V thrilleru Obhájce ztvárnil Matthew McConaughey roli Michaela, “Micka”, Hallera, charismatického trestního advokáta v Los Angeles, jehož kanceláří je zadní sedadlo vozu Lincoln Continental. Po tom, co většinu své kariéry strávil obranou drobných kriminálníků, dostane z ničeho nic svůj velký životní případ: obhajobu bohatého playboye z Beverly Hills (Ryan Phillippe), který je obviněn z pokusu vraždy. To, co se ze začátku jeví jako jasný případ s velkým finančním výnosem, se rychle obrátí v děsivý souboj dvou mistrů manipulace a krizi Hallerova svědomí. (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

McConaughey opět nezklamal.O čem film je se píše v obsahu.Za mě :výkony hercú nadstandardní,dobrá kamera ale nekvalitní dabing kdy i dobře slyšící člověk měl problém v některých pasážích rozumět co herec odhuhňal.Dost to ubralo na kvalitě zážitku ()

Ezekiel1

Právnická dramata vždy zavánějí rozvleklostí a nudou. To zdaleka neplatí o této skvělé záležitosti, plné překvapivých zvratů a originálních zápletek. Absence výrazné star není také na škodu, protože Matthew McConaughey spolu s Marisou Tomei podává přesvědčivý výkon. Very, Very, Very Well...82% ()

Ještěřák

Představte si, že máte za klienta naprosto zkurveného zmrda, ba co víc, může vám taky někoho odkráglovat až do sklepa. Vlezete mu do čokodíry, nebo vám naopak on vleze na hrb? Tyto a jiné otázky budu sám možná už brzy řešit:-) _____ Typicky americký film z města bulvárů, Králů, Jezeřanů, Californicationu, BéHáčka, Pohřebiště, Guns N' Roses a Doors. S typicky americkým koncem. _____ Marisa Tomei je stále otlapkatelná! ()

Neotom

Co jsem před několika hodinami napsal v komentáři u Ranga již neplatí. Obhájce převzal pozici aktuálně nejlepšího filmu roku 2011. Bezchybný scénář i zpracování, vše podepřeno výbornými hereckými výkony (McConaughey?!, Phillippe). 90% ()

DannyBoy80

CINESTAR Ostrava 14.8.2011: Scénaristicky téměř seversky vychytané, efektní kamera a velmi solidní herecké výkony zejména Tomei, Macyho a McConaugheye. Na právnický triler je to velmi dobré, i když je třeba přiznat, že některé pasáže jsou slabší a člověk čeká až se to posune dále. Ale jinak je to vcelku svižné o zvraty není nouze. Doporučuju. ()

Disease

Knihy Michaela Connellyho pro mě patří do kategorie "celkem líbí". Předlohu k tomuto filmu jsem nečetl, ale film překonal všechna očekávání. Pro mě neznámý herec v hlavní roli hraje výborně a jeho postava, i když je to hajzlík (inu advokát...), je sympatická. Napínavé od začátku do konce. ()

Mo.

Příjemné, komorněji laděné krimi s odpovídajícími hereckými výkony. I cool hlavní postava je poměrně dost lidská a celý příběh je vcelku uvěřitelný (i když občas mi přišlo, že to asi scénáristé oproti knize až moc zjednodušili - hádám; nečetl jsem). Kvalitní "oddychovka" o sympatickém právníkovi, který dostane svůj první větší případ, který mu záhy tak trochu přeroste přes hlavu... (a samozřejmě nelze neocenit obsazení Katherine Moennig do maličké role kámošky-feťačky; #love_that_girl) ()

dormouse

Lepší tři hvězdy. Film neurazí a diváka přesyceného akčňáky potěší. Žádné umění v něm ale nenajdete a podruhé si ho pustíte stěží. ()

Schuldiner

Svižná, zábavná, lehce dramatická podívaná s dobrou zápletkou.. Žádná novátorská záležitost se nekoná, ale díky hercům je to nadprůměr. To je asi tak vše, co bych k tomu podotkl. Snad jen...že k právníkům tohoto typu se protentokrát nebudu vyjadřovat, prostě to beru tak, jak nám to tu předložili...abychom se bavili...což se v mém případě stalo.. ()

Hanes88

Hodně povedený thriller ze soudcovského prostředí. I když většinou filmy tohoto druhu moc nemusím, tenhle se opravdu povedl. McConaugheymu role opravdu sedla a Marisu Tomei opravdu můžu :-). Vše od průběhu až po závěr bylo velice povedené. Na pět hvězd to nemělo jen tak tak, ale 4 hvězdy dávám s klidem. 80% ()

Piškotka

Přesně takto si představuju obhájce - ostré lokty, arogance, nečekaná esa z rukávu, konexe,... Mick sváděl spoustu vnitřních bojů a dostal se do složité sítě zbohatlého spratka, co si myslí, že může všechno. Pavučina nabírala velkých rozměrů a propojila Micka s minulostí. Na cestě za spravedlností bohužel ztratil přítele. McConaughey charismatický, ale nezastínil vynikajícího W. H. Macyho, i když ten se tady ohřál krátce. R. Phillippe jako záporák s nepříjemnýma očima dobrý. ()

Itar

I přes ten překombinovaný scénář film, který si těch pět hvězdiček díky svému (u politicky nevídaně) frenetickému tempu nakonec vyloudí. McConaughey pro mě konečně ztratil auro otravného přechváleného herce a William H. Macy má u mě bod za nejsympatičtější postavu. Režie v cajku, hudba padnoucí přesně, kamera by místy zasloužila pohlavek, ale nevadí... nevadí. ()

SHit4U

Tak tady začala Matthewova proměna k Oscarovému herci. Právnických thrillerů moc není. A je to škoda, protože podobně jako Michael Clayton, je tohle trefa do afroameričana. Škoda toho nastavovaného konce, klidně to mohlo skončit o těch 20 minut dříve a byl by z toho dokonale namachrovaný první díl budoucí nevzniklé série filmů o vychytralém právníkovi, kterej vás vyseká z doživotního vězení, aby vás tam následně mohl poslat a navíc vám zastřelit matku a nechat vás zmlátit bandou nemytejch motorkářu, kterejm se, zatím co vás řežou pálkama, sypou z bradek dlouhejch jako Shadwellovo komentáře zbytky brambůrek, kterýma se ládovali včera večer v baru. Ale to už je těch 20 minut navíc. Silné 4 hvězdy a další několikaleté čekání na kvalitní právnickej film. ()

Rozjimatel

[2,5*]     Vo všetkom čistý priemer. Priemerní herci (okrem výborného Matthewa McConaugheyho), priemerná hudba, priemerný scenár plný klišé, priemerná kamera s trendovými farbičkami a trendovým trasením. Z filmu cítiť, že je robený hlavne na efekt, s nejakou hĺbkou si starosti vôbec nerobí, takže časom vyprchá do prázdna. ()

Wishkah

Něco mezi 3 a 4. Je to chytlavý příběh, sympatický antihrdina v podání Matthew McConagheyho a zajímavě nastavený svět. Nicméně rutinní režie, nudný soundtrack, navzdory délce filmu, se spousta věcí stane jako z rychlíku a celé to chvilkama působí jako pilot nákladnějšího seriálu. Když to půkde v televizi tak to nepřepnu, ale vyhledávat to nejspíš nebudu ()

Mikino00

Celkem příjemné překvapení, sice to až tak ohromující není, ale přece jenom nevíte co se bude dít v poslední půlhodince a to je veliké plus. Určitě bych snesl další pokračování. ()

Ollie235

Drama z právnického prostředí - to je žánr, ve kterém se skutečně vyžívám, ale kvalitních jich zase tolik není. Potrpím si na detaily a tady moje oči plesaly radostí. Dokonale napsaný příběh, všechno perfektně vygradované až k samotnémi konci, který možná mohl být o něco dotaženější, ale stěžovat si nemohu. Matthew McConaghey jako zločinecký obhájce výtečný, ať už svým vystupováním či úžasným autem Lincoln. Morální dilema nad hájením ,,špatných lidí" je dotažené do nečekaných rozměrů. Snad jediné, co mi chybělo, je nějaká výrazná scéna, kterou bych nemohl dostat z hlavy. Chyby jako takové ale hledat těžko. Naprostá spokojenost, v tomto roce možná překvapivě největší. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (viac)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (viac)

01.01.2011