Hudba pro jedny Vánoce a šest bubeníků

(festivalový názov)
  • Švédsko Music for One X-mas and Six Drummers
Krátkometrážny / Hudobný
Švédsko, 2011, 5 min

Šest bubeníků převlečených za zpěváky koled se vetře do domova důchodců a tajně si zahraje na vánoční ozdoby a šicí stroj. (Festival krátkých filmů Praha)

Slarque

Někde tak na pomezí kvalit původního kraťasu a zbytečně nafouklého celovečeráku. Zábavné, ale tak nějak doufám, že s tímhle dvojice režisérů a šestice hudebníků nezaplní celý zbytek své audiovizuální kariéry (70%). ()

easaque

+2* Toto původní dílko ani po letech neztratilo své kouzlo a stále si zaslouží plný počet hvězdiček za nápad, hudbu i autenticitu. Dnes jsem si to zopakoval a zároveň si pustil o dekádu novější remake sebe samotného. Někomu se stokrát odehraná písnička může stále líbit, ale rozhodně už ztrácí kouzlo a ani to vánoční moc nepomáhá. Navíc je to tady oproti originálu hodně nakašírované a sestříhané, takže je nereálné to na jeden zátah zvládnout. Nezatracuji, ale originál je nenahraditelný. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()