Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

Two.Swallow

Vatikán, posedlá těhotná, Anthony Hopkins, spousta křížů a spousta koček. Ačkoliv jsem se chvilkami ztrácela a hledala jsem smysl toho, že stále sedím přikovaná k sedačce jednoho kina, nakonec jsem se dobrala až ke konci a pořád si nejsem jistá, na kterou stranu dojmů se přiklonit. ()

M.A.N.E.

Nějak moc velké naděje jsem do filmu nevkládal, ale zmýlil jsem se. Zpracování mě velmi zaujalo a cením si jeho originality. S výkony herců jsem spokojen, asi jediné, co mi tak trochu vadilo, byl závěr. Cítil jsem se jako zhypnotizovaný a do toho se tam objevily takové ty americké věty typu "já jsem ten vyvolený" apod. 90 % ()

SpeedShot

Ač zdá se být kvalitním filmem, pojednává spíš o "fámě", jelikož tvrzení "dle skutečné události" filmu značné ubere na věrohodnosti těm, kteří nevěří. ()

mrShot

Exorcistickými filmami som zatiaľ nepresýtený. V polsedných dňoch som sa im začal venovať naplno. Včera exorcist: the beginning, predvčerom Constantine (asi 10 krát) a dnes toto. Infarktové stavy som chytal omnoho častejšie v exorcistovi, toto bolo skutočne hrôzostrašné len krátku chvíľu. Napriek tomu, že hlavná postava v The Rite a exorcistovi nesie veľmi podobné črty, bol som pomerne spokoojný. Antony Hopkins môjmu hodnoteniu výrazne pomohol. SPOILER: Jediný problém s týmito filmami, ktorý mám je fakt, že celý film krútim hlavou prečo si kňaz zvolil cirkev katolícku, keď v nejakej inej (tuším protestantskej, ale nie som si istý) by nemusel žiť v celibáte. Nakoniec: Záverčné vymietanie bolo skutočne úchvatné, ale ten exorcista sa mi páčil ešte o niečo viac. ()

Adušinka

Nemůžu si pomoct, ale mně se ten film líbil opravdu moc, samozřejmě má sem tam slabší chvilku, ale podle některých komentářů bych čekala opravdovou katastrofu a to teda ani zdaleka není! Hopkins výbornej a Colin O'Donoghue mu zdatně sekunduje a já jim to prostě věřím. Určitě si ho pustím brzy zas! ()

suomifilm

Väčšina hodnotiacich tu vychádza z klasickej premisy hororového filmu. V tomto filme ale nejde o horor ale o vieru. Hodnotiaci sú asi pukancoví hororoví úbožiaci, ktorí čakali len ďalšiu húkačku a búchačku pri zhasnutom svetle. ()

rhodos

Sice mohl být z tohoto zajímavého příběhu podle skutečné události film, na který se nezapomíná, ale k tomu bohužel nedošlo. Je to jenom průměrný snímek, kterému vévodí podmanivý Anthony Hopkins, který zastiňuje poměrně mdlého, mne do této doby neznámého Colina O Donoghuea. ()

pelegryna

Chvílemi strhující, překvapivé, ale z poloviny hloupé až nevkusně.Ovšem kamera, masky a střih vynikající.A.Hopkins je prostě kro toho všeho vždy sázkou na jistotu. ()

silencewater

Skoda zacatek nebyl spatny Hopkins svim charyzma dokaze cloveka posadit do sedadla, bohuzel to cele melo takovy laciny nadech a hlavni hrdina byl vyslovene nesimpaticky. Nemam nic proti filum stouhle spiritisticko-ducharskou tematikou bohuzel konec byl velice predvidatelny a uz jsme to mnohokrat videli jinde... ()

shakeXL

Byl jsem na tom v kině a zřejmě si to někdy pustím v klidu doma ale bojím se že to bude naposledy a více než 3 hvězdičky s toho nevytřískám. ()

oli1va

Jedna hvězda za Anthonyho. Ten chlap má prostě silné charizma. Bohužel o jeho výkonu zde polemizovat nebudu. Film je parodie na filmy podobné tématiky. ()

tomkat

Poctivé 3*. Tak trochu na-první-pohled-nehororový horor - nestraší od začátku do konce, ale těch pár scén vystačí na celý zbytek času. Jinak jsou karty rozdány jasně: skvělý A.H. a kamera, schopný scénář - a vedle nich tolik kontrastující, jalový hlavní hrdina. Casting dostává 1*. Vysloveně špatný ale ani on není, a zbylé prvky filmu to naštěstí dobře vyvažují. ()

Mordor

Anthony Hopkins patří mezi moje oblíbené herce, a proto rád vyhledávám filmy, ve kterých hraje. Na "Obřad" jsem se těšil jako malé dítě, protože jsem si říkal, že vidět Hopkinse jako exorcistu, to stojí za vstupenku do kina. Omyl! ... kromě jedné lekavé scény s kočkou, která je až banálně předvídatelná, nenabízí film z nástrojů hororu vůbec nic. Atmosféra prostě není žádná a otřepaně filozofické " I když nevěříš v Ďábla, neznamená, že neexistuje " je na utáhnutí celého filmu, je zoufale málo. Příběh by měl velký potenciál, ale je naprosto nevyužitý. ()

Laslo

Očakával som viac. Film mal slušný rozbeh, potom prišla nudnejšia časť, záver slušný. Čo možno pochváliť je výber hercov a ich výkony. ()

Hektor.Troy

nebyt tych vyhancskych scen,tak dam samozrejme o hviezdicku viac...a to je vlastne problem filmu.ani jeden jediny zaber vas neprekvapi.pred necelym rokom som videl vyhanaca diabla a bol som doslova v soku,ze je to pre mna ten naj vyhanacsky film.a to ma 40 rokov!! ()

ambrobene

Ľudia sa delia na dve skupiny. Takých, čo veria a nepotrebujú dôkazy, a takých, ktorým nepostačí žiaden dôkaz, aj keby Kristus druhý krát prišiel na zem, aj tak by neverili. Film síce miestami nudný, ale kvalitne a pravdivo spracovaný. Like ()

Bety_Ell

Tenhle film vám doslova nažene husí kůži. Aspoň zpočátku. Pak už je to dobro versus zlo. Aneb dilema, každého z nás, v co vlastně věřit. Je až neskutečné a děsivé, že film byl inspirovaný skutečnými událostmi. Exorcizmus, se kterým jsme se mohli setkat, mi jako takový mi přijde mnohem děsivější než masakry a honičky o tom, kdo přežije. Je a byl totiž reálný, ať už v to někteří lidé věřili nebo ne, dělo se to. Ps: Jinak miluji Itálii, a proto mě potěšilo pozorovat film z toho to prostředí. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)