Eddie Morra (Bradley Cooper) je lenivý spisovateľ, ktorému sa začína rúcať svet. Chcú ho vyhodiť z práce a rozchod s priateľkou Lindy (Abbie Cornishová) ho len utvrdí v presvedčení, že jeho život je v troskách a budúcnosť nemôže priniesť nič, len ďalšie sklamanie. To sa ale zmení vo chvíli, keď Eddieho navštívi jeho starý priateľ z detstva, Vernon (Johnny Whitworth). Ponúkne mu tabletky NZT- utajovanú drogu, ktorá umožňuje využívať mozog na sto precent a dodáva človeku extrémne sebavedomie. Eddie sa dá zlákať neodolateľnými účinkami drogy a celkom jej prepadne. Zrazu je schopný využívať informácie s ohromnou efektivitou. Všetko, čo kedy videl, počul a prečítal, zvládne spracovať a zužitkovať. Neustála stimulácia drogou ho katapultuje medzi elitu finančného sektora. Jeho nadľudský výkon a úspech pritiahne pozornosť finančného magnáta Carla Van Loona, ktorý v drogou posilnenom Eddiem vidí príležitosť, ako zarobiť miliardy. Zázračná droga má ale nebezpečné vedľajšie účinky a Eddie sa ocitne v ohrození života. Musí sa skrývať, ale najatí vrahovia sa k nemu nebezpečne približujú. Podarí sa mu uniknúť, alebo doplatí na zradnú predstavu, že ho droga urobí všemocným? (TV JOJ)

boni

Scénaristické fauly na divákovu logiku byly minimálně na žlutou, což mi nedovoluje dát lepší hodnocení než tři hvězdy. Ze začátku mě to bavilo, originální nápad, který byl zajímavě rozjížděn, ale když jste cca po půlce objevily všechny mechanismy, kterými se umně maskovala bezradnost scénáře, tak se začnete nudit. Ve výsledku nám tedy vyjde zajímavý námět, úchvatná kamera, práce se střihem, hudba, herecké výkony, ale naprosto zabitý potenciál. Asi by se to muselo celé koncepčně přepracovat, aby to mohlo v některém z žánrů atakovat špičku, ale když už nic, tak si aspoň tvůrci mohli odpustit naprosto trapnou výplň s ruským vymahačem, která by neuspěla ani v Návratu komisaře Rexe, a měli se držet více De Nira a politiky. ()

Acrobat

Film , ktorý má šťastie v tom, že sa natočil v nemanuálnej dobe potápajúcej skutočnú prácu a jej remeselnú hodnotu na minimum. Tabletku by chcel každý bez rozdielu, avšak fandiť na základe toho hlavnému hrdinovi - závislákovi - je nemožné. Pekne sa pracuje so zlom skrývajúcim sa vo svete finančníctva avšak nenastavuje boj proti nemu. Slúži na dosiahnutie pochybných cieľov. FIlm je skvelý. Ale ako jeden podvod. (videné 17.02.2019, BDrip) ()

bearmeedek

Další z filmů, které jsou určeny pro jednorázové pobavení. Happyendy mám rád. Ovšem existence happyendu v tomto filmu, s přihlédnutím k tématu, mě docela překvapila. 70%. ()

Luxocculta

Film se zajímavým námětem, který i přes některé nedotaženosti a slabiny udržuje pozornost až do samého konce, byt je tak trochu bez stavy. ()

gemi

Skvělý koncept, originální nápad, okolo kterého dokonce vznikl spin-off v podobě nepříliš dobrého seriálu. Má to pár much. Tak třeba - máte čtyřmístné IQ, ale zapomenete se vypořádat s lichvářem, který hrozí, že vás udusí vaší vlastní kůží, kterou vám přetáhne přes hlavu. Anebo si zapomenete pojistit udržitelnost (= dodávku pilulek). Nakonec to sice všechno vyřešíte, ale tyto chyby by přece člověk se čtyřmístným IQ neudělal. Dokonce by se o to reverzní inženýrství postaral sám, protože přece nikdo není chytřejší... Ale ne, místo studia biochemie se věnuje hře na piano. Prostě má to svoje logické díry, ale je to fajn film. (Třetí zhlédnutí, první 26. 4. 2013) ()

samkko

První polovina.. Ano, proč ne. Byla hravá, chytlavá, příběh se začínal perfektně rozjíždět, postavy začínaly být zajímavé a ono vizuální zpracování z "drogového osvícení" taktéž nebylo na škodu. Pak ovšem přichází část druhá, kdy se příběh začíná tvarovat trošku jiným směrem, postavy mne přestaly bavit a měl jsem pocit jako bych se na to díval pořád a pořád a vlastně se furt nikde neposunul. Bradley Cooper hraje poměrně slušně, tedy aspoň na poměry scénáře. ()

Nix

Tento příběh mne baví. Bradley tu je jako pako, který se dostane k pilulce, která mu změní svět. Ano, všichni hledáme takovou zázračnou pilulku. Ale ostatně jak to ukazuje film, ne vždy je to výhra. Je to supr jízda. A Robert byl skvělé překvapení. ()

junxi91

Skvělej film a pořádný nářez, jehož hlavním předmětem je zázračná průhledná pilulka, po které jde vše úplně snadno. Eddie Morra je živořící spisovatel, žijící v New Yorku, se kterým není spokojená jeho přítelkyně Lindy, jelikož se mu moc nedaří (nemá ambice, motivaci a nesoustředí se - mám to úplně stejně). Lindy se tedy s Eddiem rozejde. Eddie se náhodou potkává se svým bývalým švagrem Vernonem, bratrem jeho bývalé ženy Melissy, který mu dá vzorek nového nootropika zvaného NZT-48, který má pomoci Eddiemu s jeho tvůrčími problémy. Eddie si průhlednou pilulku dá a zjistí, že si najednou dovede vybavit jakoukoliv informaci, kterou kdy zachytil, a rychle analyzovat drobné detaily. Pilulka zabírá zrovna, když na něj křičí krásná manželka jeho domácího, a on si všimne její odborné knihy v tašce a pomůže ji s úkolem, který jako studentka na právnické fakultě dostala. Esej se povede napsat rychle a ti dva spolu řádně zaprcají. Po návratu domů si uklidí svůj odporný byt a začne psát novou knihu. Eddie navštíví Vernona a chce další pilulky, odejde mu koupit snídani, ale po návratu najde Vernona zastřeleného někým, kdo hledal balíček s pilulkami. Eddiemu se povede najít balíček předtím, než dojede policie, a také se vyhne podezření z Vernonovy vraždy. Vernon se stane pravidelným uživatelem NZT-48 a jeho život se zlepšuje. Začne investovat na akciovém trhu a je zaměstnán v makléřské firmě, také obnoví svůj vztah s Lindy. Díky úspěchu se sejde s velkým finančním magnátem Carlem Can Loonem, který ho testuje v autě tím, že hledá radu ohledně fúze s firmou Hanka Atwooda. Po schůzce ztratí Eddie 18 hodin života, které strávil pařením a flámováním po klubech. Další den se sejde s Van Loonem, ale není pod vlivem NZT, takže je pomalý a nic neví. Navíc zaslechne zprávu v televizi, že jedna z děvek, se kterou během těch 18 hodin spal, byla na hotelu zavražděna. Eddie si uvědomí nepříjemný fakt, že všichni uživatelé NZT jsou hospitalizováni, nebo mrtví, a jedním z nich je muž v trenčkotu, který jej pronásleduje. Lindy se to dozví a řekne Eddiemu, že s ním nemůže být, pokud je na drogách. Eddie dále experimentuje s NZT a při tom dodržuje správný životní styl, aby předešel vedlejším účinkům. Najme si laboratoř pro zkoumání NZT, právníka, který brání vyšetřování smrti Vernona a té děvky, a také dva bodyguardy. Ti jej mají chránit před hnusným lichvářem Gennadym, kterému Eddie dlužil 100 000 dolarů a který chce nyní po Eddiem NZT. V den, kdy má dojít k fúzi s firmou Hanka Atwooda, upadne Atwood do kómatu. Eddie si všimne, že jeho řidičem je ten chlápek v trenčkotu a sám Atwood je uživatelem NZT. Eddiemu pak ukradne jeho právník balíček s NZT z kapsy saka a tak na Eddieho přicházejí abstinenční příznaky - je pomalý, líný, unavený a nic se mu nechce (můj běžný stav). Eddie obdrží balíček s useknutými rukami svých bodyguardů, zatímco se baví s Van Loonem. Eddie tedy spěchá domů a zamkne se, nicméně se k němu vloupá Gennady a chce další NZT. Ten si to střílí rovnou do žil a nemůže si to vynachválit. Eddie popadne svůj skrytý nůž, zabije Gennadyho, napije se jeho krve s rozpuštěným NZT (nechutná scénka), a pak se popasuje také s Gennadyho gorilami - to byla panečku parádní akční scénka! No a pak přijde finále v podobě nalezení skrýše s NZT v bytě právníka a také soupeření mezi Van Loonem a Eddiem ohledně laboratoře na vyrábění NZT-48. Jo, z Eddieho se stal prostě frajer a to díky zázračné pilulce, kterou bych také zoufale potřeboval, protože mé kognitivní schopnosti stojí za prd. Film to byl v každém případě skvělý, akční, napínavý a neměl žádná hluchá místa. Dávám velmi silné 4*! () (menej) (viac)

SKreyn

Po dlhšom čase som bol v kine a rozhodoval som sa, na čo pôjdem, vybral som si tento film. Je to haluz, mám rád takýto žáner. Boli tam super efekty, hlavne kamera bola parádna, výber hercov a herecké výkony, proste všetko sa mi na tom filme páčilo. Malo to taký 3D efekt. Odporúčam! ()

Speck

Netradičně natočený thriller, nepostrádá inovativní nápady, hravost ani vtip, vše pak nabaluje na konzervativní kostru. Bohužel se nevyhne mnohým logickým fackám či kopancům, což je docela problém, jedná-li se o film o pilulce geniality. ()

Nicolettes

nápad, kamera, efekty, to všechno výborný.. ale proboha, malá holka na bruslích jako zbraň proti vrahounovi? to snad ne.. škoda, že takhle absurdní scéna se nevyskytla ve filmu jen jedna. ()

singone

Limitless mě velmi překvapil, i když už jsem se na to těšil od prvního pohledu na plakát. Je to dokonalý návod jak se vyvarovat chybek a bezpečně využít potenciálu NTZ :D ()

john.h

Zábavná podívaná s klasickou osnovou, kdy se z losera stane nadčlověk. Někdy se takový film nepovede, ale tady se člověk během sledování neubrání touze po té pilulce a rád by si ty pěkné věci v ději vyměnil s hlavním hrdinou a tak to má u takových snímků být. Povedené filmy tohoto typu můžu. Na plný počet to ale necítím. Pobavil jsem se, ale asi jsem čekal něco málo víc. ()

-henry-

Efekt nekonečné transfokace stojí za vidění! :) Stejně tak dnes už zapomenutého morphingu. Divák se během filmu párkrát podiví, proč hrdina proboha některé problémy neřeší a nechává je zbytečně kulminovat, ale na konci zjistí, že to byla dramaturgická fligna ("o 12 měsíců později"), aby se ukázalo, že nebyl zase tak blbej a nejdůležitější věc pořešil. Čímž se dá leccos zpětně vysvětlit. Vedle nezvyklého hrdiny a příjemného napětí si už z toho filmu vlastně moc nepamatuju, jen že mě nasrala ta debilní akce s bruslí a povinnost začít film patovou situací z konce. A taky, že drogy jsou dobrý (což taky už víme). ()

Faruco

Znáte ten pocit, když si u filmu říkáte: "Co to dělá, proboha? Já tem bejt, udělal bych to úplně jinak".. no tak ten jsem neměl.. Hltal jsem každičké slovo a říkal si,kéž bych to byl já. Ač film byl dosti předvídatelný, stejně mě vtáhl do děje.. jediné, co mě překvapilo, tak snad konec, myslel jsem, že Eddie dopadne blbě a film tak budé dávat morální ponaučení ve smyslu jako "Děti, neberte drogy.." ale nestalo se. ()

Neuge

Opravdu velice povedený vizuál, skělý Cooper a pár nesmyslů ohledně využití 100% mozkové kapacity a chování hlavního hrdiny. Tohle jsem čekal. Čekal jsem však horší příběhové pojetí, slabší dialogy a sterilní (pakliže vůbec nějaké) akční scény. Tyhle tři stránky byly však zpracovány nad moje očekávání. Zejména poslední dvě. Já jsem dokonce tak spokojen, že ty nelogičnosti jsem shopen přejít až tak, že ohodnotím plným počtem. Neukamenujte mě prosím... ()

Kubaaaa

Mít takovou pilulku by se občas fakt hodilo, obzvlášť v momentálně probíhajícím zkouškovým. To by pak byly zkoušky jedna báseň. Film samotný není nijak výjimečný, ale co mě hodně zaujalo byla perfektní kamera. Obzvláště průlety městem, aneb nekonečný zoom, byly fakt skvělé a vidět to ve 3D může být opravdový zážitek. Bez těchto záběrů by to bylo o něco menší hodnocení. ()

RajCZitko

Pohodová podívaná na zajímavý příběh, který ostatní předčí hlavně svojí originalitou. Na druhou stranu ale zase nic šokujícího, překvapujícího nebo nějak více zábavného. ()

PF 2017

PF 2017