, že tyto role mu sedí mnohem víc, než role plážového floutka. Zajímavé a příjemné je i ostatní herecké obsazení i celá zápletka filmu. ()

dauni1

Na jaké straně je? Stojí si za svým a jde tvrdě za pravdou. Nebojí se obhájit zločince a nevinné posílá do vězení, nebo na trest smrti. Skvělý kousek o tom, co z poctivého člověka, kterého baví práce, dokáže systém. ()

Mistr.Proupr

McConaughey po dlouhé době hraje v něčem povedeném a asi není náhodou, že je to zase právník. Velmi příjemný a napínavý film, za tento rok jeden z nejlepších. 5* ()

Melvej

Tohle je asi nejlepší film z právnického prostředí, jaký jsem kdy viděl. Neuvěřitelně napínavé, skvělé zvraty, dokonale promyšleno a velice pěkné herecké výkony. Prostě super! ()

Adiemus

Skoro absolutorium (přece jen mi vadí, když mě scénárista úplně nepřechytračí; roli Louisovy matky jsem odhadla poměrně záhy). McConaughey mi po dlouhé době nebrnkal na nervy, ale nechápu, proč W. H. Macy musel vypadat jako přestárlý hippie a Marisa Tomei nedostala víc prostoru. ()

E lan

Dobré, ba co více velmi dobré. Všechno je dobře promyšlené a propracované, herecké výkony jsou v pořádku a tak jediné co film trochu táhne dolů je trochu nesrozumitelný a sem tam zmatený děj. ()

cafu94

Po zhlédnutí Lincolna Lawyera musím uznat, že jsem lepší thriller neviděl a asi ani neuvidím, co se týče práva. Matthew McConaughey, jako obhájce jedná naprosto klidně a nezpanikaří v rozhodujících okamžicích, kdy mu jde o krk. ()

Franc1s

Klidně 9,5/10! Tohle byla jízda teda. Matthew opět ukazuje,že je třída. Žádné mezery,žádné zbytečné dialogy, vše jak má být. už mi chybí jen ten seriál :) palec hore za režii a hudbu!!! ()

balcazar

Zo začiatku - prvých cca 10 minút som bol trocha mimo, potom som sa dostal do obrazu. Dej sa celkom príjemne zaplietol aj rozmotal, z McConaugheyho výkonu som mal strach, ale dosť milo ma prekvapil. Bolo to...dobré - to je to správne slovo. ()

Doski

Výborný vstup do celého filmu a drží se ve svém prostředí a náladě dobře až do konce. Super ukázka, jak to asi funguje a prostě asi musí fungovat. Výborné krimi drama, které vás ze začátku snadno zmate, a to je právě to kouzlo dobrých kriminálek, kdy si nejste jisti, co se plánuje a bude dít nebo co je vlastně pravda. Výborné výkony. 87% ()

chaturga

Dle hodnocení jsem se těšil na totální právnické dělo ve stylu Pár správných chlapů a houby :( Neuvěřitelně klišovité béčko. Opravdu nechápu. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011