Vzdať sa svojho hrdinského alter ega ukrytého za maskou superhrdinu zachraňujúceho svet a žiť úplne obyčajný a zrejme i tak trochu nudný život v anonymite sa možno spočiatku javilo ako celkom dobrý nápad... No našťastie netrvá dlho a Kick-Ass (Aaron Taylor-Johnson) a Hit-Girl (Chloë Grace Moretz) si uvedomia, že svojmu osudu nikto neujde – a oni rozhodne nie sú výnimkou z tohto pravidla! Svojimi činmi totiž neplánovane inšpirovali celkom slušnú kôpku amatérskych nadšencov, ktorí sa teraz vo vlastných superhrdinských kostýmoch preháňajú ulicami v snahe chrániť potrebných a bojovať s všadeprítomným zlom a nespravodlivosťou. Hovoria si Justice Forever, vedie ich svojrázny plukovník Stars and Stripes (Jim Carrey) a ich protivníkom je niekto, koho Kick-Ass a Hit-Girl veľmi dobre poznajú - po pomste bažiaci zákerný maskovaný zbabelec Red Mist (Christopher Mintz-Plasse), ktorý si však medzičasom vymyslel novú prezývku. Oveľa hulvátskejšiu, no tiež tak akosi, ehm, priliehavejšiu... The Motherfucker. V meste to nebezpečne vrie a je nepochybne len otázkou času, kedy zlovestné bublanie pod povrchom vystrieda niečo oveľa, oveľa horšie! (TV Markíza)

Ydrosten

Tam kde se jednička držela v mezích jakésik " normálnosti " ( chápej tak, že je i uvěřitelné, že se najde pár lidí kteří tohle dělají ) tam dvojka totálně narazila na chtíč, vytřískat z dobrého filmu ještě více peněz. // V jedničce se našlo jen pár divných týpků, co by mohly pomáhat, nebo škodit. Bohužel dvojka je plná nesympatických lidí ( superpadouchů ) kteří mají idiotské masky a idiotské chování. Nejvíc mě srala ( až tak moc že jsem dost přetáčel ) postava " rusomužatky " která tomu dala ještě navíc punc trapnosti. Taky hlavní padouch - Red Mist - má masku jak z laciného šťeku od Asylum. Kdyby si dal někdo tu práci, vypustil minimálně polovinu padouchů + tak třetinu správňáků, dal tomu trochu stejnou fasádu jako v jedničce, tak by to byla určitě další pecka. Takhle se ve filmu hláškuje tak moc, že to je v polovině příběhu otravné, nudné a mnohokrát trapné ::::: Aaron a CHloe, nám dospěly, takže bych tipoval že příběh bude trochu temnější, a né že to bude komedie, ve které se máte dívat na nudné ksichty a nezáživné dialogy ) nadává se tam tak moc, že je to spíš další otravná složka filmu ) Jim Carrey tady malinko zazářil a jeho postava mi byla 100x sympatičtější než všichni ti padouši a úchylové dohromady. //// Kick ass 3, je na obzoru, což naznačila závěrečná scéna + potitulková scénka. Nevím ale jestli se na ni budu vůbec dívat. ( městská běhna potěšila, byla jediná, kdo mě v té partě sral asi nejmíň ) ()

Luk Skywalker

Pro mě překvapení, nečekal jsem tak dobré pokračování. Tak postava Mindy je už náctiletá, ale drsná je stejně, i když je tu i za normální holku. Kick-Ass beze změn a z dalších bojovníků se mi líbila Noční běhna (to je teda přezdívka:-)) a Plukovník a hlavně jeho pes taky stojí za to. Z padouchů do nějaké případného pokračování zbyl jen strýc Ralph, což je ale klasický gangster, takže by nenaplňoval charakter padoucha k smíchu. Povedená akční komedie s větším než malým množstvím superhrdinů a superpadouchů v kostýmech. Jen dvě pasáže, která byly přepálené a to Mindy na autě a adrenalin a střepy skla, až uvidíte pochopíte. ()

Wolvie

Hrozně to trpí při srovnání s jedničkou. Wadlow zvládl všechno ukočírovat se ctí, je to vtipné, zábavné a občas i drzé a nápadité. Ale prostě... Vaughn tu byl dřív a všechno to dokázal ještě o třídu lépe. ()

mala_kea

Přišlo mi to o dvě lígy slabší než jednička, hlavně díky přílišného množství vážných dialogů, scén jak z teen komedií pro náctileté holky a nevyužitého potenciálu některých postav (Matka Rus, ale hlavně plukovník neměli prostor moc se předvést, což je velká škoda). Ne že by film neobsahoval vtipné scény (malé plus za zesměšnění kultu Justina B.), ale jako celek mi to přišlo takové bezvýrazné. Hlavní postavy byly vytěžené už v prvním dílu a ty nové jsou jen vedlejší figurky co hned zmizí ze scény. 50% ()

Ombak▼Penari

Je tam prostě všeho víc než v prvním díle. Víc akce, víc superhrdinů i superpadouchů, víc krve a násilí, víc mrtvol, víc víc víc... Ale co naplat, když to jako celek člověkem prošumí a rozhodně to v něm nezanechá ani stopu nadšení, které vyvolal první díl. Další pokračování by už byla holá zbytečnost. ()

agassi68

Po pravde, v polovici som to chcel vzdať. Zdalo sa mi, že na toto som fakt už asi starý. Spústa drístov, teenagerských shitov, priblblých prezývok až som sa v tom začal topiť. Príchodom ruskej /izraelskej/ sexice /Olgy Kurkuliny/ to dostalo nejaké tie grády no na viac ako priemer to už nevydalo.. ()

Eeuanmainyaq

Situačne komické, miestami čudné a primitívne, no všetky prekvapivé zvraty boli potešujúce. Ak človek nahľadá hĺbku, ale nadpriemerne zostrihaný akčný komixovo založený film s citom pre realitu a je ochotný strpieť trošku viac, než tolerovateľné množstvo vulgárností, presne toto je ten film. ()

aslavey

Druhá půlka je dobrej nářez. Ale začátek je ukrutně nudnej a prázdnej. Na jedničku nemá ani náhodou. Málo jsem se smál, hlášky nejsou tak promakaný a scény tak vychytaný jako předtim a celkově.. ten náboj tomu chyběl. Jasně. Prdel to je, kečup stříká, ruce padaj.. jo.. to je fajn. Ale první Kick Ass měl prostě něco tak cool, co tohle už nenabídne. Chvilkama je to spíš trapný. Nicméně.. pořád se jedná o celkem kvalitní komixovku pro klidné středeční odpoledne :) ()

figliar

To, čo v jednotke spôsobovalo wow efekt, v pokračovaní rozhodne chýba. Zmena režiséra filmu určite neprospela a nezachránil to ani Jim Carrey. Z komixovej záležitosti sa stal obyčajný akčný film, Chloë podrástla a stratila čaro a v podstate celý dej sa vyvíja nesprávnym smerom. Nie že by film bol zlý, ale podobných nájdeme v databázach mnoho. ()

Rikky007

Je to pořád sranda, ale působí spíš jako řadová americká teenage komedie, ne jako trhlý superhrdinský film, který se snaží držet skutečné reality. Už to není ono. Krev vystřídal puberťácký humor. ()

GOREGASM

Chybí tomu nadhled a tím logicky také kousavě břitký (jako břitva ostrý) humor, kterým disponovala Vaughnova jednička. U podobně nadsázkové látky jde o zásadní kotrmelec, ze kterého se Vaughna nahrazující Wadlow za celých 103 minut nevyprostí. Diváka, který neviděl jedničku a nemá k postavám již vytvořený vztah, film semele jako brutální teenage fuckfest, který postrádá pověstnou hlavopatu. Bohužel ani znalosti Kick-Ass univerza dojem nevylepšují, možná právě naopak zostřují recenzentovu gilotinu. Jim Carrey je sice jako Colonel Stars and Stripes se svou fenkou jménem Eisenhower vynikající, ale tímto končí klady nových postav (Mother Russia je jedno nekonečné WTF) a ty z prvního dílu si ani jednou nesáhnou byť jen na svůj stín z jedničky. Vaughn to holt neměl pouštět z ruky a zybtečně nechal Wadlowa devalvovat velký potenciál, který Kick-Ass mělo. 45% ()

P.J.2

Mírně levně vypadající bratříček jedničky, ale stejná zábava. Bohužel Wadlow není Vaughn a tak dvojka není tak odvázaná jako jednička, chybí tam ten cit pro načasování. Ale každopádně stále zábavné, ujeté a zábavně morbidní. ()

cuish

Druhý díl má své silné chvilky. Příjde mi, že je tu dost potenciálu nevyužitého a je to trochu škoda. Mohla to být pecka, mít to trochu nějaké grády na tom konci. Celou dobu to naopak jede z kopce. Na dvojku solidní film. ()

MickeyStuma

Mindy Macready coby Hit Girl a Dave Lizevski coby Kick-Ass nám krapet zestárli, ale jinak se u nich nic nezměnilo. Jejich zápal a nadšení i nadále přetrvává a inspiruje ostatní. Příběh si ale tentokrát všímá spíše Mindy, která po smrti svého otce je u opatrovníka, dnes už nepřekvapí, že bílou holku vychovává černý chlap, která se potýká s typickou nevraživostí skupinkou spolužaček. Prostě taková obyčejná klasika ze střední školy, která byla u teenagerovských filmů použitá nesčíslněkrát. Vrací se i Chris D'amico coby The Mothrfucker, který všem zase pořádně zatopí. Příznačné je hlavně to, že se atmosféra plně drží nastavené zábavnosti předchozím snímkem. Mínusem může být snad to, že je tentokrát daleko větší důraz na pěstní souboje, než efektové přestřelky. Patřičnou energii však mají stejnou. Překvapuje Jim Carrey, pro kterého je to další zásah do komiksového filmu. Jeho poručík Stripes sice neoplývá pro něj typickou komediálností, ale jistou zásadovost a um stále má. Snímek jako takový je těžké hodnotit, poněvadž se od předchozího skutečně nijak moc neliší a je otázkou, jestli je to špatně nebo dobře. Zábavný fanouškovský potenciál komiksových hrdinů však stále má, čímž plní svůj účel. ()

Azurovydrak

Ubral bych nudných scén kde se Mindy socializuje a přidal bych víc společných bojů Kick-Asse s Hit-Girl. Pak by to bylo už téměř dokonalé. Chloe Grace Moretz nám vyrostla do krásy, stejně tak Lyndsey Fonseca, Aaron Taylon-Johnson parádně zmužněl. Je proto velká škoda, že nejspíš nebude trojka (zajímavý dvojsmysl) - 75% ()

Dejvid007

Ještě trochu lepší, než první díl. Postavy bez masky dostaly větší prostor a humor z prvního dílu si to udrželo velmi překvapivě. Tohle je film, který dnešní lidi potřebujou, bezhlavá akce bez kapky soucitu. ()

Cheeker

Strhující podívaná, která mě vtáhla do děje už od prvního okamžiku a vyplivla mě až na konci, když už běžely titulky. Kick-Ass 2 v sobě skrývá možná víc násilí než jednička, která už ho sama o sobě měla dost. Ale po každé surové bitce, masakru a sbírání zubů na podlaze následovaly vtípky na odlehčení atmosféry. A nebýt právě těch vtipných scén, litoval bych každé koruny z částky 110Kč, kterou jsem vysolil na pokladně. Navíc z Chloë Crace Moretz roste pěkná slečna, která minimálně mě upoutala. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

17.12.2021

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

Režisér Kick-Ass a ostrov fantazie

01.08.2018

Poněkud zvláštní projekt si společně vybrali režisér druhého Kick-Ass Jeff Wadlow (Vadí nevadí) a hororový producent Jason Blum (Uteč). Chtějí totiž adaptovat seriál Fantasy Island z roku 1977, ve… (viac)

Dvojka Kingsman je na cestě

Dvojka Kingsman je na cestě

13.06.2015

Režisér a scenárista Matthew Vaughn (X-Men: První třída, Kick-Ass) se filmovým pokračováním vyhýbá. X-Men: Budoucí minulost i Kick-Ass 2 se museli obejít bez něj, jeho nejnovější film mu ale přirostl… (viac)