Rozprávkovo bohatému ománskemu šejkovi zostáva posledných pár mesiacov života. Kým mu vymeraný čas vyprší, chce dostať na tanieri hlavy mužov, ktorí zabili jeho troch synov. Ponúka svoje ropné polia, čo je veľmi lákavá ponuka, avšak zodpovedá neľahkému zadaniu. Obeťami šejkovej odplaty sa majú stať príslušníci britských špeciálnych jednotiek - elitní, všestranne vybavení vojaci, ktorí jeho chlapcov pripravili o život počas vojny o Omán. Túto pracovnú ponuku, ale bez konkrétnych detailov, dostane Hunter, legenda medzi nájomnými zabijakmi. Keď po prílete do Ománu zistí, že má zlikvidovať príslušníkov SAS, nechce sa na túto úlohu podujať. S tým sa tak trochu počítalo, pretože Hunter má byť len návnadou v zložitej hre, ktorej cieľom je najať Dannyho (Jason Statham). Hunterov žiak a priateľ je vo svojom odbore absolútna jednotka, bohužiaľ ho pred časom zavesil na klinec. Ak prácu vezme a zabije tri esá SAS, zostane Hunter nažive. V opačnom prípade má smolu. A keďže Hunter mu kedysi zachránil život, Danny nebude mať veľmi na výber. (TV Markíza)

Armageddon

Rozhodne som od toho očakával viac. Už po hodine som nevedel, čo tam ešte chcú dať aby to nebolo také nudné. Keby tam nebola krásna Yvonne, asi by som to vypol po polhodine a skôr. Sklamanie. ()

Shredder

Trailer sluboval akcnu bombu, no pravdou je, ze jedina ozaj dobra scena je suboj medzi Stathamom a Owenom. Viac ako polovicu filmu tvoria neinteresantne politicke intrigy a ked uz dojde na akciu, je tak banalna, ze za 5 minut zabudnete co ste vlastne pozerali a nepomaha tomu ani absolutne odiozna kamera. Herecke obsadenie stoji len na spominanych dvoch hlavnych postavach. De Niro poctivo zohral svoju rolu vabidla pre jeho fanusikov a Power Ranger Dirani a Stathamova laska su pre dej nepodstatny a zbytocne zaberaju na platne cas. McKendry sa mal rozhodnut, aky typ film chce natocit a nasledne ho pedantsky spracovat, ale nestalo sa a tak vznikla prekombinova nedotiahnuta zlatanina. ()

john.h

Nemůžu jinak. Ten film je tady strašně podhodnocenej. Podle mě jeden z nejlepších Stathamů. A vidět v jednom filmu De Nira, Stathama a Owena vedle sebe je zážitek. Jak tu někdo psal, že tam není žádná akce, jak ukazují trailery, tak to je pěkná blbost. Akce tu je dost. A vidět De Nira, mimochodem na jeho věk v super formě, střílet zase ze samopalu v póze ala Heat, to je už jen třešnička na dortu. ()

Adrai

Posledních 20 minut je senzačních (židle, metro, poušť), vše co tomu předchází je ale trochu natahovačka - až pár dobrých - především bojových scén. Jinak mí oblíbenci Statham a Owen v jednom filmu, De Niro kterej se prakticky jen mihne, Yvonne Strahovski vypadá na některých snímcích mnohem starší a jako třešnička Dominic Purcell o kterým jsem absolutně netušil že to je on - koukám na titulky a říkám si "To je jako on?". Lepší tři hvězdy ;) ()

štófy

Složitý příběh s velkým potenciálem není tak bravůrně odvyprávěn a to filmu škodí.Působí zdlouhavě a ke konci až nudně.Největší zklamání pro mě byl Clive Owen,který mi nepřišel zrovna ve formě.De Niro ještě nepatří do starého železa a Jason Statham je v každém filmu stejně drsný,nekompromisní a není zrovna herec nabízející emoce a herecký um,na to jsme u něj ale už zvyklí. ()

Paviozo

Docela slušný film s alespoň trošku zajímavým příběhem, vzhledem k tomu o jaký styl se jedná. De Nira je ale asi škoda, aby se legenda jeho kalibru pouštěla do podobných akcí. Jinak to bylo ale pěkné, zajímavé, Clive Owen dobrej, celkový verdikt - proč ne :) ()

Lilien

Výborné herecké obsadenie , najma De Niro má úlohu ktorá mu sadla v poslednej dobe celkom slušne. Akčné scény sú slušne, nepôsobia smiešne ani prehnane. Dej sa mi zdá spletitý a prekombinovaný čo uberá filmu na jeho kvalite. ()

markyzgero

když už točim retro akčňák z osmdesátek, neznamená to přeci, že to taky musim natočit v osmdesátkovym b-stylu. nebo snad jo a něco mi uniklo? na tribute to nevypadalo... a vysvětlí mi prosím někdo, proč ten prvotní hybatel, ten šejk před hrobem, byl tak strašně namaskovanej? že by obrácená inspirace hanzlíkem v cirkusu humberto? ()

TommyDiamond

Nuda. Nebavil jsem se. Připadalo si to jako nějakej akčňák z devadesátých let. Navíc byl film zbytečně dlouhý. Myslím, že by ten nezáživný příběh klidně sfoukli i za devadesát minut. Celkově 25% ()

datos

Jason Statham konečně našel film který mu padne. Ve filmu Elitní zabijáci je to opět ten drsný, nahněvaný a surový zabiják. Tento snímek patří mezi to nejkvalitnější na co se letos dalo dívat a to s chutí. Střelba, akce a plno adrenalinu zde nechybí a pokud jste milovníci tvrdých uderů a hlavně propracovaných vražd, tak zde si přijdete na své. Jediný co bych filmu vytknul je rozhodně český dabing. S dabingem sem vždy spokojený, ale jakmile změní hlas u Vašeho oblíbence, tak jste celý film z toho nervozní. Zde měl Jason opravdu špatně vybraný hlas. Ale jinak si myslím, že tenhle film je opravdu akční bomba. ()

beso74

Nefalšovaná akčná jazda čerpajúca zo 70tých a 80tých rokov. Svojím poňatím a štylizáciou najviac pripomína Ronina. Škoda do oči bijúcej nevyváženosti, solídne natočené akčné scény sú prepojené nudnou vatou, počas ktorej divák netrpezlivo očakáva nádielku ďalšej akcie. Ináč keby bol Jason Statham Batmanom, nemusel by nosiť ani kostým s pancierom, v podstate je nezničiteľný, ak by ho aj chceli rezať diamantom, aj ten by sa potupil... :D ()

Talina

A ták jsem se na to těšila...Tenhle film akorát dokazuje, že herecké obsazení fakt není všechno. Asi jsem byla hodně naivní, když jsem si to myslela. ()

BrianStorker

Pro Boha co tohle bylo? Po půl hodině vypnuto... představa, že bych se na to měl dívat do konce (tak dlouhá stopáž) ve mne vyvolává pocity týrání zvířat... Jedna hvězda za De Nira. ()

Zombiepod

Statham, De Niro, Owen, Purcell a jedna napínavá špionážna akcia v osemdesiatych rokoch. Vynikajúci akčňák plný naháňačiek (či už peších alebo automobilových), dynamických bitiek a prestreliek a navyše s celkom obstojným scenárom, ktorý vôbec nesklame. Istým spôsobom to občas pôsobí mierne komicky, ale to bude asi zámer a celkom to sadlo. Podstatné je, že sa pri tom takmer nenudíte (výnimkou sú možno zbytočné stathamove milostné spomienky) a dve hodiny sa je stále na čo dívať. Tak som si to predstavoval. ()

Lavinia

Statham je v podstatě takový sentimentální nájemný vrah, který zabíjet vůbec nechce, ale stále ho někdo nutí. Tak trochu připomíná Old Shatterhanda, který si také své nepřátele šetřil, asi aby měl koho polidšťovat a přesvědčovat, že zabíjení je v zásadě hloupá věc a lepší je mít rodinu s blondýnou, kterou zná od dětství - zabijáky nikdo nehledá tam, kde původně vyrostli, protože jen úplný kretén by se na toto místo vracel. Akce standard, spádus interuptus, a hlavně mě dojalo těch šest milionů, co nechají ležet v poušti, neb jsou zhnuseni celým svým řemeslem. ()