Apokalypsa - Druhá svetová vojna

• Česko Apokalypsa: 2. světová válka (viac)

Vojny sa v dejinách ľudstva vždy začínali kvôli túžbe po moci, po iných územiach, po ovládnutí iných národov. Historicky poslednou apokalypsou ľudstva bola Druhá svetová vojna, ktorá si vyžiadala 50 miliónov obetí, zväčša civilov. Jej zárodky sa zrodili už v roku 1919 podpísaním Versaillskej mierovej zmluvy, ktorá pripravila Nemecko o armádu i územia. S týmto ponížením sa nevedel zmieriť bývalý vojak Adolf Hitler. Postupne sa dostal k moci a od roku 1933 začal uskutočňovať svoj sen dobyť Európu, dobyť svet a dokázať nadradenosť árijskej rasy. Najprv Rakúsko, Sudety, potom agresia voči Poľsku... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Volodimir2 k tomuto seriálu (6)

Agrese (2009) (E01)

Na začiatku bola Versaillska mierová zmluva z roku 1919, ktorá pripravila Nemecko o armádu ale aj o územie. S tým sa nezmieril Adolf Hitler. Najskôr obsadil Rakúsko, 10. mája 1940 je zahájená Blitzkrieg. Nemecké vojska sa valia na Belgicko, Holandsko a Francúzsko. Stalin precitol až po vpáde Hitlera do Ruska 22. júna 1941. Budíček 7.12.1941 pre osadenstvo v Pearl na Havaji bol katastrofický. Na jeseň 1942 sa východný front zastavil. Červená armáda v nezadržateľnom postupe sa dostáva až do Berlína. Nemecko 8.5. 1945 kapituluje a Japonsko sa nevzdáva a kapituluje až po zhodení dvoch atómových bômb. Nastáva apokalypsa.Lepší dokument o 2. svetovej vojne som zatiaľ nevidel. Veľmi veľa doposiaľ nezverejnených záberov a vyfarbené čiernobiele snímky dodávajú filmom nový rozmer ()

Drtivý úder (2009) (E02)

Šok (2009) (E03)