Nohou šliapu na pedál plynu na doraz, jednou rukou šoférujú a v tej druhej držia zbraň alebo aspoň ukazujú vztýčený prostredník. Sú jednoducho rýchli a zbesilí. Už po piaty raz. Toto pouličné besnenie sa bude odohrávať v rozpálených uliciach brazílskeho Ria. Až sem utiekli pred spravodlivosťou notorický zločinec s dobrým srdcom Dom Toretto (Vin Diesel) a Brian O'Conner (Paul Walker), bývalý policajt, ktorý mu naposledy pomohol utiecť z väzenia. Nie však náhodou. Do mesta pod obrovskou sochou Ježiša ich priviedol plán, na konci ktorého na nich čaká vstupenka k slobode. Problém je v tom, že ten plán, v nominálnej hodnote 100 miliónov dolárov, ktoré na nich čakajú v trezore policajnej stanice, je úplne šialený. (TV Markíza)

Koška

Kdo čeká od tohoto filmu závody plné rychlých vytuněných aut, tak bude sklamán, protože film Rychle a Zběsile 5 upustil od klasiky, která byla v celé sérii a zaměřil se spíše na akční scény. Pro mě to bylo milé překvapení. Tento film hodnotím pěti hvězdami a těším se na další pokračování ;-) ()

Kingjiri

Jsem rád, že se Justin Lin a jeho parta víc zaměřili na příběh, než na auta (dostanou samozřejmě taky svůj prostor). Scénářem sice nejde o žádný veledílo na Oscara, ale mě pětka neskutečně bavila od začátku do konce. Taky mě potěšil Dwayne Johnson v roli nasranýho poldy mstícího se za smrt svejch kámošů, kterej ale vzhledem vypadal spíš jako největší zločinec v celym filmu a největší strach šel paradoxně nejvíc z něj. Víc prostoru moh dostat hlavní padouch, kterej se objevoval dost sporadicky a na místo něho zaskakovali jeho kumpáni. Scény s autama se střídaly se zběsilýma přestřelkama, což mi vyhovovalo, protože aut už bylo za čtyři díly dost. Nechyběly přehnaný akční scény (např. auta a trezor), takže je musí brát člověk s hodně velkou rezervou. Pro mě ale nejlepší díl celé série za pět slabších hvězd. ()

UniqueNett

Strašně našlápnutý!! Možná bych to o kousek zkrátila (nevydržím dlouho sedět na jednom místě, navíc když do mě zezadu kope tlustý dítě a přede mnou chroupe týpek nachos) ale jinak pecka! Jen mi tam trošku chyběla ta autáááá :)) ()

lxbch

Ničím nevybočující díl série (která si až na dvojku udržuje konstatní kvalitu). Když ale nebudete řešit scénář, nudit se nebudete. ()

bend-ik

Aj keď som nadšencom všetkých doterajších štyroch častí (sorry, ale trojka pre mňa nie je FF) a podľa názorov INÝCH je toto NAJ časť, ja päť hviezd dať nemôžem, z 3 dôvodov: 1. nemôžem si pomôcť, ale mne do FF The Rock vyslovene nesedí, nepatrí, a vonkoncom ma nenadchol ten "úžasný" a pretláčaný súboj s Vinom, 2. doteraz zrejme naj"predictable" dej a 3. scenár á la The Italian Job už bol vrchol.. Škoda tohto, bo inak to bolo skveléééé :) ()

the_bitch

Veľká zmena oproti starším dielom,veľký kus akcie(priam až konská dávka) zmixovanej, ako vždy s rýchlymi autami,a celkovo veľmi vydarené dielo. Justin Lin - thumbs up! ()

bolf!k

Asi po 20ti minutách mi došlo, že si tvůrci něco šlehli. Nostalgie je super a hlášky (spíše vedlejších postav) byly hodně zábavný, ale když přišla na řadu akce, tak se mi chtělo brečet. Až na geniální pěstní souboj "titánů" to totiž bylo šíleně přestřelený. Opravdu jsem se snažil si to jen vychutnávat, ale některý scény byly prostě neúnosný. Chvílemi mi to připomínalo Bayovi Bad Boys 2, a tenhle velkolepej styl mi prostě k sérii Fast´n´Furious nesedí. Ale sranda byla, i když nechtěná. :D 70% ()

PEZ

OMG! Normalne sa nestacim cudovat nad tymi pozitivnymi hodnoteniami. Snazim sa, ale netusim za co vsetka ta chvala. A to mam akcne B-cka rad, The Rocka tiez a isiel som na to naschval do kina. A dostal som facku do tvare, darmo sa v piatej casti stretli vsetky postavy z predoslych dielov (to ma ako jedine prekvapilo) + The Rock ako tucny (a hodne nasypany) bonus. A pritom zaciatok nebol zly, zacalo sa to dobre zamotavat. Ale to, co sa deje zhruba od polovice filmu je fakt na zaplakanie. Neskutocne pateticke sceny, plne prazdnych zvastov, prehnanych scen, klise, no a zaver, to uz som sa smial, to snad nemysleli autori vazne. Strasna hlupost, je na case tuto seriu ukoncit. Ale pri tych zarobkoch je jasne, ze dalsie diely pridu onedlho. :/ ()

phoenixer

Super auta, krásné ženy, hodně akce, občas i nějaký ten vtípek nebo sarkasmus, co víc si muž může přát. Neusnul jsem a docela se i bavil, takže oproti předchozím dílům jsou to dobře strávené dvě hodiny... ()

Blondy.

Uplně jsem čekal, že i tento díl bude mít otevřený konec. Porád se jedná o velmi uspěšnou serii tak proč jí také ukončit? Ikdyž ukazat na konci fotku Michelle Rodriguez mě zrovna nepřide jako dobrá věc. Tahat lidi z mrtvých už i Fast and Furious...hmm. Každopádně az na tuto drobnost nemám ani moc podstatných výhrad. Justin Lin nemálo pozměnil tvorbu této serie a vyplatilo se. Sice už se od původních dílu ustupuje od tuningu a spíše se nasazují nová auta v základu ale to vůbec nevadí. Příjemně mě také překvapil Dwayne Johnson, kterého jsem si ve FF neuměl přestavit a ono to nakonec i vyšlo, sice mohl někdy povolit kamenou tvář, ale budiž. Do příšte by měli vymyslet nějakou pecku která upoutá pro Paula Walkera protože od dvojky kdy se "naučil řídit" už nic extra nepřinesl pro oko diváka. Každopádně jestli se bude Justin Lin porád rozjíždět víc a víc nemohu se dočkat dalšího dílu ale zas nic se nemá přehánět aby to neskoncilo odpadem. Samotnou peckou na závěr tu ovšem byla poslední minuta filmu kdy zařadili do scenáře Nissan GT-R (moje oblíbený autíčko :)) a už jen kvůli tomu doufám, že bude šestka kde ho uvidíme i v akci, ale jen aby to nedopadlo jako se všemy Nissany co kdy Brian řídíl. Tento díl je tedy pro mě nejlepsím z celé série a skoro se dostal až do maximalního hodnocení, ale ještě tomu maličko chybí 4*. ()

Tomo

Akční sekvence super, jinak jen snůška naivity, nelogičností a siláckých stupidních hlášek. Ale jako film na vypnutí mozku po náročným dnu to ujde.. ()

Cheeker

Už to nejsou jen nelegální závody tuningových aut. Vlastně už to nejsou závody vůbec, ale akční film, ve kterém létají kulky všemy směry. Ale ukázala se tam ta nejlepší parta lidí, poskládaná ze všech dílů. stoprocentně nejlepší díl z celé série. Mimochodem se divim, že jim pujčili ty Agery. ()

ZackSawyer

Snesl bych kde co, ale trezor, který vás nerozhodí? Výskok z auta na mostě bez jediného škrábance? Nesmrtelnost je hezká věc, ale reálie věc druhá! Tady to zase někdo přehulil! Kdyby vylezli pomlácení, budu to akceptovat, ale tohle prostě nezkousnu, možná jedenáctiletej hošík jo, ale já ne! ()

Jakubik

No…ufff. Justin Lin než se pustil do natáčení dalšího dílu „Rychle a zběsile“ tak si před spaním pustil všechny díly Dannyho parťáků, Loupež po italsku a Kobru 11. Pak řekl scénáristům, že si to představuje nějak takhle. Akorát mi ty filmy smíchejte všechny dohromady a já podle toho natočím film, ale použiju k tomu spoustu drahejch aut. No a na závěr si se scénáristama dali velkýho jointa, vyškrtali u toho pár slov a vět v učebnici fyziky pro základní školy, vzali si velkej balík peněz a šli natáčet film. A ejhle ono to tak nějak funguje a vypadá dobře. Sice už je název „Fast Five“ nebo chcete-li „Rychle a zběsile 5“ zcela zbytečný. Film by se spíš dal pojmenovat jako „Torreto’s Eleven“ nebo „Brazilian Job“. No dost bylo keců okolo toho všeho a pustíme se taky do filmu. Vin Diesel vs. Dwayne Johnson to jsou pořádný haldy testosteronu a svalstva a obzvláště „The Rock“ u kterýho si myslím, že by ve skutečnosti Dieselovy nakopal prdel, ale to je můj osobní názor a scénář je scénář. Každopádně tihle dvě kladně-záporný hory svalstva fungují jak májí a to filmu dost prospívá. Ve filmu se pořád něco děje, akce střídá akci. No a jsme u toho, co jsem říkal na začátku. Akce je tu hodně a vypadá úžasně, skvěle a já nevím, čím vším se dá nazvat ale je to někdy až příliš přitažený za vlasy. Mě osobně to nevadí, ale taky se toho člověk dost přejí. O poslední akci v Riu ani radši mluvit nebudu (je fakt cool a vypadá dobře). Nelogičnosti, pak některé věci v průběhu plánu se odehrají jako by nic, trapné až předvídatelné zvraty v ději, vedlejší postavy netřeba rozebírat je to celkem zbytečné to jsou další rysy charakteristické pro tento film. No docela jsem se rozepsal a mohl bych psát dál takže si to pojďme shrnout. Máme tu 130 minut. Na tuto dobu bych to odhadoval tak alespoň na 1,5 litru Coca-coly, aspoň 15 litrovku popcornu, mozek ve stavu vypnuto, vyčištěné uši, naleštěné brýle a zábava muže začít. Máme tu film který nenudí, je na míru zábavný a napínavý až do konce titulků a skvěle ozvučený a navzdory všem fyzikálním zákonům i plně funkční což je divné protože většinou tyhle věci nefungují. Justin Lin by se měl vykašlat na tento trademark a ujmout se nějaké akční sci-fi protože si myslím, že v jeho podání by se mohlo jednat o dobrý počin a řekl bych, že tu máme nového akčního režiséra. V rámci série jednoznačně nejlepší díl jasné čtyři hvězdy ale v rámci filmu (nemá se sérií už skoro nic společného) bych hodnotil spíše třemi hvězdami. Film ve mně zanechal něco jako „dobrý pocit“ a proto se přikláním k odřeným čtyřem hvězdičkám… ()

foundation

Extrémne prepísknuté hodnotenie ktoré sa nedá akceptovať ani v prípade že pristúpim na všetky tie dementnosti ktoré začali hneď úvodnou scénou s autobusom a končili záverečnou klasikou kedy sa všetci tľapkajú po ramene s výrazom typu ,,sme proste hustý,,. No a niekde pomedzi to sa odohráva dej ktorý už po tých predchádzajúcich tragediálnych častiach musí baviť vyslovene len skalných fanúšikov. Do neba vychválená akčná stránka ktorá mala byť Linovou hlavnou zbraňou bola pre mňa skôr vrcholným sklamaním. Táto jediná vec ktorá mala šancu film trochu zahustiť je sama riedučká kašička. No a niečo také akože dialógy medzi postavami sa oplatí spomenúť iba preto lebo z toho boleli uši. 5 dookola sa opakujúcich viet ktoré boli opočúvané už 30 rokov dozadu, niekoľko drsných výrazov na ksichte a...a všetko. Príšerne nadhodnotený film ničím sa nelíšiaci od voloviniek s priemerným 60 percentným hodnotením. Dve hviezdy s odretými ušami aspoň za Rocka a Don Omara na záver. ()

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

Smrtonosná zbraň 5 s Chrisem Hemsworthem?

09.05.2014

Akční série Smrtonosná zbraň patří vedle Smrtonosných pastí nebo Mizerů k základům žánru. Její čtvrtý díl jsme viděli v roce 1998 a od té doby si detektivové Riggs a Murtaugh užívají zasloužený… (viac)

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

Agent Hobbs bude rychlý a zběsilý samostatně

22.03.2013

Byl vydatnou posilou v Rychle a zběsile 5. Vlastně kdykoliv byl na plátně, kradl si show pro sebe (není divu, že právě on měl privilegium pronést jedno povolené „f*ck" v PG-13 filmu). Drsný agent… (viac)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Rychle a zběsile 5 bylo hodně fajn, takže se těšíme na Fast Six. Natáčení je za rohem, Justin Lin zavelí do akce už příští měsíc v evropských lokacích. Logicky právě finišuje obsazování. Kromě Vina… (viac)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011