Túžba po dobrodružstve privedie mladého D´Artagnana do nebezpečných situácií a súbojov na život a na smrť. Našťastie, nebude sám, po jeho boku stoja aj traja ostrieľaní mušketieri, Athos, Porthos a Aramis. Štyria hrdinovia bez bázne a hany sa spoločne rozhodnú prekaziť úklady intrigánskeho kardinála Richelieua, zradného vojvodu z Buckinghamu a dvojitej agentky Milady de Winter, aby zachránili česť a trón francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII. (TV JOJ)

Zagros

Ufff, to bylo blbé zpracování. Jestli tohle má být „novodobé ztvárnění a moderní interpretace“, tak si raději na podobné kousky nechám zajít chuť. Udivuje mě, že se na to dali někteří dobří herci. Ve srovnání s filmy z roku 1973/74 je to opravdu bída. Přiznám se, že jsem se na to nedodíval a zhruba po polovině jsem odešel. Jednu hvězdu nechávám za obstojnou výpravu a za to, že to zaujalo dva kluky ve věku osmi a deseti let. ()

Loki_Six

"I've made a lot of sacrifices. Made a lot of hard choices. For honor, for King, for country. Do you know what I 've learned, boy? Hard choices and sacrifices do not keep you warm at night. And life is too damn short and too damn long to go through without someone at your side. Don't end up like me. Choose the woman. Fight for love, D'Artagnan. France will take care of itself." ()

iXtr3m3

Skvelá zábava so skvelým obsadením. Takmer cyberpunková vsuvka, dokonalá choreografia súbojov a akcia všeobecne na vynikajúcej úrovni. Tento film si musím niekedy zopakovať. ()

Fary

Pokud jste si mysleli, že mušketýři s Ch. Sheenem jsou děs a běs, tak na tohle nechoďte vůbec nebo vás vynesou nohama napřed. Co chválím je skvělá výprava, pár skvělých počítačových efektů a herecký výkon Milly Jovovich. Naopak Ch. Waltz mi na kardinála vůbec nesedl, stejně jako M. Mikkelsen do role Rochefoura. Jsou oba dobří herci, ale prostě se do těchhle rolí nehodili. Naopak D'Artagnan a král byli obsazení velmi uvěřitelně. :) ()

Merkin

Trochu retro, trochu komix, d'Artagnan jako barokní andělíček řeší ženy s králem metrosexuálem, OB působí sdostatek ďábelsky, mnohem lépe by se hodil na úlisného kardinála než na bokovku z Londýna, k postavě svůdné Mylady není co dodat, takže jediným slabým místem se stává Richelieu-postava nudná a bezmocná ve filmu a přitom všehoschopná ve skutečnosti. Dumas si možná dal v hrobě pár koleček, ale nakonec se Haslinger držel původní verze víc než jsem očekávala a s jistou aktualizací a nadsázkou se v dnešní době musí počítat, takže jeden za všechny a všichni do kina! ()

Yangus

Povedený film, akční milady, slizouni Buckhimham a Kardinál ( který z toho nakonec vzešel dobře ), povedená trojka Mušketýrů + jeden mladej drzoun, nakonec nevadily ani ty vzducholodě šlo přeci o Da Vinciho plány. Příběh samotný jak je znám, seznámení s mušketýry, honba za náhrdelníkem, jen okolnosti trošku jiné, pěkný souboj na katerdále Notre Dame. Připomínka míst které jsem navštívil celkem nedávno ( Tower ) či v minulosti ( katedrála ). Líbilo se mi pošťuchování mezi králem a Buckhimhamem o barvě šatů. ()

Rssa

Jakkoliv adaptace klasiky od Dumase z roku 1993 byla přestřelená a popkornová, tak tato verze ji předčí ve všech směrech. Více výbuchů, střelných zbraní, hloupých dialogů a šílených nápadů...které ale nenudí. Sice D´Artagnan nikdy nebyl nesympatičtější, ostatní mušketýři byli fajn, Bloom přehrával jak mohl, ale celkem zábavný výkon, málo Waltze a Corden (Smithy) jako Planchet? Rána do nosu. 70 % ()

The_Second

Jedinej herec, kterj se hodil do svý role je Mads Mickelsen a Christopher Waltz (ale jeho postava Rechelieho je tak blbě napsaná, že jsem si toho málem ani nevšiml. ()

Holina

Přestože Dumas by zřejmě zvracel, mě se Andersonovo absurdní zpracování historické legendy celkem zamlouvalo. Lidi vypněte a nežerte se tak. Tohle přece musíte brát s meganadhledem. ()

dopita

Volovina která je občas docela zábavná, plná kravin a nesmyslů nabízející přehrávající herce, frackoidního D´Artagnana, extrémně vtipnou figurku krále Ludvíka, vzducholodě... a já nevim co ještě. To vše v prackách P. W. S. Andersona, kterej se v posledních pár letech konečně naučil dát dohromady slušně odsejpající scény (ať už akční nebo jakékoli jiné), ale pořád je neumí složit v celek a odvyprávět příběh tak, aby se do něj přes všechnu tu efektní okázalost nevkrádala nuda. Což považuju za velkej problém. Škoda, mohla to bejt výborně ujetá a extrémně zábavná "slátanina" roku. ()

Hanys_

Tak takovéhle znásilnění historické legendy celkem beru. Anderson se vyřádil a mít tahle historická sci-fi vyladěnější scénář bylo by to ještě veselejší. Každopádně dvojce se nebráním. 6/10 ()

Ilhan

Po traileru muselo být každému jasné, že čekat od tohoto nějakou inteligentní zábavu nemůže a musí si připravit velkou porci nadhledu. S tím jsem k tomu také přistupoval, přesto až tak dementní zábavu jsem nečekal a toho nadhledu si připravil málo. Čeho si člověk na první pohledu všimne je občas trochu podivné obsazení. Osobně musím říct, že Lerman docela překvapil a nijak zvlášť mi nevadil, zato Athos se příliš nepovedl a vznikl z něho takový nesympatický cynik, až to hezké nebylo. Aramis obsazený výborně, Porhos v rámci možností. Milla Jovovich se na Milady vyloženě hodí a ani Waltz nebyla do role kardinála špatná volba. Bloom byl asi největší šlápnutí vedle. Někoho tak komického už jsem dlouho nezažil. Mikkelsen také žádný zázrak. Dále jsem ještě dokázal pochopit obsazení tak mladé herečky do role Constance vzhledem Lehrmanovi, ale že i do rolí krále a královny vezmou takové teen (a navíc trhle se chovající) herce, to jsem fakt nečekal, proč proboha? Chvílí mi přišlo, že jak jimi, tak debilní dialogy a některými scénámi, se snažil Paul W. S. nalákat do kina Twilight publikum. Planchet je toho dalším důkazem. Zejména postava jeho a postava krále z toho dělají až příliš velkou frašku a je to škoda. Všechny ty skelná vlákna, RE, nebo Matrixové scény, či vzducholodě mi vůbec nevadily, věděl jsem do čeho jdu, ale co ten zbytek. Až příliš fraškovité a samosebe parodující. Co musím pochválit jsou akční scény a souboje, které jsou na skvělé úrovni a občasná zpomalovačka mi radost rozhodně nezkazí, naopak mě třeba bavily víc, než ve druhém Sherlockovy. Hudba také není špatná a zejména v akčních scénách je skvělá, pokud tedy zrovna nevykrádá známý motiv už jednou zmíněného Sherlocka Holmese. Jít do toho s takovou mírou nadhledu a stejně to nestačí, to se často nestává. Po posledních dvou filmech si říkám, co se stalo s tím režisérem, kterého jsem měl jeden čas dokonce v TOPce, který netočil superinteligentní filmy, ale velice solidní akční filmy nadprůměrné úrovně? Paul W. S. v mém osobní žebříčku zase o několik příček klesl a dalších jeho filmů už se začínám opravdu bát. 50 % ()

Rapikk

Toto nemá se starými dobrými Dumasovými Třemi mušketýry nic společného. Já bych toto dílko chápal spíše jako akční parodii na toto klasické dílo. Létající lodě a šerm s prvky kung-fu? To nelze brát jinak než s úsměvem na tváři. Jakožto komedie to docela ujde, proto ty dvě hvězdičky. ()

Kanca odpad!

Mušketýři, kteří mají svou vlastní lítací loď a schopnosti a sílu skoro jako nějací superhrdinové?! Orlando Bloom, který vypadá jako rocková hvězda z nějakýho komediálního filmu a ne jako vévoda z Buckinghamu?! A ten konec?!?!?!?! STUPIDITA! No myslim, že Dumas se musí v hrobě obracet!!!!! ()

Orthank

Dumas sa musí v hrobe obracať. Hollywood dokáže aj z toho najtradičnejšieho románu spraviť historickú modernu. Vzduchové lode, guľometné delá a bojovná Milla "MyLady" Jovovich, to už je skutočne silná káva. Špinavá hra kardinála Richelieu je stratená v digitálny kulisách a veľkolepej akcii kvôli nejakému zlatému náhrdelníku. Lišiacky výraz, intrigy a herecký výkon Christophera Waltza sú úplne na vedľajšej koľaji a diváka otravujú stupídne hry Kráľa Ludovíta s farebnými kostýmami. Ako historický megablockbuster plátajúci dieru po Pirátoch z Karibiku pre moderného veľmi mladého diváka možno postačí, no na nejaký umelecký zážitok či oddychovú jazdu pre tých už trošku náročnejších možno rýchlo zabudnúť. Príliš pritiahnuté za vlasy, aj vďaka stále uhladeným tváričkám drsných chlapov-mušketierov. Letná rýchlovka na jedno pozretie zo zvedavosti. ()

Speedy01

Samozřejmě ohraný příběh. Příběh mušketýrů já osobně moc nemusím, nikdy mě to nebavilo. Tento film je natočený trošku jinak než ty, které jsem už viděl a musím říct, že jsem tomu docela přišel na chuť. Plusem pro mě byly některé dobře udělané efekty, taky že tam hraje Milla Jovovich ale to je asi tak všechno... Dávám 3/5. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (viac)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (viac)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (viac)