Terra Nova

Ukážka z filmu 1
Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi
USA, 2011, 9 h 36 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Brian Tyler

V roku 2149 hrozí vyhynutie všetkého života na Zemi. Svet je na pokraji ekologického kolapsu. V snahe za­chrániť ľudskú rasu vedci vyvinuli portál umožňujúci vycestovať späť v čase do 85 miliónov rokov vzdialenej minulosti, aby v nej ľudia vybudovali novú civilizáciu v nádhernom nedotknutom svete prehistorickej Zeme. Rodina Shannonovcov má tri deti, čím porušila zákon a musí vycestovať do minulosti. Pripojí k osadníkom Desiatej pútnickej kolónie na Terra Nova. Netušia však, že nový idylický svet a jeho bujná panenská príroda ne­opísateľnej krásy ukrývajú aj mnohé tajomstvá a nepredvídateľné smrteľné hrozby. Kolóniu ohrozujú gigantické mäsožravé dinosaury. Shannonovci zistia, že hrozba nečíha len spoza múrov kolónie, ale pri­chádza aj zvnútra. Niektorí zo samotných osadníkov totiž nezdieľajú rovnaký názor na záchranu ľudstva než väčšina tých ostatných. A tak hrozí, že nová Zem zanikne skôr, než sa ju podarí obnoviť. (TV JOJ)

Hannibal92

Myslím že tenhle seriál by si zaslloužil o dost lepší hodnocení než má. Nevím co se na něm všem nelíbí, ale podle mě je úplně špičkový a určitě bych ho zařadil mezi top 10 seriálů po roce 2010. Rozhodně nejsem nějak ujetý na dinosaury ani pravěk, ale tenhle nápad je opravdu originální a víc než slušně provedený. Za mě tedy plný počet. ()

Praxis

Zatím slabší čtyři hvězdy. Uvidíme, jak se seriál vyvine. Pilot příjemně rozehrál zajímavé myšlenky. Triky místy moc pěkné, místy ošklivě digitální. Osazenstvo až na pár vyjímek docela vpohodě. Stephen Lang boží. Jsem na to zvědavý... 75% ()

Jillen

Pilot velmi zklamal. A vlastně jediné, kvůli čemu se mám chuť kouknout na další díly je Stephen Lang. Kdyby to bylo alespoň trochu originální...mno, uvidíme. ()

Macejko

1. epizóda: Na televízne pomery veľké množstvo obstojných trikov obalených prekvapivo pútavým dejom, atmosférou a solídnou výpravou. Postavy sú zatiaľ nemastné-neslané (či už po stránke hereckej, alebo scenáristickej), ale po nulových očakávaniach a skepse ma pilot veľmi milo prekvapil a ja som zvedavý, kam sa bude táto seriálová novinka uberať. Síce stále neverím, že by sa z dlhodobého hľadiska mohol z Terra Novy vykľuť nejaký nezabudnuteľný televízny klenot, ale šanca na zábavný a bezproblémový počin tu je. Stačí, ak sa zachová pomer akcia/dialógy, nastolený prvým dielom. (8/10) ()

Lum3n

Potenciál rozdupaný a spláchnutý do hajzlu. Pilot sice nebyl kdoví jak geniální, ale dával naději na solidní dobrodružný seriál. Epizodní a slabý děj v dalších dílech vše pohřbil. Trochu nepochopitelné, že tvůrci mají několik set lidí uprostřed pravěkých pralesů a nejsou schopni vymyslet dlouhodobější zápletku a nápaditější výplň jednotlivých epizod. Škoda. ()

Mikita

Jak už se tady několikrát opakuje, tento seriál je variací hned na několik známých seriálů (hlavně SGU, LOST + dinosauři). Pilotní i závěrečný dvoudíl je velmi povedený a to co je mezi tím je docela milé, i když to nevzbuzuje to žádnou přehnanou závislost či touhu vyčkávat do půlnoci na možnost shlédnutí dalšího dílu. Hlavní zápletka, která spojuje jednotlivé (občas slabší) díly, je však natolik zajímavá, že stojí za to věnovat tomuto seriálu pozornost. Na rozdíl od LOSTů tu není chrlena jedna nesmyslnější záhada za druhou, ale seriál si jede ve své jasně dané lince a jednotlivá rozuzlení "záhad" kolem skutečné osobnosti velitele Taylora či jeho vztahu se synem jsou dostatečně logická. Je tu samozřejmě mnoho klišé a z konceptu rodinného seriálu se často odbočuje. Tvůrci by se podle mě měli jasně vyhranit, zda půjde o rodinný seriál, anebo skutečně dobrodružné sci-fi i pro odrostlejší diváky...tak snad ve druhé sérii. ()

Desperado

Po pilote a následnej tretej časti sa potvrdzujú moje obavy. Terra Nova je za vlasy pritiahnuté voľné pokračovanie 7th Heaven s logickými kotrmelcami v intervale každých 5 minut, keď ani oči v stlp nezachránia potenciálny vysoký krvný tlak nad tým, čo sa na obrazovke deje (fyzika a logika tu riadne dostávajú na frak). Herci sú skrz naskrz seriálovo nesympatickí. O'Mara je nevýrazný, jeho rodina otravná a vôbec , takmer celé osadenstvo vyzerá akoby ich zhrabli z rôznorodých neúspešných vystúpení súťaží Miss, Mister, Missis či Child alebo i Dog (znečistenie Zeme asi má skvelý dopad na ľudskú estetiku). Langdon recykluje v blede modrom svoju postavu z Avataru a pochybujem , že celú túto káru výtvoru mačkopsa utiahne. Seriál pre celú rodinu, dokonca aj vaša babička v tom bude vidieť uspokojivú náhradu za Rosalindy a Esmeraldy. ()

Helo

Spielberg mě letos na poli seriálů zklamal. Myslím tím Falling Skies a Terra Novu. Oba dva seriály vypadaly velmi slibně a z obou se stal jakýsi průměr. Terra Nova z toho vychází sice trošku lépe, ale i tak jsem zklamán. Uvidíme, jak se bude vyvíjet hlavní dějová linka, ta vypadá alespoň trošku promyšleně. BTW: na to, že se vysílání odložilo údajně kvůli vizuálním efektům, se animátoři s dinosaury opravdu moc nepochlapili. Nevypadají zas tak strašně (na několik výjimek - kdo viděl díl s lovením ryb, ví co myslím), ale třeba takové SGU mělo daleko lépe vypadající příšerky. Edit: poslední dvojdíl mě ujistil, že si seriál snížení na 3* nezaslouží. Jsem zvědav na další sérii (pokud ji schválí) ()

Thomassi

Terra Nova měla veliký potenciál a na to, že její sledovanost nebyla taková, jaká se očekávala, to mé očekávání splnilo. Nebudu tady mazat med kolem huby, chyby a místami slabší pasáže tam byly, ale ve výsledku mi to vůbec nevadilo. Naopak, myšlenka života v době dinosaurů skrz časovou bránu mi nepřišla nikterak štiplavá. Příběh se točí kolem jedné rodinky a vůdce Tylora, který má na starost celou kolonii. Jejich příběhy mi nepřišly špatné, byla tam romance, byla tam akce, i nějaké to poselství budoucnosti. Navíc dobrá hudba, takže za mě dám vyšší hodnocení, protože já jsem se bavil a upřímně: těším se na další řadu, pokud teda bude natočena. Jak všichni víme, v dnešní době jakmile není sledovanost, nejsou prachy, a tím padem není byznys ani pokračování. Nechme se překvapit. ()

reqiuem

Po S01 a s odstupemSrovnávat Terra Novu s Jurským parkem je jako poměřovat nějakýho teropoda s microraptorem :-P.(zvlášť co se týče....no vlastně ve všem) Máme tady další klasickej americkej seriálovej model, strukturou a epizodama nápadně podobnej Falling Skies(+odmyslíteli si dinosaury, přírodu a časový -s prominutim- ptákoviny, tak máte klasický seriálový drama podobný výše zmíněnýmu). Děj zkrátka víceméně poskakuje na místě a tváří se, že má nějakej vyšší cíl. Jako monokl pod vokem nějaký supermodelky na sebe upozorňuje hlavně Stephen Lang. Na jeho charismatu doslova visí tenhle ubrečenej a místy až směšně působící "produkt". Šablonovitě vyrobenej, snažící se do sebe absorbovat to nejlepší z Avataru, Jurskýho parku nebo seriálu Lost, ve skutečnosti však provádějící pravej opak. Další pohrávání si s divákovou trpělivostí, ale co je horší- s jeho inteligencí. ()

dawe04

Dinosaury a podobné prehistorické krasavce mám prostě rád natolik, že mi ty rodinné problémy (jsme 85 milionů let bez pořádného zázemí, za plotem běhá dvacet druhů raptorů, ale holka potřebuje vědět, co má dělat na prvním rande) až tak nevadily. Co je ovšem horší, je to nesnesitelné natahování a zbytečné dávání přednosti banalitám na úkor veskrze originálního a promyšleného příběhu. ()

sssssycak

Velká očekávání s sebou často přinášejí i velká zklamání. A jedno obrovské zklamání nese název Terra Nova. Absolutně nevyužitý potenciál, kam se proboha poděli ty miliony dolarů ? Zpočátku to vše vypadalo dobře a uvěřitelně, obavy z dinosaurů a jiné havěti, jenže to v průběhu seriálů naprosto vymizelo. Najednou se nikdo nebál běhat sám džunglí a o živáčka nezavadil. A když se to zase hodilo, tak v poslední epizodě nacpali obrovského dinosaura do malého kontejneru, kam se absolutně nemohl vejít a ještě z něj vylezl tak, že ho ani malinko nepoškodil... WTF ? Idiotských věcí je tam mnohem víc, ale tohle mi prostě vadilo hodně a tak to zmiňuji. Viděl jsem všech 13 epizod, podívat se na to dá, ale po titulkách už nebudete vědět, že jste to viděli. V seriálu mi chybí jakýkoliv WTF efekt a to je u dějového Sci-Fi dost problém. Nakonec jsem rád, že další epizody nejsou, byla by to škoda peněz. To radši obnovte StarGate. :) ()

hygienik

Ak ste milovníci seriálov, iste poznáte ten pocit, keď končí seriál, ktorý milujete a vy viete, že najbližšieho pol roka sa budete márne snažiť nájsť adekvátnu náhradu. Ak aj nájdete nejaký sľubný kúsok, po pár dieloch zistíte, že to nie je ono. Terra Nova sa pre mňa stala adekvátnou náhradou za SGA - po roku hľadania. Je mi jedno, že je to vykrádačka iných seriálov, nevadí mi, že propaguje rodinné hodnoty - hoci tie mi v sci-fi prídu nepatričné a ani to, že akčnosťou zaostáva za SGA o milión rokov. Znovu som zažil ten super pocit, že sa neviem dočkať ďalšej časti a tých 45 minút mám neskonalú radosť. ()

Vessper

Vždy dávám seriálům šanci alespoň 3 díly. Zde to asi nedám, protože po 2 dílech mi to přijde jako slušná blbost, moc mě to nebaví a rozhodně nemám chuť na tu třetí projekci. Jediné, co jsem shledal dobré je nápad. Možná ještě přijde čas, prozatím lepší 1* ()

ilemas

Nevyužitý potenciál. Připadá mi to jak nějaká stupidní telenovela než dobrodružná sci-fi. Je to sice hezké, ale nedá se na to koukat. ()

SallyZen

Výborný nápad s obrovským potenciálem pohřbený scénářem, režií a hereckými výkony. I Lang tu je taková spíš vtipná figurka než drsňák jako v Avataru. Nedivím se že jim další díly zatrhly. 20% ()

M.i.k.e

po počátečních rozpacích,které měl na svědomí místy lacině vypadající a rozvleklý pilot mě Terra Nova nakonec chytla a i když se nejedná o nejlepší kus loňské seriálové sezóny,stále jde o nadprůměrný seriálový počin.Očekávání,která vzbuzovaly prvotní teasery a trailery však naplněno nebylo a Terra Nova jede značně pod svůj reálný potenciál.Nakonec tak docela škoda,že se nedočkáme druhé řady...80% ()

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)

Spielbergova Terra Nova odložena

Spielbergova Terra Nova odložena

14.03.2011

Na „televizní Jurský park“, nebo lépe řečeno „prehistorický Avatar“ si budeme muset počkat déle, než se myslelo. Ještě superbowlový TV spot nám tvrdil, že pilotní film Spielbergem produkovaného… (viac)