Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

cici24

Velice ale velice slabý sníkem o vymítání. Náznak nějakého strachu nebyl vůbec, celý film lehce nudil, vlastně se tam skoro nic nestalo. Kdyby tam nehrál Hopkins, tak bych to dávno vypnul. Né, že je to špatně natočený, ale že je to o ničem....Je velmi smutné, že se točí filmy, které stojí na jednom herci a bohužel i ten s tím moc neudělá.... ()

nettopyrek

Slušná hororová zábava, která však bohužel zůstává pouhou variací na již několikrát viděné téma a nepřináší nic nového. Co však tento snímek pozdvihuje do lehkého nadprůměru, je tradičně výborné herectví Anthonyho Hopkinse. "Inspirováno skutečnými událostmi" - bych bral skutečně s rezervou ;) ()

veverysiak

Exorcistické filmy som od istého času prestal sledovať, nevedeli ma ničím prekvapiť, rovnaká skladba, rovnaké triky, postupné upadanie do nudy a klišé, zaboha neviem, čo sa stalo v tomto prípade, viem len, že na prekonanie odporu ma zlomilo účinkovanie Majstra Hopkinsa, ktorý zase nesklamal a je tu excelentný, lenže to by bolo málo, až na konci som si uvedomil, že som som to absolútne nevnímal ako horor a dostalo sa mi to pod kožu, nevysvetliteľný pocit, ktorý som mal doposiaľ po pár filmoch a ten pocit dal takmer úplne zabudnúť na nedostatky, ktoré film po technickej a umeleckej stránke určite obsahuje, takže 90%. ()

markepocha

Zaujímavá východisková situácia pochovaná pod nánosmi žánrových klišé. Mladý kňaz prichádza do Vatikánu, aby si upevnil svoju vieru a dostáva sa do víru podivných až nadprirodzených udalostí. Teologické dišputy sú tu však povrchné a mdlé a hororové scény slabučké, bez iskry či originálneho nápadu. Kam sa to hrabe na starého dobrého Exorcistu. ()

Tomasson93

Tenhle film jsem si stáhl jen kvůli obsazení Anthony Hopkinse a kvůli nijak vysokému hodnocení, delší stopáži a tématu exorcismu jsem se dlouho nemohl dokopat k tomu, abych si ho pustil. Ale nakonec se z The Rite stalo velké překvapení a hned po Vymítači ďabla druhý nejlepší exorcistický film, který jsem viděl. Je to atmosferický psychologický horor, který stojí za to vidět, už jen kvůli Hopkinsovu excelentnímu, doslova a do písmene ďábelskému výkonu, kterým dal zavzpomínat na svoji oskarovou roli Hannibala z fenomenálního Mlčení jehňátek. V jeho 74 letech neuvěřitelný počin! ()

matow

Máme tu kultový Exorcist(1973),potom este zopár filmov a teraz spracovanie skutočnej udalosti s touto tematikou,myslím že porovnávať tieto dva snímky nemôžme,treba si uvedomiť že ich od seba delia bezmála štyri desatročia ale podla mna Rituál nesklamal a A.Hopkins predviedol slušný výkon hlavne v závere filmu. ()

TheMe

Někdy mě mrzí, že se nedá udělit půl hvězdy, protože jsem v rozpacích, zda - li dát tři nebo čtyři hvězdy. Zkusím tady sepsat fakta a podle nich pak vzejde hodnocení. Scénář filmu je moc povedený, role herců o něco méně s vyjímkou Anthony Hopkinse, ten opravdu zahrál perfektně. Prostředí bylo velmi dobře zpracované. Viděl jsem dabovanou verzi, kde dabing byl vcelku povedený. Když to vezmu kol a kolem bez rozepisování děje, tak si film asi ty čtyři hvězdy zaslouží.. ()

skaza

Začiatok vkusný, stred nudný, koniec nevkusný...čakala som od filmu trošku viac, vzhľadom na to,že tam "hviezdil" Antohy Hopkins ()

Carlos.Meo

Řemeslně dobře odvedená...nuda. Bohužel, čekal jsem od toho i přes zdejší relativně nízké hodnocení více. Zbytečně utahané a jaksi rozpolcené. Nebýt výborného Hopkinse, dal bych ještě o jednu hvězdičku méně. ()

Ondrew

Nemastny, neslany film, ktory z uplnej sr@cky taha snad len A. Hopkins. Naopak, Colin O'Donoghue posobi, ako keby ho do natacania snad museli nutit. Jeho vykon je viac nez podpriemerny. Jedine, co na snimke vnimam pozitivne (okrem Hopkinsa), je znacne pochmurna atmosfera, ktora sa tvorcom skutocne vydarila. Ak by vsak tento film nikdy nevznikol, svetova kinematografia by o nic neprisla. Hodnotim na 40%. ()

jopal

Na pocudovanie a navzdory nelichotivym komentarom, mna tento film celkom oslovil. Malo to po cely cas vybornu atmosferu, ani herecke vykony neboli spatne, zabil to samozrejme pan Hopkins... Dve hodiny utiekli ako voda a odchadzal som prijemne prekvapeny. ()

Maiken Algren

Karate kid pre strednoprúdových amerických kresťanov bažiacich po filozofických bláboloch, lacnom napätí a pár podpriemerných ľakačkách. A vôbec, koľko zábavy sa dá čakať od filmu v ktorom polku dialógov viete doplniť dopredu. ()

DjLibnei

Zde musíme ocenit snahu. Nenudil jsem se, ba naopak-napínák....:) Hopkins se mi velice líbil, ten jeho pohled je vážně jedinečný. 70% ()

Scaevola

Příjemně gradující napětí a houstnoucí atmosféra podpořená skepticismem mladého skoro-kněze jsou zcela rozmetány zjevením počítačově upraveného Hopkinse. Vystřihnout posledních 45 minut a zbyl by vám nádherný žánrový obrázek, takhle film zapadne jako průměrný a nezajímavý horůrek. ()

Naghavi

Pan herec Hopkins je i ve svém úctyhodném věku čiperný kněz a démonický výraz v obličeji má pořád...Film je velice působivý, ale odebírám jednu hvězdičku za nepříliš povedený konec... ()

libca100

pro me tenhle film ani Hopkins nedokazal vytahnout dal nez na dve hvezdy.Stokrat a mnohem lepe ohrane tema, nic, ale tim myslim opravdu NIC noveho, co by horor prinesl.Navic se neprijemne vlece jako sopel a vetsinu casu se ani nic nedeje, bez atmosfery, bez napeti, celou dobu cekate na neco, co stejne neprijde....Jedine, co jsem na filmu shledala desivym, bylo herecke obsazeni ( kdyz pominu Anhonyho).Jsem velmi zklamana a jdu si spravit chut Exorcistou... ()

Blackborne

Další, ničím nepřekvapující horor (snad kromě Hopkinse), kterému nepomůže ani "fakt", že je údajně podle skutečné události. Atmosféra dobrá, místy trochu děsivá, ale jinak stále průměrný film s tématikou posedlosti ďáblem. 50% ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)