Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

Shitonit

Drogy jsou dobré, řekl si hlavní hrdina této ulítlé záležitosti, skočil z mostu a stáhl mě sebou. A jak si tak padáme a prolétáme zrychleným všehomírem, vážím pracně na miskách vah, zda tuto věc sfouknout a zařadit do rubriky lepší průměr, či snad to nechat vyhnít a zkusit ještě jednou s odstupem času. V době sepsání tohoto strohého komentáře který píši skutečně jen pro sebe, konstatuji, že to není špatný, sic dějově to nenabízí nic, z čeho by se mi vyloženě ztopořili bradavky radostí, ale je to hezky poskládaný, takže tak. Víte jak. ()

Ex_Machina

Keby mi môj dávny kamarát pred niečím utekajúci vtisol do ruky záhadnú tabletku s tým, že ju mám zjesť a moje IQ vyskočí na štvorciferné čísla, zjedol by som ju. A potom silno myslel. A vymyslel by som lacný zdroj energie pre ľudstvo, liek na rakovinu, možno perpetum mobile a zbalil by som Jennifer Lopez. Alebo by som šiel ľahšou cestou a napísal by som bestseller, zarobil na burze, osvojil si cudzie jazyky, naučil sa kung-fu, dostal na titulku časopisu Forbes a zbalil Zdenu Studenkovú. Problémom by však určite bolo, že by som začal priťahovať pozornosť. Pozornosť okolia, mafie, cudzích vlád. A všetci by chceli to isté. Môj život a moje tabletky. A to teda nechcem. OK, kecám, asi by som to riskol, ale teraz si idem dať svoje omega 3 mastné kyseliny. ()

hrumsrt

Skvěle vypadající sci-fi záležitost, která mě jak díky tématu, tak především provedení drží po celou dobu v tempu. Bradley Cooper je frajer a tohle je prozatím první film, který na jeho výkonu opravdu stojí a přesto je to pořád pecka. Jeho životem zlomený spisovatel dostane novou šanci, dostane možnost stát se vyvoleným a ujíždět na pilulkách - NZT, které odemykají všechny možnosti lidského mozku. Tyhle NZTčka jsou dar, který mu lehce pomůžou proniknout do všech oblastí, všechno se naučit a dají mu šanci se vytáhnout po společenském žebříčku až tam nahoru. Tvůrci se snaží využít potenciál tématu na maximum a docela se jim to daří, jen možná více zábavy než práce by to ještě chtělo... Našemu hlavnímu hrdinovi se změní život, a tak netrvá dlouhou než si jeho úspěchů začnou všímat i ostatní, jak ti dobří, kteří mu nabídnou další možnosti a stojí o spolupráci, tak ale i ti špatní, kteří by chtěli zničit jeho osobu.. Fantastická předloho sklízí na filmovém plátně obrovský úspěch, čemuž přidává především hravý vizuál a špičkový herecký výkon Bradleyho Coopera. Není to dokonalé, občas to postrádá logiku (jindy zase až překvapivě osvícené) a přál bych si, aby to bylo odvážnější, nicméně hrozně mě to bavilo.. Jen není to nakonec celé malinko nefér? 85% ()

Duke90

Ono se sice nejedná o nic převratného, ale rozhodně jsem se královsky pobavil a na svou "jednoduchost" je podle mě samotný děj i docela promakaný. Kdo by se nechtěl během několika dní stát milionářem (s cílem chytře investovat, věnovat se rodině a koníčkům) a vést naprosto dokonalý život bez větších starostí a stresu. Asi málokterý průměrný a zaslepený jedinec by tuto razantní změnu nepřijal, ale jak to tak obvykle bývá, není všechno zlato, co se třpytí. Bradley Cooper už před dlouhými dvanácti lety celému světu dokazoval, že se vypracuje mezi přední žádané herce vysokých kvalit. Zbytek je historie... ()

Tamdydam

Bez jedné scény bych se pro její nechutnost opravdu obešel. Ale jinak nemám filmu prakticky co vytknout. Skvělé téma, skvěle zpracované, skvěle obsazené,... Jeden z mých "top ten" ()

Uninstall

Pro mě těžké zklamání. Už po traileru jsem si o tomto filmu nemyslel nic pěkného. Naneštěstí jsem měl asi chvilkový nával a rozhodl jsem se, že se skočím do kina na film podívat. Nápad? Zajímavý. Příběh? Ucházející. "Chytrost" filmu? Ta mě neuvěřitelně ubíjela a přišla mi až směšná. Herci? De Niro lehce zachránil. Dojem? ** ()

Kellerman

Ještě po odchodu z kina vládlo v mé mysli nadšení nad nejlepším thrillerem posledních let.Ale Limitless má jeden velký problém - strašně rychle vyšumí a před divákem postupem času vyplují všechny nedostatky filmu,ať už logické (proč se nejchytřejší člověk na planetě chová občas jako génius a občas jako idiot?) nebo scénáristické.Druhá polovina filmu je totiž jedno obrovské klišé,kde se odhalují zlotřilé korporace a kde bezchybně kladný hrdina statečně čelí příkořím až do konce.Takové téma si přímo žádá překvapivé zvraty a inteligentnější dialogy,které jsem bohužel hledal marně.Neil Burger se hodně snažil a film je tak krásnou vizuální jízdou,která po řemeslné stránce nemá sebemenší chybu,je nápaditá a pod vším tím lascivním filmařským kabátkem divák rád během sledování nedostatky přehlédne.Ale nemůžu si pomoct,ten námět si prostě žádal svědomitější uchopení. ()

george82

Je to film svižný, lehký a trochu naivní. Některé řešení situací mi přišlo až moc na to, že je měl vyřešit mozek několikanásobně chytřejší a rychlejší. Nicméně film byl koukatelný, i když toho potencionálu je opravdu škoda. Mohl se vydat lepší cestou. Na koukání v kině to není, ale na doma ok. I když jen jednou. ()

Vanguard77

Všichni se tu rozplývají nad tím, jaké to nejsou vizuální orgie. Mě tedy film po efektové stránce rozhodně nijak neohromil, kam se s prominutím se*e na Inception nebo spousta jiných. Ovšem... to neznamená, že jsem si film neužil, právě naopak. V dnešní době, kdy se každý pokouší o něco ohromného, velikého, jedinečného a bůhvíjak ještě superlativního mě Limitless potěšil právě svým celkem umírněným pojetím. Hlavní hrdina vlastně není žádný velký hrdina, přesto jsem mu fandil a od začátku do konce mi Bradley Cooper dělal radost. Poprvé jsem si ho všiml až v A-Teamu, ale teď si na něj asi dám pozor :) To, že mu mozek začal pracovat nadprůměrně výkonně oproti jiným přece neznamená, že se z něj stane matka Tereza a nebo vyrazí zachraňovat deštné pralesy. Člověk je sobecký tvor, tak proč nevyužít výhody nad ostatními a namastit si kapsu? Jasně, najdou se tací, kterým ten nápad přijde... nevhodný, nereálný a blablabla, také je kravina, že Bradley vesele žvatlá italsky, čínsky a kdovíjak jinak ještě, sotva si poslechne kazetu. Studuju filologii, takže vím, že je to blbost. Otázkou ale je... vadí to vlastně něčemu? To na takový film lidi jdou a čekají co? Dokument? Do filmu se to prostě hodilo, stejně tak i ostatní prvky a celý film si jel podle svého. Já jsem za takový film rád, i když nedosáhne oscarových kvalit v žádném jednom směru, je to velmi příjemný filmový zážitek a já si ho náležitě vychutnal. ()

LukKon

Milé prekvapenie v podobe thrilleru s komediálnymi prvkami. Áno, čítate správne - s komediálnymi prvkami! Neviem či to tak tvorcovia zamýšľali, ale na mnohých scénach som sa ja, a v podstate celé kino, poriadne nasmiali. ()

boombang

Super zážitek s výsledkem na pomezí úžasu a touhy po... ehm, však víte, po čem... Poptám se v lékárně. P.S. Abbie Cornish fakt vypadá jako klon Nicole Kidman. ()

Bigwave

Zmařený potenciál tohoto zajímavého snímku. S myšlenkou lentilek, které vám dovolí využívat celou mozkovou kapacitu se dá pracovat. Jediné co musím vynachválit, je dokonale zpracovaná a promyšlená kamera. ()

PeterFLJilek

Veď, kto by nechcel takúto tabletku... Film zaujme dejom, ale priveľa akcie začne prekrývať relatívne zaujímavú tému - akúsi novodobú faustovskú výzvu. ()

katuuuska

Moc jsem od toho nečekala po přečtení obsahu, ale musim říct, že mě film příjemně překvapil, což je pro mě v poslední době úspěch, většinou to bývá totiž naopak :) Jen škoda toho odfláknutého konce, mohl být víc propracovanější. Btw prosím taky pár takových pilulek! ()

Mr.Roman

Vzhľadom na genialitu, okolo ktorej sa celý film točí, by si zaslúžil o niečo chytrejší a menej predvídateľný scenár. To je však jediná väčšia výčitka, ktorú voči Limitless mám. Dej plynie plynulo, film je veľmi záživný a vizuálne podmanivý tak, že niečo málo cez 100 minút pôsobí ako chvíľa. ()

PF 2017

PF 2017