Piliere Zeme

• Česko Pilíře Země (viac)
Kanada / Nemecko / Veľká Británia, (2010–2011), 7 h 9 min (Minutáž: 48–57 min)

Anglie roku 1123. Tom Stavitel (RUFUS SEWELL), povoláním kameník, sní o stavbě velkolepé katedrály. Spojence pro její realizaci nachází v ambiciozním převorovi Philipovi (MATTHEW MACFADYEN). Zatímco se Anglie po smrti krále Jindřicha I. utápí v občanské válce, začíná se v Kingsbridgi po letech příprav mohutně stavět. Zhmotnění jedné velké představy však bude trvat několik desetiletí plných intrik, vražd a válek. Bez síly lásky by však cíle nebylo nikdy dosaženo. To ona dává lidem křídla k uskutečnění snů malých i velkých. To ona pomáhá dobru zvítězit nad zlem. A právě o tomto vítězství je náš příběh.

PILÍŘE ZEMĚ, knižní bestseller Kena Folletta je již několik let na výsluní zájmu čtenářů celého světa. Nyní k vám přichází 4dílné filmové zpracování tohoto velkolepého historicko-dobrodružného eposu z produkční dílny Tonyho a Ridleye Scottových, tvůrců hitů Gladiátor a Robin Hood. (oficiálny text distribútora)

NewScream

Mě se to líbí moc. Zvlášť v HD verzi je vidět detailně ta velká výprava a scény při stavění takového monstra jako je katedrála (ve 3. díle). Herci zvoleni výborně. Z této 8 dilné minisérie je ten středověk cítit. Kdo má rád špinavý středověk ten si užije... Doporučuji v posledním díle posledních 5-10 minut přidat zvuk. Takovou husí kůži jste v životě neměli!!! ()

morlumak

Hodně příjemný seriál z prostředí středověké Anglie. S Římem bych ho ale příliš nesrovnával, ten byl mnohem víc o politikaření a byl víc syrový. Pilíře země se nesou spíše v duchu romanticko-historických seriálů. Místy mi to svou atmosférou připomínalo starší Covington Cross. Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemůžu soudit, jak moc se zpracování povedlo. Z pohledu diváka se povedlo na výbornou, příběh má spád, výprava je velmi dobrá, herci jsou taky slušní, zvlášť Ian McShane v roli biskupa. Celkově spokojenost. ()

VanThomass

Jedno obrovské překvapení. Přiznám se, že Pilíře Země jsem donedávna vůbec neznal, ovšem po skončení Tudorovců, přestávce mezi Hra o trůny jsem stále hledal zajímavý historický seriál, až jsem konečně našel. Naprosto geniální seriál, se skvělou atmosférou, výbornými herci a neustálými zvraty. Seriál mě tak nadchnul, že knižní předloha už je v pořadníku na přečtení. ()

Naranyan

Kniha mě naprosto pohltila. Na diskuzích zmiňuju, jak jsem při četbě přeskakoval odstavce týkající se stavby, protože mě zkrátka takovéto věci (materiální se sebevznešenějším duchovním cílem, přesahem) vůbec nezajímají. Jenže, pak přijde celý zbytek, příběh, děj, "hrdinové" a jejich charaktery a vývoj v čase. Přesně u téhle knihy jsem se snad poprvé více zamyslel nad tím, co kdo vnímá jako dobré, špatné a jak který člověk uvažuje. Nikdy nebude možné přesně vystihnout byť jen jediného člověka a už vůbec né jeho podstatu, ale přesto, při čtení Pilířů země krom "běžných" emocí mi hlavou proudila právě tahle myšlenka - nikdy nikdo z nás nepozná své třeba i nejbližší přátele do všech důsledků. Kniha tu moc má. Stanovuje si své vlastní pravidla a zatímco u drtivé většiny dosud čtených knih mi šlo snad spíše o děj samotný, nebo pointu, pravě u Pilířů země mi nedaly spát jednotlivé postavy, jejich charaktery a žití, chápání světa. ********** Když se teď pokusím přejít k seriálovému podání, zklamání nad celkem je, hádám, pochopitelné. Přesto, narozdíl od třeba Krále krysy, jehož filmová podoba absolutně ani v nejmenším nevystihla charaktery postav a motivy jejich jednání, Pilíře země na tom, upřímně řečeno, po této stránce zas tak špatně nejsou. I ta mimika, gestika a haptika se v podstatě vzdáleně blížila mým představám. Kámen úrazu ale přichází v ději samotném. Jistě, bez značné redukce to v 8 hodinách nešlo, přesto si dovedu představit, jak se seriál mohl mnohem snáz a lépe přesně držet knižní podoby. Ve chvíli, kdy se seriál jmenuje přesně jako kniha a ještě k tomu v úvodních titulkách na nás pokaždé "řve" -> Ken Follet's Pillars of the Earth, nečekám nic jiného než přesné podání knižní předlohy. Až bude film či seriál volně vycházet z Pilířů země, pak nemám problém s jakýmikoli změnami (asi). ()

jarmil8

Zpětně vypadá seriál jako jistá inspirace pro televizní Game of Thrones (překvapivé zvraty, nenaplněná dějová očekávání, umírání hlavních postav), ale je akčnější, ve výsledku jednoznačnější a divácky atraktivnější (včetně šťastných konců a potrestání všeho zlého beze zbytku). ()

katapultova

Předlohu jsem přečetla jedním dechem, proto jsem byla zvědavá, jak se autoři poprali se seriálem. Musím říct, že jsem byla zklamaná. Chápu, že nezaujatému divákovi (tj. tomu, kdo předlohu nečetl) bude seriál připadat kvalitní - má vše, co má mít - kvalitní obsazení, přesvědčivé herecké výkony, kostýmy i kulisy a hlavně dobrý příběh. Jenže nazíráno optikou románu jsem samozřejmě kritičtější a zejména naprosto nevhodně dodané scény s upalováním čarodějnic (a vůbec čarodějnictví obecně) i upálením zloděje mě od seriálu odradily. ()

Monikastu

Knihu jsem milovala a byla jsem do ní opravdu velmi začtená...co se pilířů týče bylo to faj koukání plné napínavých okamžiků, ale možná jsem čekala trochu víc. ()

Hacune

Spokojenost. Byť to nebylo naprosto dokonalé, rozhodně u mě mají Pilíře malé bezvýznamné plus za výběr herců. Nejen, že jsem jim to docela věřila, ale především se mi opravdu líbí, když je starší verze skutečně podobná té mladší, děcka rodičům a tak podobně. A když budu ještě ke všemu předstírat, že se jedná o lepší telenovelu, má spokojenost dosáhne téměř maxima. ()

tuntik

Paráda. Hneď na úvod skvelá zvučka. Nápaditá s dobrou hudbou. Skvelá výprava, ktorá nevypadala najhoršie ani na plátne, skvelí herci, skvelé obsadenie. McShane bol dokonalý. Skratky na preskočenie 100 strán v knihe fungovali, neodkláňali sa od knihy. Delikatesa ku ktorej sa vždy rád vrátim. (P.S. videl som to v minutáži 4x100, tuším to dávali na JOJke - omnoho lepší zážitok ako 8x50).... ()

zekon

Zachytil jsem tento seriál někde ke konci na ČT a prvně mě zaujalo zpracování titulků na začátku. Pak spláchnuto z BD za 3 dny, což se mi nestává. Paráda! Nečekaně věrohodné historické prostředí té doby. Špína, hnůj, intriky, smrt jak se komu hodí. Vraždy na svém místě, žádný zákon (zlatý divoký západ). Žádné nablýskané brnění, jak to cpou do filmů někteří blbci, žádné bitvy obrovských 100 000 armád, žádné luxusní hrady s podlahovým vytápěním. Syrovost a realita, skvělý příběh velmi dobře vyprávěný a s finální jízdou, s koncem a pointou. Aha......ono to není od amíků :) Teda až na mistry Scotty, ale to jsou vlastně stejně Angličani :) Jeden z mála seriálů co by si zasloužil o něco více dílů. ()

sha.piro

Velkolepé a dechberoucí filmové vyprávění se skvělým obsazením, hudbou, scénářem a vším, co dělá dobrý film dobrým. Něčím mi to připomína Hru o trůny, ale bez trpaslíků a draků, tedy v mnohem civilnější a prostší formě - a možná právě proto jsem neměl problém s tím, obětovat celý jeden svůj den volna tomuto seriálu. Matthew MacFadyen dle mého dosáhl své životní role a Rufus Sewell opět nezklamal, stejně jako Ian McShane, Hayley Atwellová a další. ()

Himbajz

Je to tak. Nejdřív kniha, potom film. Jinak to není ono. Ve filmu je 30% knihy. pak to malebně doplní příběh. Příběh, kteý je mimochodem hodně silný. Kniha patří k mým nejoblíbenějším. Je zajímavé, jak to zaujme. ()

fruitixx

Tak na to jsem dlouho čekal,snad po reálíích v Mistrovi popravčím, který má trošku jiný nádech se tohle vyšplhalo u mě na žebříčku hodně vysoko. Holt už nejme malí. I když jedna chyba by se našla místy se mi to zdálo trochu nadsazené, ale co není. ()

NikiVai

Kdybych nepochybovala, že knižní předloha bude fenomenální, po shlédnutí seriálu bych ji vyřadila ze svého TBR listu. Filmové zpracování na mě působilo trochu zmatečně, minimálně první dva díly jsem se musela hodně soustředit, kdo, že je vlastně kdo. Celkově to vůbec nebylo marný se zase jednou přenést do dob hodně dávno minulých a nasávat atmosféru středověku. Příběh kameníka a jeho rodiny zní jako nuda, ale zamíchejte do toho krále, církev, intriky, lásku a vyjde vám z toho celkem slušná podívaná. ()

misa kulicka

Moc pěkně udělaný seriál ......... drsná realita středověku z toho přímo čiší. A co vlastně tu nejsou ani čistě kladné, ani čistě záporné charaktery ( tedy pár vyjímek se najde, např.biskup Waleran). Jediné, co mi trochu vadilo, že je to až moc dlouhý. ()

aboj

Áno, oproti knihe je to trochu sklamanie. Príbeh natlačili do ôsmich dielov a nevyšlo to. Kľudne mohli spraviť aj dvojnásobok, vtedy by to bolo ku knihe adekvátne. Ale zachránila to hudobná vložka - na tú nemám slov, jednoducho nádhera. ()

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

Po Spartakovi dorazí Marco Polo

17.01.2012

Americká kabelová stanice Starz na televizním trhu výrazně zabodovala s masakrálním seriálem Spartakus (druhá regulérní série s podtitulem Vengeance startuje 27. ledna). Dařilo se jí i s Pilíři Země… (viac)

Bratři Scottové zboří Pompeje

Bratři Scottové zboří Pompeje

05.04.2011

Historické a fantasy eposy se definitivně stěhují do televize. HBO včera vyvolalo nadšení prezentací první čtvrthodiny z Game of Thrones, dnes tu máme další velkolepý televizní projekt. Pompeii bude… (viac)

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

Ridley Scott nechá vyhrát fašisty

11.10.2010

Zatímco probíhá boj o dvoudílný prolog k Vetřelci (studio 20th Century Fox chce přístupnost PG-13 a rozumný rozpočet, Scott trvá na tvrdém R-ku a rozpočtu 250 miliónů pro oba filmy... a chce si… (viac)