Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara). (oficiálny text distribútora)

Beky

Vynikající drama!! Škoda jen, že z pohledu jedné osoby. Já bych klidně odtajnil krysu na začátku a sledoval i jeho pohnutky proč zvolil tak jak zvolil, ne to jen odfláknout větou, západ začínal být ošklivý!! A pak sledoval jak se krysa a její lovec postupně k sobě přibližují...protože stejně během filmu, téměř od začátku přemýšlíte, kdo to asi je, a přijdete na to pravděpodobně dřív než máte... Takhle bych to udělal já :). Pro to ne za 100%. ()

Sabiana

Atmosférické, detailní, hutné, cizí, nedodělané. Pomalé tempo by mi nevadilo, vadila mi nedotaženost scén, někdy by stačila jediná věta a všechny dílky skládačky by se scelily. Ale takhle jsou motivy nedořečené a příběh nedovyprávěný. Zdá se mi, že páni špioni si nechali nějaké kusy děje pro sebe, že jsem nepoznala jejich charaktery a neprohlédla všechny masky. Možná se při případném dalším shlédnutí dozvím víc, možná po přečtení knižní předlohy. Ale tohle mi nestačí, já chci vědět všechno. ()

TKKMR

Mysterozna krimi dráma? Hovbajs, Tinker Tailor Soldier Spy je nudný politický thriller o geriatrických páprdoch z britskej MI6, ktorí sa počas studenej vojny na diaľku naťahujú so sovietskou kontrarozviedkou. Nedočkal som sa tu žiadneho napätia ani akcie, iba poriadnej porcie chytráckych dialógov. ()

lennyd

Britská tajná služba MI-6 to nemá jednoduché. Vedení ví, že některý z agentů vynáší informace nepřátelským agentům Sovětského svazu, ale netuší který. Proto je povolán George Smiley (Gary Oldman), aby se pokusil "krtka" odhalit. Bude to mít ale velmi komplikované - může to být kterýkoliv z agentů (vystupující pod krycími jmény Tailor, Tinker, Soldier, Poor Man)... Z tohoto filmu jsem trošku rozpačitý - ač jinak podobné filmy mám docela rád. Ale Thomas Alfredson chtěl nechat část vyšetřování na divákovi, a proto mu sledování záměrně zkomplikoval - minimálně prolínáním časovými rovinami, které ale nejsou tak daleko od sebe, aby se dalo dle stáří postav jednoduše rozpoznat, co bylo před tím, a co je nyní. Takže jsem se zhruba první třičtvrtěhodinu ve filmu ztrácel, a byť jsem se ke konci našel, tak už mi to pokažený pocit z filmu nevrátilo. A přitom herecké obsazení bylo na úrovni (Gary Oldman, Colin Firth, Ciarán Hindus, Mark Strong). K filmu se možná v budoucnu vrátím, ale s jedinou podmínkou - že si před tím přečtu knižní předlohu Johna le Carré.. ()

Micro41CZ

Nuda až k posrání. Rozvleklý jak rozšláplý psí lejno. V první třetině sem si myslel, že si radši strčim hlavu do zadku a zabavim se tim, pak to trochu zachránila pasáž s Hardym, zbytek filmu ale to samý blablabla... ()

Bobik9

Gary Oldman tam pochoduje v pláštíku a přichází na kloub jedné intrice za druhou. Bohužel jsem mu nestíhal sekundovat, takže můj požitek z jeho poznatků byl notně omezen. Možná je to proto, že podobné krimi jsem nikdy vyloženě nesledoval, a tak nemám tu potřebnou praxi k tomu, abych si to užil pořádně. Věřím ale tomu, že se jedná o super film. Už jen proto, kolik hereckých hvězd se tam objevilo. Nejvíce se mi líbil rozhodně Tom Hardy, který přes svou menší roli byl skvělý. Rozhodně dobrý film, který ale není nijak excelentně výjimečný. ()

elanius

(5/2017) / Niekto veľmi vtipný pridal do žánru TTSP thriller, to ani omylom. Film je pomaličká, nezáživná konverzačka s hviezdnym obsadením. Keďže nejako zvlášť neholdujem špionážnej tematike neviem posúdiť správnosť tejto formy. Objektívne uznávam kvality filmu, ale pri danej téme som mal s tempom zásadný problém. (5/10) ()

hroubek

Skvělá oldschool podívaná.První a nejdůležitější věc, se kterou divák musí počítat, že film má zvláště pomalé tempo.Tempo, které dokáže režisér správně využít a servíruje nám jednu nádhernou scénu za druhou.Vybrat pár herců a pochválit je by bylo hloupost, protože každý herec hraje výborně.Rozhodně bych se nezlobil, kdyby ve filmu bylo trochu více akce.Velmi mě potěšilo posledních několik minut filmu, které mě málem vyrazilo dech.Božsky obsazený špiónský thriller.ps:Po přečtení knihy a druhém kouknutí musím uznat, že režisér odvedl mnohem lepší práci než jsem si myslel.Škoda jen toho, že část příběhu odehrávající se v Česku přesunul do Maďarska. ()

Mishqo

herecký koncert, perfektná hudba, vystihujúca atmosféra ale miestami som si pripadal strašne zamotaný v deji ale inak treba vidieť :) ()

JohnSmith

Film nabitý britskými pány herci. Je to příjemné retro, ve kterém až do konce nevíte, co je pravda a co lež. Jen je místy trochu zmatený. ()

sochy.zirafka

Herecký koncert nejvyššího kalibru, který by stačilo jen poslouchat a byl bych spokojený. Hurt, Cumberbatch, Firth - lepší hlasy si nemohu ani přát. Nevyřčené je zde však významnější než jakékoliv slovo a přítomnost je pouze prostorem pro odhalení minulosti. Divák je díky způsobu vyprávění v podstatě špionem, který pozoruje vyšetřování úniku informací z MI6. Krásný pohled na svět "kamarádů od hry," nevtíravá reflexe starší generace agentů a konfrontace s tou nově přicházející. Všechno krásně sedí pohromadě a tvoří fungující celek. Chybí tam ovšem jedna drobnost - závažnost děje. A to je detail poměrně zásadní. S chutí bych vydržel ještě hlubší a méně jednoznačnou hlavní zápletku. Mám po zhlédnutí neodbytný pocit nenaplněného potenciálu. Skoro jako kdyby Michelangelo vytesal Davida ze dřeva nebo Picasso namaloval Guernicu na použitý toaletní papír. Ale co. V zajetí moderní kinematografie jsem holt bezmezně nadšen. ()

Brain-D

Precizní děj a obzvlášť kamera, která dodává tomuto špionskému snímku jakousi temnost. Člověk musí mít rád špionské filmy, aby ho to bavilo. Také je důležité si pamatovat jména a nenechat si ujít ani malilinkatý detail nebo jste v čudu. Já se bohužel jaksi ke konci ztratil a to se bohužel objeví teď na mém hodnocení. Rozhodně to není špatné, ale tak složité špionské filmy zas nemusím. Asi jsem ten typ co si pustí "Bourna" a má to za sebou. I tak byl Gary Oldman a scény s ním výtečné. Jsem zvědavý na jeho další výkon v "Dark kinght rises" i s Hardym. ()

Natabar

Těšil jsem se na starosvětský thriller s pomalejším spádem, zato velice sympatickou patinou starejch dobrejch časů. No zdá se, že se Alfredson v tom retru tak nějak utopil. Když se 2/3 filmu zoufale převalujete v křesle a myšlenky vám utíkají někam jinam, je asi něco špatně. A když se až příliš často ptáte sami sebe, zda ten, o němž je najednou řeč, už byl zmiňován, neřku-li zda už se filmem mihnul, kdo je zase tenhle a kdo tamto, tak pak má film víc chyb než by mu zasloužilo aspoň slušný průměr. To už pak nezachrání ani mírné finální oživení, ani standardně nadstandardní Gary Oldman. ()

Unnamed

Chtěl bych o něm říct, že je to dobrý film, ale to pomalé tempo a nepřehledný děj mi v tom brání. Potenciál zde určitě byl, ale tohle není film pro mě. ()

brando

Jako blesk z čistého nebe, nebo spíše z jiné doby, se vynořil tenhle snímek, který s přehledem válcuje všechny obdodné (nejen) hollywoodské filmy poslední dekády. Promyšlený, nostalgický a nepřikrášlený, ale o to více zajimavější pohled na práci špiček tajných služeb. Další skvělá role Garyho Oldmana. ()

fefee

Videné v originále s titulkami ale nudil som sa...Dlhé pasáže kde sa nič nedeje strácali nado mnou kontrolu pútavosti a tak sa to ľahko rozplynulo v nivoč. ()

Trustme

Řemeslně jedno z nejlepších děl filmové tvorby. Bravůrní zachování dobového stylu, rekvizit, účesů i dokonce způsobu vyjadřování. Rozčlenění postav výraznou charakteristikou a osobitostí netuctovými a proto rozpoznatelnými tvářemi hereckých mistrů. Jedna z nejlepších zvukových mixáží jakou jsem kdy ve filmu slyšel! Zde prostě hraje i ZVUK. A pak už jen dávat dobrý pozor, nezačít lelkovat po zbývajícím času do konce filmu, trošku se orientovat v oblasti evropské špionáže let sedmdesátých a nebo alespoň se potom tvářit ve společnosti filmových kritiků, že vypravěčská linie tohoto příběhu je komorní seskupení dramatického stupňování, které tvoří divácky atmosférickou esenci a za pomoci tvůrčího kladení obrazů se docílilo nepřímého objevování hledané pointy. Zkrátka zničit krtka... ()

harryy

Na úkor záživnosti a divákovej orientácie režiser rozobral mozaiku osudov na jednotlive miniatúry a skladať ich začína až v druhej polovici stopáže do mimoriadne pôsobivého celku. Väčšinu jej kúskov pritom tvoria nudné rozhovory mimoriadne deprimovaných a znudených mužov.Mnohí film jeden musí z kola von odsúdia ako nudný, mnohí sa v komplikovanej šachovnici stratia... 25% ()

VanTom

Netriviální špiónské rozpočítávadlo, tentokrát se ve skrytu a důsledně metodicky hledá "krtek" v nejvyšším velení. Na divákovi vyžaduje nemalou spolupráci, aby se neztratil v pomalém postupu s hromadou jmen a přeskakováním do minulosti. Sice schází důkladnější charakterizace postav, no na zajímavosti ani napětí to neubírá. ()

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

Režisér Sněhuláka hledá vykoupení

25.06.2018

Tomas Alfredson, režisér univerzálně nenáviděného Sněhuláka s Michaelem Fassbenderem, by si rád napravil reputaci. Autor oceňovaných snímků Ať vejde ten pravý nebo Jeden musí z kola ven se proto… (viac)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

Scorsese předává Nesbøva Sněhuláka

01.05.2014

Tři roky staří Lovci hlav, kteří byli adaptací stejnojmenného románu Joa Nesba, konečně dostanou „bratříčka". Kolem další knihy slavného norského spisovatele, ponuré detektivky Sněhulák, dlouho… (viac)

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (viac)