Na počátku 14. století ovládají velšské území angličtí baroni. Ti jsou k vesničanům velmi krutí a vybírají obrovské daně. Proti nim se postaví bývalý rytíř Wilkin Brattle... (TV Prima)

filmmovier

Vizuální lahůdka s fantastickou znělkou, výborným námětem a skvlěým hereckým obsazením. Na první pohled skvělý mix stvořený ke kvalitnímu dílu. Jenže poté, co jsem viděl úvodní dva, nudné a dějové naprosto nezajímavé epizody jsem se nějak nemohl dokopat k tomu dalšímu a vyoadá to, že už to nejspíš nedokoukám. Možná dělám chybu a chci věřit, že v dalších dílech se to zlepšilo, ale pro mě je tenhle historický fantasy kousek, který letos mohl být tím nejlepším, obrovským zklamáním s nefunkčním příběhem. Navíc, už na začátku tam bylo postav jak ve Hře o trůny a to už bych as nevydržel. I když mě TBE nezaujal, z celého srdce mu přeji prodloužení pro další sezónu, ale tohle prostě není pro mě. 60% za dva díly. ()

misterz

Čakal som viac, ale ani nie som sklamaný. Hlavná os príbehu síce nemá veľkú historickú výpovednú hodnotu a je pomerne klišoidná, občas nezáživnejšia a do určitej miery aj predvídateľná (ako keby ju napísal Dan Brown), no seriál ma prekvapil svojou technickou stránkou, vyobrazením dobových reálií a tiež i krvavými scénkami. Ani to romantické pohladenie na záver nebol najhorší nápad, po toľkej krvi, brutalite a celkovej špinavosti to prišlo celkom vhod. Vlastne som spokojný, na jednoduchú zábavu a relax je tento seriál ako stvorený. Samozrejme nemôžem zabudnúť na muziku Eda Sheerana (aj jeho postavička bola fajn), ktorá taktiež mnohých osloví. Lepší priemer, s dlhým váhaním nad štvrtou hviezdou. 65/100 ()

Necrotongue

Musel jsem si přiznat svoji chybu, šel jsem do seriálu s příliš velkým očekáváním, takže mé zklamání bylo značné, zhruba v polovině série jsem se na očekávání vykašlal a začal jsem si užívat některé nečekaně zábavné momenty. Vím, že tvůrci točili drama, ale mně se povedlo nalézt nemálo komediálních prvků, i když to jistě nebyl záměr. Každopádně jsem rád, že jsem zase po letech viděl Peggy Bundy, zjistil jsem, kdo je nejbrutálnější velšský vrah a mohl sledovat, jak se ze zabijáka vyklube templář a z kněze zabiják. Jako nejzábavnější postavy hodnotím Isabelu a Miluse, ti dva se fakt vyvedli. Taktéž oceňuji, jak se tvůrcům podařilo naplnit kvóty nenásilným a zcela věrohodně vysvětleným umístěním černocha mezi velšské vesničany. Tleskám! ()

JohnCZ

Jako pilot to má dost strašnej. Tak strašnej, že mě to od seriálu prvně odradilo a dostal jsem se k němu snad až po půl roce, kdy jsem měl chuť na nějakou krátkou historickou jednohubku. A tady to slovo "historická" je potřeba opravdu v tučných uvozovkách. Spíš je to fitktivní drama zasazené do středověku, které se velmi pomalu rozjíždí a od vyloženě mizerné a divně natočené úvodní epizody to začíná velice záhy slušně stoupat. Problémem celého seriálu je až příliš nevýrazný příběh a nejasné směřování děje. Nemá to moc drajv. Je to škoda, protože postavy to má poměrně zajímavé. S dalšími epizody jsem jim začal propadat a některé si i ve finále oblíbil a klidně bych s nimi strávil víc času. Obrazová stránka je pěkná, stejně tak úvodní opening podbarvený hudbou Eda Sheerana. Éďa si v seriálu střihnul, a to překvapivě dost přesvědčivě, i jednu z vedlejších rolí. Potěší fakt, že to zásadní z první série je v seriálu dotaženo do konce, byť závěr je poměrně otevřený. Zrušení není ani tak nečekané, do žánru historických seriálů je to spíše průměrnější příspěvek. Průměrný, leč chytlavý. ()

AlexeiF1

Středověká jatka, plná násilí a krutosti. Výborná kamera i propracované kostýmy mohly serii posunout hodně vysoko, ale jak už to tak bývá vše pokazil kostrbatý scénář a především pokřivené Západní smýšlení. Snaha o mystičnou atmosfru se u mě nějak nechytla, "čarodějnice" Annora působila vcelku věrohodně, ale celé to zničily nevkusné efekty a někdy až úsměvné scény. 1. serie - 55%. ()

• Úvodní píseň "No Name" nazpíval Ed Sheeran, který si v seriálu také zahrál postavu sira Cormaca. (Foxess)

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (viac)