Rituál

• Česko Obřad (viac)

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi, sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue). Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael se během svého pobytu v Římě seznámí s neortodoxním knězem Otcem Lucasem (Anthony Hopkins), který mu ukáže i temnou stranou jeho víry. (oficiálny text distribútora)

Mukunda

Příběh člověka, který hledá sám sebe a svou víru ne pozadí příběhu o exorcismu. Schéma je jasné - hrdina je zprvu skeptikem a teprve složitou cestou se dostává k pravé víře v boha a může se tak stát správným exorcistou. Filmy s tematikou vymýtání ďábla působí v dnešní době poněkud hloupě, zvláště když jsou pojímány vážně. Zde jsem se u některých scén musel pousmát nad jejich naivitou a obehraností. Přesto se dá říci, že, zvláště poslední třetina, dokáže vyvolat určité napětí a i přes určité zmatky, které snad divák může zažít, se film dostane k snesitelnému konci. Vše je docela dobře řemeslně odvedené, scénář bohužel kulhá (i když s touto tematikou se toho moc nadělat nedá, Vymítač ďábla v roce 1973 to zvládl, ale další filmy se spíše už jen opakují, mnohdy hloupě). Myslím si, že Håfström má na víc. ()

Nail

Škoda, že se Anthony Hopkins utopil v takovém filmu. Filmů na podobné téma je mnoho a tento postráda pro mě to hlavní, a to takový ten odpor, když posedlý má otočenou hlavu, zvrací apod. V tomhle snímku mi to hodně chybělo a natočení např. zvracení hřebíků pro mě nebyl žádný zážitek. ()

karinakari

Filmům o exorcismu se vyhýbám, jak můžu, protože pro mě až moc zavání skutečností a přemýšlet nad zlem se mi ve volných chvílích opravdu nechce. Ale spolubydlící mě přemluvila ke sledování tohoto snímku. Jsem ráda, že to moc dobré nebylo, protože jinak bych měla noční můry bůhví jak dlouho (asi jako po Emily Rose). Poznamenám jen, že Anthony je fakt odpornej, ať už hraje Hanibala nebo kněze posednutého ďáblem. Samozřejmě za to můžeme děkovat jeho hereckému umu. ()

Dr.Cilka

Kvalitnych 60%. Najvacsou devizou filmu je nepochybne Hopkins, no tiez skvela pochmurna atmosfera a hudba. Podobnu tematiku mam velmi rad, takze mi velmi neprekazalo, ze film nie je velmi originalny a vo vela veciach kopiruje The Exorcist. Skoda len, ze pociatocne "Toto vyzera velmi zaujimavo.." sa zhruba od polovice filmu zacne menit na "Kolko este do konca..?" Zamrzel aj ten kvazi Happy ending.. ()

Jakubik

Celkem obstojná seč průměrná a z řady nevybočující duchařina, kterou víceméně zachraňuje Hopkins. Celkem nabitej příběh se zde vypráví tak trošičku chaoticky ale když jde do tuhého tak je to napínavý a člověk se i tak vyděsí. Škoda, dalo se z toho vytěžit víc… ()

Yancl

Exorcizmus - velmi zajimavé téma pro námět filmu .. jenže .. Vymítání ďábla je jedna věc a dobrý film věc druhá. Panu režisérovi se tyhle dvě věci nepodařily zkloubit dohromady, tudíž je 'OBŘAD' jen prázdnou slupkou, která je vyplněna pouze dlouhými dialogy o víře. Pozitivním kladem je vynikající A. Hopkins, který určuje otáčky zábavy, která je jinak velmi ponurá a značnou část snímku i nudná. Za zmínku stojí i závěrečný obřad, který graduje ve vynikající podívanou - bohužel zbytek mě nezaujal. [39%] ()

bararich8

První polovina nadprůměr a vymítací scénky podařené ač postrádaly ty všemožné příznaky z předchozích filmů (na hrátky s krucifixem zapomeňte), mělo to pořád tempo a dobrou atmosféru, ale jakmile se na scéně objevila mula se svítícíma očima, já zase obracel své oč v sloup. Finální vymítání si dokážu představit mnohem lepší a já stále čekal, kdy bude nějaké vyvrcholení, ale místo toho jsem se dočkal závěrečných titulků. Každopádně herci se snažili a by se na co dívat. Solidní průměr 3* ()

cerbygerby

Tak tohle byl takový horor nehoror... nic zvláštního co by napínalo nebo děsilo..takový poklidný film o vymítání ďábla který se tedy podle uvedení opravdu stal, a možná právě proto ten film neměl tolik co víc nabídnout.. za mě jen průměrné 3* a 50% ()

Kadas97

V kine bol tento film jeden neskutočný zážitok, atmosféra by sa dala krájať, parádna hudba a 100%-ný Anthony Hopkins. Po zhliadnutí filmu v kine som sa dopracoval aj ku knižnej verzii od Matta Baglia, ktorá bola v podstate takou učebnicou, ktorá vysvetlovala všetky možné aj nemožné veci o exorcizme. Po prečítaní nasledovalo druhé zhliadnutie, kde som sa už nesústredil tak úplne na dej, ale hľadal som veci o ktorých písala knižka. Film nie je úplne dokonalý ale nebudem zlý (hlavne aby som sa vyhol vyháňaniu) a dám tomu 9 z 10. P.S. Scéna kde otec Lucas reve "BAAAAAAA´AL!" je podľa mňa už teraz kultovná, pretože sa pri nej každý aspoň trošku báááál. ()

Torgal

Ja v podstate ani neviem povedať, o čom tento film bol. Bola to dráma hľadaní viery? Ale snáď horor o vymetaní diabla? Netuším. Scenár bol totiž tak riedky, že sledovať jeho dej bolo veľmi náročné. Hopkins sa snaží hádzať diabolské úškrny, ale zdá sa, že celý film bol postavený len na nich a inak nemá čo ponúknuť. Tematika exorcizmu je mi navyše úplne cudzia ako som napísal nedávno v komentári k Zbav nás zlého a tak ma tento film nechal úplne chladným. Okrem Hopkinsa nevidím jediný iný dôvod doporučiť niekomu tento film. 3+/10 ()

Bobšule

Nemám příliš nakoukáno z této kategorie filmů, protože, co si budeme nalhávat, jsou to horory, které já opravdu nemusím. Důvod mé návštěvy kina je proto nad slunce jasný. Nehrát v tom Toník, nejdu. Ovšem Toník tentokrát zaválel. HODNĚ zaválel. A proto už jen kvůli němu je dobré film shlédnout. Začátek má nasazené příjemné tempo, dramatičnost a i střih odpovídá mé představě střihu filmů. Tj. netrhá očima. Střední části je vytýkána jistá bezvýraznost. Na mě působí celkem logicky, jako vydýchnutí po právě utrpěných ztrátách na straně dobra. Řečeno jen s lehkou nadsázkou. Po určitém rozdýchání děj ovšem zase nasedne do původních kolejí a vyrazí jistě a velmi zdařile k závěrečnému finále. Protože jestli má ve filmu opravdu něco grády, pak je to závěrečné vymítání. K ději obecně mám samozřejmě spoustu dotazů, počínaje tím, zda je posedlost nakažlivá jako například žloutenka, až po to, jak vysoko si v hierarchii zlých démonů stojí Baal. (No, jestli je to zrcadlově, tak by asi měl dotaz znít "jak nízko", že. ) Každopádně, abych se vrátila ke svému nejoblíbenějšímu tématu, jímž je opěvání výkonů Toníka: Jestliže v prvé části potěší svým klidným, civilním hereckým projevem, pak v závěru, kdy se až nečekaně rozparádí v rámci své posedlosti, vyloženě nadchne. Starlingová, tváří v tvář posedlému otci Lukasovi, by strachy čůrala olej a ještě s láskou vzpomínala na tichého, nemrkajícího doktoroa Lectera. ;-) ()

matt85

Za, pro mě nepochopené, nízké hodnocení a špatné kritiky dávam hvězdičku navíc. Atmosféru to mělo, herce taky a bavil jsem se po celou dobu, !!!SPOILER!!! navíc se nakonci objevil velice "pěkný" obřad a rafinovanost ďábla v Hopkinsovi. ()

cyright

Více z prostého a přímočarého námětu opravdu vytřískat nešlo. Bohužel i přes výborné formální zpracování a hypnotického Hopkinse přílišná obsahová jednoduchost probleskuje s postupujícím dějem stále víc. I tak fajnová atmosférciká jedohubka. ()

Angalo

Krásně "temný" vizuál, vynikající Hopkins a pro zainteresovaného diváka i informačně výživné dialogy (tedy pro toho, komu téma exorcismu nic neříká, nudné). Jinak vcelku průměrný horor který brzy zapadne. Škoda zajímavého příběhu, promarněného špatným scénářem. ()

Petula009

Čekala jsem horor, u kterého budu pos_aná strachy . Umění střihačů trailerů mě nepřestává překvapovat. Hlavní hrdina mě nepřsvědčila a jediné,co na tom bylo koukatelné byly kulisy a tradičně již skvělý Hopkins.Nesporně zajímavý námět mě nutí dát tři hvězdy. Jinak je to ale na ... ()

cinemaboy7

Ve filmu se střídají zdlouhavé pasáže rozhovorů o víře s kratšími a zábavnějšími vymítačskými obřady. Jediným plusem je Anthony, který předvádí své civilní hraní, ke konci přecházející do hannibalské "klasiky" . A proto:" ve jménu Otce, syna i ducha svatého, dobrý Bože, slituj se nad námi, kteří milujeme roli Hannibala a domluv Anthonymu a tvůrcům, ať nám přinesou alspoň ještě jedno jeho pokračování. Amen a 50%". ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

26.02.2010

Zdá se, že mu nadpřirozené zápletky zachutnaly. Momentálně se v kinech potýká s Vlkodlakem, zároveň už natáčí komiksovou adaptaci Thor, v níž hraje nejvyššího boha Odina, a mezitím podepsal smlouvu… (viac)