Policajný dôstojník Amadeus trpí silným odporom k hudbe. Ako jediný spomedzi svojich príbuzných nedisponuje hudobným sluchom, vďaka čomu bol odjakživa čiernou ovcou rodiny. Keď sa dostáva na stopu skupiny hudobníkov, ktorá sa rozhodla verejný priestor ovládnuť sériou akustických útokov, je preňho prekazenie plánovaného zločinu otázkou cti. Podarí sa mu zabrániť vojne vedenej pomocou hudobných kompozícií, alebo sa stane jej obeťou? (4 živly)

venca163

"Policista Amadeus se odjakživa cítil odstrčen, protože na rozdíl od všech svých příbuzných nemá hudební nadání." U tohoto to mělo zůstat a na tento námět měli natočit úplně jiný film. V podstatě všechno, co se točí kolem skupinky hudebníků, "která se rozhodla ovládnout veřejný prostor svými akustickými útoky", mě hrozně sralo a přišlo mi to trapný. Ne díky, nepotřebuju nějakou hipisáckou masáž na téma, jak je vlastně ubohý poslouchat cokoliv, co neni pleskání nemocničního bažanta o břicho obtloustlýho pacienta. Tihlecti alternativci mě pěkně serou. U hlavního hrdiny jsem se nebyl schopný rozhodnout, jestli mě jeho statický ksicht jako forma herectví imponuje, nebo jestli fakt neumí vůbec hrát. Z herců se mi ostatně líbil jen bratr Oskar. Chyběl příběh, byť jediná propracovaná postava, zajímavá zápletka nebo aspoň scéna, dobrá hudba, závěrečná pointa atd. (50%) ()

standsiller

Experiment spájajúci možné s nemožným. Možnosť využiť aj štekot psa ako prvok v hudbe a nemožnosť, banalita, prvoplánovosť samotného scenára... " no a potom prídeme a na niečom si zahráme". ()

milancecil

227. Odvážná hudební revolta, úžasně vtipné dílo, strhující nápaditostí, svěží, nenuceně zábavné, neustále překvapující, v rámci komediálního žánru jedinečné, takové ani po opakovaném shlédnutí neztrácí nic ze své působivosti, spolehlivě znovu a znovu dokáže rozesmát, tak se pro mne náhle zrodil pramen lepší nálady, zázračný a nevyčerpatelný, tolik originality, geniální, jsem nadšený, pro mne jednoznačně nejlepší komedie, jakou jsem mohl zatím shlédnout, bravo!!! ()

bloodvomit

Ke konci to trochu ztrácí grády a ne že by to vyznělo do ztracena ale prostě film lehce ztrácí dech. Konec je uspokojivej, ale mohlo to být víc vyhrocený. Jinak za nápad, provedení, vtipnost určitejch situací a originalitu dávám za 4. ()

Germanotta

Hudobní revolucionári s metronómom ktorí robia z hluku hudbu. Originálny a nádejný námet, avšak "romantická vložka" bola v tomto druhu filmu absolutne zbytočná, trápna a v podstate potopila celý koniec filmu, ktorý by som si vedela predstaviť omnoho anarchystickejšie, velkolepejšie, prosto lepšie než to čo som videla. Zámienka potreby ticha a ohluchnutie mi rovnež prišlo nútené a nerobilo to dobrý dojem. Vzhľadom na ten námet by sa to dalo spraviť všetko omnoho lepšie. Hudba 90%, samotný film 40%. ()

Kořík

Skvělý rozjezd v první polovině filmu. Druhá polovina ale byla utahaná a lehce nudná. Každopádně dobré tři hvězdičky si to zaslouží, ačkoliv jsem přemýšlel i nad čtyřmi, ale ten úvod vás tak naladí, že ten závěr se prostě a jednoduše táhne a vy čekáte na konec. ()

Shakeus

Zajímavý nápad a pár opravdu našlápnutých scén („teroristické“ akce), škoda ale, že tempo nevydrží celou dobu. Navíc někdy je film až příliš vážný, což mi tam až tak úplně nesedlo. Vysoké hodnocení tady si vysvětluji právě originálním námětem. Jinak se ale jedná pouze o příjemnou podívanou na pobavení a zkrácení casu, nic moc hlubšího, jak by se asi předpokládalo. ()

kockopes

Film má zpočátku neuvěřitelný běh a nápady. Druhá polovina oproti té první už trošku pokulhává a celé to vrcholí jakýmsi "běžným" závěrem. Za originální nápady a skvělou hudbu si čtyři hvězdičky jistě zaslouží. ()

Tessie

Z velké lásky k razítkům, skartovačkám a samozřejmě penězům, prohlašuji jednoznačně Money 4 U, honey - za nejlepší koncert, co jsem kdy viděla. Z hlediska mého bývalého povolání bych měla být v rámci profesionality na druhé straně barikády, ale kašlat. Bylo to nejlepší bankovní přepadení :) ()

SpaceOdyseus

Roztahnout devitiminutovy kratas, ktery nema vlastne zadny dej na celovecerni stopaz a dejem ho obdarit, zni jako tvurci nesmysl. Ale svete div se, ono se to podarilo. Vysledkem je prudce originalni, experimentalni ale zaroven zabavne dilo, ktere neni hudebne podobne nicemu jinemu a ktere obsahuje i zajimavy a relevantni presah. Jen je skoda, ze gradace k zaverecne skladbe nefunguje s vetsim durazem. Je skvele, ze stale vznikaji takto originalni filmy! ()

jakeer

Štyri bizarné hudobné kreácie zlepené priemerným dejom. Neodpadával som zo samotných hudobno-teroristických čísel, hneď druhé mi prišlo repetitívne. To prvé v nemocnici však bolo naozaj vtipné. Ťažko hodnotiť napríklad hlavnú postavu, či jej letmú love story. Príbeh tu naozaj nebol dôležitý. Ak by to neboli natočili Škandinávci, film by išiel zrejme do ešte nižších známok. ()

defagoo

Ze snímku tryská téměř nekonečná svěžest, to pak divák hltá a hltá, film jede, bicí řádí a on se krásně veze. Nápad, tempo, živost filmu za výbornou, škoda jen nevýrazného závěru. ()

Lionheart

Anarchie, hravost, absurdita, energie, radost, ale hlavně šílený výběr "hudebních nástrojů". Nebudu tady dlouze popisovat film, který není možné slovy popsat. Bomba. Doslova. ()

Pablinho

Zdejší nadšení rozhodně nesdílim. Originálnost se tomu nedá upřít, ale vás to opravdu bavilo? Pro mě to byla až na pár momentů donebevolající nuda. A několik nelogických věcí by se taky samozřejmě našlo. Hvězdičku asi za myšlenku, nemocnici, banku a pár jakžtakž vydařených vtípků. ()

DannyBoy80

Super nápad. Opravdu vychytané. Hraní na pacienta nemá chybu, je to předčasný vrchol celého filmu. Naopak poslední hudební číslo, tzv. vrchol filmu, mi přišel nejslabší. Nicméně je to fakt vychytaná záležitost a naprosto netradiční skloubení filmu a hudby. ()

peetriss

Zprvu geniální filmová performance, která dokáže člověka nabudit životním rytmem v taktu metronomu. Nemocniční, bankovní či bagro-sbíječkové vystoupení je neuvěřitelným a netradičním uměleckým zážitkem. Poté už dochází dech, což mě přinutilo ubrat hvězdičku, ale přesto důkaz, že se severu nepřichází jen temné atmosférické filmy, ale i netradiční nápady. ()

hammerhead

Oceňuji skvělou invenci. Když už jsem v rytmu neuvěřitelně modifikovaného městského hluku unešen jásal a chystal se udělit pět hvězd, poněkud mě posadil na zem závěr... ()