Brooklynský gangster a produktívny zabijak Jimmy Conlon (Liam Neeson), kedysi prezývaný Hrobár, už zažil aj lepšie časy. Teraz 55-ročného Jimmyho, dlhoročného najlepšieho priateľa mafiánskeho bossa Shawna Maguirea (Ed Harris), prenasleduje okrem hriechov minulosti tiež vzdorovitý detektív, ktorý bol celých 30 rokov vždy o krok pozadu za Jimmym. V poslednej dobe sa však zdá, že Jimmy nachádza jedinú životnú útechu na dne pohára whisky. Ale keď sa terčom stane Mike (Joel Kinnaman), Jimmyho syn, ktorého celé roky nevidel, musí sa Jimmy rozhodnúť medzi zločineckou rodinou, ktorú si vybral dobrovoľne, a skutočnou rodinou, ktorú kedysi dávno opustil. (TV Markíza)

ostravak30

Liam Neeson a Ed Harris jsou dost kvalitní herci, jejich účast zde minimálně slibuje, že divák nebude sledovat žádný propadák. Nakonec samotná role L. N., který si protentokrát střihl zabijáka a opilce v jednom je pro něj dost originální. Tím víc, že se ve filmu potkávají proti sobě vlastně dvě záporné postavy. Film je nabitý akcí a přestřelkami a člověk se napětí dočká vlastně až do úplného konce. Čech pak zajásá, když je v jedné scéně zmínka o Jágrovi. Jestli si ale takto se sluchem českých hokejových fanoušků pohráli jen v dabingu těžko říct. ()

Simo16

Liam Neeson stále vo forme, valcuje súperov ako za mlada, jedine čo mi pri tomto filme chýbalo bolo to povestné napätie, inak tomu nemám čo vytknúť.Skvelý akčný thriler od večera do rána a veruže je sa na čo pozerať. ()

Jadro

Okrem predvídavosti, priamočiarosti a nekonečnej snahy o novodobú predstavu podsvetia, je to celkom vydarené. Hlavne vykresľovanie postáv - ich naväznosť, čistota prejavu a súdržnosť (zastrelenie najlepšieho kamaráta na koľajách a následná úcta - TOP). Nezaostáva ani snímanie okolia - jeho detailnosť, členitosť... Neviem ako Vy, no ja som celý čas čakal, kedy sa do toho zamontujú Albánci... Až na ten koniec udeľujem "striebornú medailu". ()

waltosin

Nadupanější Johny Wick, ale vše je naopak a hlavně je tu superman Neeson, po kterým jde opravdu celej New York, prostě špičková gangsterka, která se může rovnat 96 hodinám, ale Johna Wicka strčí v pohodě do kapsy . :) 75% ()

Stanmi

V posledních pár letech jsem filmy Liama Neesona poněkud zanedbával, nicméně na Nočního běžce jsem vyrazil do kina a po shlédnutí snímku musím uznat, že tato nová neesonovka se povedla. Hlavním hrdinou příběhu je Jimmy (Liam Neeson), bývalý gangster, který je nyní úspěšným alkoholikem a jeho jediným opravdovým přítelem je gangsterský šéf Shawn Maguire (Ed Harris). Shodou okolností je Jimmy donucen zabít Shawnova syna, aby zachránil svého vlastního syna Mikea (Joel Kinnaman), čímž poštve Shawna proti sobě a všechny zúčastněné tak čeká opravdu dlouhá noc... Noční běžec nezapře určitou podobnost s trilogií 96 hodin, protože i zde má Liam více než solidní střelecké a bojové schopnosti a snaží se ochránit/zachránit svého potomka před nelítosnými gangstery. Ale tím veškerá podobnost prakticky končí, protože kromě toho, že Noční běžec je akčním filmem, tak je také rodinným nebo spíše vztahovým dramatem, protože se snímek také věnuje vztahům mezi Jimmym a jeho synem Mikem a jeho nejlepším přítelem Shawnem. Ale není třeba se bát, že by to bylo na úkor akce, protože různých bitek, přestřelek a honiček je zde dostatek. Režii snímku si vzal na starost Jaume Collet-Serra, pro kterého to byla již třetí spolupráce s Liamem Neesonem, bohužel předchozí dva kousky jsem neviděl, takže se nemůžu pustit do nějakého srovnávání, nícméně u Nočního běžce odvedl dobrou prácí, protože snímek funguje prakticky ve všech ohledech ať už je to kamera, příběh, akce, herecké výkony nebo hudba. Liam Neeson podává svůj standardně kvalitní herecký výkon, stejně jako Ed Harris. Joel Kinnaman také nehraje špatně, ale jeho výkon Robocopovi se mně přece jenom líbil ještě o něco víc. Samozřejmě snímek není úplně dokonalý, nějaké to příběhové klišé se najde a například postava nájemného vraha Pierce, kterého si zahrál rapper Common, byť v rámci příběhu má svůj smysl, tak místy působila poněkud nadbytečně. Takže nějakou tu chybku síce Noční běžec má, ale přesto se jedná o poctivou akční gangsterku ze staré školy, která umí pobavit. ()

Facerr

96 hodin to nepřekonalo ani smykem. Dokonce ani na pokračování 96ky to nemá. Neustále vyhrocenej vztah se synem tomu spíš ubírá a člověk si u toho kroutí jen hlavou, jakej je syn tvrdohlavej pitomec. To, že ve finále na poslední chvíli ledy povolej je zřejmě pokus o ještě větší gradaci děje, ale na mě to tak fakt nepůsobilo. Finální souboj Liama s Edem taky promarněná šance. A mimochodem nechápu, co na tomhle filmu bylo "mysteriózního". Prostě takovej docela slušnej průměr. ()

elanista1

Potrebujeme viac takýchto filmov, oveľa viac! Liam Neeson si v poslednej dobe vie naozaj dobre vybrať v čom bude hrať, čo rola to skvost. Nočný bežec je veľmi živý thriller z gangsterského prostredia, v niektorých okamihoch sa nápadne podobá na Krstného otca /odmietnutie obchodu s drogami, pomsta za zavraždeného syna, večera pri stole medzi dvoma nepriateľmi, aj Michael Conlon sa celkom podobá na Michael Corleone/...dobrú šťavu tomu celému dodáva napätý vzťah otca a syna. Akcia je slušná, jednoznačne sa dá zabaviť, príbeh viac než zaujímavý a postavy majú čo povedať do deja. ()

a0001

Top akčný film s L. Niesonom, naivných 96 hodín s USA akciou a brakovými postavami z výpredaju sa absolútne tomuto atmosferickému (áno od slova atmosféra) motoru nemôže ani len priblížiť k výfuku. ()

smolin

Liam si jede zase to svoje, ale je tady už trošku vyčpělejší. Nějaké akce dobré, ale jinak samé klišé, dojáčky a až smešne situace kolem nezničitelneho a obávaného Jimmyho. ()

Blazis34

Noční běžec určitě není špatný film, ale v tom množstvím podobných akčních filmů myslím zapadne. Děj se snažil býti více sofistikovaný než skutečně byl. Akce filmu určitě nechyběla. Od průměrného hodnocení do lehkého nadprůměru mě posunulo herecké obsazení a samotné herecké výkony. Ty filmu dodávají prestižnost a tvář, jinak klasický akční film - 60%. ()

Tomate

Mal som slušné očakávania od svojho obľúbenca Liama, no nakoniec som dostal priemerný akčný film. Najzaujímavejší je snáď súboj nášho hlavného protagonistu proti Edovi H. Film má na celkom dlhú stopáž vzhľadom na obsah. Syn ktorého zachraňuje je nesympatický chlap s výzorom jak keby práve vyšiel od holiča, že miestami som mal chuť aby ho už dostali. ()

Spilif

Já jsem unesen. Tak tohle bylo moooc fajn překvapení. Pro mě jedinečná podívaná ikdyž bez velkého překvapení ale svým zpracováním si odemne prostě těch pět hvězd zaslouží. Liam jasný je to v poslední době oblíbenec takovéhle role mu sednou o tom žádná. Ale co mě dostalo úplně nejvíc je kamera přechody scén a scenérie sama. Škoda že takhle nebyl natočen Max Payne, protože při sledování tohohle filmu si já připadal jak když listuju komixem a hltám každé okénko z kresbou a nemůžu přestat číst dokud nebudu u konce...:) Prostě tenhle film je určitě pro mě překvapení posledního čtvrt roku mezi tím co jsem viděl. Jak to jinak říct... Prostě pro mě a hlavně z mého pohledu v poslední době opravdu Best podívaná. Kdo může Liama a v celku jednoduché krimi které je pro mě opravdu netradičně natočené , tak ať si tohle nenechá ujít. Snad mi alespoň někdo po zhlédnutí dá za pravdu;) Přeju super podívanou! ()

Stepa777

Je to podobné jako předchozí filmy Neznámý a Non-Stop od tohoto režiséra, kde hrál Neeson, ale ty předchozí jsou určitě lepší. V tomto filmu je dobrá zápletka, celý film vypadá realisticky a taky jsou tu dobří herci. I přes dobrou zápletku a nápad se ale film v polovině docela dlouho táhne, ztrácí napětí a začíná trochu nudit. V poslední třetině filmu se ale napětí zvýší, kdy vrcholí incident mezi Neesonem a Harrisem, to má kvalitu. Nebýt Neesona a Harrise, tak by to byla slabota. Je škoda, že poslední filmy s Neesonem začínají přešlapovat na místě. Neeson je sice pořád dobrý, bohužel ale filmy ve kterých hraje nejsou natolik scénáristicky a režijně zvládnuté. A když se podívám ještě dozadu, tak např. Taken 3 je podle mně nejlepší Neesonův film za poslední rok i přes veškerou kritiku všech dílů po Taken 1. ()

Cannonball

Predvidatelne a miestami hlupe ale prepacil by som to keby sa to nebralo tak strasne vazne a hlavne keby to bolo o 20 zbytocnych minut kratsie. Bez Harrisa a Neesona by sa na to pozeralo so silnym sebazaprenim. 55% za to ze ma to okradlo a moj cas. ()

lobo87

Ďalšia z radu "neesonoviek", ktorá zaujala tentokrát zaujímavou zápletkou dlhoročných priateľov, ktorých deti postavili proti sebe. Neeson vs. Harris je parádne obsadenie, ternom je i Kinnaman, D´Onofrio či Nick Nolte. Neeson tu tentokrát nie je za sympaťáka, ale za skrachovanca, ktorý ešte nezaplatil za svoje životné chyby, ale napriek tomu mu nejde nefandiť. Mne sa zatiaľ Neeson neobohral... 75% ()

Predátor má nového nepřítele

Predátor má nového nepřítele

13.10.2016

V únoru 2018 se na velké plátno vrátí nejobávanější vesmírný lovec. Predátoří comeback režíruje Shane Black (Správní chlapi) a půjde o pokračování původní série, zatím ale není jasné, jestli se ve… (viac)

John Wick 2 má záporáka

John Wick 2 má záporáka

27.10.2015

Postavit se Johnu Wickovi není legrace. Zabiják s tváří Keanu Reevese (Matrix) se chlubí přezdívkou Baba Jaga a je o něm známo, že dokáže splnit i nesplnitelnou misi. Kdo se mu pokusí narušit… (viac)

Neeson a drogová ponorka

Neeson a drogová ponorka

25.03.2015

Liam Neeson nedávno prohlásil, že hodlá zhruba do dvou let seknout s akčními rolemi. Koneckonců už mu je 62 a nemá fyzičku jako třeba Stallone, není tedy divu, že se pomalu přesouvá k o něco… (viac)

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Joel Kinnaman prorazil díky detektivnímu seriálu The Killing a loňský Robocop ho měl proměnit v novou hollywoodskou hvězdu. Nakonec to tak úplně nevyšlo, pětatřicetiletý Švéd ale rozhodně nehází… (viac)