Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

Woody77

Uplna pohoda ! Splnil co mal akčna jednohubka hodna stravit pri nej 110 min . Bavit som sa bavil , a napriek tomu ze som to pozeral hlboko v noci tak som nezaspal ! Sthatam aj Owen si svoje zahrali a bol som prekvapeny velmi milo z De Nira. Purcell nedohral no zapasoval do deja svojim zjavom a dal nieco tejto jednohubke. Obsadenie na akcnak az az ,ale urcite si to druhy krat nepozriem . ()

Jizni Tlapa

Překvapení to jistě bylo. Ovšem, v podobě velikého zklamání. Tohle bylo prostě špatně. Nudný,zdlouhavý příběh, bez jediné špetky originální myšlenky diváka překvapit. Akce pramálo, ovšem uznávám,že když na ní došlo, nebyla špatně zpracována. Opět Statham s monotonní grimasou, kterou už nikdy do konce herecké kariéry asi nikdy nezmění. De Niro se zajímavou vizáží, a však bez výraznějšího hereckého projevu a scénář? Nečekejte hláškovitě vtipné nebo myšlenkou nabité dialogy. Zakončím to jediným scénaristicky zajímavým momentem a sice: "Je mrtvej jako Elvis"... stejně jako tahle rádoby "akčňárna" ()

žvanimírek

Tři žánrovky za jeden rok, Jasone? Ty se toho nebojíš! První dvě téměř za výbornou, ale Killer elite? Přišlo mi to takový strohý, monotoní, nestabilní, jalový, bez drajvu, bez nápadu. Akcí se to tam hemží, 80.léta jsou dost dobrý, De Nirova scéna v metru jě řádně kulervoucí, ale ty mosty mezi pár dobrejma scénama jsou prapodivně vratké, nevyztužené a nebavilo mě po nich chodit. ()

Haretix

Mohla z toho být skbělá podívaná, ale po pár minutách jako by došel dech. Akce pěkná a Statham válí, ale něco mi tu u toho chybí. ()

ivan_drago

Nemastný, neslaný, na akční film neuvěřitelně utahaný a rozvleklý, který mě ničím nezaujal... Chaoticky vyprávěný příběh, který se vyznačuje hlavně střídáním lokací a zmatenými scénami. A to to obsazení slibovalo kvalitní zábavu. ()

Mrkvič

Největším problémem filmu je, že ze sebe nedělá kdo ví co. Přišlo mi to jako co nejprostčejší vyjádření nějaké problematiky. Jinde mají zabijáci přehršel motivací a proslovů. Tady jde ale jedněm o prachy, některým o čest a zbytku o moc, ze který plynou zase prachy. Na jednu stranu tím více vyzní surový souboj dvou zabijáků, na druhou stranu tomu schází ta velkolepost, jakou by si film asi zasloužil. No a nakonec dabink. To opravdu ne. Tohle jedině v originálním znění. ()

Johnny.ARN

Akčné, napínavé, zaujímavé a hlavne o SAS. No čo viac si možno priať, keď ešte v hlavnej úlohe Statham ( ktorý opäť predvádza časť svojho bojoveho umenia, salto so stoličkou bola čerešnička na torte ) a jednooký Owen. Starček DeNiro kvalitne sekundoval. A uplne najviac ma na duši pohladil Aston Martin 64. Celkovo som mal z filmu veľmi dobrý pocit preto nemám obavu dať 4 z 5, aj keď možno časom tu jednu hviezdičku stiahnem..ale na prvý dojem to je tak ....takže 4 z 5 ... aktuálne 3 z 5 ()

LiborGondek

Není to špatné, ale daleko zajímavější než film sám je fakt, že se něco podobného nejen stalo, ale spíše stále děje. Film takový není žádným extra zázrakem a proto jej řadím do kategorie průměrných akčňáků. S obsazením jsem byl spokojen. Myslím si, že tato kombinace starších hollywoodských mazáků, s těmi novějšími musí fungovat vždy. 60% ()

Lachtaan

Klasická akční jízda, kterou nad úroveň trapnosti a ohraných klišé vyzdvihuje přítomnost neotřelé trojice Statham - De Niro - Owen. Díky nim jsem si Killer Elite poměrně užil, i když dneska si pamatuju opravdu jen malé ústřižky filmu, jehož rank extrémně nevyhledávám. Jednou stačilo. ()

anli

Akčně-kriminální podívaná s prvky thrilleru,která řeší otázku -lze zlikvidovat člena speciálních jednote,respektive rovnou tři?Film byl natočen na základě skutečných událostí z 80-tých let a chopil se toho vcelku ještě ne moc zkušený režisér Gary McKendry.Nedopadlo to úplně špatně,ale žádný zázrak to není.V první řadě je scénář bez nápadu a nějaké pořádné invence.Režisér se sice snaží,ale nemůže se rozhodnout,co vlastně točí-chvílemi je to thriller,chvílemi krimi,pak zase drama a chvíli slušné béčko a tak pořád dokola.A vše je tak jen na půl cesty a nedotažené,což je škoda,protože základní námět má velmi slušný potenciál.Naštěstí film zachraňují herci-Jason Statham je standartně dobrý,zjevení Clivea Owena v průběhu filmu je velmi příjemné a Robert De Niro si stále a pořád svou hereckou ligu užívá.Kamera je velmi slušná,stejně tak i zvuk a hudba.Několik slušných akčních momentů se tu najde,ale celé je to zbytečně natahované.Myslím,že je tu zbytečně moc dialogů na úkor napětí a akce.Takže celkově vzato je to takový průměr,který měl ale našlápnuto na víc.Dávám 60% a jak že je to s tou nabídkou ropných polí? ()

Maki89

veľmi dobrý VS. akčňák so super obsadením... atmosféra alá old-school veľmi ľúbivá, akčné scény na najvyššej úrovni, Statham ako môj obľúbenec na podobné roly výborný, Clive Owen potešil... De Niro a Yvonka síce iba do počtu, ale hodili sa tam a bez nich by to bolo mierne prázdne... film mal tempo a hoci minutáž je dosť dlhá, tak to pekne odsýpalo... ja som sa skvele bavil... 7/10 ()

marvan

Hodně divný film. Zpracováním a obsazením odpovídá nenáročnému béčku, ale pohybuje se daleko za hranicemi žánrové jednoznačnosti. Film byl natočený podle skutečného příběhu. Z jakého důvodu to McKendry pojal jako béčkový film nechápu. U tak reálného příběhu nesmyslný casting i nedůslednost pojetí: vesnická holka sklízí seno a má na sobě make-up, který ji pravděpodobně trval déle než ta sklizeň. ()

ywo666

Nemám s filmom taký problém, ako niektorí komentujúci. Tipická Stathamovka obohatená a o ďalšie herecké esá. Niekde to bolo príliš zamotané, niekde uťahané atď, ale rozhodne som sa nenudil. Veľký mínus bod je za trailer, ktorý prezradí kurevsky veľa a spoiloval mi priebežne celý film. Len za spoilotrailer mám chuť dať o hviezdu menej, ale budem štedrý a ostane to pri 4*. Môžem si to dovoliť, lebo zajtra je na rade Abduction a tam sa asi bude hviezdami šetriť. Nabudúce poprosím trailer ktorý neukáže 50% zaujímavých vecí z filmu! Nech len navnadí!!! ()

tnp101

Takto jsem si to po traileru nepředstavoval. Příběh má sice něco do sebe, ale ta překombinovanost a tempo mě dost iritovaly. Možná je to tím, že jsem se po vysilujícím dni těšil na nenáročnou oddechovku, ale ne, tohle není výplachový akčňák, u něhož můžete vypnout mozek, resp. nic vám v tom nebrání, ale té akce tu není tolik, aby o sobě po krátké době nedávala vědět nuda. Takže teď jsme se dozvěděli, že jsem nebyl ve správném rozpoložení a hodnocení není objektivní - to však není tak úplně pravda. Ty výše zmíněné připomínky filmu totiž opravdu škodí a to nemluvím ani tak o překombinované hlavní zápletce jako spíše o zbytečnostech kolem, což ale neznamená, že se ta hlavní dějová linka nedala odvyprávět o moc elegantněji. Zabit byl i De Nirův potenciál, ale za ty drsňárny, co tu občas předvádí (přijímačky do třetích „Expendables“?), to odpouštím. První hodina za dvě hvězdy, ta druhá za dobrou trojku, celkově pak horší tři. ()

Chris Masters

Tento film jsem měl v hledáčku jen díky tomu, že jsem chtěl vidět poprvé proti sobě stát Stathama a Owena.Toho jsem se dočkal, ale jinak celý film stál za nic.Dominic Purcell vousy jako nějakej bezdomovec a De Nirovi už pomalu docházeli síly.Celý film se motá kolem šejka a jeho pomsty.Vážné zklamání! ()

noriaki

Prapodivný hybrid sedmdesátkových a soudobých akčních filmů, který moc nedrží pohromadě. Elitní zabijáci mi připomněli remake Mechanika, a nejenom díky Stathamovi v hlavní roli, ale hlavně proto, že režisér selhal ve stejné snaze naroubovat dynamickou akci do pomalého tempa vyprávění a stvořit retro vyhovující modernímu diváckému vkusu. Místo Taken s atmosférou Pevnosti Apačů v Bronxu, vzniklo Killer Elite, kočkopes který osloví málokoho a neuspokojí nikoho. ()

Phietros

Jako celek zbytečně dlouhé, ale jinak svižné, promyšlené, poutavé a co víc když se jednalo o natočení podle údajné skutečné události.. Sestava herců super! De Niro sice jako stařík, který neodvedl svou práci, ale Statham jako vždy luxusní role doplnován Owenem a pro mě překvapujícím D.Purcellem, kterého jsem naposledy videl v útěku z vězení jako holohlavého! Zápletka s jasným cílem vyvrždit vrahy synů mocného šejka, kterou neodvedl Hunter(De Niro) a tak to musí dokončit Statham s partou! Ovšem úkol složitější o to, že se jedná o jednotky SAS (nejlepší vycvičené jednotky na zemi) a co víc, každá vražda musí mít doznání a video! Odměnou je 6milionů dolarů a vysvobození Huntera! Vše se odehrává v 80letech a za zády jsou sledováni dotěrnou pilicí, která jim tak trochu změní plány v čele s Clivem Owenem.. 80% ()